Martin: Múzeum slovenskej dediny ovládli mäsožravé rastliny, orchidey a huby

09.09 2019, TASR

Martin, 8. septembra – Výstava mäsožravých rastlín, exotických orchideí, ale aj aktuálne rastúcich húb sú najväčšími lákadlami v poradí 15. ročníka výstavy Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny v Martine.

E. Seemann: Zasadnutie Rady SRZ má potvrdiť pokračovanie obrodného procesu

06.09 2019, TASR

Žilina, 6. septembra – Zvolanie a organizácia mimoriadneho Snemu Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) a informácie o aktuálnom stave odpredaja rybárskeho strediska SRZ v Považskej Bystrici budú najsledovanejšími bodmi sobotného (7. 9.) mimoriadneho zasadnutia Rady SRZ v Žiline.

Zvieracia ombudsmanka:Okrem vstupu zvierat do reštaurácií chceme aj ďalšie zmeny

06.09 2019, TASR

Bratislava, 5. septembra – Zvieracia ombudsmanka, útulky a organizácie ochrany zvierat vítajú, že vláda schválila zákon, ktorý má zrušiť plošný zákaz vstupu zvierat do reštauračných zariadení a umožniť im, aby si určili, či vstup so zvieraťom povolia.

Dánsko kúpi štyri cirkusové slony a pošle ich na zaslúžený odpočinok

03.09 2019, TASR

Kodaň, 2. septembra - Dánsko vynaloží 11 miliónov korún (1,47 milióna eur) na nákup posledných štyroch cirkusových slonov, aby im poskytlo náležitý odpočinok, keďže vláda sa chystá zakázať divé zvieratá v cirkusoch.

Berlínska zoo oslavuje narodenie dvoch mláďat pandy

03.09 2019, TASR

Berlín, 2. septembra - Samica pandy veľkej v berlínskej zoo porodila dve mláďatá, informovala v pondelok agentúra AP a dodala, že ide o vôbec prvých potomkov pandy narodených v zoo v Nemecku.

Žiaci škôl si vďaka hlasovaniu o Strom roka môžu skrášliť svoje areály

03.09 2019, TASR

Banská Bystrica, 2. septembra – Aj v tomto roku môžu žiaci súťažiť o výsadbu zelene vďaka celoslovenskej ankete Strom roka. Koná sa už po 17. raz a nepomáha len stromom a ich ošetreniu, ale školy si prostredníctvom nej môžu spríjemniť svoje areály.

USA: Švédska aktivistka Thunbergová sa doplavila do New Yorku

02.09 2019, TASR

New York, 28. augusta - Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová sa preplavila cez Atlantický oceán na jachte s nulovými emisiami, s ktorou v stredu dorazila do New Yorku, kde sa zúčastní na klimatickom summite OSN. Informovala o tom agentúra AP.

Speleológovia objavili počas leta v Slovenskom krase štyri nové jaskyne

02.09 2019, TASR

Rožňava, 26. augusta – Dovedna štyri nové jaskyne a dva ďalšie objavy podzemných priestorov sa podarilo zaznamenať speleológom v Slovenskom krase počas aktuálneho leta.

Nemecko: Aktivisti zablokovali v rámci výročného ,,klimatického tábora" baňu

02.09 2019, TASR

Berlín, 24. augusta - Aktivisti za boj proti zmene klímy začali v sobotu pokojný protest v bani na hnedé uhlie v západnom Nemecku. Ide už o desiaty ročník demonštrácie pod názvom ,,klimatický tábor", ktorý organizuje hnutie Za nahradenie uhlia.

Švédska aktivistka Thunbergová pokračuje v štrajku za klímu aj na palube jachty

19.08 2019, TASR

Štokholm,16. augusta - Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová vystavila v piatok na palube pretekárskej jachty, ktorou sa aktuálne plaví do New Yorku, svoj už ikonický rukou písaný transparent oznamujúci, že pokračuje v "školskom štrajku" za klímu.