Aktivisti vyliali v Paríži umelú krv na protest proti vymieraniu druhov

13.05 2019, TASR

Paríž, 12. mája - Environmentálni demonštranti v nedeľu vyliali na vyhľadávanej parížskej promenáde Trocadéro umelú krv so zámerom poukázať na zrýchľujúci sa úbytok rozmanitosti druhov na Zemi.


Členovia aktivistickej skupiny Extinction Rebellion pred zrakmi okoloidúcich i polície vyliali na zmienenej promenáde, ktorá sa nachádza oproti Eiffelovej veži, nádoby obsahujúce približne 300 litrov červenej tekutiny.

Aktivisti mávali transparentmi so sloganmi ako Zastavte šieste hromadné vymieranie a predtým, ako miesto od umelej krvi vyčistili, si niekoľkými minútami ticha uctili vymierajúcu biodiverzitu, informuje tlačová agentúra AFP.

Šiestich členov Extinction Rebellion zároveň v nedeľu zatkli v meste Bordeaux na juhozápade krajiny za to, že počas noci rozvinuli na lešení budovy Obchodnej a priemyselnej komory, obľúbenom turistickom mieste, transparent.

Organizácia Spojených národov (OSN) vo svojej prelomovej správe z minulého týždňa varovala, že riziku vyhynutia čelí odhadom osem miliónov druhov. Extinction Rebellion založili vlani v Británii akademici a skupina sa medzitým stala jedným z najrýchlejšie sa rozširujúcich hnutí na svete.

Skupina obhajuje používanie nenásilných foriem občianskej neposlušnosti, ktorou poukazuje na núdzový stav klímy a ekológie, ako aj na nutnosť znížiť skleníkové plyny a zastaviť vymieranie biodiverzity.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky