Banská Bystrica po 28 rokoch mení firmu zabezpečujúcu zber a odvoz odpadu

18.07 2019, TASR

Banská Bystrica, 16. júla - Banskú Bystricu čaká začiatkom augusta rozsiahla zmena služby zberu komunálneho odpadu. Podstatnou zmenou je obstaranie novej zmluvy na zber a likvidáciu odpadu s novým dodávateľom, ktorá po dlhých rokoch prinesie moderný a inovatívny prístup.

Medzinárodná hokejová federácia ocenila zelené aktivity počas MS v hokeji

16.07 2019, TASR

Bratislava, 15. júla - Na majstrovstvách sveta (MS) v ľadovom hokeji sa podarilo vytriediť 56 percent odpadu. Zelené aktivity pod záštitou ministerstva životného prostredia, ktoré sprevádzali májové majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku, získali ocenenie udržateľnosti od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

V Handlovej založili prvý kompost, radnica ho plánuje vrátiť obyvateľom

15.07 2019, TASR

Handlová, 14. júla - Približne do dvoch rokov budú môcť Handlovčania využiť prvý mestský kompost, ktorý v tomto období založila mestská odpadová spoločnosť v novej miestnej kompostárni. Samospráva zároveň naďalej zabezpečuje distribúciu odpadových nádob na biologicky rozložiteľný odpad (BRO) pre ďalších záujemcov o kompostovanie.

Projekt PET kanoe na Dunaji približuje prírodu i problematiku plastového odpadu

15.07 2019, TASR

Bratislava, 14. júla – Priblížiť ľuďom dunajskú prírodu a vzťah k rieke, ale aj poukázať na najpálčivejšie environmentálne témy, ako napríklad plastový odpad, a diskutovať o jednom z aktuálnych problémov - aj to bolo cieľom projektu PET kanoe, za ktorým stojí vodák Tomáš Ščepka, ktorý je súčasne členom predstavenstva Asociácie bratislavských vodáckych klubov (ABVK).

ZMOS začal s prieskumom o odpadovom hospodárstve

15.07 2019, TASR

Bratislava, 9. júla - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) realizuje prieskum, ktorý sa zameriava na odpadové hospodárstvo. Ako uviedol hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák, nakladanie s komunálnym odpadom patrí medzi originálne kompetencie samospráv.

Indonézia vráti Austrálii viac ako 200 ton odpadu

15.07 2019, TASR

Jakarta, 9. júla - Indonézia v utorok oznámila, že Austrálii vráti viac ako 200 ton odpadu. Osem kontajnerov s odpadom dovezeným z Austrálie malo obsahovať len papier, ale pri obhliadke sa našli aj iné materiály vrátane plastových fliaš a obalov, použitých plienok, elektroniky a plechoviek.

V Rakúsku má od roku 2021 začať platiť zákaz predaja plastových tašiek

15.07 2019, TASR

Viedeň, 2. júla - Rakúski poslanci v utorok jednomyseľne schválili zákaz plastových tašiek, ktorý má začať platiť najneskôr v roku 2021. Informovala o tom agentúra APA.

MŽP SR: Miera recyklácie komunálneho odpadu medziročne stúpa

15.07 2019, TASR

Bratislava, 1. júla – Slovensko chce do roku 2020 dosiahnuť mieru recyklácie komunálnych odpadov na úrovni 50 percent, uviedlo to Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Kým v roku 2017 sa podarilo recyklovať 29 percent komunálnych odpadov, vlani to bolo 36 percent.

Na Novom Zélande platí zákaz predaja jednorazovových igelitových tašiek

15.07 2019, TASR

Wellington, 1. júla - Nový Zéland v pondelok oficiálne zakázal používanie jednorazových igelitových tašiek. Súčasne zaviedol vysoké pokuty pre obchodníkov, ktorí ich budú svojim zákazníkom poskytovať.

Folklórny festival Východná bude separovať odpad

27.06 2019, TASR

Bratislava, 26. júna – Národné osvetové centrum spustí projekt Zelená Východná, ktorý bude separovať odpad z folklórneho festivalu Východná. Na festival Východná zavíta do amfiteátra v obci pod Tatrami viac ako 25 000 návštevníkov.