Preskočit na obsah

Greenpeace Slovensko žiada od vlády okamžité riešenie energetickej krízy

09.11 2022, TASR

Bratislava 8. novembra – Enviroorganizácia Greenpeace Slovensko žiada od vlády okamžité riešenie energetickej krízy. Spustila výzvu ,,Za zimu bez (c)hladu". Krízu by pomohla zmierniť adresná a efektívna finančná pomoc najzraniteľnejším domácnostiam, investície do využívania obnoviteľných zdrojov a obnovy budov, či útlm využívania plynu.

Ministerstvo hospodárstva SR podporuje energetické zhodnocovanie odpadu a výrobu elektriny a tepla z neho

12.09 2022, TASR

Bratislava 9. septembra – Ministerstvo hospodárstva (MH) SR dlhodobo podporuje energetické zhodnocovanie odpadu a výrobu elektriny a tepla z odpadu. Podporu vyjadruje pri pripomienkovaní legislatívy a strategických materiálov v oblasti odpadového hospodárstva, ktoré sú v gescii ministerstva životného prostredia.

SPP chce v Martine vybudovať centrum zhodnotenia odpadu na výrobu bioplynu

07.12 2021, TASR

Martin 6. decembra – Slovenský plynárenský priemysel (SPP) chce v Martine vybudovať Centrum energetického a biologického zhodnotenia odpadu. Celkové náklady stavby predstavujú zhruba 30 miliónov eur a vzniknúť by malo do 20 nových pracovných miest. 

SAPI: Obnoviteľné zdroje neohrozujú stabilitu energetickej sústavy

11.02 2021, TASR

Bratislava, 11. februára - Viac obnoviteľných zdrojov energie (OZE) v európskej energetickej sústave neohrozuje jej stabilitu, uviedol pre TASR riaditeľ Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) Ján Karaba. 

TTSK: Deväť krajských organizácií získalo prostriedky na zelené projekty

16.11 2020, TASR

Trnava, 13. novembra – Dovedna deväť organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) získalo sumu vyše 2,5 milióna eur z eurofondov na zvýšenie podielu výroby energie z obnoviteľných zdrojov.

N. Kurilla: V znižovaní skleníkových plynov je SR veľmi zodpovednou krajinou

21.10 2019, TASR

Bratislava, 18. októbra - V oblasti znižovania skleníkových plynov je Slovensko veľmi zodpovednou krajinou, ktorá si plní svoje záväzky. Uviedol to v piatok štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MžP) SR Norbert Kurilla pred workshopom Čistá energia pre všetkých Európanov a národné energeticko-klimatické plány – perspektívy obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku.

Priatelia Zeme-CEPA podporia solárne inštalácie na strechách

23.03 2012, Enviroportal

Banská Bystrica - Priatelia Zeme-CEPA poskytli ďalšie školenie svojím spolupracovníkom, ktorí chcú pomáhať majiteľom rodinných domov v regióne Poľana rozumne využívať energiu. Tentokrát sa zamerali na prácu so softvérom na návrh jednoduchých strešných fotovoltaických systémov.