Topoľčany: Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

14.01 2019, TASR

Topoľčany, 12. januára – Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní, ktoré sprístupnilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Podujatie prostredníctvom trojrozmerných preparátov a farebných fotografií predstavuje nielen ryby stojatých i tečúcich vôd, ale aj ostatné živočíchy viazané na vodné biotopy.

Ekotopfilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy o divokej prírode aj o odpade

10.12 2018, TASR

Prešov, 9. decembra – Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy z prostredia divokej prírody aj z centra nelegálneho obchodu. Jeho súčasťou budú aj sprievodné diskusie venované téme komunálnych odpadov.

Poľsko: V Katoviciach sa začala 24. konferencia OSN o klimatickej zmene

03.12 2018, TASR

Katovice, 2. decembra - Za účasti 30 000 delegátov z takmer 200 krajín sa v nedeľu v poľskom baníckom meste Katovice začala 24. konferencia OSN o klimatickej zmene (COP 24), ktorá je zameraná na dopracovanie súboru pravidiel pre realizáciu parížskej klimatickej dohody z roku 2015.

B. Bystrica: Holandskí experti ponúkajú námety, ako podporiť obehovú ekonomiku

01.12 2018, TASR

Banská Bystrica, 30. novembra - O tom, ako využiť podnikateľské príležitosti v obehovej ekonomike, alebo čo by mohla táto platforma ponúknuť podnikateľskej komunite a mestám na Slovensku, pojednáva piatkové podujatie v radnici v Banskej Bystrici.

Cenu za rozvoj vodného hospodárstva v priemysle dostali liptovskí vodári

19.11 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 16. novembra – Cenu za dlhoročný rozvoj vodného hospodárstva v priemysle získala Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS). Na 50. konferencii vodohospodárov v priemysle ju tento týždeň vo Vyhniach prevzal generálny riaditeľ LVS Marián Lesanský.

Lesníci žiadajú výraznú podporu obhospodarovaniu lesa blízkemu prírode

19.10 2018, TASR

Zvolen, 18. októbra - Legislatívnu a finančnú podporu masívnemu zavádzaniu prírode blízkeho obhospodarovania lesa požaduje rezolúcia, ktorú na záver konferencie Sliačske poobhliadnutie 1956 - 2018, konanej v uplynulých dňoch v Sliači, prijali jej účastníci.

Svet geológie priblížia dni otvorených dverí v troch mestách

24.09 2018, TASR

Bratislava, 22. septembra – Viac informácií o svete geológie sa môžu dozvedieť v sobotu návštevníci Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra, v ktorom sa uskutoční Deň otvorených dverí. Súbežne bude na troch pracoviskách ústavu - v Bratislave, Košiciach a Spišskej Novej Vsi. TASR o tom informovala Monika Szabó z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia SR.

Tatranská Lomnica: Botanická záhrada prilákala viac návštevníkov ako vlani

18.09 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 17. septembra – Príležitosť pozrieť si Expozíciu tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici využili uplynulý víkend poslední tohtoroční návštevníci. ,,Od pondelka je botanická záhrada už zatvorená. Šancu zoznámiť sa so vzácnymi druhmi tatranskej flóry ponúkneme záujemcom až v máji budúceho roka," informovala Martina Petránová zo Štátnych lesov TANAPu.

Zapojte sa aktívne do Európskeho týždňa mobility 2018

14.09 2018,

Európsky týždeň mobility 2018 (ETM 2018) štartuje už túto nedeľu (16. september) a 22. septembra ho uzavrie tradičný Deň bez áut.  Do dnešného dňa sa do národnej kampane, ktorú koordinuje rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia - Slovenská agentúra životného prostredia,  zapojilo už 51 slovenských miest a obcí.    

Zvolen: Odborníci hovoria o vplyve klímy na poľnohospodársku a lesnú produkciu

06.09 2018, TASR

Zvolen, 5. septembra - Najnovšie poznatky zo stresovej fyziológie rastlín a možnosti aplikácie získaných výsledkov v ich šľachtení, pestovaní a ochrane, budú v stredu a vo štvrtok (5. a 6. 9.) prezentovať odborníci z rôznych vedných disciplín na medzinárodnej konferencii v Ústave ekológie lesa (ÚEL) Slovenskej akadémie vied vo Zvolene.