Najväčšia slovenská konferencia o živote bez odpadu

21.01 2020,

V apríli sa v Bratislave uskutoční 3. ročník konferencie o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste.

Zvolen: V lesníckom múzeu predstavia kráľa slovenských lesov - jeleňa

16.01 2020, TASR

Zvolen, 15. januára - Kráľ slovenských lesov, jeleň, bude v najbližších dňoch dominovať výstavným priestorom Lesníckeho a drevárskeho múzea (LDM) vo Zvolene. Prezentácia nadväzuje na predchádzajúce výstavy, venované významným zástupcom fauny slovenských lesov, ako sú medveď, vlk, diviak či srnec.

Košice: Na workshope predstavili možnosti redukcie odpadu na úrade i v meste

15.01 2020, TASR

Košice, 14. januára – Zvýšiť povedomie a rozvíjať aktivity v prospech životného prostredia a redukcie odpadu bolo zámerom utorkového workshopu v Košiciach. Určený bol pre zástupcov košických a prešovských samospráv. Predstavili im možnosti, ako môžu úrad a mestá redukovať svoj odpad.

Stavovce severozápadného Slovenska prezentuje výstava v Budatínskom hrade

31.12 2019, TASR

Žilina, 29. decembra – Stavovce severozápadného Slovenska prezentuje výstava, ktorú sprístupnilo Považské múzeum v Žiline vo Veľkej sále Budatínskeho hradu.

Detva: V múzeu je výstava súťažných prác detí Letom svetom s Poľanou

13.12 2019, TASR

Detva, 12. decembra - Vernisáž výstavy súťažných prác rovnomennej súťaže Letom svetom s Poľanou sa uskutočnila vo štvrtok v Podpolianskom múzeu (PM) v Detve. Ide o súťaž realizovanú v rámci projektu Mladé hlasy z Podpoľania, podporeného Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenským inštitútom mládeže Iuventa.

Deti vdýchli plastom druhý život formou portrétov inšpiratívnych ľudí

13.12 2019, TASR

Bratislava, 12. decembra – Deti z bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl opäť vdýchli veciam ,,nový život", keď z vytriedeného plastu vytvorili obrazy tých, ktorí ich v živote najviac inšpirujú.

Bratislava: Vo Vodárenskom múzeu bude v utorok finále Festivalu vody 2019

10.12 2019, TASR

Bratislava, 9. decembra - V priestoroch Vodárenského múzea Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) v Bratislave bude v utorok (10. 12.) finále Festivalu vody 2019. Podujatie je vyvrcholením projektu, ktorý BVS organizuje v rámci svojho dlhodobého vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť.

Guterres: Vojnu proti prírode musíme skončiť

03.12 2019, TASR

Madrid, 2. decembra - Delegáti z takmer 200 krajín začali v pondelok dvojtýždňovú klimatickú konferenciu OSN v španielskom Madride, kde sa budú snažiť zlepšiť opatrenia na zastavenie globálneho otepľovania.

Na konferencii Clean Air Forum vystúpi prezidentka s príhovorom

28.11 2019, TASR

Bratislava, 28. novembra – Vyše 500 expertov sa zúčastní Clean Air Forum v Bratislave. Spoločne budú riešiť problém znečistenia ovzdušia. Fórum sa začína vo štvrtok a potrvá do piatku (29. 11.).

Viac ako 500 expertov príde do Bratislavy diskutovať o kvalite ovzdušia

22.11 2019, TASR

Bratislava, 21. novembra – Znečistené ovzdušie spôsobuje respiračné a kardiovaskulárne ochorenia a prispieva k najčastejším príčinám predčasných úmrtí. Riešenia na tento problém bude hľadať 500 expertov, ktorí sa zúčastnia Clean Air Forum v Bratislave, uviedli organizátori na tlačovej konferencii.