Hriňovská mliekareň sa voči pokute za znečistenie Slatiny odvolá

20.01 2021, TASR

Hriňová, 19. januára – Hriňovská mliekareň sa voči pokute 135 000 eur, ktorú jej Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) udelila za mimoriadne zhoršenie vôd na Slatine, odvolá.

Bratislava: Stavebným rozhodnutím k sanácii skládky sa bude zaoberať OÚ

19.01 2021, TASR

Bratislava, 18. januára – Spisom a stavebným rozhodnutím pre projekt sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni sa bude zaoberať Okresný úrad (OÚ) Bratislava ako príslušný odvolací orgán. 

SIŽP udelila hriňovskej mliekárni doteraz najvyššiu pokutu

19.01 2021, MŽP SR

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) udelila spoločnosti KOLIBA, a. s., pokutu vo výške 135 000 eur. Ide doteraz o najvyššiu pokutu udelenú SIŽP za mimoriadne zhoršenie vôd na Slatine.

Zelená linka prosí vodičov, aby nejazdili autom v okolí Stupavského potoka

14.01 2021, TASR

Bratislava, 13. januára - Zelená linka Ministerstva životného prostredia SR prosí ľudí, aby nejazdili autom v okolí Stupavského potoka v okrese Malacky, ak nemusia. Potok sa každoročne vybrežuje a do vody sa tak môžu dostať prevádzkové kvapaliny, ktoré ho môžu znečistiť. Upozornila na to na sociálnej sieti.

Povodne spôsobili v prvom polroku škody za takmer 1,7 milióna eur

17.12 2020, MŽP SR

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) dnes na vláde predstavilo Správu o priebehu a následkoch povodní na území Slovenskej republiky v období od januára do konca júna 2020.

SHMÚ spúšťa stránku, ktorá ponúkne výsledky monitorovania podzemnej vody

16.12 2020, TASR

Bratislava 15. decembra (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) spúšťa webovú stránku s názvom Výsledky monitorovania podzemnej vody. Tá poskytne širokej verejnosti databázu výsledkov kvalitatívneho monitorovania podzemnej vody za roky 2017, 2018 a 2019. TASR o tom informoval hovorca ústavu Ivan Garčár.

Dánsko: Masové hroby s norkami mohli kontaminovať podzemnú vodu

10.12 2020, TASR

Kodaň, 10. decembra - Masové hroby, do ktorých v Dánsku uložili milióny noriek utratených v dôsledku rozšírenia koronavírusu, mohli kontaminovať podzemnú vodu. Informovalo o tom vo štvrtok miestna rozhlasová stanica Radio4, ktorá sa odvolala na správu dánskej vlády. 

KSK pokračuje v Programe obnovy krajiny, pribudli aj ďalšie dažďové záhrady

04.12 2020, TASR

Košice, 3. decembra – Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v Programe obnovy krajiny. Tento rok v rámci neho vybudovali pri stredných školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK spolu desať dažďových záhrad. TASR o tom informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Prievidza chce vybudovať vodozádržné opatrenia v parku a na sídlisku Píly

03.12 2020, TASR

Prievidza, 2. decembra - Prievidzská samospráva má záujem zmierniť dosahy zmeny klímy na životné prostredie v meste. Dosiahnuť to chce vybudovaním vodozádržných opatrení v mestskom parku a na Mierovom námestí na sídlisku Píly. Investíciu plánuje financovať z fondov Európskej únie a vlastných zdrojov. Na dodávateľa prác vyhlásila verejnú súťaž.

SVP: Práce na vyťahovaní potopenej lode spod Dunaja pokračujú

02.12 2020, TASR

Bratislava, 1. decembra - Práce na vyťahovaní potopeného remorkéra v bratislavskom nákladnom prístave spod Dunaja pokračujú aj v týchto dňoch. Informuje o tom Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) na sociálnej sieti.