Hlasujte za najkrajšie fotky európskej prírody

21.10 2020,

Aj tento rok vyhlásila Európska environmentálna agentúra súťaž pre všetkých fotografov. Jej témou bolo poznávanie a objavovanie krás európskej prírody. Súťaž sa niesla pod názvom REDISCOVER Nature (Znovuobjavte prírodu) a autori z rôznych kútov kontinentu do nej zaslali viac ako 2800 fotografií.

TTSK: Do Ekologického činu roka sa prihlásilo rekordných 28 projektov

21.10 2020, TASR

Trnava, 20. októbra – Rekordných 28 projektov sa zapojilo do 9. ročníka súťaže Ekologický čin roka. Vyhlasovateľ Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v utorok ocenil najlepšie aktivity prispievajúce k zvyšovaniu environmentálneho povedomia a zachovaniu biodiverzity v roku 2019.

TSK podpísal memorandum o spolupráci s Včelárskym ekologickým spolkom Slovenska

19.10 2020, TASR

Trenčín, 16. októbra – Podpora environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a spoločná realizácia projektov je hlavným cieľom memoranda o spolupráci medzi TSK a Včelárskym ekologickým spolkom Slovenska.

Bojnická zoo získala do chovu pár jedného z dvoch jedovatých jašterov sveta

19.10 2020, TASR

Bojnice, 16. októbra - Národná zoologická záhrada Bojnice získala do chovu pár jedného z dvoch jedovatých jašterov sveta. Samca a samicu kôrnatca jedovatého môžu od októbra vidieť návštevníci v budove vivária, informoval hovorca zoo Jaroslav Slašťan.

Za Strom roka 2020 sa dohlasovalo, víťazný strom zverejnia koncom októbra

16.10 2020, TASR

Banská Bystrica, 15. októbra – Ľudia, ktorí počas tohto roka hlasovali za Strom roka 2020, sa výsledky dozvedia až koncom októbra. Víťazný strom získa nielen prestížny titul, ale postúpi aj do súťaže Európsky strom roka, kde bude reprezentovať krajinu.

V Malých Karpatoch zamerali a zaevidovali Jaskyňu daždivého dňa

15.10 2020, TASR

Bratislava, 14. októbra – V Malých Karpatoch zaregistrovali Jaskyňu daždivého dňa. Zamerali ju totiž počas utorkového (13. 10.) daždivého počasia. Nachádza sa v blízkosti Sklenej huty nad obcou Doľany (okres Pezinok).

Trenčín: Vodu v plavárni, v hale a na zimnom štadióne bude vyhrievať slnko

12.10 2020, TASR

Trenčín, 10. októbra – Vodu v krytej plavárni, v športovej hale a na zimnom štadióne v Trenčíne budú vyhrievať pomocou slnečnej energie. Mesto vyhlásilo verejné obstarávanie na solárny systém ohrevu vody pre všetky tri objekty.

Britský princ William oznámil novú enviromentálnu cenu v hodnote milión libier

08.10 2020, TASR

Londýn, 8. októbra - Britský princ William oznámil vo štvrtok novú cenu v hodnote milión libier (1,1 milióna eur) za pozitívny prínos pre ochranu životného prostredia.

Fotosúťaž Teplo, teplejšie, horíš má inšpirovať k ochrane klímy

02.10 2020, TASR

Trenčín, 1. októbra – Inšpirovať mladých ľudí k ochrane klímy je hlavným cieľom fotografickej súťaže Teplo, teplejšie, horíš. Vyhlásili ju Mladí reportéri pre životné prostredie spolu s iniciatívami Mladí za klímu, Znepokojené matky, Klíma ťa potrebuje, Fridays for Future Slovensko, Greenpeace Slovensko a Slovenská klimatická iniciatíva. 

Británia: Zoo sa rozhodla izolovať päticu nadávajúcich papagájov

01.10 2020, TASR

Londýn 30. septembra - V britskej zoo museli od seba izolovať päť papagájov, ktoré sa navzájom podporovali v nadávaní. Informovala o tom v utorok agentúra AP.