Preskočit na obsah

Napúšťanie vodnej nádrže Ružiná je závislé od jej prítoku

30.07 2021, TASR

Ružiná, 27. júla – Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná v Lučeneckom okrese pokračuje, v súčasnosti je jej napúšťanie závislé od jej prítoku. Ten je však pre aktuálne počasie nízky.

ÚVZ: Prítomnosť rádioaktívnych prvkov v termálnych vodách je prirodzená

22.07 2021, TASR

Podhájska, 21. júla – Prítomnosť rádioaktívnych prvkov v geotermálnej vode, ktorú dlhodobo využívalo Termálne kúpalisko v Podhájskej, znepokojila verejnosť. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zverejnilo, že vo vode z vrtu v Podhájskej sú prítomné niektoré rádioaktívne prvky v takom rozsahu, ktorý viacnásobne prekračuje zdravotné limity. 

M. Kiča: MŽP nemá záujem zdržiavať vydanie povolenia pre kúpalisko v Podhájska

22.07 2021, TASR

Bratislava, 21. júla V momente, keď prevádzkovateľ kúpaliska v Podhájskej splní všetky zákonom stanované požiadavky, bude môcť pokračovať v prevádzkovaní termálnej časti. V súčasnosti je obmedzená iba jedna časť kúpaliska. Po rokovaní vlády o tom informoval štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Michal Kiča.

Vodohospodári dovolia pri dodržaní podmienok prečerpanie vody zo Štrbského plesa

21.07 2021, TASR

Štrba, 20. júla Vodohospodári dovolia prečerpanie vody zo Štrbského plesa, avšak za dodržania podmienok. Vlnu záujmu zainteresovaných vyvolala v uplynulých dňoch voda z plesa, ktorá zaliala úsek turistického chodníka pri juhozápadnom brehu. 

Podhájska: MŽP tvrdí, že rozsah rádioaktívnych prvkov vo vode prekračuje limity

20.07 2021, TASR

Podhájska, 19. júla – Vyšetrovanie podvodov okolo geotermálnych vôd na Termálnom kúpalisku v Podhájskej predbežne odhalilo manipulácie s výsledkami zloženia vody, tvrdí Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Podľa vyjadrenia ministerstva sú vo vode z vrtu v Podhájskej prítomné niektoré rádioaktívne prvky v takom rozsahu, ktorý viacnásobne prekračuje zdravotné limity. 

Obec Štrba navrhuje prečerpanie vody zo Štrbského plesa do potoka Mlynica

20.07 2021, TASR

Štrba, 19. júla – Prečerpanie vody do potoka Mlynica vidí ako riešenie zvýšenej hladiny Štrbského plesa starosta Štrby Michal Sýkora. Voda z plesa, ktorá zaliala úsek turistického chodníka pri juhozápadnom brehu, vyvolala v uplynulých dňoch vlnu záujmu zainteresovaných. 

MŽP: Vylúčilo ohrozenie ľudí či majetku pri stúpajúcej hladine Dunaja

20.07 2021, TASR

Bratislava, 19. júla – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vylúčilo akékoľvek ohrozenie ľudí či majetku pri stúpajúcej hladine Dunaja v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. 

V aglomerácii Nedožery-Brezany odovzdali do užívania kanalizáciu

20.07 2021, TASR

Nedožery-Brezany, 19. júla – Kanalizačnú sieť s dĺžkou takmer 27 kilometrov odovzdali do užívania v tomto období v Nedožeroch-Brezanoch, Lazanoch a Porube v okrese Prievidza. Zabezpečí odvádzanie a čistenie komunálnych vôd pre takmer 4500 obyvateľov aglomerácie.

SHMÚ vydalo správu o kvalite povrchových a podzemných vôd

19.07 2021, Enviroportal

Správa Slovenského hydrometeorologického ústavu o kvalite povrchových a podzemných vôd v chránených vodohospodárskych oblastiach za rok 2020 vyhodnocuje výsledky monitorovacích programov realizovaných v období 2011 až 2020.

O zvýšenej hladine Štrbského plesa musí rozhodnúť Správa TANAP, tvrdí TMR

19.07 2021, TASR

Vysoké Tatry, 17. júla – Rozhodnutie, čo so zvýšenou hladinou Štrbského plesa, musí prijať Správa Tatranského národného parku (TANAP). Tvrdí to spoločnosť Tatry mountaint resorts (TMR).