Preskočit na obsah

Bánovská samospráva chce na škôlke na ulici 5. apríla vybudovať zelenú strechu

06.10 2022, TASR

Bánovce nad Bebravou 5. októbra – Samospráva Bánoviec nad Bebravou má záujem vybudovať na budove Materskej školy (MŠ) na ulici 5. apríla tzv. zelenú strechu. Ide o jedno z opatrení na zadržiavanie vody, ktoré zabezpečí v rôznych lokalitách mesta.

Európa by mala byť v súvislosti s klimatickou zmenou oveľa ambicióznejšia

06.10 2022, TASR

Nikózia 5. októbra – Európa by mala byť v oblasti klimatickej zmeny oveľa ambicióznejšia, keďže jej emisie skleníkových plynov stále stúpajú. Európske štáty preto musia začať recyklovať, prijať prísnejšie normy o kvalite vzduchu či zvýšiť výdavky na ochranu životného prostredia. Vyplýva to zo správy, ktorú v stredu podľa agentúry Reuters zverejnila Organizácia Spojených národov (OSN).

Austrália vyčlení najmenej 30 percent územia na ochranu ohrozených druhov

05.10 2022, TASR

Sydney 4. októbra – Austrália vyčlení na ochranu svojej unikátnej prírody najmenej 30 percent územia. Ministerka životného prostredia Tanya Pliberseková spustila v utorok plán, ktorého cieľom je zvrátiť úbytok prioritných druhov rastlín a živočíchov a zabrániť ich vymieraniu.

Pri klimatickej zmene očakáva verejnosť od politikov akčnejší prístup

29.09 2022, TASR

Bratislava 28. septembra – Pri téme klimatickej zmeny očakáva verejnosť od politikov akčnejší prístup i efektívne riešenia. Od štátu tiež očakáva finančnú pomoc a podporu. 

Právo na čisté životné prostredie je základným ľudským právom

28.09 2022, TASR

Brusel/Štrasburg 27. septembra – Rada Európy (RE) vyzvala v utorok svojich 46 členských štátov, aby zvážili uznanie práva na čisté, zdravé a udržateľné životné prostredie za základné ľudské právo. 

Prievidza: Mesto chce zmierniť dosahy zmeny klímy, pripravilo stratégiu

27.09 2022, TASR

Prievidza 26. septembra – Mesto Prievidza chce zmierniť nepriaznivé dosahy klimatickej zmeny na svoje územie i obyvateľov. Stratégiu adaptácie mesta na zmenu klímy pripravilo ako jeden z výstupov projektu Podpora kapacít verejnej správy v okrese Prievidza, zamerať sa chce na zvýšenie využitia zelených opatrení pred následkami povodní, zadržiavanie vody v krajine či ochranu ekosystémov.

Nemecko prišlo pre mimoriadne teplé počasie o jeden z piatich ľadovcov

27.09 2022, TASR

Berlín 267. septembra – Nemecko prišlo počas leta vplyvom mimoriadne teplého počasia o jeden zo svojich ľadovcov. Oznámila to Bavorská akadémia vied.

Svetový deň cestovného ruchu nabáda na prehodnotenie pohľadu na turizmus

27.09 2022, Enviroportal

Pri príležitosti osláv Svetového dňa cestovného ruchu (27.9.) sa do popredia dostáva problematika negatívneho vplyvu masového turizmu na prírodu a lokálne komunity.

Organizácie spúšťajú kampaň za silný klimatický zákon

26.09 2022, TASR

Bratislava, 24. septembra – Iniciatíva Klíma ťa potrebuje a organizácie Klimatická koalícia, Priatelia Zeme – CEPA či Via Iuris spúšťajú kampaň za silný klimatický zákon. Informoval o tom koordinátor Klíma ťa potrebuje Jakub Hrbáň. 

Z lesov v okrese Gelnica ubúdajú smreky, dôvodom je zmena klimatických podmienok

23.09 2022, TASR

Gelnica 22. septembra – Zmena klimatických podmienok sa aj v rámci lesných porastov v okrese Gelnica prejavuje hlavne pri smrekoch. Postupne túto drevinu nahrádza buk. Uviedol vedúci oddelenia lesného hospodárstva Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi Jozef Stajsko.