Nemecko: Demonštranti blokovali vstup na automobilový veľtrh vo Frankfurte

17.09 2019, TASR

Frankfurt nad Mohanom, 15. septembra - Niekoľko stoviek klimatických aktivistov zablokovalo v nedeľu hlavný vstup do areálu výstaviska vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa v týchto dňoch koná známy automobilový veľtrh.

Via Iuris sa obáva, že vyhlásenie chránených území bude trvať dlho

17.09 2019, TASR

Bratislava, 13. septembra - Novela zákona o ochrane prírody spôsobí, že vyhlásenie chránených území bude podľa nových pravidiel trvať dlho, obáva sa občianske združenie Via Iuris. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vysvetľuje, že pozmeňujúci návrh udeľovania výnimiek sa netýka novely ako celku.

Aktivisti Greenpeace blokujú vykládku uhlia z lode zakotvenej v Gdansku

12.09 2019, TASR

Varšava, 11. septembra - Aktivisti ochranárskej organizácie Greenpeace sa v stredu vyšplhali na žeriavy v poľskom prístave Gdansk, aby takto zabránili vykládke uhlia z Mozambiku, a vyzvali vládu, aby prešla na obnoviteľnú energiu.

CEPTA víta schválenie zálohovania, vyzýva na zodpovednosť pri implementácii

12.09 2019, TASR

Bratislava, 11. septembra - Odborníci z Centra pre trvaloudržateľné alternatívy (CEPTA) vítajú stredajšie schválenie zákona o zálohovaní PET fliaš a plechoviek. Súčasných aj budúcich politikov a kompetentných úradníkov tiež vyzývajú na zodpovednosť pri implementácii zákona.

V najbližších rokoch má v Košiciach pribudnúť 300 000 stromov

10.09 2019, TASR

Košice, 9. septembra – Dokopy 300 000 stromov by malo v najbližších rokoch pribudnúť v Košiciach a ich blízkom okolí. Informovali o tom zástupcovia Dobrovoľníckeho centra Košíc (DCK) na pondelkovom brífingu.

Panvica pred Prezidentským palácom má upozorniť na klimatickú krízu

10.09 2019, TASR

Bratislava, 9. septembra - Dobrovoľníci združenia Greenpeace Slovensko umiestnili na Hodžovom námestí maketu panvice, znázorňujúcu smaženie Zeme v časoch globálneho otepľovania. Panvicu rozložili pod sochou planéty, ktorá je súčasťou Fontány mieru.

Desiatky ľudí pred MŽP upozorňovali na závažnosť klimatickej krízy

02.09 2019, TASR

Bratislava, 26. augusta - Desiatky ľudí si v pondelok ľahli na zem pred Ministerstvom životného prostredia (MŽP) SR, aby upozornili na závažnosť klimatickej krízy. Išlo už o druhú akciu s názvom Die-in, ktorú zorganizovalo hnutie Extinction Rebellion Slovakia. Rezort na sociálnej sieti reagoval, že túto a podobné iniciatívy mladých ľudí vníma ,,viac ako pozitívne".

Do finále Strom roka postúpili až štyri stromy z Trnavského kraja

16.07 2019, TASR

Trnava, 15. júla – Až štyri stromy z Trnavského kraja sa prebojovali do finálovej dvanástky súťaže Strom roka 2019. O víťazstvo v hlasovaní zápolia sekvojovec mamutí z kaštielskeho parku v Dolnej Krupej, jastrabina oskorušová zo Smoleníc – miestnej časti Neštich, platan javorolistý zo zámockého parku v Hlohovci a lipa veľkokvetá z parku v Dolnej Strede.

ČR: Po 48 hodinách sa skončila blokáda vjazdu do elektrárne v meste Chvaletice

15.07 2019, TASR

Chvaletice, 7. júla - Po takmer 48 hodinách sa v nedeľu skončila pokojná blokáda vjazdu do uhoľnej elektrárne v českom meste Chvaletice v Pardubickom kraji. Informoval o tom web spravodajskej televízie ČT24 s tým, že ekologickí aktivisti z miesta blokády odišli okolo 13.00 h.

Greenpeace oceňuje schválenie akčného plánu transformácie regiónu...

15.07 2019, TASR

Bratislava, 3. júla - Organizácia Greenpeace oceňuje, že vláda v stredu na svojom poslednom rokovaní pred letom schválila akčný plán transformácie regiónu Horná Nitra. Dokument určuje koniec ťažby uhlia na hornej Nitre vrátane vylúčenia možnosti rozširovania ťažby.