Ekologické koridory na východe Slovenska

17.01 2020,

SOS/BirdLife Slovensko realizuje na východnom Slovensku medzinárodný projekt „Otvorené hranice pre voľne žijúcu divú zver v Karpatoch”, ktorého cieľom je identifikovať a prispieť k ochrane ekologických koridorov a biotopov medveďa, vlka a rysa.

Ochranári budú zisťovať početnosť vodného vtáctva v PIENAP-e

15.01 2020, TASR

Spišská Stará Ves, 13. januára - To, koľko druhov vodného vtáctva zimuje v územnej pôsobnosti Správy Pieninského národného parku (PIENAP), budú miestni ochranári zisťovať už o niekoľko dní.

Greenpeace: Envirorezort stále nerobí dosť vo veci klimatickej krízy,MŽP oponuje

13.01 2020, TASR

Bratislav, 11. januára - Vo veci klimatickej krízy Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ani vláda stále nerobia dosť. Myslí si to organizácia Greenpeace. MŽP oponuje, že za posledné tri roky na Slovensku v boji proti klimatickej zmene urobili veľký kus práce.

Súťaž Pre vodu odštartovala, čaká sa na návrhy samospráv i firiem

09.01 2020, TASR

Banská Bystrica, 8. januára – Už po piaty raz štartuje celoslovenská súťaž Pre vodu, ktorá sa zameriava na hľadanie inšpiratívnych riešení hospodárenia s vodou. Organizuje ju banskobystrická Nadácia Ekopolis a záštitu nad ňou prevzal minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

EWOBOXujte s nami za environmentálnu výchovu

18.12 2019,

Slovenská agentúra životného prostredia spustila v spolupráci so štátnymi a mimovládnymi organizáciami jedinečný projekt EWOBOX – portál environmentálnej výchovy.

Zelený plán nie je pre Greenpeace dostatočný,MŽP ho vníma ako krok vpred

16.12 2019, TASR

Bratislava, 13. decembra - Európsky ekologický dohovor, tzv. ,,zelený plán", nie je dostatočný. Sľuby v ňom sú síce ambicióznejšie, avšak konkrétne návrhy opatrení sú príliš slabé a predstavené príliš všeobecne, tvrdí organizácia Greenpeace.

Francúzsko: Environmentálni aktivisti protestovali pred skladom Amazonu

02.12 2019, TASR

Paríž, 30. novembra - Zhruba 200 aktivistov protestovalo v sobotu pred skladom americkej firmy Amazon na juhovýchode Francúzska. Informovala o tom agentúra DPA. Demonštranti tohto internetového giganta vinia z toho, že pácha ,,masakru" na životnom prostredí.

Pralesy Slovenska

21.11 2019,

Na Slovensku dozrel čas na kľúčové zmeny v spôsobe hospodárenia v lesoch. Vyžaduje si to spoločnosť, meniace sa prírodné podmienky a potreba záchrany pôvodnej biodiverzity i nové zákony (o lesoch a o ochrane prírody). Kľúčové je v prvom rade zabezpečiť bezvýhradnú ochranu našich najstarších lesov. WWF Slovensko a Prales o. z. sa dlhodobo snažia o vyhlásenie prírodnej rezervácie Pralesy Slovenska. Zatiaľ neúspešne. Veríme, že teraz sa situácia zmení.

Zelené oázy budú tento rok zamerané viac na podporu biodiverzity v mestách

18.11 2019, TASR

Banská Bystrica, 15. novembra - Nadácia Ekopolis spustila v týchto dňoch už 14. ročník grantového environmentálneho programu Zelené oázy.

Senné: Ochranári vyčistili „skrytý“ ostrov na Senianskych rybníkoch

11.11 2019, TASR

Senné, 5. novembra – V snahe zatraktívniť Senianske rybníky pre vzácne vtáčie druhy vyčistili ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat v spolupráci so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou/BirdLife Slovensko jeden z troch ostrovov nachádzajúcich sa v tejto lokalite. Ako o tom informovali na internetovej stránke správy, nízka vegetácia by na ostrov mohla k hniezdeniu prilákať čajky smejivé alebo rybáre riečne.