Preskočit na obsah

EÚ ECO-TANDEM akadémia

02.03 2021, Enviroportal

Ako uchopiť princípy obehového hospodárstva v oblasti cestovného ruchu? Ako získať viac informácií o certifikačných štandardoch, zdokonaliť svoje schopnosti v oblasti udržateľného riadenia cestovného ruchu a učiť sa od odborníkov v tejto oblasti?

Spojené štáty zorganizujú v apríli globálny klimatický summit

28.01 2021, TASR

Washington, 27. januára - Americký prezident Joe Biden zorganizuje v apríli globálny summit o ochrane klímy a podnikne sériu krokov v boji proti otepľovaniu planéty. V stredu o tom informoval Biely dom, píšu agentúry AP a AFP.

Francúzsko: V Paríži sa koná summit Jedna planéta zameraný na záchranu druhov

11.01 2021, TASR

Paríž, 11. januára - Svetoví lídri vyjadrili nádej, že pondelňajší summit Jedna planéta zameraný na ochranu biodiverzity organizovaný Francúzskom, OSN a Svetovou bankou v Paríži bude novým impulzom pre riešenie klimatickej krízy a zhoršovania životného prostredia. 

Virtuálny Climathon priniesol nápady na riešenie dosahov zmeny klímy

18.11 2020, TASR

Bratislava, 16. novembra – Hlavné mesto by sa mohlo inšpirovať 25 nápadmi na zmiernenie dosahov klimatických zmien, ktoré prinieslo virtuálne podujatie Climathon. V priebehu neho sa počas uplynulého víkendu zapojilo do hľadania riešení v oblasti klímy a dopravy v slovenskej metropole 150 ľudí v 26 tímoch.

Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúka virtuálnu návštevu výstavy

16.11 2020, TASR

Pezinok, 14. novembra – Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravilo pre svojich návštevníkov novinku a prvý raz v sobotu sprístupní cez internet podujatie k Noci múzeí a galérií.

Bratislava: Climathon má hľadať riešenia na zmiernenie dosahov klimatickej krízy

12.11 2020, TASR

Bratislava, 11. novembra – Hľadať riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave zmierniť dosahy klimatickej krízy, je cieľom on-line podujatia Climathon. Konať sa bude počas nadchádzajúceho víkendu od 13. do 15. novembra. Zapojiť sa doň môže každý, koho táto téma zaujíma a chce sa aktívne pripojiť do riešenia problémov hlavného mesta. Záujemcovia sa môžu prihlásiť ešte do štvrtka (12. 11.).

V Pezinku pripravujú online výstavu húb a nerastného bohatstva Malých Karpát

16.10 2020, TASR

Pezinok, 15. októbra – Zaujímavosti zo sveta húb a lesnej vegetácie, a tiež nerastné bohatstvo Malých Karpát priblíži záujemcom v sobotu 17. októbra výstava Pezinský Modrák. Podujatie bude mať svoju premiéru v netradičnej podobe.

Zvolen: Drevo môže zmierňovať negatívne dosahy zmeny klímy

09.10 2020, TASR

Zvolen, 8. októbra – Drevo ako obnoviteľná a najekologickejšia surovina môže zmierňovať negatívne dosahy zmeny klímy. Taký je jeden z výstupov projektu, ktorý riešili zvolenskí výskumníci.

Nitra: Tohtoročný Agrofilm sa presunul najmä do online priestoru

06.10 2020, TASR

Nitra, 5. októbra – Napriek komplikovanej epidemiologickej situácii sa v pondelok začal 36. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2020. Veľká časť festivalu sa presunula do online priestoru.

SAŽP pozýva na prvý z webinárov o obehovom hospodárstve

01.10 2020,

O 30 rokov má byť Európa klimaticky neutrálna. Aby sme dosiahli nízkouhlíkovú budúcnosť, musíme pretransformovať našu ekonomiku a postaviť ju na princípoch obehového hospodárstva.