Štúdia: Do roku 2040 môže byť v Stredozemnom mori ročne až 500 000 ton plastu

28.10 2020, TASR

Gland, 27. októbra - Znečisťovanie Stredozemného mora sa do roku 2040 môže zhoršiť natoľko, že sa doň každoročne bude vypúšťať až 500 000 ton plastu. Vyplýva to z najnovšej štúdie, ktorú v utorok zverejnila organizácia Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov (IUCN) so sídlom v švajčiarskom meste Gland.

MŽP: Ceny za triedený zber a zhodnotenie odpadu sa zmenia

28.10 2020, TASR

Bratislava, 27. októbra - Ceny za zabezpečenie triedeného zberu a zhodnotenie odpadov sa zmenia. Vyplýva to zo zmeny vyhlášky o rozšírenej zodpovednosti výrobcov vyhradených výrobkov. 

V Košeci platí každý spravodlivo za to, čo vyhodí

26.10 2020,

Obec s takmer troma tisíckami obyvateľov neďaleko Ilavy môže byť dobrým príkladom a inšpiráciou pre iné slovenské samosprávy, ako za niekoľko mesiacov zmeniť myslenie tamojšej komunity.

Zlaté Moravce: O čistotu mesta sa bude starať nová technika

26.10 2020, TASR

Zlaté Moravce, 22. októbra – O čistotu v Zlatých Moravciach sa budú starať nové stroje. Technické služby mesta získali do výbavy nový nakladač i umývacie vozidlo. 

Trnava: V premiérovom kole zberu odovzdali Trnavčania 74 kusov elektroodpadu

21.10 2020, TASR

Trnava, 20. októbra – V premiérovom kole bezplatného zberu elektroodpadu odovzdali Trnavčania v sobotu (17. 10.) spolu 74 kusov spotrebičov bielej techniky. Zapojilo sa doň 54 domácností, čo považuje Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu Envidom podľa PR manažérky Jany Nahálkovej za dobré číslo.

SVP: Do Ružína minulý týždeň opäť splavilo odpad z nelegálnych skládok

20.10 2020, TASR

Košice, 19. októbra – Vplyvom výdatných zrážok v minulom týždni stúpli hladiny vodných tokov Hornád a Hnilec, a do vodnej nádrže Ružín opäť splavilo odpad z nelegálnych skládok na brehoch.

J. Budaj: Samosprávy budú mať pol roka na prípravu separovania bioodpadu

16.10 2020, TASR

Bratislava, 15. októbra - Samosprávy budú mať pol roka na to, aby sa pripravili na zber bioodpadu. Informoval o tom na tlačovej konferencii minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Envirorezort tiež pripravil dve vyhlášky, ktorými upratuje termíny nábehu jednotlivých postupov pri separovaní biodpadu. Taktiež v nich spresňuje postupy.

Trenčianske Teplice: Na pešej zóne umiestnili prvý samolisovací smart kontajner

15.10 2020, TASR

Trenčianske Teplice, 14. októbra – K zníženiu nákladov a zefektívneniu zberu odpadu má v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice prispieť samolisovací a solárne napájaný smart kontajner. Umiestnili ho v najfrekventovanejšej časti pešej zóny. 

PKS je sklamaná, že prezidentka podpísala novelu zákona o odpadoch

14.10 2020, TASR

Bratislava, 13. októbra - Potravinárska komora Slovenska (PKS) je sklamaná, že prezidentka Zuzana Čaputová ,,ako garant dodržiavania princípov právneho štátu" podpísala novelu zákona o odpadoch. TASR o tom informovala Monika Mičúchová z PKS.

Obce v okolí vodných nádrží doplácajú na odpad rekreantov

14.10 2020, TASR

Kaluža, 13. októbra – Obce v okolí vodných nádrží na Zemplíne zo zvýšeného počtu rekreantov, ktorý vo svojich katastroch počas roka poznačeného pandémiou nového koronavírusu zaznamenali, neprofitujú.