L. Sólymos: Posun pri skládke vo Vrakuni je dobrá správa pre celý Žitný ostrov

23.11 2020, TASR

Bratislava, 21. novembra - Rok trvajúce stavebné konanie je snáď poslednou epizódou zákopovej vojny, ktorú proti sanácii bývalej skládky vo Vrakuni viedli niektorí z osobných dôvodov. Verí v to bývalý minister životného prostredia László Sólymos, za ktorého éry sa proces odstraňovania environmentálnej záťaže naštartoval.

J. Mičovský: Kľúčom k problému s PCB látkami je kontaminovaná pôda

23.11 2020, TASR

Nižný Hrušov, 21. novembra – Kľúčom k riešeniu problému s PCB látkami v oblasti bývalého štátneho podniku Chemko Strážske je podľa ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského (OĽANO) kontaminovaná pôda.

J. Budaj: Bez zmeny budov klimatickú krízu nezvládneme

16.11 2020, TASR

Bratislava, 13. novembra - Bez zmeny budov klimatickú krízu nezvládneme. Uviedol to minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) na on-line tlačovej besede občianskeho združenia Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC). Vláde chce predložiť dotačný program na odstraňovanie azbestu zo striech.

MPRV: Kožušinová farma v Príbovciach je pod prísnou veterinárnou kontrolou

06.11 2020, TASR

Bratislava, 5. novembra - Kožušinová farma v obci Príbovce v okrese Martin je pod prísnou veterinárnou kontrolou. V prípade, že by sa u zvierat začali objavovať klinické príznaky ochorenia COVID-19, pristúpi sa k utrateniu zvierat.

Ochranári žiadajú pre mutáciu koronavírusu zatvoriť kožušinovú farmu pri Martine

06.11 2020, TASR

Bratislava, 5. novembra - Ochranári žiadajú ministerstvo pôdohospodárstva a Štátnu potravinovú a veterinárnu správu (ŠVPS), aby zatvorili kožušinovú farmu v obci Príbovce v okrese Martin. Dôvodom je objavenie novej mutácie koronavírusu na kožušinových farmách v Dánsku, ktoré nakazili stovky ľudí. TASR o tom informoval predseda združenia Humánny pokrok Martin Smrek.

Nová aplikácia má zvýšiť povedomie ľudí o kvalite ovzdušia

03.11 2020, TASR

Bratislava, 2. novembra - Zvyšovať povedomie ľudí o kvalite ovzdušia na Slovensku má nová webová aplikácia dnesdycham. sk. Cieľom je podať verejnosti informácie o stave ovzdušia a starostlivosti oň zrozumiteľne.

Z ČOV v Strážskom unikala potrubím odpadová voda i keď nemala

27.10 2020, TASR

Strážske, 26. októbra – Únik odpadových vôd prepravovaných potrubím z čistiarne odpadových vôd (ČOV) v Strážskom do recipientu odkalisko Poša, ku ktorému došlo v sobotu (24. 10.), znepokojil starostov okolitých obcí i ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO). 

SIŽP: V Slatine sa nachádzala látka, ktorá je nebezpečná pre životné prostredie

26.10 2020, TASR

Bratislava, 26. októbra - V rieke Slatina sa nachádzala znečisťujúca látka N,N-Dimetyltetradecylamín (NN-DMTDA), ktorá je nebezpečná pre životné prostredie. Vyplýva to z kontroly Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP). 

MŽP chce merať znečistenie pri každej cementárni

26.10 2020, TASR

Bratislava, 25. októbra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR chce merať znečistenie pri každej cementárni. Na základe meraní by malo byť možné vypracovať relevantné hodnotenie kvality ovzdušia. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie MŽP.

Cementáreň v Turni nad Bodvou má podľa OZ zlý vplyv na zdravie, závod to odmieta

26.10 2020, TASR

Turňa nad Bodvou, 22. októbra – Cementáreň v Turni nad Bodvou v okrese Košice-okolie má podľa občianskeho združenia (OZ) Pronatur negatívny vplyv na zdravie aj životné prostredie. Tvrdí, že porušuje niektoré povolenia. Cementáreň to odmieta s tým, že závod prevádzkuje ďaleko pod legislatívou stanovenými emisnými limitmi. Tie by sa mali podľa envirorezortu sprísniť.