Greenpeace: Envirorezort stále nerobí dosť vo veci klimatickej krízy,MŽP oponuje

13.01 2020, TASR

Bratislav, 11. januára - Vo veci klimatickej krízy Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ani vláda stále nerobia dosť. Myslí si to organizácia Greenpeace. MŽP oponuje, že za posledné tri roky na Slovensku v boji proti klimatickej zmene urobili veľký kus práce.

MŽP predložilo návrh Nízkouhlíkovej stratégie rozvoja SR do roku 2030

13.01 2020, TASR

Bratislava, 10. januára - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR navrhuje opatrenia, ktoré môžu Slovensko posunúť bližšie k dosiahnutiu klimatickej neutrality. Návrh Nízkouhlíkovej stratégie rozvoja SR do roku 2030 s výhľadom do roku 2050 predložilo MŽP do medzirezortného pripomienkového konania (MPK).

MŽP: Potenciálni investori spaľovní si najprv musia zrátať ekonomické parametre

09.01 2020, TASR

Bratislava, 8. januára - Investori, ktorí by na Slovensku chceli postaviť spaľovne, si musia najprv zrátať ekonomické parametre. Slovensko nemá ani veľké sídla, ktoré by produkovali stabilné a dostatočné množstvo nevytriediteľného odpadu. Pre TASR to priblížil hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Tomáš Ferenčák. Výstavba spaľovní naráža aj na nesúhlas obyvateľov.

Príprava plánov manažmentu povodí

08.01 2020,

MŽP SR zverejnilo predbežný prehľad významných vodohospodárskych problémov pre 3. cyklus prípravy plánov manažmentu povodí.

L. Sólymos: ISOH by mal byť dokončený tento rok

07.01 2020, TASR

Bratislava, 4. januára - Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH) by mal byť dokončený budúci rok. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR tak bude mať vďaka nemu prehľad o tokoch odpadu na Slovensku. Povedal pre TASR minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

M. Hojsík: MŽP pri plnení svojich základných úloh zlyhalo

07.01 2020, TASR

Bratislava, 2. januára - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zlyhalo pri plnení svojich základných úloh. Myslí si to poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS). Víta zálohovanie PET fliaš a za plusy ministerstva považuje aj novú envirostratégiu.

Plošná ťažba v národných parkoch bude od januára zakázaná

07.01 2020, TASR

Bratislava, 1. januára - Plošná ťažba v národných parkoch a vzácnych územiach bude zakázaná. Vyplýva to z novely zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá v stredu vstúpila do platnosti. Nová legislatíva má tiež priniesť nové právomoci Štátnej ochrane prírody (ŠOP) SR.

L. Sólymos: MŽP sa podarilo dosiahnuť veci, ktoré sa dlho nedarilo presadiť

31.12 2019, TASR

Bratislava, 30. decembra - V environmentálnej oblasti sa Ministerstvu životného prostredia (MŽP) SR podarilo dosiahnuť a dokončiť veci, ktoré sa dlhé roky nedarilo presadiť. Myslí si to minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). Mrzí ho však, že nedokončil zonáciu Tatranského národného parku (TANAP).

L. Sólymos: Mladí environmentálni aktivisti vytvárajú tlak, a to je dobré

31.12 2019, TASR

Bratislava, 29. decembra - Mladí environmentálni aktivisti vytvárajú svojimi činnosťami tlak, a to je dobré. Tvrdí to minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

A. Zemanová: MŽP sa darí v rozpracovaní plánov a strategických dokumentov

31.12 2019, TASR

Bratislava, 28. decembra - Ministerstvu životného prostredia (MŽP) SR sa darí v rozpracovaní plánov a strategických dokumentov. Väčší problém však má s ich zavádzaním ,,do života". Myslí si to overovateľka a členka Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Anna Zemanová (SaS).