X Vážení návštevníci portálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že v piatok 22. 1. (po 16:00) bude Enviroportál nedostupný z dôvodu technickej údržby. Ďakujeme za pochopenie.
Tím Enviroportálu

Bielokarpatská misia vyvrcholí predstavením prác na Trenčianskom hrade

17.07 2020, TASR

Vršatské Podhradie, 15. júla – Spoznať región Bielych Karpát a zdokonaliť sa v tvorbe reportáží o životnom prostredí je hlavným cieľom päťdňového workshopu Bielokarpatská misia Mladých reportérov pre životné prostredie. Články a videá predstavia na záver workshopu na Trenčianskom hrade.


Ako informovala koordinátorka projektu Klaudia Medalová z Centra environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín, počas pobytu navštívia enviroreportéri od 15 do 22 rokov väčšie i menšie poľnohospodárske podniky v regióne, vyskúšajú si hrabanie lúky v prírodnej rezervácii v Krivoklátskej doline, s predstaviteľmi samospráv a odborníčkami z ENVI-PAK budú hľadať riešenia na minimalizáciu odpadu. Zamerajú sa tiež na tému šetrného turizmu a navštívia v Lednici hrad a pálenicu. Na záver workshopu vycestujú do eko-dediny Hostětín, kde si pozrú modelové projekty v oblasti udržateľného miestneho rozvoja.

„Hľadáme rovnováhu medzi ochranou životného prostredia a ekonomickou činnosťou, ktorá pomáha udržiavať zamestnanosť a rozvoj regiónu. Na Poľnohospodárskom družstve Vršatec v Pruskom sme videli, ako sa dá robiť poľnohospodárstvo s láskou ku krajine a tradíciám, ale zároveň na takej úrovni, aby sa farmári necítili zotročení,“ uviedla Medalová.

Ako dodala, po štyroch dňoch spoznávania regiónu a zbierania žurnalistických materiálov sa snažia zmapovať potenciál regiónu, ale aj hrozbu jeho ohrozenia. „Každý deň spracovávame reportérske výstupy, ktoré denne publikujeme na sociálnych médiách. V piatok (17. 7.) pripravíme neformálnu tlačovú konferenciu na Trenčianskom hrade, kde predstavíme reportáže a videá z tohto workshopu,“ doplnila Medalová.

Mladí reportéri pre životné prostredie je medzinárodný environmentálny vzdelávací program, ktorý zastrešuje enviroreportérov zo 45 krajín sveta. Slovensko v ňom pracuje už 11 rokov. Každoročným vyvrcholením programu je celosvetová súťaž. Slovensko je jednou z najúspešnejších krajín, v minulom roku získalo päť prvých a jedno druhé miesto.

 

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie