Memorandum Za zdravú krajinu spojilo ochranárov, poľovníkov, neštátnych vlastníkov lesa, včelárov a farmárov

19.10 2020, Enviroportal

Spoločná poľnohospodárska politika (SPP) Európskej únie je dlhodobo kritizovaná za jej nevhodné nastavenie spôsobujúce úbytok biodiverzity. Početnosť bežných druhov vtáctva, či malej zveri poklesla o desiatky percent, mnohé vzácne druhy sú na pokraji vyhynutia, alebo na Slovensku už vyhynuli, tento problém sa rovnako týka lúk a polí.

Maďarsko: Greenpeace žiada Orbána, aby neblokoval klimatickú dohodu EÚ

13.10 2020, TASR

Budapešť, 12. októbra - Vedci, umelci a klimatickí aktivisti začali v pondelok v Budapešti 65-hodinovú demonštráciu organizovanú environmentálnou organizáciou Greenpeace. Naliehajú na predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, aby na tohtotýždňovom zasadnutí Európskej rady neblokoval dohodu o klimatických cieľoch.

MŽP oceňuje aktivistov, ktorí požadujú urýchlenie uhlíkovej neutrality

08.10 2020, TASR

Bratislava, 7. októbra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR oceňuje občianske iniciatívy, ktoré požadujú urýchlenie dosiahnutia uhlíkovej neutrality a 60- až 65-percentné zníženie emisií do roku 2030.

Greenpeace: Klimatický štrajk nie je vhodné spájať s ľavicovým extrémizmom

21.09 2020, TASR

Bratislava, 20. septembra - Štrajk proti klimatickej kríze nie je vhodné spájať s ľavicovým extrémizmom. Pre TASR to uviedla programová riaditeľka Greenpeace Slovensko Katarína Juríková. Reagovala tak na Správu o bezpečnosti SR za rok 2019, kde medzi prejavy ľavicového extrémizmu bol zahrnutý ,,klimaštrajk", ktorý bol súčasťou kampane Fridays for Future.

Viac ako 30-tisíc ľudí dalo slovenským pralesom päťku!

17.09 2020, Enviroportal

Aktivisti z mimovládnych organizácií WWF Slovensko a OZ Prales odovzdali do rúk ministra životného prostredia Jána Budaja a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského petičné hárky s takmer 31-tisíc podpismi za vyhlásenie prírodnej rezervácie Pralesy Slovenska.

Švédsko: Aktivisti Greenpeace blokujú prístup do ropnej rafinérie

16.09 2020, TASR

Štokholm, 11. septembra - Aktivisti z environmentálnej organizácie Greenpeace v piatok zablokovali ropnú rafinériu na západe Švédska na znak protestu proti jej plánovanému rozširovaniu. Informovala o tom agentúra AFP.,

Portál Čierna labuť pripravuje špeciálnu sériu podcastov o Svete budúcnosti

02.09 2020,

Ako by mohol vyzerať a fungovať svet, keby sme sa po odznení pandémie koronavírusu nevrátili do starých koľají, ktoré sa v mnohom ukazujú ako neudržateľné?

E. Piknová: Zvieratám sa snažíme prinavrátiť vieru, dôstojnosť a úctu

24.08 2020, TASR

Bratislava, 23. augusta – Starať sa o nechcené, staré či choré zvieratá je celoživotným poslaním. Nie vždy je to ľahké. A hoci sa objavia aj ťažšie momenty, keď by sa človek najradšej vzdal, stačí pohľad do ich očí a viete, že to zvládnete.

Dánsko: Klimatickí aktivisti obsadili ropný vrt v Severnom mori

19.08 2020, TASR

Kodaň, 18. augusta - Štyria aktivisti z organizácie Greenpeace preplávali v utorok 500 metrov po otvorenom mori a následne vyliezli na ropný vrt prevádzkovaný francúzskou spoločnosťou Total v Severnom mori, kde protestovali proti ďalšej ťažbe ropy a zemného plynu v dánskych teritoriálnych vodách.

Vychádza správa o stave našich lesov, neodpovedá však na všetky otázky.

17.08 2020,

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zverejnilo správu o lesnom hospodárstve za uplynulý rok. Prečo je u nás náhodná ťažba stále vysoká? A ako vyhodnocujeme mŕtve drevo v lesoch?