Preskočit na obsah

SVP sa nestotožňuje so závermi analýzy NKÚ, považuje ich za nepresné

05.03 2021, TASR

Bratislava, 4. marca - Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) sa nestotožňuje so závermi analýzy Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR. Považuje ich za nepresné, vytrhnuté z kontextu. Úrad analyzoval výdavky použité na výstavbu protipovodňových opatrení. Informoval o tom hovorca SVP Marián Bocák.

MV nemá sily ani prostriedky na sanáciu lokalít v okolí Chemka Strážske

04.03 2021, TASR

Bratislava, 3. marca - Ministerstvo vnútra (MV) SR a dotknuté kraje nemajú sily ani prostriedky na zabezpečenie komplexnej sanácie lokality Prameň, objektov Ošipáreň a Tepláreň v okolí areálu Chemko Strážske na Zemplíne. 

Robotníci nemôžu pracovať v lese pre novelu zákona, tvrdia Štátne lesy TANAP-u

02.03 2021, TASR

Bratislava, 1. marca - Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) tvrdia, že robotníci nemôžu pracovať v lese v dôsledku novely zákona o ochrane prírody a krajiny. Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR tvrdenie označila za hoax. 

Súťaž pre deti a mládež: Ako pomôcť zvieratám putovať krajinou?

01.03 2021, Enviroportal

V rámci projektu ConnectGREEN, ktorý sa zameriava na obnovu a manažment biokoridorov v horských regiónoch povodia Dunaja, vznikla aktivita zameraná aj na deti a mládež. Štátna ochrana prírody SR spoločne s partnermi – WWF Slovensko, Slovenskou agentúrou životného prostredia a SPECTRA Centrum Excelencie EÚ pri STU v Bratislave – spúšťa videosúťaž s názvom Konektivita pre všetkých.

SIŽP musela plošne znížiť stavy, MŽP pripravuje zákon o štátnych orgánoch

01.03 2021, TASR

Bratislava, 26. februára - Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) musela na konci minulého roka plošne znížiť stavy. Inšpekciu tak opustilo 22 zamestnancov. Z tohto dôvodu Ministerstvo životného prostredia SR spolu so SIŽP pripravuje zákon o štátnych orgánoch v oblasti dozoru a kontroly životného prostredia.

K pokute hriňovskej mliekarne sa MŽP vyjadrovať nechce

25.02 2021, TASR

Hriňová, 25. februára – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR nepovažuje za vhodné vyjadrovať sa k výsledkom inšpekcie, ktorej výstupom je pokuta 135. 000 eur pre hriňovskú mliekareň za mimoriadne zhoršenie vôd na rieke Slatina.

MŽP SR: Vplyvom znečisteného ovzdušia predčasne zomierajú stovky Slovákov

24.02 2021, Enviroportal

Najvyššia koncentrácia znečisťujúcich látok v ovzduší je v okolí Žiliny, Košíc a Ružomberka. V týchto oblastiach im možno pripísať viac ako 5 % úmrtí. V tejto súvislosti Slovensko čelí aktuálnej žalobe zo strany Európskej komisie (EK). 

MŽP: Vyhláška o zaradení vlka medzi chránené zvieratá je v poslednej fáze

23.02 2021, TASR

Bratislava, 22. februára - Vyhláška k zákonu o ochrane prírody, ktorou sa má vlk zaradiť medzi chránené živočíchy, je momentálne vo finálnej fáze. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie envirorezortu.

MŽP chce legislatívny proces vyhlásenia Pralesov SR začať v najbližších týždňoch

23.02 2021, TASR

Bratislava, 22. februára - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR by malo vypracovať návrh nariadenia vlády, ktorým sa vyhlási prírodná rezervácia Pralesy Slovenska. Následne ho predloží do legislatívneho procesu. Ten by sa mal začať v najbližších týždňoch.

Hriňovská mliekareň pre pokutu píše list ministrovi J. Budajovi

23.02 2021, TASR

Hriňová, 22. februára – Hriňovská mliekareň sa pre pokutu 135. 000 eur, ktorú jej udelila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) za mimoriadne zhoršenie vôd na Slatine, obrátila na ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO). V pondelok list poskytla pre TASR mliekareň.