Preskočit na obsah

TANAP: V Botanickej záhrade sa skončila tohtoročná sezóna, otvoria ju v máji

21.09 2021, TASR

Tatranská Lomnica 20. septembra – Poslednýkrát v tomto roku si mohli návštevníci v nedeľu (19. 9.) pozrieť Expozíciu tatranskej prírody v Botanickej záhrade, ktorú v Tatranskej Lomnici prevádzkujú Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP-u). 

Bratislava: Na miestnom úrade v Karlovej Vsi kompostujú kalifornské dážďovky

20.09 2021, TASR

Bratislava 19. septembra – Na miestnom úrade v bratislavskej Karlovej Vsi kompostujú kalifornské dážďovky. Pracovníci úradu ich kŕmia šupkami z rôzneho ovocia, zeleniny či škrupinkami z vajíčok, kompost, ktorý dážďovky vyprodukujú z kuchynského a záhradného odpadu, slúži na hnojenie kvetináčov.

Island: Sopka chrlí lávu nepretržite už takmer pol roka

20.09 2021, TASR

Reykjavík 18. septembra – Sopka neďaleko islandskej metropoly Reyjkavík chrlí lávu nepretržite od 19. marca, čo znamená, že v nedeľu sa táto vulkanická erupcia stane najdlhšie trvajúcou v krajine za posledných 50 rokov. V sobotu o tom informovala agentúra AFP. 

Počas jesennej Gruntovačky vyčistia sedem lokalít v Banskobystrickom kraji

20.09 2021, TASR

Banská Bystrica 17. septembra – Ďalšia z už pravidelných Gruntovačiek v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) bude v pondelok 20. septembra. Organizátori si vytypovali sedem lokalít, ktoré chcú vyčistiť a pripoja sa tak k Svetovému čistiacemu dňu a Týždnu dobrovoľníctva.

Leopoldov: Stometrový betónový plot skrášlili environmentálnymi maľbami

16.09 2021, TASR

Leopoldov 15. septembra – Informačné tabule a maľby na stometrovom betónovom plote s environmentálnou tematikou zahŕňa projekt Život pôde. V Leopoldove ho realizovali nadšenci zo Živej záhrady s.r.o., finančnú podporu dostali od Trnavského samosprávneho kraja. 

Primátor Bratislavy M. Vallo získal svetovú cenu pre starostu budúcnosti

16.09 2021, TASR

Londýn/Bratislava 14. septembra – Medzinárodná organizácia The City Mayors Foundation, ktorá každé dva roky udeľuje cenu pre najlepších starostov sveta, ocenila aj primátora Bratislavy Matúša Valla. Získal cenu pre starostu budúcnosti (World Mayor Future Award). 

Obyvatelia Levíc môžu pomôcť pri mapovaní nepôvodných druhov korytnačiek

16.09 2021, TASR

Levice 14. septembra – Obyvatelia Levíc a blízkeho okolia môžu pomôcť pri mapovaní nepôvodných druhov korytnačiek v Leviciach.

Aj čokolády sa už balia do recyklovateľných obalov

14.09 2021, Enviroportal

Obľúbená sladkosť, na ktorej si radi pochutnajú aj mnohí Slováci, mala 13. septembra svoj sviatok – Medzinárodný deň čokolády. A hoci Slovensko nepatrí medzi najväčších konzumentov čokolády na svete, aj u nás záleží na tom, do akých obalov sa čokolády balia a či sa následne tieto obaly správne vytriedia a zrecyklujú.

Fotosúťaž starých a vzácnych stromov na Poľane trvá do 12. októbra

10.09 2021, TASR

Detva 9. septembra – Zachytiť na fotografii staré a vzácne stromy na Poľane je cieľom súťaže, do ktorej sa môžu záujemcovia prihlásiť do 12. októbra. Ako ďalej pre TASR uviedla Anna Gondová zo Správy chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana, fotosúťaž s názvom Môj ROD(i)STROM tento rok vyhlásili ako prvý ročník v nadväznosti na oslavu jubilejného výročia 40. rokov CHKO Poľana. 

Košická zoo napriek výpadku zo začiatku roka dosiahla 200 000 návštevníkov

09.09 2021, TASR

Košice 8. septembra – Zoologická záhrada Košice v stredu dopoludnia privítala tohtoročného dvestotisíceho návštevníka. Stalo sa tak o týždeň skôr ako vlani, a to napriek tomu, že zoo bola od začiatku tohto roka zatvorená takmer štyri mesiace – najprv z dôvodu výskytu vtáčej chrípky a následne opatrení proti pandémii COVID-19.