Kŕmidlo pre vtáky by sa malo pravidelne dezinfikovať

13.01 2021, TASR

Bratislava, 12. januára - Kŕmidlo pre vtáky by sa malo pravidelne čistiť vhodným dezinfekčným prostriedkom. Môžu sa tak eliminovať choroby, ktoré sa prenášajú prostredníctvom trusu. Pre TASR to uviedla zoologička Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Andrea Lešová.

M. Šuteková: J. Budaj sa nebojí otvárať ťažké a dlho odkladané problémy

10.01 2021, TASR

Bratislava, 9. januára - Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) sa nebojí otvárať ťažké a bývalou vládou dlho odkladané problémy. Cítiť však slabšiu medzirezortnú komunikáciu na dosiahnutie environmentálnych cieľov. Pre TASR to uviedla koaličná poslankyňa výboru pre životné prostredie Miriam Šuteková (Za ľudí).

V košickej zoo možno obdivovať zvieratá vrátane šeliem aj v zime

08.01 2021, TASR

Košice, 7. januára – Košická zoologická záhrada je otvorená aj v zimných mesiacoch. Väčšina zvierat tam žije v celoročne obývaných výbehoch. Návštevníci tak aj v tomto čase môžu obdivovať všetky druhy šeliem vrátane medveďov a väčšinu vtákov. Sú to tiež kopytníky okrem afrických a ázijských druhov antilop či zebier.

V Krompachoch nocuje viac ako milión piniek severských

07.01 2021, TASR

Krompachy, 6. januára – Pravdepodobne najväčšie nocovisko piniek severských na Slovensku sa aktuálne nachádza na okraji východoslovenského mesta Krompachy. Už niekoľko týždňov sa tam každý večer zlieta viac ako milión jedincov drobného spevavca, hniezdiaceho v severskej tajge, ktorý na Slovensko prilieta každoročne tráviť zimu. 

SAV: Zimné hubárčenie môže byť príjemným spestrením sviatočných dní

04.01 2021, TASR

Bratislava, 30. decembra - Tohtoročná jeseň bola na huby pomerne skúpa. Hubárska sezóna však pokračuje aj v zime. Začínajú rásť aj huby, ktorým nižšie teploty neprekážajú.

Útulok Slobody zvierat mal tento rok historicky najväčší počet adopcií

04.01 2021, TASR

Bratislava, 29. decembra - Útulok Slobody zvierat v Bratislave mal tento rok historicky najvyšší počet adopcií. Uviedla pre TASR predsedníčka organizácie Pavla Dugovičová s tým, že na adopciu šli prevažne psy a mačky, ktoré sú vhodné do bytu. 

Posypová soľ je nebezpečná pre psie labky

04.01 2021, TASR

Bratislava, 29. decembra - Posypová soľ na chodníkoch je nebezpečná pre psie labky. Môže tiež spôsobiť poruchy tráviaceho traktu. Upozorňuje na to prezident Komory veterinárnych lekárov SR Ľubomír Kráľ.

Košice: Zvieratá v zoo si pochutnávajú na nepredaných vianočných stromčekoch

04.01 2021, TASR

Košice, 28. decembra - Nepredané vianočné stromčeky tradične slúžia ako potrava pre niektoré zvieratá v košickej zoologickej záhrade. Prvú várku dostali po Vianociach, druhá k nim v uplynulých rokoch zvykla doraziť po novoročných sviatkoch. Za zoo to pre TASR povedal inšpektor chovu Jozef Lenard.

Enviro: Kŕmidlo pre vtáky treba umiestniť vysoko a na prehľadné miesto

04.01 2021, TASR

Bratislava, 26. decembra - Kŕmidlo pre vtáčiky treba umiestniť na prehľadné miesto a zároveň dostatočne vysoko. Dôvodom je, aby vtáky mohli včas uniknúť pre predátormi, ako sú domáce mačky či jastrab. Pre TASR to uviedla zoologička Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Andrea Lešová.

Greenpeace: Živý vianočný stromček v kvetináči je ekologickejší

22.12 2020, TASR

Bratislava, 21. decembra - Živý vianočný stromček v kvetináči ostáva ekologickejšiu alternatívou oproti umelému. Pri jeho kúpe treba dbať na to, aby bol vypestovaný v lesnej škôlke. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Greenpeace Slovensko Patrícia Brandysová.