Michalovce riešia otázku, čo s odpadom po roku 2021

14.07 2020, TASR

Michalovce, 13. júla – Úver vo výške 423 000 eur, ktorého prijatie schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Michalovciach na svojom poslednom mimoriadnom zasadnutí (30. 6.), má slúžiť na zabezpečenie odpadového hospodárstva v meste po roku 2021.

Nitra: Mesto chce dodať nádoby na plasty do 8500 domácností

13.07 2020, TASR

Nitra, 12. júla – Nitrianske komunálne služby (NKS) plánujú do všetkých domácností, v ktorých bol doteraz zavedený vrecový systém zberu komunálneho odpadu, dodať 120-litrové žlté nádoby na zber plastov.

Bratislava: Karlova Ves plánuje znižovať emisie skleníkových plynov

10.07 2020, TASR

Bratislava, 9. júla - Hĺbková obnova verejných budov, lepšie podmienky pre cyklistov, zníženie množstva nevytriedeného odpadu či informačné a osvetové aktivity pre verejnosť, vrátane vybudovania komunitného vzdelávacieho centra pre klímu a biodiverzitu v budove ZŠ Alexandra Dubčeka na Dlhých dieloch.

T. Halán: Obyvatelia by mali spolupracovať so samosprávou pri triedení odpadu

08.07 2020, TASR

Bratislava 5. júla (TASR) - Obyvatelia by mali spolu so samosprávou viac pracovať na lepšom triedení odpadu. Platili by tak menej za odpad a prispeli by aj k ochrane životného prostredia. Uviedol to Tomáš Halán zo spoločnosti JRK Slovensko.

V Dubnici nad Váhom likvidujú buriny na spevnených plochách bez použitia chémie

08.07 2020, TASR

Dubnica nad Váhom, 3. júla – Technické služby mesta (TSM) Dubnica nad Váhom začali odstraňovať buriny zo spevnených plôch, krajníc, parkovísk a verejných priestranstiev bez použitia chemických prostriedkov. Nový prístroj má však aj všestrannejšie využitie.

Mesto Myjava podpísalo zmluvu na stavbu ochrannej nádrže za 1,4 milióna eur

02.07 2020, TASR

Myjava, 2. júla – Mesto Myjava podpísalo zmluvu na realizáciu ochrannej nádrže Padelky. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Operačného programu kvalita životného prostredia.

Žaloba sa netýka projektu lyžiarskej haly, ale územného plánu,tvrdí I. Obšajsník

29.06 2020, TASR

Bratislava, 26. júna - Protest a obžaloba sa týkajú územného plánu obce Donovaly schváleného pred niekoľkými rokmi, nie projektu výstavby letnej lyžiarskej haly na Donovaloch. Pre TASR to uviedol projektový manažér haly Igor Obšajsník v reakcii na žalobu, ktorú vo veci výstavby podala okresná prokuratúra na krajský súd.

B.Bystrica: V uliciach pribudli ďalšie kontajnery na drobný elektroodpad

29.06 2020, TASR

V uliciach Banskej Bystrice pribudlo v uplynulých dňoch ďalších päť stacionárnych kontajnerov určených na zber malého elektroodpadu, batérií a akumulátorov. Obyvatelia mesta využívajú sieť takýchto kontajnerov už tretí rok, za ten čas sa v nich vyzbieralo viac ako 36.000 kilogramov elektroodpadu.

Okresná prokuratúra podala žalobu vo veci výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch

26.06 2020, TASR

Bratislava, 25. júna - Okresná prokuratúra Banská Bystrica podala žalobu na krajskom súde vo veci výstavby letnej lyžiarskej haly Donovalley Resort na Donovaloch. Dôvodom je nesúlad všeobecne záväzného nariadenia (VZN) obce Donovaly s územným plánom, ktorý počíta s výstavbou haly.

Spracovali úvodnú štúdiu k Bratislavskému dunajskému parku

25.06 2020, TASR

Bratislava 23. júna (TASR) – Bratislavský dunajský park začína postupne naberať reálne kontúry. Iniciatíva nezávislých odborníkov, ktorú tvoria architekti, urbanisti, prírodovedci, ochrancovia prírody či vodohospodári, totiž spracovali úvodnú štúdiu. Načrtli v nej východiskový stav, víziu a princípy parku, inšpirácie, návrh riešenia či očakávané prínosy.