Dánsko: Faerské ostrovy v apríli na dva dni zatvoria pre turistov

15.11 2019, TASR

Kodaň, 14. novembra - V apríli zatvoria na dva dni pre turistov Faerské ostrovy, skupinu 18 ostrovčekov ležiacich medzi Škótskom a Islandom. Dôvodom takéhoto opatrenia je plánovaná ,,údržba", píše s odvolaním sa na vyjadrenie miestnych úradov agentúra AFP.

Celoslovenská súťaž Pre vodu pozná svojich víťazov

14.11 2019, TASR

Bratislava, 13. novembra – Celoslovenská súťaž Pre vodu pozná svojich víťazov. Vo finále, ktoré sa uskutočnilo v stredu v Bratislave, súperilo šesť návrhov mladých odborníkov a školských tímov.

Trenčín: Pri výsadbe 10 000 cibuľovín pomáhali študenti Trenčianskej univerzity

14.11 2019, TASR

Trenčín, 13. novembra - Zamestnanci trenčianskej radnice, Mestského hospodárstva a správy lesov a 26 študentov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka vysadili v Trenčíne 10 000 cibuľovín. Na jar zakvitnú v parku pod sídliskom Juh a v lesoparku Brezina.

USA: Thunbergová sa pripravuje na spiatočnú plavbu do Európy

13.11 2019, TASR

Washington, 13. novembra - Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová končí svoj pobyt v Severnej Amerike a v stredu sa začala pripravovať na návrat do Európy. Cestu cez Atlantický oceán opäť absolvuje na palube jachty, uviedla agentúra AP.

BSK chce na budove úradu a SOŠ vybudovať vegetačné strechy

11.11 2019, TASR

Bratislava, 8. novembra – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce pomôcť zníženiu negatívnych dôsledkov klímy prostredníctvom zachytenia zrážkovej vody a rozšírením zelenej infraštruktúry.

Stromom roka 2019 sa stala oskoruša domáca z Uzovskej Panice

11.11 2019, TASR

Bratislava, 7. novembra - Stromom roka 2019 sa stala oskoruša domáca z Uzovskej Panice v okrese Rimavská Sobota. Strom získal 6710 hlasov a bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnej súťaži Európsky strom roka.

Výbuch sopky v súostroví Tonga vytvoril nový ostrov

11.11 2019, TASR

Nuku'alofa, 7. novembra - Sopečný výbuch pod hladinou mora v súostroví Tonga v Oceánii zaplavil jeden ostrov a vytvoril nový, trikrát väčší. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na štvrtkové správy od geológov.

Vo voľnej prírode okresu Gelnica spozorovali losa, zachrániť sa ho nepodarilo

11.11 2019, TASR

Mníšek nad Hnilcom/Smolnícka Huta, 7. novembra – Mláďa samičky losa, ktoré v utorok (5. 11) objavili vo voľnej prírode na rozhraní katastrálnych území obcí Mníšek nad Hnilcom a Smolnícka Huta v okrese Gelnica, pred štvrtkovým prevozom do zvernice uhynulo.

Kolekcia vtákov v bojnickej zoo sa rozrástla o dve mláďatá plameniaka čilského

11.11 2019, TASR

Bojnice, 6. novembra - Kolekcia vtákov v Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach sa rozrástla o dve mláďatá plameniaka čilského. Jedince jedného z najstarších vtákov na Zemi sa narodili v rôznom období a návštevníci ich môžu pozorovať v expozícii. TASR o tom v stredu informoval hovorca bojnickej zoo Jaroslav Slašťan.

Thajsko sprístupnilo jaskyňu, v ktorej vlani uviazlo 12 chlapcov s trénerom

11.11 2019, TASR

Bangkok, 2. novembra - Thajské úrady v piatok znovu sprístupnili verejnosti jaskyňu na severe krajiny, v ktorej vlani uviazlo 12 mladých futbalistov spolu so svojím 25-ročným trénerom. Informovala o tom v noci na sobotu agentúra AFP.