Bratislava: Podujatie River Show sa tento rok prihlásilo k téme ekológie

29.07 2019, TASR

Bratislava, 27. júla – Podujatie River Show sa tento rok prihlásilo k téme ekológie. Cieľom organizátorov sobotnej akcie bolo vyzvať ľudí k väčšej ohľaduplnosti voči prírode a ochrane čistoty vodných tokov. K nábrežiu Dunaja prilákali návštevníkov tiež ukážky vodných športov i spanilá jazda motorových člnov a lodí.

Prešovský ekológ P. Manko reprezentoval Slovensko na Kaukaze

29.07 2019, TASR

Prešov, 26. júla - Ekológ Peter Manko z Katedry ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity (FHPV PU) v Prešove sa ako jediný zo Slovenska zúčastnil na medzinárodnom podujatí v centrálnom Veľkom Kaukaze v Gruzínsku.

Národná zoo Bojnice predstavuje počas leta desiatky druhov exotických motýľov

15.07 2019, TASR

Bojnice, 4. júla – Desiatky druhov exotických motýľov ponúka počas letných prázdnin návštevníkom Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach motýlia expozícia. Otvorili ju koncom júna siedmykrát a ponúka motýle, ktoré sa v našich zemepisných šírkach nevyskytujú.

Deň Dunaja si deti základných škôl pripomenuli spoločne s ministrom L. Sólymosom

28.06 2019, TASR

Bratislava, 27. júna (TASR) - Dunaj odplaví každý deň do Čierneho mora 4,2 tony plastového odpadu. Minister Sólymos na podujatí spoločne s predsedom Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ) Tomášom Kušíkom ocenil víťazov súťaže Dunajský majster umenia.

Ochrana vodných zdrojov 2O19

20.06 2019,

Voda je jedinečný a nenahraditeľný prírodný zdroj, ktorý vyžaduje našu ochranu aj v súvislosti s náročnými výzvami súvisiacimi s dopadmi zmeny klímy. 

Umelecký festival v Trenčianskych Tepliciach sa zapojil do boja proti odpadu

18.06 2019,

Už 21. – 23. júna bude v Trenčianskych Tepliciach multižánrový festival ART IN PARK. Okrem kvalitného umenia chcú organizátori podporiť edukáciu v oblasti odpadu a šíriť princípy zero waste. Súčasťou bude kompostovateľný riad, prednášky, workshopy a filmové premietanie na tému ochrany životného prostredia.

Nemecko: V Bonne sa začala 10-dňová klimatická konferencia OSN

18.06 2019, TASR

Bonn/Brusel, 17. júna - Svetoví odborníci a diplomati sa zišli v pondelok v nemeckom Bonne na konferencii o klimatickej zmene, ktorú usporiadala OSN pred nadchádzajúcimi klimatickými summitmi v New Yorku a Santiagu (Čile), naplánovanými na september a december tohto roka.

Trnava: Ekofest bude mať najbohatší sprievodný program vo svojej histórii

18.06 2019, TASR

Trnava, 17. júna - Dvanásty ročník Ekofestu ponúkne 21. a 22. júna v Trnave koncerty i environmentálne témy. Jeho návštevníkov čakajú prednášky, filmy, workshopy, výstavy i prezentácie organizácií, ktoré sa zaoberajú ochranou životného prostredia.

Kremnica: Organizátori chcú mať festival Big Air viac ekologický

05.06 2019, TASR

Kremnica, 4. júna - Organizátori kremnického letného podujatia Big Air v meste sa rozhodli, že zorganizujú akciu tak, aby sa počas nej vyprodukovalo minimálne množstvo odpadov. „Rozhodli sme sa, že radikálne znížime tvorbu plastových odpadov. Big Air v meste začína cestu k ekologickejšiemu festivalu,“ uviedol za organizačný tím Ondrej Horváth.

Aktivity DOD Poľany sa budú tentoraz konať v amfiteátri v Detve

29.05 2019, TASR

Detva, 28. mája - V poradí už tretí Deň otvorených dverí (DOD) Biosférickej rezervácie Poľana sa uskutoční v sobotu 1. júna. Podujatie tentoraz nebude na Poľane, ale v amfiteátri v Detve. Program má byť podľa organizátorov zábavno-náučný.