Preskočit na obsah

DPD spúšťa v Bratislave program monitorovania kvality ovzdušia

24.05 2022, TASR

Bratislava 23. mája – Spoločnosť DPD spúšťa v Bratislave rozsiahly program merania kvality ovzdušia. Vozidlá a skladové priestory kuriérskej spoločnosti budú vybavené špeciálnymi laserovými senzormi na zber dát a údaje z nich budú voľne k dispozícií na webovej stránke AirDiag. Každý si tak bude môcť overiť kvalitu ovzdušia v mieste, kde býva alebo pracuje.

Šaľa: Dve z piatich artézskych studní nevyhovujú požiadavkám na pitnú vodu

04.05 2022, TASR

Šaľa 2. mája – Z piatich funkčných artézskych studní v Šali tečie pitná voda z troch - v centre mesta na Námestí Sv. Trojice, na Ulici M. R. Štefánika a vo Veči pri kostole na Pribinovom námestí. Voda z artézskej studne na Dolnej ulici a na Hornej ulici nie je vhodná na pitné účely, informovala hovorkyňa mesta Šaľa Erika Kollerová.

Mimoriadna situácia pre ČOV v Nemeckej bude trvať i nasledujúci mesiac

29.04 2022, TASR

Brezno/Nemecká 28. apríla – Mimoriadna situácia, súvisiaca s hrozbou odpojenia čistiarne odpadových vôd (ČOV) v areáli Petrochemy Dubová v Nemeckej od elektriny, bude v okrese Brezno trvať o mesiac dlhšie. 

MŽP chce na výstavbu vodovodov preinvestovať takmer 300 miliónov eur

29.04 2022, TASR

Bratislava 28. apríla – Verejný vodovod úplne chýba v 463 obciach. Envirorezort preto do roku 2027 plánuje preinvestovať takmer 300 miliónov eur. Problémom je aj pomerne zlý stav existujúcich vodovodov.

Na Slatine dôkazy o otrave rýb nenašli, ľudia majú mať otvorené oči

08.04 2022, TASR

Bratislava/Zvolen 7. apríla – Len okamžite vyhotovené dôkazové materiály od občanov a bezodkladné informovanie a zásah poriadkovej polície môže pomôcť pri preukazovaní takej protiprávnej činnosti, akou sa v uplynulých mesiacoch ukázala opakovaná otrava rýb v rieke Slatina. 

Znečistenie rieky Slaná neovplyvnilo kvalitu pitnej vody v okrese Rožňava

06.04 2022, TASR

Rožňava 1. apríla – Znečistenie rieky Slaná nemalo negatívny vplyv na kvalitu pitnej vody dodávanej do rozvodnej siete skupinového vodovodu v okrese Rožňava, preukázali to výsledky laboratórnych skúšok. 

V Paríži platia obmedzenia pre cestnú dopravu pre znečistenie ovzdušia

29.03 2022, TASR

Paríž 26. marca – Paríž zaviedol v sobotu rozsiahle obmedzenia pre cestnú dopravu kvôli značnému znečisteniu ovzdušia. TASR prevzala správu od agentúry DPA. 

Pred pripojením domácnosti na studňu treba vodu analyzovať

17.03 2022, TASR

Bratislava 15. marca – Pri plánovaní budovania studne je potrebné zistiť, či sa na mieste nachádza dostatok vody. Pred pripojením domácnosti na studňu treba tiež zanalyzovať vodu v akreditovanom laboratóriu. 

Ovzdušie v Pekingu bolo v predvečer lunárneho Nového roka dosiaľ najčistejšie

02.02 2022, TASR

Peking 1. februára – Zákaz ohňostrojov zavedený v Pekingu pred zimnými olympijskými hrami (ZOH) dopomohol čínskemu hlavnému mestu k dosiaľ najčistejšiemu ovzdušiu zaznamenanému v predvečer čínskeho lunárneho Nového roka za prinajmenšom deväť rokov, počas ktorých Čína monitoruje výskyt jemných prachových častíc (PM2,5) v ovzduší.

Peking varuje pred silným znečistením ovzdušia počas ZOH

25.01 2022, TASR

Peking 24. januára – Peking v pondelok varoval pred pravdepodobným silným znečistením ovzdušia počas nadchádzajúcich zimných olympijských hier (ZOH) v čínskej metropole. Úrady preto spustili núdzový plán, pomocou ktorého sa má zabezpečiť, aby hry nenarušil smog. Informovala o tom agentúra AFP.