Preskočit na obsah

Festival Zeme sa nesie v znamení ekovýchovy

01.06 2022,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) pripravila v spolupráci s partnermi ďalší ročník Festivalu Zeme. Dvojdňové podujatie (2. – 3. 6.) je zameraná na environmentálne aktivity pre školy a verejnosť. 

Otvorenie Lesníckych dní sa presunie do Bratislavy

20.04 2022, Enviroportal

Slávnostné otvorenie 16. ročníka Lesníckych dní sa uskutoční 22. apríla 2022 v areáli Partizánskej lúky Mestských lesov v Bratislave.

Pre návštevníkov sú otvorené štyri jaskyne

12.01 2022, Enviroportal

Správa slovenských jaskýň informuje, že od 2. januára sú pre návštevníkov otovrené štyri jaskyne –  Demänovská jaskyňa slobody, Belianska, Bystrianska a Brestovská jaskyňa.

Vedecká konferencia Štátnej ochrany prírody SR

26.11 2021, Enviroportal

Prvý ročník vedeckej konferencie zameranej na propagáciu vedecko-výskumných aktivít Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR), ako aj ďalších odborných inštitúcií zaoberajúcich sa témou ochrany prírody potvrdil dôležitosť spolupráce vedy a výskumu s ochranárskou praxou.

Jeden obraz povie viac ako tisíc slov

18.11 2021, Enviroportal

Do 14. ročníka medzinárodnej fotografickej výstavy EKOFOTOGRAFIA sa zapojilo 44 autorov zo Slovenska, Veľkej Británie a Indonézie. 

Tatranská Lomnica: V múzeu TANAP-u pribudli viaceré novinky

18.11 2021, TASR

Tatranská Lomnica 17. novembra – Výstavné priestory, ako aj samotné exponáty Múzea Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici prešli počas uplynulých dvoch týždňov pravidelnou každoročnou údržbou. Úplne novú podobu dostala dioráma montánneho vegetačného stupňa, ktorej dominuje svorka vlkov s mláďatkom. Múzeum je od utorka (16. 11.) opäť otvorené.

Tribečské múzeum približuje históriu vzniku názvoslovia rastlín i živočíchov

28.09 2021, TASR

Topoľčany 27. septembra – Pracovníci Tribečského múzea v Topoľčanoch v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravili výstavu približujúcu históriu vzniku názvoslovia organizmov z ríše rastlín, húb a živočíchov. 

Ovzdušie na Slovensku vyžaduje pozornosť širokej verejnosti

08.09 2021, Enviroportal

Organizácia Spojených národov vyhlásila na 7. septembra Svetový deň čistého ovzdušia. Členské štáty v tento deň upriamujú pozornosť na opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia. Tohtoročným heslom kampane je Zdravé ovzdušie, zdravá planéta.

Rimavská Sobota: Výstava priblíži život aj hrozby, ktorým čelí syseľ pasienkový

08.09 2021, TASR

Rimavská Sobota 7. septembra – Život, prostredie aj ohrozenia, ktorým sysle na Slovensku čelia, priblíži počas nasledujúcich mesiacov Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rimavskej Sobote. 

Lesnícke dni: Otvorenie bude v prírodnom prostredí arboréta Kysihýbel

26.08 2021, TASR

Zvolen/Kysihýbel, 23. augusta – Lesnícke arborétum Kysihýbel pri Banskej Štiavnici privíta v pondelok 30. augusta záujemcov o les a všetko, čo s ním súvisí. Uskutoční sa tam totiž otvorenie XV. ročníka podujatia Lesnícke dni.