ČR: V Safari Dvůr Králové sa pred zrakmi návštevníkov narodilo hrošie mláďa

14.08 2020, TASR

Praha, 13. augusta - Samica hrocha v českom Safari parku Dvůr Králové porodila mláďa v jazere vonkajšieho výbehu. Išlo o vôbec prvý prirodzený pôrod hrošieho mláďaťa k královodvorskej zoologickej záhrade, informoval vo štvrtok portál Novinky. cz.

Kampaň #niesomprasa priniesla pravidlá správania sa v prírode v cudzích jazykoch

05.08 2020, TASR

Bratislava, 5. augusta - Iniciatíva #niesomprasa pripravila pravidlá správania sa v prírode, tzv. Desatoro cool výletníka, v nemeckom a poľskom jazyku. Kampaň na sociálnych sieťach po mesiaci zasiahla viac ako 1,3 milióna ľudí na Slovensku a v Česku.

Poľsko: Aktivisti Greenpeace vo Varšave protestujú proti výrubu v lesoch

04.08 2020, TASR

Varšava, 3. augusta - Aktivisti ochranárskej organizácie Greenpeace sa v pondelok ráno vyšplhali na budovu poľského ministerstva životného prostredia a zo strechy na jej fasádu rozvinuli transparent s nápisom vyzývajúcim na ochranu lesov.

Nemecko: Pivovar pozastavil výrobu piva – na komíne sa mu uhniezdili bociany

03.08 2020, TASR

Bad Windsheim, 31. júla - Pivovar v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko bol nútený pozastaviť výrobu piva, pretože sa na jednom z jeho komínov uhniezdila rodina bocianov. V piatok o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Nadácia Ekopolis vyhlasuje 3. ročník fotografickej súťaže Tour de Strom

03.08 2020, TASR

Bratislava, 30. júla – Nadácia Ekopolis vyhlasuje 3. ročník sprievodnej fotografickej súťaže „Tour de Strom“ v rámci celoslovenskej ankety Strom roka, ktorá tento rok oslavuje 18 rokov. TASR o tom informovala Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Trenčiansky kraj má vlastnú bylinkovú záhradu priamo na terase úradu

03.08 2020, TASR

Trenčín, 28. júla – Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) má vlastnú bylinkovú záhradu. Záhon s bylinkami zriadili zamestnanci oddelenia životného prostredia a územného plánovania priamo na terase úradu.

Trenčiansky kraj má vlastnú bylinkovú záhradu priamo na terase úradu

29.07 2020, TASR

Trenčín, 28. júla – Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) má vlastnú bylinkovú záhradu. Záhon s bylinkami zriadili zamestnanci oddelenia životného prostredia a územného plánovania priamo na terase úradu.

Úle na Trenčianskom hrade majú predstaviť mladým ľuďom ekologické včelárstvo

28.07 2020, TASR

Trenčín, 24. júla – Priblíženie histórie a súčasnosti včelárstva s dôrazom na ekologický aspekt a vzdelávanie mladej generácie sú hlavnými cieľmi umiestnenia včelích úľov v areáli Trenčianskeho hradu.

V Regetovke sa v letnom tábore zídu ochrancovia prírody

28.07 2020, TASR

Regetovka, 24. júla – Východoslovenský tábor ochrancov prírody sa vo svojom 44. ročníku uskutoční v obci Regetovka v Bardejovskom okrese. Ako TASR informoval Miroslav Fulín zo Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny (SZOPK), do obce na hornom Šariši sa tábor vráti po 30 rokoch.

Súčasťou novej tržnice v Moldave nad Bodvou bude zelená strecha, práce vrcholia

24.07 2020, TASR

Moldava nad Bodvou, 23. júla – Budovanie novej tržnice v Moldave na Bodvou je v záverečnej fáze. Pre TASR to uviedla hovorkyňa radnice Jana Kovácsová s tým, že práce by mali byť hotové do konca prázdnin. Súčasťou trhoviska bude aj takzvaná zelená strecha s rozlohou 313 štvorcových metrov.