BVS dočasne odstavila studne na ostrove Sihoť, reaguje tak na znečistenie Dunaja

20.01 2020, TASR

Bratislava, 17. januára - Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) dočasne odstavila studne na ostrove Sihoť. Preventívne tak zareagovala na povrchové znečistenie Dunaja ropnými látkami v okolí rakúskej Viedne.

Malacky: Vodné stavby v povodí toku Maliny by mali zrekonštruovať

10.01 2020, TASR

Bratislava/Malacky, 9. januára – Vodné stavby v povodí toku Maliny v blízkosti Malaciek by mali prejsť rekonštrukciou, ktorá zabezpečí zvýšenie protipovodňovej ochrany i zlepšenie ekosystému v chránenom území v okolí toku. Vyplýva to zo zámeru, ktorý bol predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Súťaž Pre vodu odštartovala, čaká sa na návrhy samospráv i firiem

09.01 2020, TASR

Banská Bystrica, 8. januára – Už po piaty raz štartuje celoslovenská súťaž Pre vodu, ktorá sa zameriava na hľadanie inšpiratívnych riešení hospodárenia s vodou. Organizuje ju banskobystrická Nadácia Ekopolis a záštitu nad ňou prevzal minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Trvalo udržateľné využívanie životného prostredia v prihraničnom území - ochrana prírodných zdrojov, opatrenia na zníženie emisií skleníkových plynov a znečistenie riek

09.01 2020,

Zdroj financovania: ENI HU-SK-RO-UA
Dátum vyhlásenia: 14. 11. 2019
Dátum uzavretia: 13. 2. 2020
Kód: HUSKROUA/1901
Viac informácií: https://huskroua-cbc.eu/

Príprava plánov manažmentu povodí

08.01 2020,

MŽP SR zverejnilo predbežný prehľad významných vodohospodárskych problémov pre 3. cyklus prípravy plánov manažmentu povodí.

Inštitúcie EÚ majú novú smernicu o pitnej vode; vyšli v ústrety občanom

20.12 2019, TASR

Brusel, 19. decembra - Európska komisia vo štvrtok privítala predbežnú dohodu o prepracovanej smernici o pitnej vode, ktorú v stredu Štrasburgu dosiahli vyjednávači Európskeho parlamentu a Rady EÚ.

V Šamoríne je podľa strany DS ohrozený vodný zdroj, minister oponuje

18.12 2019, TASR

Bratislava, 17. decembra - Pre neschopnosť Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR a úradov štátnej správy je v Šamoríne ohrozený vodný zdroj pre 2,5 milióna Slovákov. Tvrdí to mimoparlamentná Demokratická strana (DS).

So sanáciou vrakunskej skládky sa stále nezačalo, zabrzdilo ju odvolanie

12.12 2019, TASR

Bratislava,11. decembra – So sanáciou bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni sa stále nezačalo. Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) pritom očakával jej spustenie ešte v roku 2018. Doteraz sa na mieste skládky zrealizovali iba prípravné práce.

Viac ako 5500 vedcov zo sveta, vrátane Slovákov, podporuje lepšiu ochranu riek

09.12 2019, TASR

Bratislava, 8. decembra - Viac ako 5500 vedcov zo sveta podporilo záchranu európskych vôd a zachovanie smernice o vodách. Tá žiada krajiny, aby riekam, jazerám či mokradiam vrátili dobrý stav. Stanovisko podpísali aj 23 slovenskí odborníci v tejto oblasti.

Vláda vzala na vedomie plán riešenia nelegálnych objektov pri Domaši

09.12 2019, TASR

Bratislava, 4. decembra - Nelegálne objekty pri vodnej nádrži Veľká Domaša sa majú postupne odstrániť. Plán, ako to urobiť, vzala v stredu na vedomie vláda SR.