L. Mikuláš: Nepriaznivé počasie spôsobilo havarijný stav na skládke vo V. Porube

15.11 2019, TASR

Liptovský Mikuláš, 14. novembra - Na liptovskomikulášskej mestskej skládke tuhého komunálneho odpadu (TKO) vo Veternej Porube nastal vplyvom nepriaznivého počasia havarijný stav.

IEP: Žetónovým zberom by obce ušetrili 28,5 milióna eur ročne

11.11 2019, TASR

Bratislava, 4. novembra - Zavedením žetónového zberu zmesového odpadu by slovenské obce ušetrili 28,5 milióna eur ročne. Znížením množstva zmesového odpadu, ktorý sa vyváža na skládku, by ušetrili obce náklady na jeho zvoz aj poplatky za skládkovanie. V priemere ide o šesť eur na obyvateľa ročne.

Bratislava: Vyšetrovanie pre nelegálnu skládku na Lieskovskej stále trvá

29.10 2019, TASR

Bratislava, 29. októbra - Policajné vyšetrovanie pre rozsiahlu nelegálnu skládku odpadov na Lieskovskej ceste v bratislavských Podunajských Biskupiciach naďalej trvá. Pre TASR to potvrdil Okresný úrad Bratislava i polícia.

OLO chcem viesť čo najrýchlejšie do novej generácie, tvrdí M. Maslák

29.10 2019, TASR

Bratislava, 29. októbra - Nový šéf bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Martin Maslák chce viesť firmu čo najrýchlejšie a najefektívnejšie do novej generácie.

Dobrovoľníci vyčistili úsek Dunaja od Hainburgu po Karloveské rameno na raftoch

28.10 2019, TASR

Bratislava, 24. októbra – Úsek Dunaja od Hainburgu cez Devín po Karloveské rameno v Bratislave by mal byť o niečo čistejší. Týka sa slovenskej aj rakúskej strany rieky. Zaslúžili sa o tom dve desiatky dobrovoľníkov, ktorí v stredu (23. 10.) upratovali okolie Dunaja z raftov.

Ruská garda obkľúčila stanicu Šijes, kde sa stavia kontroverzná skládka odpadov

24.10 2019, TASR

Moskva, 23. októbra - Príslušníci ruskej Národnej gardy obkľúčili v stredu na úsvite železničnú stanicu Šijes v Archangeľskej oblasti na severe Ruska, kde sa už niekoľko mesiacov konajú protesty ochrancov životného prostredia proti výstavbe skládky odpadov a jeho zvozu z Moskvy a ďalších veľkých miest.

Poplatky za komunálne odpady v B. Štiavnici sa od budúceho roka zvýšia

24.10 2019, TASR

Banská Štiavnica, 23. októbra - Obyvatelia Banskej Štiavnice si od budúceho roka za nakladanie s komunálnymi odpadmi priplatia. Zvýšenie poplatkov sa dotkne aj podnikateľských subjektov, poslanci s účinnosťou od januára budúceho roka schválili aj zvýšenie poplatku za množstvový zber.

Alchýmia odpadu pre všetky mestá a obce na Slovensku

23.10 2019,

Chcete vedieť, ako správne triediť odpady a ako im predchádzať vo vašej obci?

Bratislava:Linka na triedenie odpadu nie je spustená,chýba povolenie

23.10 2019, TASR

Bratislava, 22. októbra – Automatizovaná separačná linka v priestoroch dotrieďovacieho závodu mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vo Vlčom hrdle v Bratislave stále nie je spustená.

Bratislava: Pred Starou tržnicou vyrastie iglu, má naučiť ľudí triediť tetrapak

22.10 2019, TASR

Bratislava, 21. októbra - Pred Starou tržnicou v Bratislave bolo v pondelok umiestnené iglu. Ľudia sa v ňom naučia, ako správne triediť nápojové kartóny. Spoločnosť Tetra Pak realizovala prieskum, podľa ktorého sa zistilo, že 33 percent Slovákov nevie, ako sa tetrapakové obaly triedia.