PSK pomôže pri riešení problému s vodou a kanalizáciou v okrese Snina

21.01 2019, TASR

Prešov, 19. januára - Prešovský samosprávny kraj (PSK) pracuje na rozšírení vodovodnej a kanalizačnej siete v okrese Snina. Aktuálne na vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti plánuje krajská samospráva v tohtoročnom rozpočte vyčleniť 260 000 eur. Približne polovicu finančných prostriedkov by mal pritom refundovať štát.

Šaľa: V štyroch artézskych studniach z piatich na území mesta je voda pitná

16.01 2019,

Šaľa, 15. januára - Z piatich artézskych studní na území mesta Šaľa je vhodná na pitné účely voda zo štyroch. Potvrdili to najnovšie výsledky rozborov vody. Podľa slov Eriky Kollerovej z Mestského úradu Šaľa je na pitné účely vhodná voda z artézskych studní na Hornej ulici, z Pribinovho námestia vo Veči, z Hviezdoslavovej ulice a z Námestia sv. Trojice. Na pitné účely nevyhovuje voda z artézskej studne na Dolnej ulici.

Austrália: Až milión rýb zahynul podľa odhadov na následky sucha

15.01 2019, TASR

Canberra, 14. januára - Až milión rýb zahynul podľa oficiálnych odhadov na následky sucha vo východnej Austrálii. Miestni predstavitelia v tejto súvislosti v pondelok upozornili na to, že masový úhyn rýb sa v oblasti môže ešte viac vystupňovať. Informovala o tom agentúra AFP.

Ministerstvo podporí z európskych fondov úpravne povrchových vôd

21.12 2018, TASR

Bratislava, 20. decembra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR plánuje poskytnúť v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia 25,37 milióna eur z kohézneho fondu na intenzifikáciu a modernizáciu existujúcich úpravní povrchových vôd. Cieľom je bezpečná pitná voda. TASR o tom informovali z envirorezortu.

MŽP:Atrazín v pitnej vode pravdepodobne pochádzal z jeho používania pred zákazom

20.12 2018, TASR

Bratislava, 19. decembra - Na Žitnom ostrove sa po minuloročnom incidente, kedy sa v pitnej vode objavil zakázaný pesticíd atrazín, uskutočnili viaceré kontroly.

Nižný Hrušov: Kyjovský potok pri obci opäť nadmerne penil

13.12 2018, TASR

Nižný Hrušov, 12. decembra – Kyjovský potok pri obci Nižný Hrušov vo Vranovskom okrese v stredu ráno opäť intenzívne penil. Na problém obecný úrad upozornili občania.

Intenzívne poľnohospodárstvo znehodnocuje rieky, upozorňujú ochranári

30.11 2018, TASR

Bratislava, 29. novembra - Kampaň #ProtectWater ochranárskych organizácií Svetový fond na ochranu prírody (WWF) Slovensko a Slovenská ornitologická spoločnosť (SOS)/BirdLife upozorňuje, že aj intenzívne poľnohospodárstvo znehodnocuje rieky.

Margecany: Dažďovou vodou bude obec zavlažovať aj futbalový štadión

29.11 2018, TASR

Margecany, 28. novembra – Dažďovú vodu zo strechy tribúny môže obec Margecany v okrese Gelnica využívať na zavlažovanie trávnika futbalového ihriska od októbra. Ako pre TASR povedal starosta Igor Petrik, ide o ďalší z projektov zachytávania a následného využívania odpadovej vody v obci.

Aktivisti žiadajú MŽP, aby preverilo ťažbu štrku na výstavbu D4 a R7

23.11 2018, TASR

Bratislava, 22. novembra – Aktivisti z občianskych združení Za našu vodu a Triblavina žiadajú ministerstvo životného prostredia (MŽP), aby skontrolovalo ťažbu štrkopieskov v zemníkoch v katastroch obcí Tomášov a Most pri Bratislave, ktorá sa realizuje pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Za druhý polrok minulého roka stáli povodne Slovákov takmer 1,4 mil. eur

15.11 2018, TASR

Bratislava, 14. novembra - Povodne za prvý polrok roka 2018 na Slovensku spôsobili škody vo výške viac než 318. 000 eur. O niečo viac štát vynaložil na zabezpečovacie povodňové práce - okolo milióna eur.