Ochrana vody nie je medzirezortne koordinovaná, tvrdia aktivisti

23.05 2018, TASR

Bratislava, 22. mája – Ochranu vôd na Slovensku nezlepší ďalšia legislatíva, ale spoločný systém a koordinácia medzi ministerstvom životného prostredia, ministerstvom pôdohospodárstva, ministerstvom zdravotníctva či ministerstvom vnútra.

L. Sólymos: Životné prostredie je aj bezpečnostný problém

21.05 2018, TASR

Bratislava, 18. mája - Environmentálne témy úzko súvisia aj s bezpečnosťou. Na medzinárodnom bezpečnostnom fóre GLOBSEC 2018 to v piatok povedal minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd). Je to podľa jeho slov preto, že klimatické zmeny aj nedostatok zdrojov v niektorých oblastiach vyháňajú ľudí zo svojich domovov.

Deň otvorených dverí MŽP SR zatiaľ...

15.05 2018, TASR

Bratislava, 14. mája - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR opäť otvorilo svoje brány verejnosti. Na Dni otvorených dverí, ktorý sa uskutočnil v sobotu (12. 5.) na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave, sa zúčastnilo približne 5000 ľudí.

MŽP: Splnenie recyklačných cieľov EÚ bude náročné aj s uplatnením výnimiek

09.05 2018, TASR

Bratislava, 6. mája - Recyklačné ciele, ktoré v apríli schválil Európsky parlament (EP) sú podľa slovenského envirorezortu ambiciózne a ich splnenie bude náročné. ,,Avšak v rámci dosiahnutia celkového kompromisu sú prijateľné a SR ich podporila," konštatoval hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Tomáš Ferenčák.

B. Bystrica: Ekotopfilm prináša sériu sprievodných podujatí

02.05 2018, TASR

Banská Bystrica, 2. mája - Najstarší environmentálny filmový festival na svete Ekotopfilm – Envirofilm ponúka v týchto dňoch bohatý sprievodný program. Partner festivalu - Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) prispieva do tejto ponuky organizáciou odbornej konferencie Krajina – človek – kultúra.

Bojnická zoologická záhrada otvorila svoju 63. sezónu

02.05 2018, TASR

Bojnice, 1. mája - Viaceré novinky na túto sezónu pripravila pre svojich návštevníkov Národná zoologická záhrada v Bojniciach. Stretnúť sa tam budú môcť i s novými druhmi zvierat. V utorok špeciálnym podujatím otvorila zoo svoju letnú turistickú sezónu, podujatie si nenechali ujsť stovky ľudí.

SAŽP podporí festival Ekotopfilm – Envirofilm 2018 organizáciou sprievodných podujatí

30.04 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), ktorá v tomto roku oslavuje štvrťstoročie svojej činnosti, je opäť partnerom festivalu filmov o udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2018.

NKÚ: Slovensko nevyužíva prostriedky na odkanalizovanie dostatočne efektívne

24.04 2018, TASR

Bratislava, 20. apríla - Budovanie novej kanalizácie na Slovensku je často predražené, upozorňuje vo svojej správe Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ). Pri kontrole 26 subjektov zistil, že v niektorých prípadoch sa z európskych a štátnych peňazí zaplatilo až desaťnásobne viac, ako je trhová cena.

MŽP finančne podporí vodozádržné opatrenia, vyhlasuje výzvu

24.04 2018, TASR

Bratislava, 20. apríla - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR plánuje dať milióny eur na vodozádržné opatrenia v intraviláne obcí.

Štátny tajomník Norbert Kurilla na neformálnom zasadnutí Rady...

12.04 2018, TASR

Bratislava/Sofia, 11. apríla - Čistejšie ovzdušie, riešenie dôsledkov klimatickej zmeny a lepšia regulácia. To boli hlavné témy neformálneho zasadnutia Rady ministrov životného prostredia európskej dvadsaťosmičky, ktoré sa uskutočnilo 10. a 11. apríla 2018 v bulharskej Sofii.