Ružiná: Úhyn rýb v priehrade je prirodzený, tvrdia vodohospodári

21.05 2020, TASR

Ružiná, 21. mája – Úhyn rýb v priehrade Ružiná v okrese Lučenec, ktorá je v súčasnosti pre rekonštrukciu z väčšej časti vypustená, je prirodzeným javom a nesúvisí s aktuálnym znížením hladiny vody. Informoval o tom hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák. 

Británia: Princ Charles vyzval Britov, aby farmárom pomohli so zberom úrody

20.05 2020, TASR

Londýn, 19. mája - Britský princ Charles vyzval v utorok Britov, aby vyšli do polí a pomohli farmárom so zberom úrody. ,,Jedlo si nevyčarujeme, na jeho počiatku sú naši výnimoční farmári a pestovatelia," povedal 71-ročný princ na videozázname, ktorý natočil v záhrade svojej rezidencie Birkhall v Škótsku a v utorok zverejnil na Instagrame. 

Krajiny východnej Afriky zasiahli roje púštnych kobyliek

15.05 2020, TASR

Afrika, 15. mája - Východnú Afriku zasiahli obrovské roje kobyliek. Nové invázie prišli práve v čase, keď začína vegetačné obdobie, čo môže spôsobiť hladomor miliónov ľudí. Ide o najhoršiu inváziu kobyliek za 25 rokov, ktorú zaznamenali v Etiópii a Somálsku.

Kanada vráti Číne dve pandy, pandémia spôsobila výpadok dodávok bambusu

14.05 2020, TASR

Calgary, 13. mája - Zoologická záhrada v kanadskom meste Calgary predčasne vráti do Číny dve zapožičané pandy veľké. Dôvodom sú výpadky v dodávkach bambusu, hlavnej zložky potravy pánd, ktoré zapríčinila pandémia koronavírusu. Informovala o tom v stredu televízia CNN.

Obnovenie kvality pitnej vody po prerušení spotreby

11.05 2020,

Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., aj v čase pandémie koronavírusu zabezpečuje pre obyvateľov okresu Liptovský Mikuláš prostredníctvom verejného vodovodu pitnú vodu vo vysokej kvalite podľa slovenskej a európskej legislatívy.

Učitelia základných škôl chcú učiť vonku

09.05 2020,

CEEV Živica pri príležitosti Medzinárodného dňa vyučovania vonku, ktorý tento rok pripadá na 21. máj, zrealizovala prieskum medzi učiteľmi základných škôl o tom, či a aké predmety by chceli preniesť z triedy von do prírody - do lesa, parku alebo záhrady. Z prieskumu vyplýva, že učitelia vonku jednoznačne učiť chcú, ale potrebujú metodickú podporu.

Británia: Londýn rozšíri chodníky a zvýši počet cyklotrás

07.05 2020, TASR

Londýn, 6. mája - Londýnsky starosta Sadiq Khan zverejnil v stredu plán rozšírenia chodníkov pre chodcov a zvýšenia počtu cyklotrás v snahe odbremeniť autobusy a vlaky, ktoré v dôsledku pandémie koronavírusu jazdia s obmedzeným počtom pasažierov. Informovala o tom agentúra AFP. 

Hviezdy a vedci vyzývajú svet, aby sa ,,nevrátil k normálu"

07.05 2020, TASR

Paríž, 6. mája - Celý rad celebrít a vedcov, vrátane speváčky Madonny, herca Roberta de Nira a skupiny laureátov Nobelových cien, vyzval na radikálnu premenu sveta po skončení koronavírusových obmedzení, nielen na ,,návrat k normálu". 

Nemecko: Kolín nad Rýnom sa stará o hladné holuby počas pandémie

07.05 2020, TASR

Kolín nad Rýnom, 6. mája - Nemecké mesto Kolín nad Rýnom pristúpilo k nezvyčajnému opatreniu, ktorého účelom je zabezpečiť, aby tamojšie holuby nezostali v čase koronavírusovej pandémie a prázdnych ulíc bez potravy. 

Prešovské dobrovoľnícke centrum spustilo ekologickú kampaň Nadýchni sa

04.05 2020, TASR

Prešov, 4. mája - Prešovské dobrovoľnícke centrum (PDC) spustilo v uplynulých dňoch kampaň s názvom Nadýchni sa, ktorej cieľom je pomôcť prírode a životnému prostrediu. Jej partnerom je Regionálne centrum ochrany prírody v Prešove.