Prieskum: Viac ako polovica Slovákov podporuje zákaz držať psa na reťazi

24.01 2020, TASR

Bratislava, 23. januára – Až 30,5 percenta Slovákov rozhodne súhlasí s tým, aby bolo držanie psa na reťazi zakázané. So zákazom skôr súhlasí 31,3 percenta, skôr nesúhlasí 23 percent a rozhodne nesúhlasí 10,2 percenta Slovákov.

Bojnice: Zámocká priekopa zostala opustená, uhynuli tam všetky labute

15.01 2020, TASR

Bojnice, 14. januára - Zámocká priekopa v Bojniciach prišla o jeden zo svojich symbolov. Postupne tam v poslednom období uhynuli všetky labute hrbozobé, ktoré ju obývali. Informoval o tom hovorca Národnej zoologickej záhrady Bojnice Jaroslav Slašťan.

Trnavá Hora: Seriál o triedení odpadov má obyvateľov naučiť správne separovať

14.01 2020, TASR

Žiar nad Hronom, 13. januára - Samospráva v obci Trnavá Hora sa rozhodla posilniť povedomie svojich obyvateľov o triedení odpadov aj prostredníctvom krátkeho seriálu zverejňovaného na sociálnej sieti. V ňom chcú obyvateľom vysvetliť, ako správne triediť rozmanité druhy odpadu.

V Thajsku si školáci pochodom uctili zvieratá uhynuté pri požiaroch v Austrálii

14.01 2020, TASR

Ajuttchajá, 13. januára - Skupina školákov sa zišla v pondelok v sloňom parku v thajskom starobylom meste Ajuttchajá na pochode a tichej spomienke, aby tým vzdali poctu a upozornili na milióny zvierat, ktoré uhynuli pri ničivých lesných požiaroch v Austrálii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Nitrianske Pravno: V lesnej škôlke v Bôriku pribudne komunitná včelnica

14.01 2020, TASR

Nitrianske Pravno, 13. januára - Komunitná včelnica a včelia škola pribudne v areáli starej lesnej škôlky v Bôriku v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza). Projektom, na ktorý získala obec dotáciu, chce ľuďom pripomenúť, aké dôležité sú včely pre životné prostredie. Vzdelávať sa v areáli budú i deti, pre ktoré miestna škola vytvorí krúžok.

Thunbergová vyzvala Siemens, aby sa stiahol z projektu výstavby baní v Austrálii

13.01 2020, TASR

Štokholm, 11. januára - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová v sobotu na Twitteri vyzvala nemecký konglomerát Siemens, ktorý sa má podieľať na kontroverznom projekte otvorenia nových baní na ťažbu uhlia v Austrálii, aby sa z neho stiahol.

V Oravskej Polhore sprevádzkovali inhalatórium na slanú vodu

13.01 2020, TASR

Oravská Polhora, 11. januára – V Oravskej Polhore sprevádzkovali malé inhalatórium na jodo-bromovú slanú vodu spod Babej hory. Podarilo sa to zásluhou medzinárodného projektu. Podľa starostu Michala Strnála je prameň slanej vody unikátny a jeho zloženie ojedinelé v strednej Európe.

ZOO Bojnice vlani navštívilo viac ako 400 000 ľudí

09.01 2020, TASR

Bojnice, 8. januára - Bránami Národnej zoologickej záhrady Bojnice prešlo vlani viac ako 400. 000 návštevníkov. Zoo tak zopakovala úspech z minulého roka, informoval v stredu TASR jej hovorca Jaroslav Slašťan.

Švédsko: Greta Thunbergová má 17 rokov

07.01 2020, TASR

Štokholm, 3. januára - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová dosiahla v piatok vek 17 rokov, ale neporušila svoj zvyk a opäť stála pred parlamentom v Štokholme, kde protestovala - ako každý týždeň.

Posypová soľ je nebezpečná pre psie labky, upozorňuje veterinár

07.01 2020, TASR

Bratislava, 3. januára - Posypová soľ na chodníkoch je nebezpečná pre psie labky. Môže tiež spôsobiť poruchy tráviaceho traktu. Upozorňuje na to veterinár z Komory veterinárnych lekárov SR Arpád Csörgö.