Preskočit na obsah

ČOV v Chemku fungovala šesť rokov nelegálne, SIŽP obmedzila jej činnosť

16.04 2021, TASR

Bratislava/Strážske, 15. apríla  Mechanicko-chemicko-biologická čistiareň odpadových vôd (MCHB ČOV) patriaca spoločnosti Ekologické služby so sídlom v areáli bývalého národného podniku Chemko Strážske v okrese Michalovce sa šesť rokov prevádzkovala bez príslušného povolenia. 

Vo Vnútrozemskej delte Dunaja spustili jarnú simulovanú záplavu

15.04 2021, TASR

Bratislava, 14. apríla – Vo Vnútrozemskej delte Dunaja spustili jarnú simulovanú záplavu. Aktuálne tam prúdi prietok 90 kubických metrov (m3) za sekundu, čo je trojnásobok bežného prietoku v tomto období. Zároveň je to vrcholový prietok jarnej záplavy prvej z dvoch plánovaných záplav v tomto roku.

Norná stena na ústí rieky Hornád má pomôcť s problémom odpadu

13.04 2021, TASR

Margecany, 12. apríla – Norná stena, ktorá pribudla na ústí rieky Hornád, má pomôcť riešiť problém s odpadom v Ružínskej priehrade. Pravidelne ho tam prostredníctvom vodných tokov riek Hornád a Hnilec z okolitých obydlí a osád končia stovky ton. 

Vodu z odkaliska Poša filtruje zeolit, SIŽP i starostovia

08.04 2021, TASR

Strážske, 7. apríla – Vodu vytekajúcu z odkaliska Poša v katastroch obcí Nižný Hrušov a Poša v okrese Vranov nad Topľou už niekoľko dní filtruje zeolit.

Vo štvrtok sa začne simulovaná záplava v delte Dunaja, bude aj letná záplava

08.04 2021, TASR

Bratislava, 7. apríla – Vo štvrtok (8. 4.) sa začína jarná simulovaná záplava v ľavostrannej ramennej sústave Dunaja. Od druhej polovice mája sa začne aj s letnou záplavou. Dve simulované záplavy v priebehu jedného roka budú vodohospodári realizovať po prvý raz.

Obnova vodnej nádrže Ružiná pokračuje, pracovať začnú na jej dne

06.04 2021, TASR

Ružiná, 5. apríla – Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná v Lučeneckom okrese pokračuje, v súčasnosti sú práce nastavené tak, aby mohli na stavenisko privážať mechanizmy. 

BROZ: Jarná záplava v delte Dunaja by sa mala začať v druhom aprílovom týždni

30.03 2021, TASR

Bratislava, 29. marca - Jarná záplava vo vnútrozemskej delte Dunaja by sa mala začať v druhom aprílovom týždni. Voda tam bude pretekať na úrovni 90 kubických metrov za sekundu. Počas letnej záplavy by mali vodohospodári otestovať prietok na úrovni 120 kubických metrov za sekundu.

MŽP predložilo do EIA návrh Koncepcie vodnej politiky na roky 2021 – 2030

29.03 2021, TASR

Bratislava 26. marca (TASR)  Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR predložilo na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) návrh Koncepcie vodnej politiky na roky 2021 – 2030 s výhľadom do roku 2050. 

Europoslanci vyzvali EÚ na drastické opatrenia na zníženie morského odpadu

29.03 2021, TASR

Brusel, 26. marca - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa vo štvrtkovom uznesení vyslovili za dôraznejšiu podporu recyklácie v rybnom hospodárstve a za drastické zníženie množstva plastov, ktoré ohrozujú čistotu morí a oceánov a morskú faunu. 

SIŽP prijala program prevencie pred znečistením tokov z obecných ČOV

29.03 2021, TASR

Bratislava, 28. marca - Slovenská inšpekcia životného prostredia prijala program preventívnych opatrení, ktorými sa má zabrániť častým a opakovaným znečisteniam vodných tokov z obecných čistiarní odpadových vôd (ČOV). Informuje o tom na svojej webovej stránke.