Preskočit na obsah

Bánovce nad Bebravou sa pripravujú na zber kuchynského odpadu

16.04 2021, TASR

Bánovce nad Bebravou, 15. apríla – Samospráva Bánoviec nad Bebravou pripravuje podmienky na zavedenie zberu biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu (BRKO) pre obyvateľov bytových domov. 

KSK so Zakarpatskom realizuje projekt na ochranu životného prostredia

15.04 2021, TASR

Košice, 14. apríla – Na ochranu životného prostredia a zmierenie negatívnych dôsledkov zmien klímy je zameraný cezhraničný projekt CLIMADAM, ktorý spúšťa Košický samosprávny kraj (KSK) spolu so Zakarpatskou oblasťou Ukrajiny.

Rozvoja miest v kontexte zmeny klímy

12.04 2021, Enviroportal

S cieľom zvýšiť kapacity mestských samospráv v oblasti zmeny klímy a s ňou súvisiacich nových trendov v oblasti urbanizmu a územného plánovania vytvoril Karpatský rozvojový inštitút odborno-náučné video Nové paradigmy rozvoja územia mesta v kontexte zmeny klímy.

Riešenie klimatickej krízy si od samospráv vyžaduje čas, prácu aj financie

12.04 2021, TASR

Bratislava, 8. apríla  Riešenie klimatickej krízy a jej následkov si od samospráv vyžaduje viac času, práce, financií a personálnych kapacít. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Únie miest Slovenska (ÚMS) Daniela Piršelová. 

V rámci jarného upratovania vyzbierali v Dubnici 40 ton objemného odpadu

06.04 2021, TASR

Dubnica nad Váhom, 4. apríla – Počas jarného upratovania (8. 2. – 22. 3.) vyzbierali v Dubnici nad Váhom viac ako 40 ton objemného odpadu. Polovicu z neho zrecyklovali. 

Do uzávierky súťaže Dedina roka ostáva posledný mesiac

31.03 2021, Enviroportal

Záujemcovia o prihlásenie do 11. ročníka národnej súťaže Dedina roka 2021 majú posledný mesiac na registráciu svojej obce.

V Liptovskom Mikuláši chystajú výsadbu zelene

30.03 2021, TASR

Liptovský Mikuláš, 29. marca – Nová zeleň tento rok oživí viaceré miesta v Liptovskom Mikuláši. Pôjde o park v Demänovej, Rachmaninovo námestie či o križovatku na Revolučnej ulici. Potvrdila to mestská dendrologička Zuzana Štreitová.

Trnava: Javory poľné pre Kukučínovu ulicu sú najväčšie stromy, aké mesto vysadilo

30.03 2021, TASR

Trnava, 29. marca – Najväčšími stromami, ktoré mesto doposiaľ vysadilo, sa v stali v pondelok javory poľné. Dvadsaťšesť kusov drevín s obvodom kmeňa 45 až 50 centimetrov je určených pre Kukučínovu ulicu, kde pred časom prebiehala komplexná oprava komunikácií a za obeť jej padli aj všetky dlhoveké stromy. 

Mesto Zvolen vyzýva ľudí, aby do hnedých nádob nehádzali vrecká

25.03 2021, TASR

Zvolen, 24. marca – Opakovanou chybou pri triedení biologického odpadu vo Zvolene je, že ľudia vhadzujú do hnedých nádob smeti v plastových vrecúškach. 

Bratislava: Na námestí pred Hlavnou stanicou vymenili tucet stromov

22.03 2021, TASR

Bratislava, 20. marca - Na námestí pred bratislavskou Hlavnou stanicou v sobotu prišlo k obmene stromov. Magistrát vymenil 12 starých brestovcov za nové dreviny príbuzného druhu.