Preskočit na obsah

Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná je pred dokončením

26.10 2021, TASR

Ružiná 25. októbra – Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná v Lučeneckom okrese je pred dokončením. Pre TASR to uviedol hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák. 

Klimatické zmeny prinášajú problémy v zásobovaní pitnou vodou

19.10 2021, Enviroportal

Územie Slovenska je bohaté na podzemné zdroje kvalitnej vody, z ktorých sa zásobuje viac ako 80 percent obyvateľstva. Napriek tomu v niektorých lokalitách takéto zdroje chýbajú. V súčasnosti by síce bolo dovedenie kvalitnej podzemnej vody možné z technického hľadiska aj z väčších vzdialeností, no oveľa vhodnejším aj častejším riešením je brať surovú vodu z povrchových vodných zdrojov a následne ju upravovať, aby spĺňala potrebné ukazovatele.

Hlohovec: Protipovodňové hrádzky na Šumperskom jarku sú znovu v dobrom stave

11.10 2021, TASR

Hlohovec 10. októbra – Údržbe protipovodňových hrádzok v lokalite Šumperský jarok sa v uplynulých týždňoch venovalo mesto Hlohovec. Zabezpečenie na ochranu obyvateľov pred záplavami v čase výdatných dažďov z roku 2011 bolo podľa hovorkyne mesta Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej už v niektorých častiach poškodené. 

Ľ. Vačok: EF chce v obciach v okolí Chemka Strážske riešiť prístup k pitnej vode

05.10 2021, TASR

Bratislava 5. septembra – Environmentálny fond (EF) chce v obciach v okolí envirozáťaže bývalej spoločnosti Chemko Strážske riešiť prístup k pitnej vode. V rozhovore pre TASR to uviedol riaditeľ EF Ľubomír Vačok. 

SVP ukončil rekonštrukciu Ľadova, vodnú nádrž napustí

05.10 2021, TASR

Lučenec 2. októbra – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) po kolaudačnom konaní ukončil rekonštrukciu vodnej nádrže (VN) Ľadovo neďaleko Lučenca. V týchto dňoch tak plánuje začať aj s jej napúšťaním. 

MŽP SR pracuje na možnostiach dobudovania vodovodov a kanalizácií v národných parkoch

28.09 2021, MŽP SR

MŽP SR 29. spetembra – V Spišskej Novej Vsi sa uskutočnilo pracovné stretnutie k problematike čistiarní odpadových vôd (ČOV) a kanalizácie v národnom parku Slovenský raj. 

Vodohospodári pre opravy poškodenej hrádze znížia hladinu Dunaja

27.09 2021, TASR

Bratislava 24. septembra – Vodohospodári budú vykonávať opravy poškodenej hrádze na Dunaji, ktoré si vyžiadajú dočasné zníženie hladiny rieky. S mimoriadnou manipuláciou plánujú začať v noci z nedele na pondelok (26. - 27. 9.) od 00.00 h. 

Vlastníkom verejného vodovodu či kanalizácie by mala byť len samospráva

23.09 2021, TASR

Bratislava 22. septembra – Vlastníkom verejného vodovodu či kanalizácie by mala byť len obec alebo mesto, poprípade ich združenia a právnické osoby. Definovať by sa mala aj malá čistiareň odpadových vôd do 50 ekvivalentných obyvateľov, ktorá slúži na individuálne čistenie splaškových odpadových vôd z rodinných domov, menších penziónov či chát. 

Z brehu Ružínskej priehrady odstránili prvých 10 nelegálnych stavieb

17.09 2021, TASR

Bratislava 16. septembra – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) spoločne s občianskym združením Ružínska priehrada pristúpili po množstve výziev, na ktoré ich majitelia nereagovali, k odstráneniu nelegálnych stavieb nachádzajúcich sa v okolí tohto vodného diela. 

SVP v najbližších dňoch odstráni desať nelegálnych objektov pri Ružíne

10.09 2021, TASR

Gelnica 9. septembra – Vodohospodári pokračujú s odstraňovaním nelegálnych objektov pri Ružíne, celkovo ich identifikovali 197. Vo štvrtok začali s likvidáciou desiatich, ktoré sa nachádzajú v katastri obce Margecany.