Žarnovica: Vianočné stromčeky chcú zhodnotiť, zabezpečia teplo pre obyvateľov

09.01 2019, TASR

Žarnovica, 8. januára - V Žarnovici sa rozhodli použité vianočné stromčeky ekologicky zhodnotiť. Spoločnosť Žarnovická energetická, s.r.o., ktorá od roku 2009 zabezpečuje vykurovanie v meste, vyzýva obyvateľov, aby použité stromčeky nevyhadzovali na smetisko, ale priniesli do areálu spoločnosti.

Certifikát opraviteľnosti má pomôcť znižovať odpad,prvý získal slovenský výrobca

10.12 2018, TASR

Bratislava, 6. decembra - Nezisková organizácia Repairably v novembri udelila slovenskému výrobcovi kompostérov prvý komplexný certifikát opraviteľnosti na svete. Certifikát má podľa organizácie označovať výrobky, ktoré sa v prípade potreby dajú ľahko opraviť. Týmto spôsobom chce prispieť k znižovaniu množstva odpadu.

V. Osvaldová: Slovensko môže byť špičkou v oblasti urdžateľnosti firiem

29.10 2018, TASR

Bratislava, 27. októbra - Slovensko má potenciál stať sa špičkou v oblasti udržateľného správania firiem. Myslí si to Veronika Osvaldová, spoluzakladateľka a výkonná riaditeľka firmy SmartHead, ktorá sa zaoberá propagáciou firiem a aktivít, ktorými sa usilujú o udržateľnosť.

Francúzsko zavedie sankcie za balenie tovarov do nerecyklovaných plastov

14.08 2018, TASR

Paríž, 13. augusta - Francúzsko plánuje v budúcom roku zaviesť systém sankcií, ktorý zvýši náklady na balenie spotrebného tovaru do obalov z nerecyklovaného plastu. Je to súčasť jeho záväzku používať od roku 2025 v celej krajine na tento účel iba recyklované plasty.

Medzinárodné porovnanie ekologickej stopy Slovenska v rokoch 1993 – 2013

19.07 2018,

Slovenská republika od svojho vzniku v roku 1993 postupne prešla transformáciou od centrálne plánovanej ekonomiky až po implementovanie neoliberálneho trhového mechanizmu a po vstup do Európskej únie.

Zelené verejné obstarávanie nemusí byť drahšie, tvrdia analytici

06.03 2018, TASR

Bratislava, 5. marca - Snaha o šetrenie životného prostredia vo verejnej správe nemusí pre štát znamenať vyššie náklady. Vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) pri ministerstve životného prostredia.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

VIANOCE – skúsme ich prežiť tentoraz bez zbytočných odpadov

20.12 2017,

Vianoce sú najkrajším a najočakávanejším sviatkom roka. Čoraz viac sa však stávajú aj sviatkami veľkej spotreby. Veľa ľudí sa pozastavuje nad tým, že vianočné reklamy a vianočná výzdoba sa v obchodoch  objavia už v októbri. Málokto sa ale zamyslí, ako by mohol on osobne prispieť k tomu, aby boli Vianoce menej konzumné.

Drevené výrobky a papier možno podľa ochranárov nakupovať aj ekologicky

04.12 2017, TASR

Bratislava, 4. decembra - Aj spotrebitelia môžu podľa ochranárov pomôcť zastaviť drancovanie lesov. V dôsledku nelegálnej ťažby každé dve sekundy zmizne zo zeme plocha lesa o rozlohe futbalového ihriska. Radia preto u predajcov hľadať výrobky s označením FSC.