Preskočit na obsah

Mimoriadna výzva Obnov dom je spustená

04.12 2023, Enviroportal

Majitelia rodinných domov zasiahnutých zemetrasením a krupobitím môžu od piatku, 1. decembra 2023, požiadať o finančný príspevok na obnovu domu. Žiadatelia sa nemusia obávať, že nestihnú vyplniť a odoslať potrebnú projektovú dokumentáciu. Mimoriadna výzva bude totiž otvorená do konca júla 2024.

Minister životného prostredia SR navýšil pomoc samosprávam postihnutým zemetrasením a krupobitím až na 27 miliónov eur

23.11 2023, Enviroportal

Vyššia intenzita pomoci, lepšia dostupnosť a menej administratívy. Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba spoločne s podpredsedom vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR Petrom Kmecom predstavil starostom obcí a miest podmienky mimoriadnej výzvy z programu Obnov dom, za ktorých bude možné získať finančný príspevok od 1. decembra 2023, a to až do výšky 22 800 eur s DPH.

Pomoc pri obnove domov po zemetrasení bude podľa členov vlády dostupnejšia

23.11 2023, TASR

Michalovce 22. novembra – Vyššia intenzita pomoci, lepšia dostupnosť a menej administratívy bude spojená s mimoriadnou výzvou z programu Obnov dom. Určená je pre majiteľov rodinných domov poškodených po krupobití v okresoch Michalovce a Sobrance a po zemetrasení v Prešovskom kraji. Potvrdili to v stredu v Michalovciach minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) a vicepremiér pre plán obnovy a odolnosti Peter Kmec (Hlas-SD). 

V rámci štvrtej výzvy na obnovu domu doručili 1 538 žiadostí

20.11 2023, TASR

Bratislava 18. novembra – Na poskytnutie finančného príspevku na obnovu domu v rámci štvrtej výzvy z plánu obnovy doručili 1 538 žiadostí. Tie Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) postupne spracúva. Zatiaľ nezamietla ani jednu žiadosť. Uviedla PR manažérka sekcie plánu obnovy SAŽP Renáta Gešvantnerová. 

Envirorezort predstavil podmienky mimoriadnej výzvy pre samosprávy zasiahnuté zemetrasením a veternou smršťou

16.11 2023, Enviroportal

Envirorezort predstavil podmienky mimoriadnej výzvy pre samosprávy zasiahnuté zemetrasením a veternou smršťou. Podávanie žiadostí sa spustí 1.decembra 2023.

Mimoriadnu výzvu pre samosprávy zasiahnuté zemetrasením a veternou smršťou plánuje SAŽP spustiť 1. decembra

10.11 2023, Enviroportal

O finančný príspevok budú môcť majitelia rodinných domov poškodených po krupobití v okresoch Michalovce a Sobrance a po zemetrasení v Prešovskom kraji požiadať od 1. decembra.

SAŽP mapuje záujem majiteľov o príspevok na rekonštrukciu z programu Obnov dom

25.10 2023, TASR

Bratislava 24. októbra – Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) mapuje záujem majiteľov rodinných domov o príspevok na rekonštrukciu z programu Obnov dom. Chce zistiť pripravenosť majiteľov, či majú k dispozícií potrebné dokumenty ako energetický certifikát a projektové energetické hodnotenie. Informovala PR manažérka sekcie plánu obnovy SAŽP Renáta Gešvantnerová.

Slovensko.Digital vyzýva SAŽP, aby zopakovala štvrtú výzvu v programe Obnov dom

13.10 2023, TASR

Bratislava 12. októbra – Štvrtú výzvu v programe Obnov dom by mala Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zopakovať s dostatočnou lehotou na predloženie žiadostí. Vyzvalo k tomu občianske združenie Slovensko.Digital v súvislosti s problémami pri spustení prihlasovania do výzvy.

O štvrtú výzvu z programu Obnov dom bol rekordný záujem: napriek útoku na server bolo 10 000 žiadostí zaregistrovaných za hodinu

10.10 2023, Enviroportal

Štvrtá výzva na predkladanie žiadostí v rámci programu Obnov dom je uzavretá. Vďaka vysokému záujmu žiadateľov sa naplnil cieľ 10 000 podaných žiadostí za hodinu a desať minút. Žiadatelia sa mohli prihlasovať do výzvy prostredníctvom stránky obnovdom.sk dňa 9. 10. 2023 od 9.00 hod. ráno. Spustenie prihlasovania narušil masívny kybernetický útok (DDoS), kedy boli na stránku zaznamenávané milióny dopytov na pripojenie súčasne. Z toho dôvodu dočasne nebolo možné formulár generovať a ani stránku navštíviť. SAŽP útok prešetruje.

V pondelok 9. 10. 2023 môžete požiadať o dotáciu na obnovu domu

09.10 2023, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia je pripravená na prijímanie žiadostí o príspevok na obnovu rodinných domov z programu Plánu obnovy a odolnosti SR. Od pondelka, 9. októbra od 9:00, môžu všetci záujemcovia vyplniť online formulár, ktorý bude zverejnený na webovej stránke www.obnovdom.sk a zapojiť sa tak do štvrtej výzvy Obnov dom.