Deti vdýchli plastom druhý život formou portrétov inšpiratívnych ľudí

13.12 2019, TASR

Bratislava, 12. decembra – Deti z bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl opäť vdýchli veciam ,,nový život", keď z vytriedeného plastu vytvorili obrazy tých, ktorí ich v živote najviac inšpirujú.


Stalo sa tak v rámci ôsmeho ročníka festivalu umenia z odpadu OLO art v Bratislave. Podujatie je súčasťou celoročného výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia. ,,Doba plastová, tak nazývame 21. storočie. O tom, čo všetko sa dá vyrobiť z vytriedeného plastu, nás presvedčilo 24 nádherných obrazov, ktoré do súťaže prihlásili pedagógovia zo škôl. Deti si mali vybrať osobnosť, ktorá ich v živote inšpiruje a vážia si ju," priblížila Karin Zvalová z mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Ocenenie tento rok získali Materská škola Kaméliová s portrétom speváka Mira Jaroša, spojená internátna škola Svrčia s portrétom lyžiarky Petry Vlhovej a špeciálna škola na Karpatskej ulici s portrétom spisovateľa Daniela Heviera. Mimoriadna cena poroty bola udelená základnej škole na Dubovej ulici za obraz prezidentky Zuzany Čaputovej. ,,Vybrali si ju nielen preto, lebo je prvou slovenskou ženskou hlavou štátu, ale aj preto, lebo je prvá, ktorá sa intenzívne zaoberá ekológiou," doplnila Zvalová.

Medzi ďalšími portrétmi nechýbali ani matka zem, Karel Gott, Albert Einsten, princezná Diana či Greta Thunbergová. Súčasťou podujatia boli aj nová kniha Daniela Heviera Svet čaká na deti a kniha Braňa Jobusa Zberný dvor, kreatívne dielne či pasovanie novej ambasádorky projektu Olománia.

Predvianočné podujatie OLO art je v poradí druhým v rámci celoročného výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia. Zapojených do neho je 119 bratislavských škôl a viac ako 24.000 detí.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie