PET fľaše by sa mohli zálohovať už v roku 2022, potvrdil minister J. Budaj

26.05 2020, TASR

Bratislava, 25. mája - Zavedenie zálohovania jednorazových obalov by sa malo spustiť podľa pôvodného plánu v roku 2022. Zálohovanie sa odložilo na rok 2023 pre pandémiu koronavírusu. 

Nový E-Box v prezidentskom paláci

26.05 2020,

V Kancelárii prezidenta SR zbierajú elektroodpad so spoločnosťou ASEKOL SK, do Prezidentského paláca prišla nová interiérová nádoba E-Box.

ZMOS:Spolu s partnermi žiada envirorezort o opatrenia v oblasti triedenia odpadu

25.05 2020, TASR

Bratislava, 22. mája – Dofinancovanie organizácií zodpovedných výrobcov by malo prísť zo štátneho rozpočtu, nie z Environmentálneho fondu, ktorého prostriedky musia primárne zostať zdrojom podpory a motivácie samospráv pre udržanie a rozšírene systému triedenia.

Minister poukázal na ďalšiu nelegálnu skládku pri Bratislave

25.05 2020, TASR

Bratislava, 22. mája – Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) v piatok poukázal na ďalšiu nelegálnu skládku pri Bratislave. Nachádza sa v katastrálnom území obce Most pri Bratislave (okres Senec) v blízkosti pamätníka Milana Rastislava Štefánika. Šéf envirorezortu tvrdí, že ide o rozsiahle územie plné nekontrolovaného odpadu, ktorého priesaky do podzemných vôd sú nateraz neznáme.

ZMOS: Spolu s partnermi žiada envirorezort o opatrenia v oblasti triedenia odpadu

25.05 2020, TASR

Bratislava, 22. mája – Dofinancovanie organizácií zodpovedných výrobcov by malo prísť zo štátneho rozpočtu, nie z Environmentálneho fondu, ktorého prostriedky musia primárne zostať zdrojom podpory a motivácie samospráv pre udržanie a rozšírene systému triedenia.

J. Budaj chce zakázať, aby sa na Slovensko dovážal odpad zo zahraničia

22.05 2020, TASR

Bratislava, 21. mája - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) chce, aby bolo zakázané na Slovensko dovážať odpad zo zahraničia. Plánuje zmeniť aj znenie zákona o odpadoch, ktoré je vraj nejasné. 

Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji znečistil podzemné vody

22.05 2020, TASR

Ivanka pri Dunaji, 21. mája – Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec v katastrálnom území časti Farná znečistil podzemné vody. Vo štvrtok o tom informoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s ministrom životného prostredia Jánom Budajom (OĽaNO). 

SIŽP vykonala 12 kontrol u výrobcov obalových a neobalových výrobkov

20.05 2020, TASR

Bratislava, 19. mája - Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) vykonala od februára do mája tohto roka 12 kontrol u výrobcov obalových a neobalových výrobkov. 

Dobrovoľníci čistili okolie Liptovskej Mary, našli polámanú loď aj podsedák

20.05 2020, TASR

Liptovská Sielnica, 19. mája – Brehy Liptovskej Mary čistilo v utorok vyše 200 dobrovoľníkov. Išlo najmä o ľudí z prostredia cestovného ruchu, ktorí sú z dôvodu uzatvorených prevádzok pre pandémiu dočasne doma. Pri zbieraní odpadkov našli polámanú loď, detský podsedák aj pneumatiku.

Strážske:Toxický prameň vo zvernici sa dá dekontaminovať, tvrdia odborníci z STU

18.05 2020, TASR

Strážske, 15. mája – Skládka zakopaného toxického odpadu z bývalého štátneho podniku Chemko Strážske v areáli susediacej zvernice a voda z nej vytekajúca sa dá dekontaminovať. Proces zisťovania možností realizácie čistenia vody zastavila pandémia nového koronavírusu.