Trenčín: Ekotopfilm – Envirofilm chce meniť vzťah k životnému prostrediu

16.04 2019, TASR

Trenčín, 15. apríla – Inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu je hlavným cieľom dvojdňového (15. – 16. 4.) medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm v Cinemaxe v Trenčíne.

Prievidza: K Dňu Zeme sa pripojí Hornonitrianske múzeum tematickým podujatím

11.04 2019, TASR

Prievidza, 10. apríla - Hornonitrianske múzeum v Prievidzi sa pripojí k tohtoročnej výzve Dňa Zeme pod názvom Chráňte naše druhy. Pri príležitosti kampane, ktorá pripadá na 22. apríla, pripravilo kombinované tematické podujatie Chráňme naše druhy.

Projekt PET kanoe na Dunaji poukáže na problematiku plastov i čistotu riek

04.04 2019, TASR

Bratislava, 3. apríla - Poukázať na najpálčivejšie environmentálne témy ako napríklad plastový odpad a možnosti jeho recyklácie, čistota riek a vody či splavnosť riek na Slovensku. Aj to sú ciele projektu PET kanoe. Plavidlo by sa malo slovenským úsekom Dunaja podľa plánov plaviť v druhej polovici júna. Stojí za ním vodák Tomáš Ščepka, ktorý je súčasne členom predsedníctva Asociácie bratislavských vodáckych klubov (ABVK).

Pozvánka: Slovakia Going Zero Waste

03.04 2019,

Konferencia sa uskutoční už túto nedeľu 7. apríla 2019 v Starej tržnici v Bratislave.

V Bratislave diskutuje o hydrológii viac ako 50 expertov z viac ako 30 krajín

03.04 2019, TASR

Bratislava, 2. apríla – V Bratislave sa stretlo viac ako 50 expertov z oblasti hydrológie z vyše 30 európskych krajín vrátane Ruska, Turecka, Izraela a Kazachstanu. Hlavné mesto je od utorka do štvrtka (4. 4.) dejiskom Hydrologického Fóra pre Regionálnu asociáciu VI (RA VI) Svetovej meteorologickej organizácie (WMO).

Slovenské i svetové dominanty 30. marca opäť zhasnú

28.03 2019, TASR

Bratislava, 27. marca - Dominanty ako Bratislavský hrad, Prezidentský palác, Bojnický zámok, Spišský hrad, Trenčiansky aj Nitriansky hrad, hrad v Starej Ľubovni, Hodinová veža v Banskej Bystrici či Mariánsky stĺp v Chrenovci-Brusne sa v sobotu 30. marca o 20.30 h na hodinu zahalia do tmy.

Začali sa prípravy 8. Ministerskej konferencie o ochrane lesov v Európe

27.03 2019, TASR

Zvolen/Bratislava, 26. marca - Viac než 60 delegátov z 30 európskych krajín a viacerých pozorovateľských organizácií medzivládneho politického procesu Forest Europe sa v uplynulých dňoch stretlo v Bratislave, aby spoločne začali diskutovať o príprave v poradí už 8. Ministerskej konferencie o ochrane lesov v Európe.

Žiaci fotografovali vodu, písali o nej aj hrali futbal za čistú vodu

26.03 2019,

Liptovskomikulášski vodári sa pripojili k množstvu organizácií a inštitúcií na celom svete, ktoré si aj tento rok pripomenuli Svetový deň vody aktivitami, aby verejnosti pripomenuli dôležitosť vody pre existenciu všetkých živých organizmov.

K Hodine Zeme sa pripoja i bánovskí školáci

22.03 2019, TASR

Bánovce nad Bebravou, 21. marca - K celosvetovej kampani Hodina Zeme sa v posledný marcový týždeň pripoja i školáci z bánovských základných škôl (ZŠ). S cieľom upriamiť pozornosť na znečistenie planéty si pripravili viacero aktivít. Informovalo mesto v tlačovej správe.

Liptovský Mikuláš: Prírodovedec M. Saniga bude prednášať v múzeu jaskyniarstva

21.03 2019, TASR

Liptovský Mikuláš, 20. marca – Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši pripravuje na štvrtok 21. marca ďalšie zo série ekopodujatí na tému O prírode, veselo i vážne. Prednášať bude vedec Miroslav Saniga, ktorý sa vo svojom výskume zameriava na živočíšstvo, najmä vtáky.