Bolsonaro na VZ OSN: Brazília je obeťou environmentálnej diskreditačnej kampane

23.09 2020, TASR

Brazília/New York, 22. septembra - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro obvinil v utorok medzinárodné inštitúcie z vedenia ,,brutálnej" a ,,zákernej" dezinformačnej kampane voči prístupu brazílskej vlády k ochrane amazonských pralesov.

S údržbou žilinského lesoparku pomáhajú kone

21.09 2020, TASR

Žilina, 20. septembra – Pri údržbe žilinského Lesoparku Chrasť asistujú kone z Hričovského Podhradia. Pomáhajú pri odpratávaní poškodeného dreva. Správca lesoparku Richard Fűhrich vysvetlil, že oproti ťažkým strojom ide o šetrnejší prístup. Povedal, že lesopark chcú zanechať krásny aj pre ďalšie generácie.

Lesnícke dni 2020 ... Príliš vzácne, aby sme ich stratili

11.09 2020, Enviroportal

Zvolen, 11. september 2020 – Lesnícke dni sa tradične spájajú s aprílom – mesiacom lesov. Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu prebieha 14. ročník tohto celoslovenského podujatia práve v tomto jesennom období. Lesnícke dni 2020 boli 4. septembra slávnostne otvorené vernisážou výstavy „Lesy a biodiverzita“ v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Malcov: Lesy SR chcú obhospodarovať lesy šetrnejšie a ekologickejšie

09.09 2020, TASR

Malcov, 8. septembra – Prírode blízke hospodárenie v lesoch Natura 2000 bolo témou utorkového stretnutia lesníkov z východného Slovenska v obci Malcov v okrese Bardejov. V lesoch nad obcou Livov sa oboznámili s tým, ako po 20 rokoch vyzerá špeciálne udržiavaný les. Tento spôsob chcú Lesy SR zaviesť i v ďalších častiach Slovenska.

Environmentálne organizácie žiadajú ochranu lesov pri zelenom reštarte Slovenska

02.09 2020, TASR

Bratislava, 28. augusta - Environmentálne organizácie pozorujú rastúci trend v ťažbe dreva. Žiadajú zohľadniť ochranu lesov pri zelenom reštarte Slovenska. Predstavili aj návrhy na opatrenia v oblasti ochrany prírody, lesného hospodárstva a prírodného turizmu. Informovala o tom Lucia Szabová z iniciatívy Znepokojené matky.

Vychádza správa o stave našich lesov, neodpovedá však na všetky otázky.

17.08 2020,

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zverejnilo správu o lesnom hospodárstve za uplynulý rok. Prečo je u nás náhodná ťažba stále vysoká? A ako vyhodnocujeme mŕtve drevo v lesoch?

Brazília: Bolsonaro tvrdí, že požiare v amazonskom pralese sú "klamstvo"

14.08 2020, TASR

Rio de Janeiro, 12. augusta - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro označil za ,,klamstvo" tvrdenie, že požiare pustošia amazonský dažďový prales. Vyjadril sa tak napriek tomu, že údaje jeho vlastnej vlády ukazujú, že počet požiarov stúpa. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra AFP.

Budaj chce návrh na vyhlásenie rezervácie Vihorlatský prales predložiť v auguste

04.08 2020, TASR

Bratislava, 3. augusta - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ukončilo prípravu na vyhlásenie prírodnej rezervácie Vihorlatský prales. Návrh na jej vyhlásenie chce šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽaNO) predložiť na augustovom rokovaní vlády. MŽP o tom informuje na webovej stránke.

Počet lesných požiarov v brazílskej Amazónii v júli vzrástol

03.08 2020, TASR

Rio de Janeiro, 1. augusta - Počet lesných požiarov v brazílskej Amazónii vzrástol minulý mesiac o 28 percent v porovnaní s júlom 2019. Vyplýva to zo satelitných údajov zverejnených v sobotu.

Rusko: Toxický dym z prírodných požiarov trápi obyvateľstvo na Sibíri

03.08 2020, TASR

Moskva, 1. augusta - Prírodné požiare, ktoré už niekoľko týždňov sužujú Rusko, predstavujú čoraz väčšie riziko pre zdravie obyvateľstva. Sibírske mesto Jakutsk v sobotu varovalo svojich obyvateľov pred šíriacim sa toxickým dymom, informuje tlačová agentúra DPA.