Preskočit na obsah

V navrhovanej zmene územného plánu reflektuje Bratislava aj na zmenu klímy

21.10 2021, TASR

Bratislava 20. októbra – Ročný priemerný nárast teploty o dva až tri stupne Celzia, predĺženie periódy extrémnych teplôt na 30 z pôvodných desiatich dní, pokles ročných zrážok o päť percent či pokles hladiny Dunaja. 

M. Chrenko: SR by sa od Dánska mohlo inšpirovať robením politických rozhodnutí

18.10 2021, TASR

Bratislava 17. októbra– Slovensko by sa od Dánska mohlo inšpirovať robením politických rozhodnutí. Pre TASR to povedal Milan Chrenko, Slovák žijúci v dánskej Kodani. Za zaujímavé považuje aj to, že Dáni sa vedia dohodnúť na spoločnej vízii rozvoja spoločnosti, ktorá sa počas rokov zásadne nemení.

Trnava: Na projekt Kravského pasienku radnica hľadá projektanta

13.10 2021, TASR

Trnava 13. októbra – Mesto Trnava hľadá projektanta na svoj novonadobudnutý pozemok. Na Kravskom pasienku, ktorý sa nachádza v smere na budovanú oddychovú zónu Štrky, chce inštalovať viaceré prvky prírodnej architektúry. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 28. októbra, hodnota zákazky je 109 461 eur. Uvádza sa to vo vestníku verejného obstarávania.

ÚMS: Samosprávy by mali mať silnejšie postavenie pri riešení klimatickej zmeny

08.10 2021, TASR

Bratislava 7. októbra – Obyvatelia miest a obcí, ako aj nimi volené orgány by mali mať podľa Únie miest Slovenska (ÚMS) silnejšie postavenie pri riešení klimatickej zmeny. Únia preto podporuje aj pokračovanie petície Klíma ťa potrebuje. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová.

Košice: Mesto vykupuje ďalšiu časť pozemkov v Borovicovom háji

27.09 2021, TASR

Košice 25. septembra – Košice kupujú ďalšie pozemky od viacerých vlastníkov v Borovicovom háji nad Popradskou ulicou. Mesto za ne zaplatí okolo 660 000 eur.

Veľký Krtíš: Za prvý polrok tohto roka vyzbierali v meste 67 ton plastov

20.09 2021, TASR

Veľký Krtíš 18. septembra – Za prvý polrok tohto roka vyzbierali vo Veľkom Krtíši 67 ton plastového odpadu. Pre TASR to uviedol Daniel Ruman z odboru životného prostredia veľkokrtíšskeho mestského úradu. Ako dodal, vyzbieraných plastov bolo za rok 2019 približne 147 ton a vlani približne 132 ton, čo predstavuje pokles o 15 ton.

BBSK: Kraj pripravuje opatrenia na zmiernenie zmien klímy

14.09 2021, TASR

Banská Bystrica 13. septembra – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravuje opatrenia na zmiernenie zmien klímy. Keďže sa v uplynulých rokoch rýchlo globálne otepľuje, samospráva túto problematiku rieši napríklad aj pri revitalizačných projektoch na obnovu budov vo svojom vlastníctve. Pre TASR to uviedla hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

L. Mikuláš: Novovybudované dažďové záhrady zlepšia klímu

14.09 2021, TASR

Liptovský Mikuláš 13. septembra – Dôsledky klimatickej zmeny v Liptovskom Mikuláši pomôže zmierniť 19 dažďových záhrad. Vybudovali ich v tomto roku v areáloch materských a základných škôl. Na projekt získalo mesto peniaze z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Malacky opätovne požiadali o dotáciu na výstavbu kompostárne

13.09 2021, TASR

Bratislava 10. septembra – Na mieste bývalých vodární pri vjazde do Malaciek od Plaveckého Štvrtka má vyrásť kompostáreň. Mestská spoločnosť Tekos už podala na Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR žiadosť o dotáciu na jej výstavbu, požadovaná výška je 2,6 milióna eur.

Zv. Slatina: Obstarávanie na opatrenia na rieke Slatina zatiaľ nie je ukončené

09.09 2021, TASR

Zvolenská Slatina 8. septembra – Verejné obstarávanie na uskutočnenie stavebných prác na protipovodňové opatrenia na rieke Slatina v obci Zvolenská Slatina v okrese Zvolen zatiaľ nie je ukončené.