Problém s Karpatskými bukovými pralesmi rieši vláda len naoko, tvrdí A. Zemanová

20.11 2017, TASR

Bratislava, 18. novembra - Problém s tzv. Karpatskými bukovými pralesmi sa rieši iba naoko a hrozí ich vyškrtnutie zo Svetového dedičstva UNESCO. Tvrdí to poslankyňa Národnej rady SR Anna Zemanová (SaS).

Horúčavy trápia aj vtáctvo v mestách, ornitológovia prosia ľudí o pomoc

28.06 2017, TASR

Horúčavy, ktoré zasiahli Slovensko, sú záťažou nielen pre ľudí, ale aj hniezdiace vtáctvo. Ornitológovia zaznamenali mnohé dehydrované vtáky, a preto prosia ľudí o pomoc. Nedostatkom vody počas horúcich dní trpia predovšetkým druhy žijúce v meste.

V okresoch Zvolen a Detva je až 86 minerálnych prameňov

22.08 2016, TASR

Jedným z najbohatších regiónov na výskyt minerálnych prameňov je samotný stred Slovenska, konkrétne Zvolenská kotlina, blízke Podpoľanie a tiež okres Banská Bystrica. Podľa webovej stránky Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) iba v okresoch Zvolen a Detva je 86 minerálnych prameňov. V B. Bystrici a okolí ďalších 69.

Vianoce možno prežiť aj ekologicky, pripomínajú environmentalisti

22.12 2015, TASR

Aj vianočné sviatky možno podľa environmentalistov prežiť ekologicky a ušetriť tak prírodu aj peňaženku.

Prvé adoptované včely sa dnes rozbzučali v centre Považskej Bystrice

20.07 2015, TASR

Osadením prvých mestských úľov na budove v centre Považskej Bystrice vyvrcholil dnes projekt Adoptuj si včelu organizácií Greenpeace Slovensko a Živica.

Za trhanie snežienok v chránených územiach hrozí pokuta

04.03 2015, MŽP SR

Hoci časť Slovenska stále prikrýva sneh, v niektorých oblastiach sa už objavujú symboly blížiacej sa jari. S príchodom jarného obdobia sa spája práve biely kvet snežienky.

Prešov: Ochranári v posledných týždňoch pomáhali vysileným netopierom

26.01 2015, TASR

Ochranári z Regionálneho centra ochrany prírody v Prešove za posledné dva týždne riešili takmer denne telefonáty o nálezoch netopierov na chodbách panelákov alebo v podkrovných priestoroch.