Výzva v programe SK-Climate - zmierňovanie a adaptácia na zmenu klímy

19.07 2019,

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, správca programu SK-Climate – zmierňovanie a adaptácia na zmenu klímy, financovaného z Finančných mechanizmov Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho kráľovstva v programovom období 2014 – 2021 v úzkej spolupráci s donormi programu, ktorými sú  Nórske riaditeľstvo pre vodné zdroje a energetiku, Riaditeľstvo pre civilnú ochranu a núdzové plánovanie a Nórska agentúra životného prostredia, informuje o plánovaných výzvach a možnostiach programu SK-Climate.

Banská Bystrica po 28 rokoch mení firmu zabezpečujúcu zber a odvoz odpadu

18.07 2019, TASR

Banská Bystrica, 16. júla - Banskú Bystricu čaká začiatkom augusta rozsiahla zmena služby zberu komunálneho odpadu. Podstatnou zmenou je obstaranie novej zmluvy na zber a likvidáciu odpadu s novým dodávateľom, ktorá po dlhých rokoch prinesie moderný a inovatívny prístup.

V Handlovej založili prvý kompost, radnica ho plánuje vrátiť obyvateľom

15.07 2019, TASR

Handlová, 14. júla - Približne do dvoch rokov budú môcť Handlovčania využiť prvý mestský kompost, ktorý v tomto období založila mestská odpadová spoločnosť v novej miestnej kompostárni. Samospráva zároveň naďalej zabezpečuje distribúciu odpadových nádob na biologicky rozložiteľný odpad (BRO) pre ďalších záujemcov o kompostovanie.

Sokolov je tento rok viac, mláďatá pomoc ľudí väčšinou nepotrebujú

15.07 2019, TASR

Bratislava, 14. júla - Pričinením veľkého množstva malých hlodavcov je tento rok sokolov na sídliskách viac. Ochrana dravcov na Slovensku (RPS) preto radí, ako by sa mali ľudia správať, keď ich stretnú na svojom balkóne alebo parapete.

Bratislava: Projekt sanácie skládky vo Vrakuni má podpísané územné rozhodnutie

15.07 2019, TASR

Bratislava, 11. júla – Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren podpísal vo štvrtok územné rozhodnutie pre projekt sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova. Šéf ružinovskej samosprávy o tom informuje na sociálnej sieti.

ZMOS začal s prieskumom o odpadovom hospodárstve

15.07 2019, TASR

Bratislava, 9. júla - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) realizuje prieskum, ktorý sa zameriava na odpadové hospodárstvo. Ako uviedol hovorca ZMOS-u Michal Kaliňák, nakladanie s komunálnym odpadom patrí medzi originálne kompetencie samospráv.

TSK je prvým slovenským krajom so schválenou koncepciou environmentálnej výchovy

15.07 2019, TASR

Trenčín, 9. júla  – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) je prvým slovenským krajom, ktorý má krajskú koncepciu environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety do roku 2030. Schválili ju v pondelok (8. 7.) poslanci Zastupiteľstva TSK.

Do strojového a ručného kosenia investuje Trenčín za štyri roky 2,5 milióna eur

15.07 2019, TASR

Trenčín, 7. júla – Do strojového a ručného kosenia verejnej zelene investuje mesto Trenčín v nasledujúcich štyroch rokoch takmer 2,5 milióna eur. Trenčianske mestské zastupiteľstvo schválilo tento týždeň zámer vyhlásiť verejné obstarávanie na poskytnutie služieb kosenia verejnej zelene a brehov hrádze spolu s odvozom a zneškodnením odpadu.

Greenpeace oceňuje schválenie akčného plánu transformácie regiónu...

15.07 2019, TASR

Bratislava, 3. júla - Organizácia Greenpeace oceňuje, že vláda v stredu na svojom poslednom rokovaní pred letom schválila akčný plán transformácie regiónu Horná Nitra. Dokument určuje koniec ťažby uhlia na hornej Nitre vrátane vylúčenia možnosti rozširovania ťažby.

Prievidza: Lúčne kvety na vybraných plochách majú pomôcť hmyzu

25.06 2019, TASR

Prievidza, 23. júna - Vybrané plochy na území Prievidze samospráva vysiala lúčnymi kvetmi. Pomôcť tak chce klesajúcemu trendu rozmanitosti druhov hmyzu, ktorý podľa odborníkov zasiahol strednú Európu.