B. Bystrica: Na stavbu protipovodňových opatrení už dozerá environmentálny dozor

09.08 2019, TASR

7. augusta – Štátny Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) od minulého roka realizuje projekt protipovodňovej ochrany mesta Banská Bystrica. Hoci samospráva nie je jeho investorom, aktívne výstavbu sleduje.


Jej zástupcovia sa pravidelne zúčastňujú na kontrolných dňoch a komunikujú s aktivistami, aby investor a staviteľ poznal všetky ich relevantné požiadavky. Jednou z nich bol environmentálny dozor.

,,Na základe podnetu aktivistov z petičného výboru Za Hron bez betónu sme žiadali zabezpečenie environmentálneho dozoru, ktorý by dohliadal pri stavbe na dodržiavanie zákonov týkajúcich sa ochrany životného prostredia. SVP dozor obstaral a v súčasnosti ho realizuje odborník v oblasti životného prostredia Ján Šmídt," informovala o tom TASR Dominika Smoleňová z kancelárie banskobystrického primátora.

,,Naším záujmom je účasť na spoločných stretnutiach s investorom a zhotoviteľom stavby, komunikácia s mimovládnym sektorom, zmierňovanie negatívnych dosahov stavby na životné prostredie a informovanie Banskobystričanov o ďalších postupoch," reagoval v tejto súvislosti zástupca primátora Milan Lichý.

Protipovodňové opatrenia majú ochrániť zdravie a majetok obyvateľov mesta pod Urpínom. Ide o významný zásah ovplyvňujúci rieku Hron, vzhľad a život mesta, životné prostredie počas výstavby i po nej.

Ako Lichý zdôraznil, počas rokovaní so SVP presadzujú zmiernenie negatívnych dosahov na prostredie a zdravie ľudí.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Voda