Prievidza:Papier a plasty zbierajú častejšie, chcú tak zabrániť preplneniu nádob

22.01 2020, TASR

Prievidza, 21. januára - Samospráva Prievidze od začiatku tohto roka zintenzívnila zber niektorých separovaných zložiek odpadov. V tomto období zabezpečila častejší vývoz papiera plastov. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Najväčšia slovenská konferencia o živote bez odpadu

21.01 2020,

V apríli sa v Bratislave uskutoční 3. ročník konferencie o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste.

Čína ohlásila opatrenia na obmedzenie plastového odpadu

21.01 2020, TASR

Peking, 20. januára - Čínske úrady zakážu do konca tohto roka používanie plastových tašiek vo veľkomestách a jednorazových slamiek v reštauráciách, aby obmedzili množstvo vyprodukovaného odpadu. Vyplýva to z oficiálneho dokumentu, o ktorom v pondelok informovala tlačová agentúra AFP.

Dubnica nad Váhom: Stredisko triedeného zberu na žiadosť obyvateľov presťahujú

20.01 2020, TASR

Dubnica nad Váhom, 19. januára – Stredisko triedeného zberu na Sládkovičovej ulici v Dubnici nad Váhom zmení sídlo. Mesto tak vyhovie požiadavke obyvateľov bývajúcich v susedstve strediska.

Košice: Na workshope predstavili možnosti redukcie odpadu na úrade i v meste

15.01 2020, TASR

Košice, 14. januára – Zvýšiť povedomie a rozvíjať aktivity v prospech životného prostredia a redukcie odpadu bolo zámerom utorkového workshopu v Košiciach. Určený bol pre zástupcov košických a prešovských samospráv. Predstavili im možnosti, ako môžu úrad a mestá redukovať svoj odpad.

Trnavá Hora: Seriál o triedení odpadov má obyvateľov naučiť správne separovať

14.01 2020, TASR

Žiar nad Hronom, 13. januára - Samospráva v obci Trnavá Hora sa rozhodla posilniť povedomie svojich obyvateľov o triedení odpadov aj prostredníctvom krátkeho seriálu zverejňovaného na sociálnej sieti. V ňom chcú obyvateľom vysvetliť, ako správne triediť rozmanité druhy odpadu.

MŽP: Potenciálni investori spaľovní si najprv musia zrátať ekonomické parametre

09.01 2020, TASR

Bratislava, 8. januára - Investori, ktorí by na Slovensku chceli postaviť spaľovne, si musia najprv zrátať ekonomické parametre. Slovensko nemá ani veľké sídla, ktoré by produkovali stabilné a dostatočné množstvo nevytriediteľného odpadu. Pre TASR to priblížil hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Tomáš Ferenčák. Výstavba spaľovní naráža aj na nesúhlas obyvateľov.

L. Sólymos: ISOH by mal byť dokončený tento rok

07.01 2020, TASR

Bratislava, 4. januára - Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH) by mal byť dokončený budúci rok. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR tak bude mať vďaka nemu prehľad o tokoch odpadu na Slovensku. Povedal pre TASR minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Slováci vo veľkom skládkujú odpad,komunálu vyprodukujú menej než priemer EÚ

30.12 2019, TASR

Bratislava, 20. decembra – Na Slovensku pretrváva vysoká miera skládkovania, avšak vyprodukujeme menej komunálneho odpadu v prepočte na obyvateľa, než je priemer EÚ. Vyplýva to zo Správy životného prostredia SR za rok 2018.

Moskva nebude svoj odpad vyvážať do Archangeľskej oblasti

17.12 2019, TASR

Moskva, 16. decembra - Moskovské úrady navrhli nový systém spracovania odpadu z hlavného mesta na nasledujúcich desať rokov. Podľa neho časť odpadu bude spracovaná v spaľovniach v Moskovskej oblasti a časť prevezú do Kalužskej, Vladimirskej a Tulskej oblasti.