Banská Bystrica: V mestskom parku sa v piatok hovorilo o ochrane ovzdušia

03.06 2019, TASR

Banská Bystrica, 31. mája - V Mestskom parku v Banskej Bystrici sa v piatok hovorilo o ochrane ovzdušia a životného prostredia. Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) tam spolu s partnerskými organizáciami organizovala Festival Zeme ako sprievodné podujatie medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2019.


,,Envirovýchovné podujatie v banskobystrickom mestskom parku bolo zamerané najmä na ochranu ovzdušia, ale najmladší festivaloví fanúšikovia sa dozvedeli aj množstvo ďalších zaujímavých a inšpirujúcich informácií o ochrane a tvorbe životného prostredia," informovala o tom hovorkyňa SAŽP Iveta Kureková.

Okrem iného im zástupcovia SAŽP a jednotlivých partnerských organizácií hovorili aj o environmentálnych hrozbách súčasnosti, ako sú znečistenie ovzdušia, sucho či klimatické zmeny, o hviezdnych sústavách, ekosystémoch, vtákoch, hmyze či rastlinách.

,,Tí najmladší napríklad lovili podberákom potravu pre rybky, ktorá bola znečistená plastami. Zároveň si všetci mohli zasúťažiť v stavaní hmyzieho hotela, hádzaní šiškou, lezení po lanovej dráhe či v skladaní kociek a puzzle. Za mix získaných vedomostí a za absolvovanie jednotlivých súťažných stanovíšť získali do festivalovej knižočky pečiatky, na základe ktorých si mohli zatočiť kolesom šťastia a získať niektorú z envirocien," priblížila Kureková.

Ako ďalej uviedla, Festival Zeme sa vydaril aj napriek preloženiu jeho termínu pre nepriazeň počasia. ,,Spolu s partnermi sme presvedčení o tom, že návrat podujatí pre najmladšiu generáciu do exteriéru má svoj zmysel a na budúci rok by sme v tom chceli pokračovať," dodala s tým, že atmosféra envirovýchovných podujatí v prírode má úplne iné čaro.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie Ovzdušie Rezort MŽP SR