MŽP SR: Nová odpadová legislatíva pomôže viac triediť a recyklovať, tvrdí Sólymos

19.10 2017, TASR

Bratislava, 18. októbra - Nová odpadová legislatíva, ktorú dnes odobril parlament, zlepší podľa envirorezortu systém nakladania s odpadmi tak, aby sa oplatilo na Slovensku triediť a recyklovať.

MŽP SR: Parlament dal zelenú efektívnejšej ochrane ovzdušia

18.10 2017, TASR

Bratislava, 17. októbra - Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky dnes schválili novelu zákona o ochrane ovzdušia. O aplikačnej novele odpadového zákona budú hlasovať v stredu (18.10.) V parlamente dnes mali poslanci na stole dva piliere ochrany zdravia obyvateľov a životného prostredia na Slovensku – novelu zákona o odpadoch a novelu zákona o ochrane ovzdušia.

MŽP: Pri práci na novele odpadového zákona nebolo možné vyhovieť všetkým

16.10 2017, TASR

Bratislava, 12. októbra - Nastavovanie odpadovej politiky na Slovensku je na začiatku. Z toho dôvodu je veľmi ťažko hodnotiť zákon po roku jeho platnosti. Nejde o slovenský vynález, ale systém, ktorý v Európe bežne a bezproblémovo funguje.

Členovia SEWA budú mať opäť nižšie recyklačné poplatky

16.10 2017, TASR

Bratislava, 13. októbra - Recyklačný poplatok (http://www. erp-recycling. sk/news/od-januara-2018-opat-znizujeme-ceny /) vybraných druhov elektrozariadení opäť klesne.

ZMOS: Jesenným upratovaním bojujeme proti čiernym skládkam

04.10 2017, TASR

Bratislava, 3. októbra - Jesenné upratovanie je potrebné vnímať aj ako nástroj predchádzania vzniku nelegálnych skládok, a to v rámci ich likvidácie ešte v zárodkoch. Upozorňuje na to hovorca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák v súvislosti s aktivitami samospráv, ktoré sa v tomto mesiaci rozbiehajú.

NRSR: Výbor podporil zmenu zákona o odpadoch, má pomôcť malým podnikateľom

04.10 2017, TASR

Bratislava, 3. októbra - Odbremeniť menších podnikateľov a živnostníkov je cieľom návrhu novely zákona o odpadoch, ktorý dnes získal podporu koaličných členov Ústavnoprávneho výboru NR SR. Filozofia novej legislatívy - znečisťovateľ platí, ktorá sa začala vlani zavádzať do praxe, ostáva zachovaná.

Žiar n.Hronom: Od začiatku mesiaca spustila samospráva zber kuchynského odpadu

18.09 2017, TASR

Žiar nad Hronom, 17. septembra - Žiarska samospráva spustila od začiatku tohto mesiaca skúšobnú prevádzku triedeného zberu biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu z domácností.

A. Zemanová: VDG Slovensku pomohlo, ale môže ohroziť pitnú vodu na Žitnom ostrove

18.09 2017, TASR

Bratislava, 17. septembra - Vodné dielo Gabčíkovo (VDG) Slovensku pomohlo, ale zároveň môže ohroziť najväčšiu zásobáreň pitnej vody v strednej Európe, náš Žitný ostrov. Dôvodom sú kaly, ktorých sú v zdrži VDG tony, obsahujú množstvo ťažkých kovov a sú definované ako nebezpečný odpad.

NRSR: Novela o odpadoch, ktorá má pomôcť malým podnikateľom, je v 2. čítaní

13.09 2017, TASR

Bratislava, 12. septembra - Novela zákona o odpadoch, ktorá má odbremeniť menších podnikateľov a živnostníkov, je v druhom čítaní. Posunuli ju tam dnes poslanci Národnej rady SR. Filozofia novej legislatívy - znečisťovateľ platí, ktorá sa začala vlani zavádzať do praxe, ostáva zachovaná. Zmeny by mali začať platiť od začiatku decembra, niektoré až od roku 2018 a 2023.

V Handlovej začínajú s realizáciou pilotného projektu zberu odpadu

11.09 2017, TASR

Handlová, 9. septembra - Na sídlisku Mostná v Handlovej začínajú v týchto dňoch s realizáciou pilotného projektu zberu komunálneho a separovaného odpadu. Doterajšie nádoby nahradia polopodzemné kontajnery, projekt vyjde samosprávu na približne 74 000 eur.