J. Budaj: Presný termín vyhlásenia Pralesov SR ešte nie je známy

18.09 2020, TASR

Bratislava, 17. septembra - Presný termín vyhlásenia prírodnej rezervácie Pralesy SR ešte nie je známy. Uviedol to vo štvrtok šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO).

Viac ako 30-tisíc ľudí dalo slovenským pralesom päťku!

17.09 2020, Enviroportal

Aktivisti z mimovládnych organizácií WWF Slovensko a OZ Prales odovzdali do rúk ministra životného prostredia Jána Budaja a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského petičné hárky s takmer 31-tisíc podpismi za vyhlásenie prírodnej rezervácie Pralesy Slovenska.

OZV budú musieť zabezpečiť zber odpadu aj po vypovedaní zmluvy s obcou

17.09 2020, TASR

Bratislava, 16. septembra - Organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) pre obaly budú musieť po vypovedaní zmluvy s obcou zabezpečiť zber odpadu, až kým obec neuzatvorí zmluvu s inou organizáciou.

L. Sólymos: Slovensko zbytočne stratilo polrok pri zavedení zálohovania

17.09 2020, TASR

Bratislava, 16. septembra - Slovensko zbytočne stratilo polrok pri zavedení zálohovania. Teraz sa systém bude ,,šiť horúcou ihlou". Tvrdí to exminister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). Reagoval tak na to, že vláda v stredu schválila posunutie zálohovania na pôvodný termín.

MŽP: Recyklačné poplatky sú v SR v porovnaní s krajinami EÚ jedny z najnižších

17.09 2020, TASR

Bratislava, 16. septembra - O stanovených cieľoch a problémoch v odpadovom hospodárstve vedia predstavitelia štátu, ale aj súkromný sektor či samosprávy dlhé roky. Recyklačné poplatky sú v SR v porovnaní s krajinami EÚ jedny z najnižších. Napriek tomu ich neriešili.

Ochrana životného prostredia by sa mala stať jednou z priorít vlády

16.09 2020, TASR

Bratislava, 10. septembra - Ochrana životného prostredia by sa podľa väčšiny Slovákov mala stať jednou z priorít vlády. Vyplýva to z prieskumu Ako sa máte, Slovensko?, ktorý sleduje názory Slovákov od začiatku pandémie nového koronavírusu. O výsledkoch na tlačovej konferencii informoval minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).

Minister Budaj predstavil iniciatívu, ktorá má Slovensko zbaviť vizuálneho smogu

10.09 2020,

Bratislava, 9. septembra - Šéf ministerstva životného prostredia Ján Budaj po stredňajšom rokovaní vlády prišiel s iniciatívou presadiť legislatívnu zmenu a zakázať bilboardovú, či letákovú kampaň nielen v komunálnych a župných voľbách, ale aj vo voľbách parlamentných.

Budajov boj s mafiou pokračuje aj napriek zastrašovaniu a vyhrážkam

10.09 2020,

Ministerstvo životného prostredia vyšetruje viaceré kauzy, ktoré smerujú k rôznym oligarchickým skupinám. Minister Ján Budaj v tejto súvislosti čelí osobným vyhrážkam a zastrašovaniu pre svoj zdravotný stav.

MŽP aj ŠOP podporujú nulovú kvótu na lov vlka

09.09 2020, TASR

Bratislava, 8. septembra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR a Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR podporujú nulovú kvótu pre lov vlka. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie envirorezortu v reakcii na mimovládne organizácie, ktoré žiadajú celoročnú ochranu vlka a zastavenie jeho lovu.

FCC Zohor tvrdí, že pri návrhu na rozšírenie skládky konala podľa predpisov

09.09 2020, TASR

Bratislava, 7. septembra - Spoločnosť FCC Zohor má za to, že pri návrhu na rozšírenie skládky Zohor na Záhorí konala podľa všeobecne záväzných právnych predpisov.