Svidník: Envirorezort podporil na severovýchode Slovenska 163 projektov

04.12 2019, TASR

Svidník, 3. decembra - Sumou viac ako 36 miliónov eur podporil rezort životného prostredia od roku 2016 projekty zamerané na energetickú efektívnosť, ochranu vôd a ovzdušia v okresoch Svidník, Bardejov, Medzilaborce a Stropkov.

Bánovce nad Bebravou: Dobrovoľníci vysadili na jeseň stovky stromov

02.12 2019, TASR

Bánovce nad Bebravou, 30. novembra - Jeseň v Bánovciach nad Bebravou sa opäť niesla v znamení dobrovoľníctva a v záujme zlepšiť životné prostredie. S pomocou dobrovoľníkov zabezpečilo mesto v októbri a novembri výsadbu 64 listnatých stromov a 210 tují, informovala bánovská radnica.

Zemný plyn ponúka rýchly spôsob, ako znížiť emisie v ovzduší, tvrdí SPNZ

29.11 2019, TASR

Bratislava, 28. novembra - Zemný plyn ponúka najrýchlejší spôsob, ako znížiť emisie prachových častíc a skleníkových plynov z vykurovania, energetiky a dopravy v ovzduší. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu (SPNZ) Richard Kvasňovský.

Žarnovica sa chce uchádzať o zdroje na zakúpenie mobilnej kompostárne

29.11 2019, TASR

Žarnovica, 28. novembra - Žarnovická samospráva by chcela získať prostriedky na kúpu mobilnej kompostárne. Aktuálne preto pripravuje projekt, s ktorým sa chce o zdroje na tento účel uchádzať.

Bratislava: V Záhorskej Bystrici pribudlo 80 stromov

25.11 2019, TASR

Bratislava, 24. novembra - V bratislavskej Záhorskej Bystrici počas novembra pribudlo 80 nových stromov. ,,Niektoré z nich nahradili stromy, ktoré sa museli z rôznych dôvodov vyrúbať, väčšinou však išlo o novú výsadbu," informovala TASR Silvia Vnenková z Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica.

Trenčín: Pri výsadbe 10 000 cibuľovín pomáhali študenti Trenčianskej univerzity

14.11 2019, TASR

Trenčín, 13. novembra - Zamestnanci trenčianskej radnice, Mestského hospodárstva a správy lesov a 26 študentov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka vysadili v Trenčíne 10 000 cibuľovín. Na jar zakvitnú v parku pod sídliskom Juh a v lesoparku Brezina.

Bratislava: Ružinov plánuje na ZŠ Vrútocká vodozádržné opatrenia

13.11 2019, TASR

Bratislava, 12. novembra – Bratislavský Ružinov prichádza s projektom vodozádržných opatrení na Základnej škole (ZŠ) Vrútocká. Nimi chce nielen zabrániť odtekaniu vody do kanalizácie, teda aby ostávala v krajine, ale zároveň vyriešiť aj problém s vytápaním budovy školy.

Sp. Podhradie: V lesoch Spišského biskupstva vysadili za rok 800 000 sadeníc

13.11 2019, TASR

Spišské Podhradie, 12. novembra – V lesoch Spišského biskupstva vysadili za rok viac ako 800 000 sadeníc. Spoločnosť Pro Populo Poprad, s. r. o., ktorá lesy obhospodaruje, tak zalesnila plochu približne 430 futbalových ihrísk, a to prevažne sadenicami smreka, smrekovca, buka, jedle, javora horského a bresta.

Karlova Ves vydala druhú príručku o tom, ako podporovať mestskú zeleň

11.11 2019, TASR

Bratislava, 4. novembra - Mestská časť Bratislava-Karlova Ves vydala ďalšiu publikáciu, zameranú na tvorbu a ochranu zelene. Príručka pod názvom Ako pripraviť akčný plán zelenej infraštruktúry so zohľadnením nových výziev je súčasťou aktivít Karlovej Vsi v rámci medzinárodného environmentálneho projektu Perfect.

Vráble: V okolí priemyselného parku by mala pribudnúť zeleň

11.11 2019, TASR

Vráble, 1. novembra - Mesto Vráble plánuje výsadbu zelene v okolí priemyselného parku. Samospráva sa uchádza o podporu z nenávratného finančného príspevku z národného projektu Zelené obce Slovenska, ktorú poskytuje Slovenská agentúra životného prostredia.