Preskočit na obsah

Celkovo 317 miliónov eur z plánu obnovy podporí ekologizáciu troch podnikov na Slovensku

06.06 2023, Enviroportal

Zelená investícia ušetrí rovnaké množstvo emisií skleníkových plynov ako vyprodukuje pol milióna Slovákov za rok.

Cementáreň v Rohožníku deklaruje opatrenia pre prekročenie emisných limitov

23.05 2022, TASR

Bratislava 20. mája – Spoločnosť Danucem Slovensko, ktorá prevádzkuje cementáreň v Rohožníku, potvrdila, že tu v minulosti došlo k občasnému prekročeniu niektorých emisných limitov. Slovenská inšpekcia životného prostredia dala za to firme pokutu 100 000 eur. Spoločnosť deklaruje, že na vyriešenie problému prijala viaceré opatrenia.

V Knauf Insulation znížili emisie oxidu siričitého

18.05 2022, TASR

Nová Baňa 17. mája – V spoločnosti Knauf Insulation v Novej Bani v okrese Žarnovica znížili emisie oxidu siričitého spustením nového odsírovacieho zariadenia. Podnik dostal vlani za nedodržanie emisného limitu od Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) pokutu vo výške 100 000 eur, emisie oxidu siričitého firma napokon za pomoci novej technológie znížila ešte v roku 2021.

Prezidentka oceňuje postup TEKO a U. S. Steel Košice pri dekarbonizácii

29.04 2022, TASR

Košice 28. apríla – Prezidenta SR Zuzana Čaputová oceňuje postup Teplárne Košice (TEKO) a košických oceliarní pri dekarbonizácii. Povedala to po ich štvrtkovej návšteve. Podľa nej by U.S. Steel Košice elektrifikáciou výrazne prispel k zníženiu emisií v rámci celého Slovenska.

Opatrenia na dekarbonizáciu priemyslu by mali viesť k nižším emisiám

19.04 2022, TASR

Bratislava 15. apríla – Opatrenia na dekarbonizáciu priemyslu by mali viesť k nižším emisiám skleníkových plynov a menším stratám energií. Do priemyselnej výroby by sa malo zaviesť používanie inovatívnych environmentálnych technológií, čo podporí dosiahnutie cieľov parížskej klimatickej dohody. 

MŽP navrhne úpravu podmienok kompenzácie pre priemyselné podniky

05.10 2021, TASR

Bratislava 2. októbra – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR pripravilo novú legislatívu, ktorá navrhuje jasnejšiu definíciu podmienok kompenzácie nepriamych nákladov v dôsledku rastu cien silovej elektriny pre priemyselné podniky. 

EÚ sa chystá predstaviť svoj ambiciózny „zelený záväzok“

15.07 2021, TASR

Brusel, 14. júla Európska únia (EÚ) sa chystá v stredu predstaviť ambiciózny „zelený záväzok“ smerom k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 2050. Plán počíta s ukončením predaja áut so spaľovacím motormi v priebehu necelých 20 rokov a urýchlením prechodu na elektrický pohon. To však môže vyvolať veľké spory v bloku.

O prevádzke spracovania pneumatík v Handlovej chce investor s ľuďmi diskutovať

09.03 2021, TASR

Handlová, 8. marca - O plánovej prevádzke spracovania pneumatík v areáli Východnej šachty v Handlovej plánuje investor s verejnosťou diskutovať, stanovisko odborníkov k tejto problematike víta a považuje ho za podnetné. 

Handlová: Iniciatíva spustila petíciu za zelenú budúcnosť Východnej šachty

08.03 2021, TASR

Handlová, 5. marca - Plánovaná investícia v podobe vybudovania a prevádzky spracovania pneumatík termálnou depolymerizáciou v areáli Východnej šachty v Handlovej môže vážne poškodiť tamojšie životné prostredie. 

Kľúčové údaje o ŽP na Slovensku

17.02 2021, Enviroportal

Informačná brožúra Životné prostredie v Slovenskej republike v roku 2019 – Kľúčové údaje a informácie obsahuje informácie o životnom prostredí v prehľadnej forme a je doplnkovým materiálom k Správe o stave životného prostredia v Slovenskej republike v roku 2019.