Preskočit na obsah

Zelené plochy v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre prejdú rozsiahlou revitalizáciou

03.02 2023, TASR

Nitra 2. februára – Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre bude aj v tomto roku rozvíjať zelené plochy vo svojom areáli. Plánuje pokračovať v projekte, ktorý pod názvom Zelená infraštruktúra začala realizovať už vlani.

Dubnica nad Váhom má vlastnú cirkulárnu mapu, má pomôcť znížiť množstvo odpadu

31.01 2023, TASR

Dubnica nad Váhom 30. januára – Mesto Dubnica nad Váhom má ako dvanáste mesto na Slovensku svoju cirkulárnu mapu. Lokalizuje bezobalové obchody, zberné miesta pre elektroodpad, textil, lieky či zubné kefky, ale aj požičovne alebo servis. Informovala o tom Janka Beniaková z referátu životného prostredia dubnickej radnice.

Mesto Zlaté Moravce pripravuje realizáciu vodozádržných opatrení

27.01 2023, TASR

Zlaté Moravce 26. januára – Mesto Zlaté Moravce pripravuje realizáciu vodozádržných opatrení v areáli mestského úradu. Na projekt získala samospráva nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR vo výške 142.414 eur.

Presakujúcu skládku vo Veternej Porube opätovne uzatvoria

25.01 2023, TASR

Liptovský Mikuláš 24. januára – Presakujúcu skládku komunálneho odpadu vo Veternej Porube opätovne uzatvoria. Mesto Liptovský Mikuláš si na to vezme dvojmiliónový úver od Environmentálneho fondu. Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková s tým, že prijatie úveru schválilo mestské zastupiteľstvo.

V meste Stará Turá umiestnili prvé štyri kontajnery na drobný elektroodpad

25.01 2023, TASR

Stará Turá 24. januára – Obyvatelia mesta Stará Turá už môžu triediť aj drobný elektroodpad. Na štyroch miestach umiestnila radnica v spolupráci so zberovou spoločnosťou červeno-biele kontajnery. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.

Trenčania odovzdali v sobotu v rámci mobilného zberu 1115 litrov použitého oleja

24.01 2023, TASR

Trenčín 23. januára – Počas sobotného (21. 1.) mobilného zberu olejov odovzdali Trenčania 1115 litrov použitých kuchynských olejov a tukov. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Občianske združenie Lesmír chce na území Muránskej planiny vyškoliť lektorov v prírodnom turizme

23.01 2023, TASR

Muráň 22. januára – Bezplatné vzdelávacie workshopy pre budúcich lektorov v prírodnom turizme, vytvorenie edukačných videí či digitálnych náučných chodníkov sú hlavné ciele projektu občianskeho združenia (OZ) Lesmír, ktorý plánujú v Národnom parku (NP) Muránska planina realizovať v najbližších dvoch rokoch. Za OZ to uviedla Lea Kurpasová. 

Mesto Detva sa chce zapojiť do výzvy na zníženie energetickej náročnosti budov

23.01 2023, TASR

Detva 20. januára – Mesto Detva sa plánuje zapojiť v tomto roku do výziev, ktorých cieľom je zníženie energetickej náročnosti verejných budov. Potvrdil hovorca mesta Milan Suja.

Všetky samosprávy už majú zbierať bioodpad. Ako upraviť systém, aby fungoval a šetril peniaze?

23.01 2023, Enviroportal

Zber kuchynského odpadu sa od začiatku roka stal realitou aj v posledných dvoch najväčších slovenských mestách – v Bratislave a Košiciach. Ostatné samosprávy majú túto povinnosť už dva roky, aj keď prax ukazuje, že zber zaviedli len formálne, má nedostatky a preto nedokážu využiť celý potenciál. 

Vodozádržné opatrenia v Beluši zmenia vzhľad i funkčnosť priestoru pred úradom

20.01 2023, TASR

Beluša 19. januára – V obci Beluša v Púchovskom okrese odštartovali stavebné práce na najväčšej investičnej akcii – vodozádržných opatreniach v centre obce. Informoval o tom starosta Ján Prekop.