Odpadové spoločnosti nesúhlasia s novelou zákona o odpadoch

17.09 2019, TASR

Bratislava, 17. septembra - Päť veľkých spoločností, ktoré pôsobia v odpadovom hospodárstve, nesúhlasí s novelou zákona o odpadoch, ktorú poslanci minulý týždeň posunuli do druhého čítania.

M. Veverka: Novela odpadového zákona mohla byť ambicióznejšia

17.09 2019, TASR

Bratislava, 15. septembra - Novela zákona o odpadoch, ktorú poslanci tento týždeň posunuli do druhého čítania, je podľa Miloša Veverku z Centra pre trvalo udržateľné alternatívy (CEPTA) posunom vpred. Privítal by však, ak by bola ambicióznejšia, najmä v oblasti triedenia kuchynského odpadu.

Dobrovoľníci čistili brehy Rýna, vyzbierali 170 ton odpadu

17.09 2019, TASR

Vallendar/Wiesbaden, 15. septembra - Vyše 20 000 dobrovoľníkov zbieralo v sobotu odpad na brehoch rieky Rýn v rámci cezhraničnej upratovacej akcie RhineCleanUp. Počet zúčastnených sa tak oproti predošlému roku zdvojnásobil, uviedol podľa tlačovej agentúry DPA hovorca tejto akcie.

NRSR: Od roku 2022 sa budú zálohovať PET fľaše a plechovky

12.09 2019, TASR

Bratislava, 11. septembra - Od roku 2022 sa majú na Slovensku zálohovať jednorazové nápojové obaly. Vyplýva to z návrhu zákona envirorezortu, ktorý v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

CEPTA víta schválenie zálohovania, vyzýva na zodpovednosť pri implementácii

12.09 2019, TASR

Bratislava, 11. septembra - Odborníci z Centra pre trvaloudržateľné alternatívy (CEPTA) vítajú stredajšie schválenie zákona o zálohovaní PET fliaš a plechoviek. Súčasných aj budúcich politikov a kompetentných úradníkov tiež vyzývajú na zodpovednosť pri implementácii zákona.

Európsky týždeň recyklácie batérií

10.09 2019,

Bratislava, 10. 9. 2019 - Európska asociácia organizácií zodpovednosti výrobcov pre batérie a akumulátory EUCOBAT vyhlásila druhý septembrový týždeň Európskym týždňom recyklácie batérií. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie verejnosti o potrebe triediť a recyklovať použité batérie.

SaS odmieta zálohovanie, poškodí podľa nej potravinárov aj systém triedenia

10.09 2019, TASR

Bratislava, 9. septembra - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesúhlasí s návrhom zálohovania PET fliaš a plechoviek, s ktorým prišlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Zálohovanie podľa SaS poškodí systém triedeného zberu, výrobcov nápojov a maloobchodníkov.

Bánovce nad Bebravou: Mesto doplnilo nádoby na triedený zber

09.09 2019, TASR

Bánovce nad Bebravo, 9. septembra - Bánovčania majú k dispozícii viac odpadových nádob na triedený zber. Samospráva na území Bánoviec nad Bebravou rozmiestnila 20 nových plastových kontajnerov s objemom 1100 litrov, informovala v tlačovej správe.

SAMO podporuje zálohovanie PET fliaš a plechoviek

06.09 2019, TASR

Bratislava, 5. septembra - Obchodníci združení v Slovenskej aliancii moderného obchodu (SAMO) podporujú zavedenie zálohovania PET fliaš a plechoviek. To je presvedčené, že iným spôsobom ako zálohovaním Slovensko nedokáže dosiahnuť cieľ zrecyklovať 90 percent PET fliaš.

Upracme svet, upracme Slovensko

02.09 2019,

Svetový čistiaci deň je jedným z najväčších občianskych hnutí našej doby, ktoré zjednocuje 157 krajín po celom svete za čistejšiu planétu.