Slovenský sokol Lucky sa stal vo Francúzsku ornitologickou celebritou

18.10 2017, TASR

Bratislava, 17. októbra - Slovenský sokol červenonohý sa stal vo Francúzsku ornitologickou celebritou. Lucky je jedným zo 41 mláďat, ktoré na západnom Slovensku označili v júli špeciálnym krúžkom.

V Austrálii sa začali preteky solárnych automobilov

09.10 2017, TASR

Sydney, 9. októbra - V Austrálii sa v nedeľu začali preteky solárnych automobilov World Solar Challenge (WSC). Zúčastňuje sa na nich 42 solárnych automobilov, ktoré absolvujú vyše 3000 kilometrov dlhú trasu vedúcu cez púštne oblasti zo severu na južné pobrežie Austrálie.

Technická univerzita vo Zvolene sa stala 47. významným lesníckym miestom

26.09 2017, TASR

Zvolen, 26. septembra - Technická univerzita (TU) vo Zvolene sa stala v poradí už 47. významným lesníckym miestom. Titul jej dnes udelil Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky.

LESY SR: Lesníci sa v súčasnosti starajú o 34 lesníckych náučných chodníkov

21.09 2017, TASR

Banská Bystrica, 20. septembra – V súčasnosti majú Lesy SR 34 lesníckych náučných chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 200 kilometrov. Konštatoval to Marian Staník, generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR v Banskej Bystrici s tým, že každoročne do ich údržby a revitalizácie investujú nemalé finančné prostriedky.

Bratislava: Počas víkendu sa budú opäť odchytávať túlavé mačky na kastráciu

12.09 2017, TASR

Bratislava, 11. septembra - Počas nadchádzajúceho víkendu budú dobrovoľníci v hlavnom meste opäť odchytávať túlavé mačky na kastráciu a ošetrenie. Od štvrtka (14.9.) by preto ľudia nemali pouličné mačky v Bratislave kŕmiť. Pôjde o štvrtú akciu takéhoto druhu, počas prvých troch sa podarilo odchytiť vyše 320 mačiek.

V Múzeu Tatranského národného parku pribudne medvedí brloh

11.09 2017, TASR

Vysoké Tatry, 8. septembra – V priestoroch Múzea Tatranského národného parku (TANAP-u) v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách pripravujú pre návštevníkov novinku. V priebehu najbližších týždňov vo vstupných priestoroch pribudne medvedí brloh.

V. Tatry: Jelene, ktoré sa pohybovali po parkovisku pri lanovke, majú nový domov

07.09 2017, TASR

Vysoké Tatry, 7. septembra - Mladý jeleň, ktorý bol v posledných týždňoch atrakciou Tatranskej Lomnice vo Vysokých Tatrách, má už nový domov. Spolu s ním lesníci preniesli do zvernice v Tatranskej Javorine aj ďalšieho, približne 1,5-ročného synantropného jeleňa, ktorý sa takisto pohyboval po parkovisku pri lanovke.

Vedci objavili nový druh hada v Európe, v tíme bol aj Slovák

05.09 2017, TASR

Slovenskému vedcovi sa v rámci medzinárodného tímu podarilo objaviť nový druh hada v Európe. Daniel Jablonski z Univerzity Komenského (UK) v Bratislave ho identifikoval spolu s kolegami z Nemecka a Švajčiarska. Výskumný tím zrealizoval od roku 2013 genetickú analýzu viac ako 1600 hadov.

Humenné: V centre mesta sa pohyboval medveď

04.09 2017, TASR

Humenné, 1. septembra – V centre mesta Humenné sa v noci nadnes pohyboval medveď. Nikomu sa nič nestalo, zviera sa stratilo v lese.

Bojnice: Karanténa medvieďat v zoo skončila, hľadajú im nový domov

03.09 2017, TASR

Bojnice, 31. augusta - Dnešným dňom skončila povinná trojmesačná karanténa medvieďat, ktoré do bojnickej zoo doviezli pracovníci Štátnej ochrany prírody SR. Súrodencov umiestnili do Bojníc po tom, čo ich mamu Ingrid poľovníci odstrelili začiatkom júna v Liptovskej Kokave.