Potravinári a obchodníci vyzývajú NR SR neschváliť zákon o odpadoch v 2. čítaní

25.09 2020, TASR

Bratislava, 24. septembra - Potravinári a obchodníci vyzývajú poslancov Národnej rady (NR) SR, aby nepodporili novelu zákona o odpadoch v druhom čítaní. Uviedla to hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Energetické štítky spotrebičov čaká na jar zmena

21.09 2020, Enviroportal

Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou pripravuje informačnú kampaň o nových energetických štítkoch EÚ. Kampaň má pomôcť predajcom pri prechode na nové štítky, ktoré sa budú k prvým kategóriám výrobkov vymieňať v  marci 2021.

Povinnosť separovania bioopadu sa neposunie, MŽP nevyhovelo požiadavke ZMOS-u

06.08 2020, TASR

Bratislava, 5. augusta - Povinnosť separovania bioopadu sa posúvať nebude. Envirorezort nevyhovel požiadavke Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) o posunutí termínu o rok. Uviedol to predseda ZMOS-u Branislav Tréger po rokovaní.

Štúdia: Úspornejšie chladiace spotrebiče môžu spomaliť globálne otepľovanie

21.07 2020, TASR

Berlín, 17. júla - Energeticky úspornejšie klimatizácie a chladničky by mohli prispieť k spomaleniu globálneho otepľovania. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú v piatok zverejnili Medzinárodná energetická agentúra (IEA) a Program OSN pre životné prostredie (UNEP), informuje agentúra AP.

EP schválil pravidlá označovania hospodárskej činnosti za ekologicky udržateľnú

22.06 2020, TASR

Brusel, 18. júna - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) schválili vo štvrtok nové pravidlá, na základe ktorých bude možné označiť hospodársku činnosť za environmentálne udržateľnú.

Prievidza: V meste otvorili prevádzku na výmenu vecí

07.06 2020, TASR

Prievidza, 5. júna - Oblečenie, hračky či knihy si môžu obyvatelia bezplatne zobrať v novej prevádzke BerTo pri Námestí slobody v Prievidzi. Takzvanú swap prevádzku, teda priestor určený na výmenu vecí, otvorili symbolicky v piatok na Svetový deň životného prostredia zástupkyne iniciatívy Čisto v Prievidzi. 

Nová stratégia EÚ v oblasti biodiverzity má za cieľ udržateľnú budúcnosť planéty

21.05 2020, TASR

Brusel, 20. mája - Európska komisia (EK) predstavila v stredu časť Európskej zelenej dohody o ochrane biodiverzity a zabezpečení trvalo udržateľnej výroby potravín. Komisia oznámila, že komplexná nová stratégia v oblasti biodiverzity je zameraná na ,,návrat prírody do nášho života" a na stratégiu ,,z farmy na stôl". 

Producenti nápojov na Slovensku budú viac využívať šetrnejšie obaly

10.03 2020, TASR

Bratislava, 9. marca - Spoločnosť Ball Corporation oznámila, že spoločne so všetkými svojimi 23 závodmi v strednej a východnej Európe získala certifikáciu Aluminium Stewardship Initiative (ASI). Spoločnosť je prvým svetovým výrobcom nápojových plechoviek, ktorý túto certifikáciu získal.

Trenčín: Na vianočných trhoch sa zásluhou vratných pohárov bude piť ekologicky

09.12 2019, TASR

Trenčín, 5. decembra – Na podujatiach, ktoré organizuje mesto Trenčín, sa budú používať zálohovateľné poháre. Premiéru budú mať vo štvrtok, kedy sa v meste začínajú Vianočné trhy.

Platforma Obehové Slovensko má prispieť k zmene ekonomického modelu

03.12 2019, TASR

Bratislava, 2. decembra – Sedem partnerov z verejného, súkromného a mimovládneho sektora zakladá platformu Obehové Slovensko, ktorá má prispieť k zmene ekonomického modelu.