Preskočit na obsah

Vytriediť možno aj obaly z kozmetiky a čistiacich prostriedkov

26.08 2021, TASR

Bratislava, 24. augusta – Obaly z kozmetiky a čistiacich prostriedkov možno vytriediť. Niektoré obaly patria do plastov, niektoré do kovov. Pri ich triedení platí, že čo sa dá od seba oddeliť, to treba oddeliť a samostatne vytriediť.

Za zhodenie hniezda lastovičke alebo belorítke hrozí pokuta až 9958 eur

04.06 2020, TASR

Bratislava, 3. júna - Za zhodenie hniezda belorítke domovej alebo lastovičke domovej hrozí pokuta až do výšky 9958 eur. Ochranári sa o zhodení hniezd dozvedia od ľudí, ktorí im to nahlásia prostredníctvom mailu alebo telefonicky. TASR o tom informovala zoologička Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Andrea Lešová.

Vtáča v núdzi by mali ľudia nahlásiť ŠOP alebo záchranným staniciam

25.05 2020, TASR

Bratislava, 24. mája - Ľudia, ktorí nájdu vtáča v núdzi, by mali kontaktovať príslušné pracovisko Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR. Tá vykoná zber hendikepovaných živočíchov a zabezpečí im starostlivosť. Zavolať tiež môžu záchranným staniciam či ornitológom. Uviedla to Lucia Deutschová z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku.

ŠOP: Pri náleze zraneného zvieraťa treba kontaktovať priamo záchranné zariadenie

23.03 2020, TASR

Bratislava, 21. marca - Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR vyzýva občanov, aby v prípade nájdenia zraneného zvieraťa obmedzili volania na číslo 112. Mali by kontaktovať priamo záchranné zariadenie, ktoré je na to určené. ŠOP to uvádza na svojej webovej stránke v súvislosti s aktuálnou situáciou šírenia nového koronavírusu.

Slovenská Amazónia ožíva vďaka vodohospodárskym opatreniam

27.11 2019, TASR

Kľúčovec, 26. novembra - Unikátnu vodohospodársku revitalizačnú aktivitu, ktorá zabezpečila prepojenie Kľúčovského ramena s hlavným tokom Dunaja a bude mať priaznivý vplyv pre prírodu Podunajska, si v utorok pozrel podpredseda vlády a minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Problém s Karpatskými bukovými pralesmi rieši vláda len naoko, tvrdí A. Zemanová

20.11 2017, TASR

Bratislava, 18. novembra - Problém s tzv. Karpatskými bukovými pralesmi sa rieši iba naoko a hrozí ich vyškrtnutie zo Svetového dedičstva UNESCO. Tvrdí to poslankyňa Národnej rady SR Anna Zemanová (SaS).

Horúčavy trápia aj vtáctvo v mestách, ornitológovia prosia ľudí o pomoc

28.06 2017, TASR

Horúčavy, ktoré zasiahli Slovensko, sú záťažou nielen pre ľudí, ale aj hniezdiace vtáctvo. Ornitológovia zaznamenali mnohé dehydrované vtáky, a preto prosia ľudí o pomoc. Nedostatkom vody počas horúcich dní trpia predovšetkým druhy žijúce v meste.