Banská Štiavnica: Výtvarná súťaž upriamuje pozornosť na potrebu ochrany prírody

21.01 2019, TASR

Banská Štiavnica, 18. januára - Klimatické zmeny a ich dôsledky, správanie sa človeka voči Zemi, produkcia odpadov a ich recyklácia, to sú témy, ktoré reflektuje aktuálny ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže My sa nevieme sťažovať nahlas. Vyhlasovatelia súťaže hľadajú prostredníctvom jej 21. ročníka odpoveď na otázku Máme plán B?


,,Výtvarná súťaž je výzvou pre malých aj veľkých autorov či kolektívy, aby sa pokúsili prostredníctvom tvorby šíriť nadšenie a radosť z čistej prírody, ale aj apelovať na jej krehkosť a potrebu ochrany," priblížila Petra Páchniková zo Slovenského banského múzea.

Medzinárodná súťaž je určená pre žiakov materských, základných, základných umeleckých, stredných, ale aj vysokých škôl a dospelých. Súťažiaci si môžu zvoliť ľubovoľnú techniku. Uzávierka súťaže je 22. marca a vyhodnotenie a vernisáž súťažných prác sa uskutoční 11. apríla v Galérii Jozefa Kollára.

Súťaž vyhlásili Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici, BBSK - Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom - pracovisko Banská Štiavnica, Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica a mesto Banská Štiavnica.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie