Pri prírodnom turizme je dôležitý skúsený sprievodca

26.03 2019, TASR

Bratislava, 25. marca - Sledovanie voľne žijúcich zvierat alebo prírodných procesov, fotografovanie či pozorovanie hviezd. Všetky tieto a ďalšie aktivity spadajú do konceptu prírodného turizmu, ktorý už funguje vo viacerých krajinách a začína sa rozvíjať aj na Slovensku.

Košice: Zoo otvorí náučný chodník s nadživotnými 3D plazmi

26.03 2019, TASR

Košice, 25. marca – Košická zoo v Kavečanoch plánuje otvoriť v júni interaktívny náučný chodník Lužný les.

Do Hodiny Zeme sa zapojí aj Rimavská Sobota

26.03 2019, TASR

Rimavská Sobota, 25. marca – Do tohtoročnej Hodiny Zeme, ktorá je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien, sa v sobotu 30. marca od 20.30 h do 21.30 h zapojí i mesto Rimavská Sobota.

Michalovce: Na skládke odpadov prežil bocian celú zimu

25.03 2019, TASR

Michalovce, 23. marca - Na skládke odpadu, ktorá sa nachádza na severnom okraji Michaloviec v lokalite Žabany, a nie je nebezpečná, prežil bocian Gabi celú zimu. Ochranári ho však pravidelne kontrolovali.

Dezinfekcia prikrmovacích zariadení je po ukončení obdobia núdze povinná

25.03 2019, TASR

Humenné, 24. marca - Dezinfekcia prikrmovacích zariadení je po ukončení obdobia núdze povinná. Užívateľom poľovných revírov to ukladá priamo zákon o poľovníctve. Ako pre TASR uviedol predseda poľovníckej komisie Obvodnej poľovníckej komory v Humennom Jaroslav Dutko, vykonáva sa v jarnom období.

Botanička varuje pred inváznymi rastlinami, trápia ľudí aj flóru

19.03 2019, TASR

Košice, 18. marca – Alergie, znižovanie kvality biotopov či hospodárske problémy spôsobujú na našom území invázne rastliny. Ide o nepôvodné druhy, ktoré sa u nás nevyskytovali a domovinu majú v inej krajine alebo na inom kontinente. Podľa botanikov začínajú byť pálčivou témou.

Jar sa na Slovensku začne v stredu 20. marca v noci

19.03 2019, TASR

Bratislava, 19. marca - Jar sa na Slovensku začne v stredu 20. marca o 22:58 stredoeurópskeho času (SEČ), vo svete o 21:58 koordinovaného svetového času (UTC) v deň jarnej rovnodennosti.

Stredoškoláci svojím štrajkom apelujú na politikov, aby im nekradli budúcnosť

18.03 2019, TASR

Štokholm, 15. marca - V mnohých krajinách sveta sa v piatok koná Svetový štrajk za budúcnosť klímy, ktorého hlavnými aktérmi sú študenti stredných škôl. Tínedžeri sa tak namiesto vyučovania - ale často aj so svojimi učiteľmi - pripájajú k 16-ročnej švédskej gymnazistke Grete Thunbergovej a jej boju proti globálnemu otepľovaniu.

Mimovládky žalujú Paríž za prístup k boju proti klimatickým zmenám

15.03 2019, TASR

Paríž, 14. marca - Štyri mimovládne organizácie sa vo štvrtok obrátili na súd so sťažnosťou na francúzsku vládu za jej nedostatočnú aktivitu v boji proti klimatickým zmenám.

Švédsko: Ekologickú aktivistku Thunbergovú nominovali na Nobelovu cenu za mier

14.03 2019, TASR

Kodaň,13. marca - Švédsku tínedžerku a aktivistku za ochranu životného prostredia Gretu Thunbergovú nominovali na Nobelovu cenu za mier. Navrhli ju traja nórski poslanci - Freddy André Övstegard a dvaja ďalší členovia Socialistickej ľavicovej strany (SV).