Bratislava pokračuje s obnovou Horského parku, topoľovú aleju nahradí dubovou

01.04 2020, TASR

Bratislava, 31. marca – Mesto Bratislava pokračuje s obnovou Horského parku. V týchto dňoch prejde zmenou tunajšia hlavná promenáda, kde vyrúbu 27 chorých topoľov a následne ich nahradia 27 dubmi letnými. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavský magistrát.

Partizánske si chce zabezpečiť skládku na zneškodňovanie odpadu

30.03 2020, TASR

Partizánske, 26. marca - Samospráva Partizánskeho si chce zabezpečiť skládku, kde bude dočasne zneškodňovať odpad z domácností. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila vo vestníku verejného obstarávania.

Partizánske si chce zabezpečiť skládku na zneškodňovanie odpadu

27.03 2020, TASR

Partizánske, 26. marca - Samospráva Partizánskeho si chce zabezpečiť skládku, kde bude dočasne zneškodňovať odpad z domácností. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila vo vestníku verejného obstarávania.

Strážske: Jeden obyvateľ vyprodukoval vlani takmer 226 kilogramov odpadu

26.03 2020, TASR

Strážske, 25. marca – Každý obyvateľ mesta Strážske v okrese Michalovce vyprodukoval v roku 2019 priemerne 225,7 kilogramu komunálneho a 5,4 kilogramu drobného stavebného odpadu. Vytriediť sa mu za rok podarilo 136,5 kilogramu odpadu. 

V Trenčíne otvorili pre verejnosť dva z troch zberných dvorov

26.03 2020, TASR

Trenčín, 25. marca – V Trenčíne od utorka (24. 3.) otvorili pre verejnosť dva z troch zberných dvorov. Všetky zberné dvory boli v meste uzatvorené po vyhlásení mimoriadnych opatrení v súvislosti s novým koronavírusom. 

Piešťany: Do mestského parku pribudli nové vtáčie búdky

26.03 2020, TASR

Piešťany, 25. marca - Na stromy v mestskom parku v Piešťanoch pribudlo v utorok (24. 3.) 18 búdok s rôznymi otvormi pre viac druhov drobného vtáctva, ktoré hniezdia v dutinách.  Informoval o tom Dušan Knap z neziskovej organizácie Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj.

D. Kubín: V meste bude kvitnúť kvetinová výsadba, dočasne ju chráni oplotenie

23.03 2020, TASR

Dolný Kubín, 21. marca – Cibuľové kvety z Holandska, ktoré minulú jeseň nechala dolnokubínska samospráva vysadiť vo viacerých častiach mesta, už začali vychádzať z pôdy. Technické služby okolo záhonov umiestnili oplotenie, aby nedošlo k ich poškodeniu. 

IEP: Dve tretiny ľudí v menších obciach nemajú pripojenie na verejnú kanalizáciu

20.03 2020, TASR

Bratislava, 19. marca - Viac ako dve tretiny obyvateľov v menších obciach nemajú pripojenie na verejnú kanalizáciu. Najnižší podiel je v Trenčianskom kraji, kde je pripojený každý desiaty človek. Vyplýva to z analýzy, ktorú robil Inštitút environmentálnej politiky (IEP).

Envirorezort vyhlásil 6. ročník Ceny Slovenskej republiky za krajinu

18.03 2020,

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) vyhlásilo 17. marca 2020 šiesty ročník Ceny Slovenskej republiky za krajinu. Cena je čestným vyznamenaním pre organizácie, ktoré ideovo, tematicky prispievajú k implementácii Európskeho dohovoru o krajine na národnej úrovni.

Bratislava: Pri križovatke Molecova-Karloveská bude aleja z japonských čerešní

18.03 2020, TASR

Bratislava, 17. marca - Na ploche v blízkosti križovatky Karloveská – Molecova v bratislavskej Karlovej Vsi budú rásť sakury. O vysadení a vytvorení aleje z japonských čerešní s ružovými kvetmi informuje na sociálnej sieti starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.