Sereď: Útulky budú dostávať krmivo z nedoručiteľných zásielok

03.07 2020, TASR

Sereď, 3. júla - Krmivo pre zvieratá, ktoré nie je možné doručiť a skončilo by v odpade, bude odoberať organizácia Sloboda zvierat. Uzatvorila dohodu s logistickým centrom spoločnosti Amazon v Seredi, distribuovať ho budú do jednotlivých útulkov na Slovensku.

EK podala žalobu na Slovensko za ohrozenie hlucháňa hôrneho

03.07 2020, TASR

Európska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že sa rozhodla podať na Súdny dvor EÚ návrh na začatie konania proti Slovensku za ohrozenie hlucháňa hôrneho. Komisia konkrétne tvrdí, že SR do svojej národnej legislatívy správne nezaviedla alebo že nedodržiava niektoré články európskej smernice o biotopoch a smernice o vtákoch.

B. Kollár: Do procesu zonácie Muránskej planiny treba zapojiť viac rezortov

03.07 2020, TASR

Bratislava, 2. júla - Do procesu zonácie národného parku Muránska planina treba zapojiť aj ministerstvo dopravy, práce, hospodárstva aj pôdohospodárstva.

Na Muránskej planine sa práve rozhoduje o osude nášho najcennejšieho prírodného dedičstva

02.07 2020,

Ako sa vláda postaví k návrhu zonácie Národného parku Muránska planina, ktorý napĺňa jej vlastné programové vyhlásenie, bude precedensom i pre ďalšie chránené územia. Namiesto ďalších diskusií o prísnejšej ochrane treba urobiť krok vpred a podporiť rozvoj regiónov v spojení s národnými parkami.

J. Budaj má pripravené opatrenia na sledovanie medveďov, ktoré stratili plachosť

01.07 2020, TASR

Bratislava, 30. júna - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) má pripravené opatrenia na sledovanie medveďov, ktoré stratili plachosť. V prípade, že sa stanú nebezpečnými, bude požadovať aj ich zabitie. Uviedol to minulý týždeň na tlačovej konferencii.

Topoľčianky: Slovenskí a maďarskí lesníci spoločne obnovili včelárske tradície

01.07 2020, TASR

Topoľčianky, 30. júna – Slovenskí a maďarskí lesníci obnovili v rámci spoločného projektu pôvodné včelárske tradície. Na slovenskej aj maďarskej strane vybudovali vzorové terénne včelnice, kde môžu záujemcovia pozorovať život včiel a prácu profesionálnych včelárov.

J. Mičovský: Vidím priestor na dohodu o Muránskej planine

29.06 2020, TASR

Revúca, 26. júna – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO) vidí priestor na dohodu o budúcnosti Národného parku (NP) Muránska planina medzi jednotlivými dotknutými subjektmi.

Mojš: Štyri mláďatá bociana bieleho zakrúžkovali v hniezde na stĺpe

25.06 2020, TASR

Mojš, 23. júna - Štyri mláďatá bociana bieleho zakrúžkovali v utorok v hniezde na stĺpe v obci Mojš, okres Žilina, pracovníci Správy Národného parku (NP) Malá Fatra so sídlom vo Varíne.

Bobrom sa na Orave darí, napočítali tam viac ako 50 rodín

25.06 2020, TASR

Námestovo, 22. júna – Bobrom sa na Orave darí, v súčasnosti ich tam žije 50 až 100 rodín. Poukázal na to šéf Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava Dušan Karaska.

Bobrom sa na Orave darí, napočítali tam viac ako 50 rodín

23.06 2020, TASR

Námestovo, 22. júna (TASR) – Bobrom sa na Orave darí, v súčasnosti ich tam žije 50 až 100 rodín. Poukázal na to šéf Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava Dušan Karaska.