Šaľa: Mesto začalo pilotnú fázu zberu kuchynského odpadu

21.01 2021, TASR

Šaľa, 20. januára – Šalianska radnica začína so zberom kuchynského odpadu. Pilotnú fázu zatiaľ spustí mesto na sídlisku Váh I, kde v týchto dňoch pribudnú pri stojiskách kontajnerov hnedé 120-litrové zberné nádoby. 

Envirofond eviduje požiadavky na predĺženie lehoty na predkladanie projektov

21.01 2021, TASR

Bratislava, 20. januára - Environmentálny fond eviduje viacero požiadaviek na predĺženie termínu v rámci výzvy Zvyšovanie energetickej účinnosti verejných budov vrátane zatepľovania. Pôvodný termín podania žiadostí je do 5. februára. 

Handlová: Odpad od rodinných domov odvážajú po novom raz za dva týždne

18.01 2021, TASR

Handlová, 16. januára - Mesto Handlová zmenilo od začiatku tohto roka frekvenciu vývozu odpadov od rodinných domov. Opatrenie má byť zatiaľ len dočasné, radnica ho plánuje po niekoľkých mesiacoch vyhodnotiť. Zmenou sa snaží motivovať obyvateľov na väčšiu separáciu odpadov.

Kuchynský odpad kompostuje obec Terany od roku 2018

15.01 2021, TASR

Terany, 14. januára – Obec Terany v Krupinskom okrese v roku 2018 rozdala do každej domácnosti kompostéry, tvrdí to starostka obce Iveta Gajdošová. „Čestným prehlásením sa majiteľ rodinného domu zaviazal, že takýto odpad v ňom bude kompostovať spoločne s členmi domácnosti,“ odpovedala na otázku TASR, ako sa zatiaľ samospráve darí plniť povinnosť o triedení kuchynského odpadu. 

ŠOP SR: Situácia s medveďmi vo Vysokých Tatrách sa pravdepodobne zopakuje na jar

15.01 2021, TASR

Bratislava, 14. januára - Medvedicu so štyrmi mladými, ktorá sa vyskytovala počas jesene v meste Vysoké Tatry, sa ochranárom nepodarilo odchytiť. Dôvodom je, že na začiatku novembra klesla teplota pod bod mrazu a medvede sa pobrali na zimný spánok. 

V Trenčíne dočasne zrušili mobilný zber kuchynského oleja a elektroodpadu

13.01 2021, TASR

Trenčín, 12. januára – V Trenčíne pre nepriaznivú pandemickú situáciu zrušili mobilný zber použitých kuchynských olejov a mobilný zber elektroodpadu z domácností. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Samospráva Bojníc hľadá dodávateľa skládkovania odpadu pre mesto

12.01 2021, TASR

Bojnice, 11. januára - Samospráva Bojníc hľadá nového dodávateľa, ktorý zabezpečí zneškodňovanie odpadu z mesta uložením na skládke na najbližšie dva roky. Tamojšie technické služby (TS) s týmto cieľom vyhlásili i verejnú súťaž, náklady na zabezpečenie prác odhadli na viac ako 160 000 eur.

Žilina: Distribúciu štartovacích balíčkov k bioodpadu pozastavili do 24. januára

10.01 2021, TASR

Žilina, 9. januára – Distribúcia štartovacích balíčkov k triedeniu kuchynského bioodpadu v Žiline je pozastavená do nedele 24. januára. Dôvodom sú aktuálne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu a nariadenia o obmedzení pohybu. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Žilina odstraňuje kalamitu v Lesoparku Chrasť

10.01 2021, TASR

Žilina, 8. januára – Kalamitné dreviny v žilinskom Lesoparku Chrasť mesto urýchlene odstráni s ohľadom na počasie a ich množstvo. TASR o tom v piatok informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík. 

Liptovský Mikuláš: V školskom areáli v Palúdzke deti vytvoria ovocný sad

10.01 2021, TASR

Liptovský Mikuláš, 9. januára - Záhrada starej mamy vyrastie tento rok v areáli Základnej školy s materskou školou Demänovská v liptovskomikulášskej mestskej časti Palúdzka. V nevyužívanej záhrade chce škola vytvoriť ovocný sad, ktorý bol v minulosti súčasťou vidieckych záhrad a usadlostí.