Preskočit na obsah

Program Test Farms pre startupy

08.04 2021, Enviroportal

Program Test Farms bol vytvorený pre tých, ktorí chcú inovovať poľnohospodárske postupy.  

Amazonský prales vznikol vďaka meteoritu, ktorý vyhubil dinosaurov

08.04 2021, TASR

Washington/Bogota 7. apríla – Meteorit, ktorý spôsobil vyhynutie dinosaurov zároveň vytvoril podmienky pre vznik v súčasnosti najväčšieho pralesa na svete, Amazonu, vyplýva zo štúdie zverejnenej v aprílovom vydaní vedeckého časopisu Science. Informáciu priniesol mesačník Scientific American. 

Sťahovavé vtáky čelia počas svojho presunu mnohým hrozbám

06.04 2021, TASR

Bratislava, 4. apríla Sťahovavé vtáky čelia mnohým hrozbám pozdĺž svojich migračných trás a zimovísk. Hrozivá je miera nelegálneho lovu a strata vhodných území na odpočinok, vyhľadávanie potravy a prezimovanie. 

Súťaž pre stromy s pozoruhodnými príbehmi

06.04 2021, Enviroportal

Anketa Strom roka už 19 rokov hľadá po celom Slovensku stromy s pozoruhodnými príbehmi, ktoré vyzdvihujú význam starých, vzácnych či ohrozených stromov a vzbudzujú záujem ľudí o životné prostredie. Tento rok môžete svojho obľúbenca do súťaže nominovať od 1. apríla.

Británia: Na univerzite aj napriek kritike odhalili sochu Grety Thunbergovej

01.04 2021, TASR

Winchester, 31. marca - Sochu švédskej klimatickej aktivistky Grety Thunbergovej v životnej veľkosti vztýčili na pôde Winchesterskej univerzity v anglickom grófstve Hampshire - aj napriek kritike zo strany organizácií študentov a zamestnancov. 

Poznáme 21 finalistov enviro-ocenenia Atlas

31.03 2021, Enviroportal

Pilotný ročník iniciatívy Nadácie VÚB, ktorá vzdáva hold Slovákom a Slovenkám usilujúcim sa o udržateľnosť života na Zemi, má za sebou vydarený štart. Organizátori zaregistrovali až 177 nominácií, ktoré zaslala verejnosť aj samotní uchádzači spomedzi organizácií, obcí, škôl, eko-startupov aj firiem založených na princípoch zelenej ekonomiky.

Riziko znečistenia vody považujú Slováci za tretiu najvážnejšiu ekologickú výzvu

22.03 2021, TASR

Bratislava, 21. marca - Znečistenie vody považuje za najzásadnejšiu ekologickú výzvu 34 percent Slovákov, spolu s obavami z plastového odpadu a zmeny klímy tým patrí k najvážnejším ekologickým problémom, ktoré Slováci vnímajú. Vyplýva to multiklientskej štúdie GfK s názvom Who Cares? Who Does?

V skalickom útulku majú pri adopcii podmienku, psa na dvor nedajú

19.03 2021, TASR

Skalica, 18. marca - V útulku v Skalici majú pri adopcii psov podmienku, že pes nepôjde na dvor, ale noví majitelia mu zabezpečia bývanie v dome alebo byte. Pre TASR to uviedla Lenka Pappová z občianskeho združenia Útulok Skalica. Ako doplnila, je to z toho dôvodu, že zvieratá z útulku si toho už zažili dosť a chcú im zabezpečiť kvalitnejší život.

Titulom Európsky strom roka 2021 sa hrdí 1000-ročný dub zo Španielska

19.03 2021, TASR

Banská Bystrica, 18. marca – Po prvý raz poputuje prestížny titul Európsky strom roka do Španielska. Získal ho vzácny 1000-ročný dub z obce Lecina, takzvaný strom čarodejníc, s historicky najvyšším počtom až 104 264 hlasov, čím nechal svojich súperov ďaleko za sebou.

Mesto Žilina darovalo útulku v M. Lúčke zásoby vreciek na exkrementy

19.03 2021, TASR

Žilina, 18. marca - Mesto Žilina darovalo útulku v mestskej časti Mojšova Lúčka zásoby vreciek na exkrementy. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sa budú používať ako štartovacie balíčky pre nových majiteľov, ktorí si prídu adoptovať psa.