Trnava: Dobrovoľníci vyčistili okolie rieky Parná od nahromadeného odpadu

28.09 2020, TASR

Trnava, 27. septembra – Posunúť Slovensko k ekologickej zodpovednosti, bezodpadovosti a udržateľnému spôsobu života bolo cieľom aktivity Zaži čisté rieky, v rámci ktorej sa aktivisti na celom Slovensku zamerali na vodné toky. 

Kanál Manivier je kontaminovaný rádioaktivitou, tvrdí M. Daniška

28.09 2020, TASR

Bratislava 26. septembra - Kanál Manivier pretekajúci cez obec Žlkovce v okrese Hlohovec je kontaminovaný. Sú tam 100-násobne prekročené limity rádioaktivity. Tvrdí to Michal Daniška z občianskej iniciatívy Chceme zdravú krajinu. 

JAVYS odmieta tvrdenia o kontaminácii kanála Manivier

28.09 2020, TASR

Bratislava, 26. septembra - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) odmieta všetky medializované obvinenia poukazujúce na prekročené limity rádioaktivity v kanáli Manivier, pretekajúcom cez obec Žlkovce v okrese Hlohovec. 

A. Zemanová: Budúcnosť Žitného ostrova je pre Slovensko kľúčová

28.09 2020, TASR

Bratislava, 27. septembra - Budúcnosť Žitného ostrova je pre Slovensko kľúčová. Pre TASR to uviedla poslankyňa parlamentu Anna Zemanová (SaS). V rámci projektu na záchranu Žitného ostrova jej prišlo 30 návrhov riešenia, ktoré majú zabrániť znečisteniu jeho podzemných vôd.

Bratislava: Voda na Zlatých pieskoch nie je zdraviu škodlivá, uistili hygienici

28.09 2020, TASR

Bratislava, 26. septembra – Voda na Zlatých pieskoch nie je zdraviu škodlivá ani nebezpečná v prípade kúpania sa v jazere. Oznámil to starosta bratislavského Ružinova Martin Chren (nezávislý) na základe správy Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorú prezentoval na sociálnej sieti. 

LVS: Informácie o obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie sú nepravdivé

21.09 2020, TASR

Liptovský Mikuláš, 19. septembra - Informácie o údajnom obsahu fekálneho odpadu v prameni Vyvieranie, ktorý je vodárenským zdrojom Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS) Liptovský Mikuláš, sú nepravdivé a zavádzajúce.

V prameni v Demänovskej doline sa nachádza fekálny odpad, tvrdí OZ Za našu vodu

21.09 2020, TASR

Bratislava, 18. septembra - V prameni v Demänovskej doline sa nachádza fekálny odpad. Z prameňa sa čerpá pitná voda aj pre veľkú časť Liptova. Potvrdila to analýza vody, ktorú si nechalo urobiť občianske združenie (OZ) Za našu vodu. Informuje o tom na webovej stránke.

EÚ: zlepšenie zberu a čistenia komunálnych odpadových vôd

17.09 2020,

Komisia uverejnila Desiatu správu o vykonávaní smernice o čistení komunálnych odpadových vôd (UWWTD), ktorá poukazuje na celkové zlepšenie zberu a čistenia odpadových vôd v európskych obciach a mestách, ale aj na rôzne úrovne úspešnosti medzi členskými štátmi.

Šaľa: Dobrovoľníci budú cez víkend čistiť brehy Váhu

17.09 2020, TASR

Šaľa, 16. septembra – Šalianski dobrovoľníci si pripomenú Svetový čistiaci deň zbieraním odpadu pri Váhu. Spoločne sa zídu v sobotu (19. 9.) dopoludnia na Veľkej pláži v mestskej časti Veča.

Ružín sa sfarbil do zelena, podľa OZ Ružínska priehrada za to môže znečisťovanie

16.09 2020, TASR

Košice, 15. septembra – Vodná nádrž Ružín v okrese Košice-okolie je zelenšia ako inokedy. Ako pre TASR povedal predseda občianskeho združenia (OZ) Ružínska priehrada Jozef Kojecký, doposiaľ je to najhorší stav.