MŽP SR nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie

25.01 2021,

Minister životného prostredia Ján Budaj nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie v jeho rezorte. Informuje o tom v reakcii na obvinenia „sociálnych demokracií“ Smeru a Hlasu. Šéf envirorezortu zdôrazňuje, že ministerstvo urobí všetko pre to, aby bolo príkladom toho, ako sa správať v prípade akéhokoľvek podozrenia z korupcie či klientelizmu.

J. Budaj dá prešetriť proces dotácií pre občianske združenie poradcu premiéra

22.01 2021, TASR

Bratislava, 21. januára - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) dá oddeleniu vnútorného auditu prešetriť proces schválenia dotácii pre občianske združenie, ktorého štatutárom je poradca premiéra Pavol Kalinský. Envirorezort považuje tento výber za legitímny. 

Envirofond eviduje požiadavky na predĺženie lehoty na predkladanie projektov

21.01 2021, TASR

Bratislava, 20. januára - Environmentálny fond eviduje viacero požiadaviek na predĺženie termínu v rámci výzvy Zvyšovanie energetickej účinnosti verejných budov vrátane zatepľovania. Pôvodný termín podania žiadostí je do 5. februára. 

MŽP SR prosí záujemcov o obnovu domov, aby počkali na oficiálny začiatok výzvy

13.01 2021, TASR

Bratislava, 12. januára - Envirorezort a Slovenská agentúra životného prostredia evidujú stovky záujemcov o obnovu rodinných domov. Prosia verejnosť, aby počkala na oficiálny začiatok výzvy. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. 

Trenčiansky kraj dá tento rok na environmentálne projekty takmer 170 000 eur

07.01 2021, TASR

Trenčín, 6. januára – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) bude aj v tomto roku pokračovať v „zelených“ aktivitách. Na environmentálne projekty schválilo krajské zastupiteľstvo v rozpočte takmer 170 000 eur.

J. Budaj pripravil energetickú obnovu rodinných domov

04.01 2021, TASR

Bratislava, 2. januára - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) pripravil so svojim tímom namiesto kotlovej dotácie inú formu energetickej obnovy rodinných domov. Má byť financovaná z Fondu obnovy Európskej únie. Týkať by sa mohla až stotisíc domácností.

MŽP: Na zlepšenie území v NATURE 2000 pôjde viac ako 16,5 milióna eur

04.01 2021, TASR

Bratislava, 28. decembra - Na zlepšenie stavu území sústavy NATURA 2000 pôjde viac ako 16,5 milióna eur. Z komunitárnych zdrojov Európskej únie (EÚ) bude pochádzať takmer 10 miliónov eur. Udeje sa tak v rámci dlhoročného integrovaného projektu LIFE.

Deväť organizácií a obcí môže rozbehnúť veľké ekologické projekty

15.12 2020, TASR

Bratislava, 14. decembra – Deväť organizácií a obcí na Slovensku môže od budúceho roka rozbehnúť veľké ekologické projekty. Umožní im to finančná podpora v rámci grantového programu Envirogranty. Zameraný je na zelené iniciatívy, konkrétne na oblasť ochrany biodiverzity a rozvoja zelenej ekonomiky v regiónoch.

Motivovať na výsadbu zelene má grantový program Zelené oázy

09.12 2020, TASR

Bratislava, 8. decembra - Grantový program Zelené oázy chce motivovať na výsadbu zelene pre zdravšie a krajšie prostredie. Financie na svoje projekty môžu získať neziskové organizácie, komunitné centrá, školy, mestá a obce. Medzi najlepšie projekty sa rozdelí suma 60 000 eur.

EÚ: Program LIFE poskytne 280 miliónov eur na ekologické a klimatické projekty

18.11 2020, TASR

Brusel, 16. novembra - Európska komisia (EK) v pondelok schválila investičný balík vo výške viac ako 280 miliónov eur z rozpočtu EÚ na viac než 120 nových projektov programu LIFE. Finančné prostriedky EÚ zmobilizujú celkové investície vo výške takmer 590 miliónov eur na pomoc pri plnení ambicióznych cieľov so zameraním na životné prostredie, prírodu a opatrenia v oblasti klímy.