Ovčiarske psy dokážu ochrániť stáda, WWF ich chce vrátiť na salaše

06.05 2019, TASR

Bratislava, 5. mája – Po návrate medveďov či vlkov do našej prírody by sa na salaše mali vrátiť mohutné strážne psy bez reťazí. Spolu s elektrickými ohradníkmi predstavuje účinné spôsoby, ako chrániť stáda.

Nemecko: Do zoo v Heidelbergu sa svojvoľne nasťahoval medviedik čistotný

06.05 2019, TASR

Berlín, 3. mája - Medviedik čistotný sa nedávno svojvoľne nasťahoval do zoologickej záhrady v nemeckom meste Heidelberg, pričom tamojší ošetrovatelia ho podľa platných smerníc EÚ nesmú vysťahovať.

Austrália: V meste Humpty Doo našli hada s tromi očami

03.05 2019, TASR

Canberra, 2. mája - Hada s tromi očami, ktorého nazvali "Monty Python", našli v riedko osídlenej časti mesta Humpty Doo na severe Austrálie, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Aby ste bazén napustili bez problémov, konzultujte s vodármi

02.05 2019,

Posledné roky býva už aj v liptovskom regióne letné obdobie veľmi teplé a často bez výdatnejších zrážok. Obyvatelia, ktorí vyhľadávajú osvieženie, situáciu riešia vybudovaním bazénov pri svojich domoch, alebo kúpou nafukovacích bazénov s väčším objemom. Po prvom väčšom oteplení sa potom ponáhľajú čo najrýchlejšie bazény napustiť. To však môže spôsobiť vodárňam prevádzkové problémy.

Bratislava: Návštevníci Lesníckych dní sa učili, ako sa starať o prírodu a lesy

29.04 2019, TASR

Bratislava, 28. apríla - Na trinástom ročníku Lesníckych dní sa na bratislavskej Partizánskej lúke zišlo množstvo rodín s deťmi. V rámci osláv Dňa Zeme si organizátori pre návštevníkov pripravili aktivity súvisiace s informovaním o lesníckej práci a zamerané boli aj na ochranu prírody.

Zástupcovia kampane za prírodné bohatstvo z National Geographic Society...

26.04 2019, TASR

Montreal, 24. apríla - Zostáva len 18 mesiacov, kým sa svetoví lídri stretnú v Číne, aby skompletizovali dohodu o otázkach straty biodiverzity, znížení historicky najväčšej miery vymierania voľne žijúcich živočíchov, zmiernení vplyvu klimatických zmien a ochrane posledných divokých miest planéty.

Fotografia pod borovicou v Bešeňovej je povinnou jazdou pre zaľúbencov

26.04 2019, TASR

Bešeňová, 25. apríla – Nevšednú prírodnú kulisu pre romantické fotografie ponúka osamotená borovica na lúke nad obcou Bešeňová. Strom pre jeho krásu vyhľadávajú nielen turisti, fotografi či filmári, ale najmä mladomanželia. Pod liptovskou borovicou sa v posledných rokoch nechali zvečniť mnohé zamilované páry.

Lipu v Skalici sadili v čase tragickej nehody M. R. Štefánika

25.04 2019, TASR

Skalica, 24. apríla – Smutná história sa viaže k Lipe slobody, ktorú zasadili v Skalici v dopoludňajších hodinách 4. mája 1919. Pri slávnostnom obede sa totiž hostia dozvedeli správu o tragickej nehode Milana Rastislava Štefánika a viacerí z nich odcestovali okamžite do Bratislavy.

USA: Starosta New Yorku chce zakázať výstavbu nových presklených mrakodrapov

24.04 2019, TASR

New York, 23. apríla - Starosta New Yorku Bill de Blasio plánuje predložiť návrh zákona zakazujúci výstavbu nových presklených mrakodrapov. Je to súčasť jeho úsilia o zníženie emisií skleníkových plynov v celom meste o 30 %, napísala v utorok agentúra AP.

Dub lesný v Smokovci hlási príchod jari, starajú sa oň horskí záchranári

23.04 2019, TASR

Vysoké Tatry, 23. apríla – Dub lesný, ktorý pred desiatkami rokov vysadili pred súčasným domom Horskej záchrannej služby (HZS) v Starom Smokovci, odolal víchriciam a prispôsobil sa mu aj rozvoj tejto tatranskej osady.