Umelecký festival v Trenčianskych Tepliciach sa zapojil do boja proti odpadu

18.06 2019,

Už 21. – 23. júna bude v Trenčianskych Tepliciach multižánrový festival ART IN PARK. Okrem kvalitného umenia chcú organizátori podporiť edukáciu v oblasti odpadu a šíriť princípy zero waste. Súčasťou bude kompostovateľný riad, prednášky, workshopy a filmové premietanie na tému ochrany životného prostredia.

Nemecko: V Bonne sa začala 10-dňová klimatická konferencia OSN

18.06 2019, TASR

Bonn/Brusel, 17. júna - Svetoví odborníci a diplomati sa zišli v pondelok v nemeckom Bonne na konferencii o klimatickej zmene, ktorú usporiadala OSN pred nadchádzajúcimi klimatickými summitmi v New Yorku a Santiagu (Čile), naplánovanými na september a december tohto roka.

Trnava: Ekofest bude mať najbohatší sprievodný program vo svojej histórii

18.06 2019, TASR

Trnava, 17. júna - Dvanásty ročník Ekofestu ponúkne 21. a 22. júna v Trnave koncerty i environmentálne témy. Jeho návštevníkov čakajú prednášky, filmy, workshopy, výstavy i prezentácie organizácií, ktoré sa zaoberajú ochranou životného prostredia.

Kremnica: Organizátori chcú mať festival Big Air viac ekologický

05.06 2019, TASR

Kremnica, 4. júna - Organizátori kremnického letného podujatia Big Air v meste sa rozhodli, že zorganizujú akciu tak, aby sa počas nej vyprodukovalo minimálne množstvo odpadov. „Rozhodli sme sa, že radikálne znížime tvorbu plastových odpadov. Big Air v meste začína cestu k ekologickejšiemu festivalu,“ uviedol za organizačný tím Ondrej Horváth.

Aktivity DOD Poľany sa budú tentoraz konať v amfiteátri v Detve

29.05 2019, TASR

Detva, 28. mája - V poradí už tretí Deň otvorených dverí (DOD) Biosférickej rezervácie Poľana sa uskutoční v sobotu 1. júna. Podujatie tentoraz nebude na Poľane, ale v amfiteátri v Detve. Program má byť podľa organizátorov zábavno-náučný.

Na festivale Ekotopfilm-Envirofilm sa diskutuje aj o vplyve ovzdušia na zdravie

29.05 2019, TASR

Bratislava, 28. mája - Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm, ktorý sa v pondelok (27. 5.) začal v Bratislave a Banskej Bystrici, opäť prináša dokumentárne filmy, diskusie a vzdelávacie aktivity o ochrane životného prostredia a udržateľnom životnom štýle.

L. Mikuláš: Víkend otvorených parkov a záhrad bude aj v múzeu jaskyniarstva

28.05 2019, TASR

Liptovský Mikuláš, 27. mája - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši sa v sobotu 1. a nedeľu 2. júna zapojí do podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad.

Spoznajte osobnosti, ktoré menia svet!

27.05 2019, TASR

Bratislava, 24. mája - V pondelok 27. mája štartuje v Bratislave a Banskej Bystrici Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm. Festival predstaví počas piatich dní 66 dokumentárnych filmov z celého sveta. Okrem filmových premietaní je pre návštevníkov pripravený sprievodný program – pútavé diskusie, inšpiratívne prezentácie a prednášky.

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach opäť vystavuje tropické motýle

20.05 2019, TASR

Košice, 17. mája – Približne sto druhov tropických motýľov, ich zrod, ako aj kukly môžu vidieť návštevníci Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach počas tradičnej výstavy Motýle exotických trópov.

MŽP SR: Desiatky návštevníkov zavítali v rámci Enviro dní 2019 do Bratislavy

13.05 2019, TASR

Bratislava, 11. mája – Desiatky malých aj veľkých návštevníkov zavítali v sobotu do Bratislavy, aby sa v rámci Enviro dní 2019 dozvedeli viac o aktivitách Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.