Preskočit na obsah

S-O-S: Situácia v oblasti ochrany prírody viac-menej stagnuje

15.04 2021, TASR

Bratislava, 14. apríla – Situácia v oblasti ochrany prírody na Slovensku viac-menej stagnuje a spory medzi ochranármi a lesníkmi gradujú. Slovenský ochranársky snem (S-O-S) vo svojom stanovisku vyjadril znepokojenie z nedostatočného pokroku vo sfére ochrany prírody a z neplnenia programového vyhlásenia vlády v tejto oblasti. 

Správa WWF: EÚ je na druhom mieste v ničení dažďových pralesov

15.04 2021, TASR

Gland, 14. apríla  Až 16 percent dreva vyrúbaného v dažďových pralesoch na svete v roku 2017 bolo vyťaženého pre potreby obchodu súvisiaceho s dovozom tovarov do krajín Európskej únie.

Súčasné uznesenie klimatickej petície nereflektuje jej požiadavky

30.03 2021, TASR

Bratislava, 29. marca - Súčasné uznesenie petície Klíma ťa potrebuje, ktorá sa má prerokovať na aktuálnej schôdzi parlamentu, nereflektuje jej požiadavky. Chýba v ňom vyhlásenie klimatickej núdze a záväzný charakter požiadaviek smerovaných na vládu. 

BROZ: Jarná záplava v delte Dunaja by sa mala začať v druhom aprílovom týždni

30.03 2021, TASR

Bratislava, 29. marca - Jarná záplava vo vnútrozemskej delte Dunaja by sa mala začať v druhom aprílovom týždni. Voda tam bude pretekať na úrovni 90 kubických metrov za sekundu. Počas letnej záplavy by mali vodohospodári otestovať prietok na úrovni 120 kubických metrov za sekundu.

NR SR: Klimatickú petíciu sa na rokovanie parlamentu zatiaľ nepodarilo zaradiť

18.03 2021, TASR

Bratislava, 17. marca - Klimatickú petíciu, ktorú podpísalo viac ako 127 000 ľudí, sa na rokovanie parlamentu zatiaľ nepodarilo zaradiť. Národná rada (NR) SR nesmie v tejto veci ignorovať občanov, tvrdí iniciatíva Klíma ťa potrebuje.

J. Melichár: Minister Budaj sa aktívne zasadzuje za ochranu životného prostredia

16.03 2021, TASR

Bratislava, 15. marca - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) sa aktívne a odborne zasadzuje za ochranu životného prostredia. Pre TASR to uviedol koordinátor združenia Priatelia Zeme-CEPA Juraj Melichár v súvislosti s hodnotením blížiaceho sa prvého roka vlády.

Greenpeace: MŽP by malo začať vytvárať klimatickú politiku Slovenska

10.03 2021, TASR

Bratislava, 10. marca - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR by malo začať vytvárať klimatickú politiku Slovenska v súlade s klimatickou dohodou z Paríža. 

SOS/BirdLife: J. Budaj je najakčnejším ministrom životného prostredia

09.03 2021, TASR

Bratislava, 8. marca - Ján Budaj (OĽANO) je najakčnejším ministrom životného prostredia v porovnaní s jeho predchodcami. Pre TASR to uviedol Jozef Ridzoň zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/Birdlife Slovensko (SOS/BirdLife) v súvislosti s hodnotením blížiaceho sa prvého roka vlády. 

Handlová: Iniciatíva spustila petíciu za zelenú budúcnosť Východnej šachty

08.03 2021, TASR

Handlová, 5. marca - Plánovaná investícia v podobe vybudovania a prevádzky spracovania pneumatík termálnou depolymerizáciou v areáli Východnej šachty v Handlovej môže vážne poškodiť tamojšie životné prostredie. 

Súťaž pre deti a mládež: Ako pomôcť zvieratám putovať krajinou?

01.03 2021, Enviroportal

V rámci projektu ConnectGREEN, ktorý sa zameriava na obnovu a manažment biokoridorov v horských regiónoch povodia Dunaja, vznikla aktivita zameraná aj na deti a mládež. Štátna ochrana prírody SR spoločne s partnermi – WWF Slovensko, Slovenskou agentúrou životného prostredia a SPECTRA Centrum Excelencie EÚ pri STU v Bratislave – spúšťa videosúťaž s názvom Konektivita pre všetkých.