Preskočit na obsah

Workshop Horizont Európa

12.04 2021, Enviroportal

Pri príležitosti novej výzvy – Impulzy pre cirkularitu (H4C) – v rámci programu Horizont Európa organizuje Európska únia workshop určený zástupcom priemyselnej a výrobnej sféry, akademickej obce a regionálnych politikom.

Cirkulárna ekonomika sa dostáva k podnikom v prihraničných regiónoch Slovenska a Maďarska

30.03 2021, Enviroportal

Aby sa cirkulárna ekonomika stala bežnou praxou v každom podniku, je potrebné podnikateľom ukázať cestu a previesť ich prvými krokmi k úspešnej transformácii. Projekt CircularRegions vyškolí trénerov a navrhne službu pre podniky, ktoré chcú zmeniť svoje biznis modely na cirkulárne. Podnikateľom to zvýši efektivitu, prinesie stabilnejší biznis a konkurenčnú výhodu.

J. Budaj: Z plánu obnovy by sa mali podporiť tri oblasti za jednu miliardu eur

10.03 2021, TASR

Bratislava, 9. marca - Z plánu obnovy a odolnosti by mala byť financovaná dekarbonizácia priemyslu (350 miliónov eur), obnova rodinných domov (500 miliónov eur) a adaptačné opatrenia na zmenu klímy, ochranu biodiverzity a reformu národných parkov (150 miliónov eur). 

MDV a MŽP: Podporné schémy na obnovu rodinných domov treba zintegrovať

08.03 2021, TASR

Bratislava, 7. marca – Podporné schémy na obnovu rodinných domov treba zintegrovať pod jednu strechu. Zhodli sa na tom štátna tajomníčka Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Katarína Bruncková a štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Michal Kiča počas webinára, ktorý organizovala platforma Budovy pre Budúcnosť (BPB). 

Súťaž pre deti a mládež: Ako pomôcť zvieratám putovať krajinou?

01.03 2021, Enviroportal

V rámci projektu ConnectGREEN, ktorý sa zameriava na obnovu a manažment biokoridorov v horských regiónoch povodia Dunaja, vznikla aktivita zameraná aj na deti a mládež. Štátna ochrana prírody SR spoločne s partnermi – WWF Slovensko, Slovenskou agentúrou životného prostredia a SPECTRA Centrum Excelencie EÚ pri STU v Bratislave – spúšťa videosúťaž s názvom Konektivita pre všetkých.

Envirofond spolu so ŠOP spustil druhýkrát Program ochrany prírody

18.02 2021, TASR

Bratislava, 18. februára - Zabezpečiť starostlivosť o chránené časti prírody a krajiny Slovenska, podporiť ochranu prírody a pozitívny vzťah k nej má Program ochrany prírody. Druhýkrát ho spustil Environmentálny fond v spolupráci so Štátnou ochranou prírody (ŠOP) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠOP SR Anna Weissová. 

Vyšetrovateľ odmietol trestné stíhanie vo veci rozdelenia dotácií z envirofondu

17.02 2021, TASR

Bratislava, 15. februára - Vyšetrovateľ odmietol trestné stíhanie v prípade prerozdeľovania dotácií z Environmentálneho fondu. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, potvrdil to pre TASR bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. 

Nové detekčné testy pomôžu monitorovať baktérie a vírusy v odpadovej vode

09.02 2021, Enviroportal

V odpadových vodách sa nachádza veľké množstvo mikroorganizmov a chemických prvkov, ktoré sú obrovskou zásobárňou informácií o ľudskom zdraví a správaní.

Envirofond predĺžil termín na predkladanie žiadostí na zateplenie do 26. februára

03.02 2021, TASR

Bratislava, 2. februára - Environmentálny fond predĺžil termín na predkladanie žiadostí o dotácie pre Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania na 26. februára.

J. Budaj: SAŽP neposkytne dotáciu bývalému poradcovi premiéra

28.01 2021, TASR

Bratislava, 27. januára - Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) neposkytne bývalému poradcovi premiéra Igora Matoviča (OĽANO) Pavlovi Kalinskému a jeho občianskemu združeniu (OZ) Za lepšiu spoločnosť dotáciu.