Preskočit na obsah

BASF Innovation Hub 2021 na tému ekológie

22.11 2021, Enviroportal

Medzinárodná súťaž BASF Innovation Hub 2021 sa venovala téme ekológie vrátane agendy čistej energie, udržateľného poľnohospodárstva a cirkulárnej ekonomiky. Celkovo sa do tohto ročníka prihlásilo cez 80 start-upov a inovátorov z 11 krajín strednej a južnej Európy, ktorých projekty priamo či nepriamo prispievajú k dosiahnutiu cieľov udržateľného rozvoja.

Do finále postúpilo šesť najlepších tímov z regionálnych kôl, Českú a Slovenskú republiku zastupoval tím Chemissimo, ktorý postúpil do finále súťaže ako víťaz BASF výzvy z júnového GreenHacku. Tím navrhol riešenie pre koncových zákazníkov, ktorí potrebujú rýchlo získať informácie o chemických látkach s cieľom ich uskladnenia, použitia, recyklácie či rýchlej reakcie v kritickej situácii. Projekt českého tímu ponúka možnosť vyvinúť bezplatne dostupnú aplikáciu a webovú stránku, ktoré užívateľom pomôžu pri manipulácii s chemikáliami a posilnia uplatňovanie princípov cirkulárnej ekonomiky v praxi.

Absolútnymi víťazmi súťaže sa stali rakúsky tím Revo Foods, ktorý vyhral regionálne kolo Rakúska a Maďarska a slovinský tím ReCatalyst, ktorý vo finále zastupoval región Slovinska, Chorvátska a Srbska. Revo Foods predstavil alternatívne, zdravé a chutné morské plody vyrobené výlučne z rastlín s technológiou 3D tlače potravín pri zachovaní nutričných hodnôt. Použitím len niekoľkých zložiek na rastlinnej báze, akými sú hrachové bielkoviny, rastlinné oleje a extrakt z rias, dokážu vytvoriť lahodného lososa. Tím ReCatalyst sa venoval možnosti prelomového zlepšenia vo výrobe katalyzátorov palivových článkov. Oba víťazné tímy boli odmenené celkovou finančnou čiastkou 7 500 eur. Navyše majú možnosť svoj projekt ďalej rozvíjať v spolupráci so spoločnosťou BASF.

Zdroj: BASF

 

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky

Inovácie