J. Budaj: Na post šéfa ŠOP bude vyhlásené nové výberové konanie

03.07 2020, TASR

Na post riaditeľa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR bude vyhlásené tretie výberové konanie. Uviedol to minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

B. Kollár: Do procesu zonácie Muránskej planiny treba zapojiť viac rezortov

03.07 2020, TASR

Bratislava, 2. júla - Do procesu zonácie národného parku Muránska planina treba zapojiť aj ministerstvo dopravy, práce, hospodárstva aj pôdohospodárstva.

Na Muránskej planine sa práve rozhoduje o osude nášho najcennejšieho prírodného dedičstva

02.07 2020,

Ako sa vláda postaví k návrhu zonácie Národného parku Muránska planina, ktorý napĺňa jej vlastné programové vyhlásenie, bude precedensom i pre ďalšie chránené územia. Namiesto ďalších diskusií o prísnejšej ochrane treba urobiť krok vpred a podporiť rozvoj regiónov v spojení s národnými parkami.

Kandidáti na post šéfa ŠOP sa zhodujú, že organizácia je podfinancovaná

01.07 2020, TASR

Bratislava, 30. júna - Kandidáti na post šéfa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR sa zhodujú na tom, že organizácia je podfinancovaná. Komisia Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v utorok vyberala v druhom kole výberového konania šéfa ŠOP SR.

J. Budaj má pripravené opatrenia na sledovanie medveďov, ktoré stratili plachosť

01.07 2020, TASR

Bratislava, 30. júna - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) má pripravené opatrenia na sledovanie medveďov, ktoré stratili plachosť. V prípade, že sa stanú nebezpečnými, bude požadovať aj ich zabitie. Uviedol to minulý týždeň na tlačovej konferencii.

Cieľom J. Budaja bolo obnoviť autoritu ochrany životného prostredia

29.06 2020, TASR

Bratislava, 26. júna - Základným cieľom ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) počas jeho prvých 100 dní vo funkcii bolo obnoviť autoritu ochrany životného prostredia. Uviedol to vo svojom hodnotení na tlačovej konferencii.

Greenpeace: Výrazným momentom J. Budaja bolo prihlásenie k zelenej obnove EÚ

29.06 2020, TASR

Bratislava, 28. júna - Najvýraznejší moment prvých 100 dní ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO) je prihlásenie k Európskej zelenej dohode. Pre TASR to uviedla hovorkyňa organizácie Greenpeace Slovensko Patrícia Brandysová. Na druhej strane organizáciu mrzí, že základné ciele výzvy na zelenú obnovu sa nepodarilo presadiť v programovom vyhlásení vlády.

Na Slovensko sa dováža odpad z deviatich krajín, najviac z Rakúska

26.06 2020, TASR

Bratislava, 25. júna - Na Slovensko sa dováža odpad z deviatich európskych krajín. Najviac odpadu pochádza z Rakúska. Väčšina dovezeného odpadu putuje na zhodnotenie do cementárne v obci Rohožník v okrese Malacky.

Novým šéfom Vodohospodárskej výstavby sa stal V. Kollár

25.06 2020, TASR

Bratislava, 23. júna - Novým šéfom Vodohospodárskej výstavby sa stal Vladimír Kollár. V utorok ho na tlačovej konferencii predstavil minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). Vo výberovom konaní získal 128 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Gibala.

MŽP: Regiónu Murárskej planiny má pomôcť projekt spolupráce viacerých rezortov

17.06 2020, TASR

Bratislava, 16. júna – Regiónu Muránska planina by mohol v rámci ochrany prírody a zároveň oživenia kraja pomôcť projekt spolupráce viacerých rezortov. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR sa bude snažiť získať podporu od rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ale aj ministerstva práce.