Preskočit na obsah

Pre návštevníkov sú otvorené štyri jaskyne

12.01 2022, Enviroportal

Správa slovenských jaskýň informuje, že od 2. januára sú pre návštevníkov otovrené štyri jaskyne –  Demänovská jaskyňa slobody, Belianska, Bystrianska a Brestovská jaskyňa.

Vedecká konferencia Štátnej ochrany prírody SR

26.11 2021, Enviroportal

Prvý ročník vedeckej konferencie zameranej na propagáciu vedecko-výskumných aktivít Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR), ako aj ďalších odborných inštitúcií zaoberajúcich sa témou ochrany prírody potvrdil dôležitosť spolupráce vedy a výskumu s ochranárskou praxou.

Jeden obraz povie viac ako tisíc slov

18.11 2021, Enviroportal

Do 14. ročníka medzinárodnej fotografickej výstavy EKOFOTOGRAFIA sa zapojilo 44 autorov zo Slovenska, Veľkej Británie a Indonézie. 

Tatranská Lomnica: V múzeu TANAP-u pribudli viaceré novinky

18.11 2021, TASR

Tatranská Lomnica 17. novembra – Výstavné priestory, ako aj samotné exponáty Múzea Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici prešli počas uplynulých dvoch týždňov pravidelnou každoročnou údržbou. Úplne novú podobu dostala dioráma montánneho vegetačného stupňa, ktorej dominuje svorka vlkov s mláďatkom. Múzeum je od utorka (16. 11.) opäť otvorené.

Tribečské múzeum približuje históriu vzniku názvoslovia rastlín i živočíchov

28.09 2021, TASR

Topoľčany 27. septembra – Pracovníci Tribečského múzea v Topoľčanoch v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravili výstavu približujúcu históriu vzniku názvoslovia organizmov z ríše rastlín, húb a živočíchov. 

Ovzdušie na Slovensku vyžaduje pozornosť širokej verejnosti

08.09 2021, Enviroportal

Organizácia Spojených národov vyhlásila na 7. septembra Svetový deň čistého ovzdušia. Členské štáty v tento deň upriamujú pozornosť na opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia. Tohtoročným heslom kampane je Zdravé ovzdušie, zdravá planéta.

Rimavská Sobota: Výstava priblíži život aj hrozby, ktorým čelí syseľ pasienkový

08.09 2021, TASR

Rimavská Sobota 7. septembra – Život, prostredie aj ohrozenia, ktorým sysle na Slovensku čelia, priblíži počas nasledujúcich mesiacov Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rimavskej Sobote. 

Lesnícke dni: Otvorenie bude v prírodnom prostredí arboréta Kysihýbel

26.08 2021, TASR

Zvolen/Kysihýbel, 23. augusta – Lesnícke arborétum Kysihýbel pri Banskej Štiavnici privíta v pondelok 30. augusta záujemcov o les a všetko, čo s ním súvisí. Uskutoční sa tam totiž otvorenie XV. ročníka podujatia Lesnícke dni.

SAŽP: Prihlasovanie do súťaže Enviromesto 2021 sa predlžuje

20.07 2021, Enviroportal

Mestské samosprávy, ktoré doteraz váhali či sa zapojiť do súťaže Enviromesto, majú ešte šancu prihlásiť sa. Pôvodný termín Slovenská agentúra životného prostredia, ako hlavný organizátor súťaže, predlžuje do konca júla. Záujemcovia sa môžu prihlásiť elektronicky na adrese enviromesto@sazp.sk. Prihláška a ďalšie potrebné informácie sú dostupné na www.sazp.sk/enviromesto.

Európsky týždeň udržateľného rozvoja

13.07 2021, Enviroportal

Európsky týždeň udržateľného rozvoja (European Sustainable Development Week ESDW) je celoeurópskou iniciatívou, ktorej cieľom je predstaviť a zviditeľniť aktivity, projekty a podujatia podporujúce udržateľný rozvoj. Tento rok sa bude konať od 20. do 26. septembra a naviaže na úspešný ročník 2020, v rámci ktorého sa konalo 4 065 aktivít v 25 krajinách EÚ.