Švédska tínedžerka Thunbergová bude na obálke týždenníka Time

20.05 2019, TASR

Štokholm,17. mája - Šesťnásťročná švédska aktivistka Greta Thunbergová, ktorá iniciovala študentské protesty na ochranu klímy, sa dostane na obálku nového vydania amerického týždenníka Time. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Guterres: Tichomorie je morálnou autoritou v boji proti klimatickej zmene

16.05 2019, TASR

Suva, 15. mája - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov António Guterres v stredu vyhlásil, že Tichomorie by ako ,,jedinečná morálna autorita" malo požadovať celosvetové opatrenia v súvislosti s bojom proti klimatickej zmene.

Pôvodní obyvatelia Austrálie podávajú sťažnosť na vládu za dôsledky zmeny klímy

16.05 2019, TASR

Canberra, 13. mája - Skupina pôvodných obyvateľov Austrálie podáva sťažnosť na vládu v Canberre, ktorú viní, že svojou nečinnosťou pri prijímaní opatrení proti zmene klímy porušila ich ľudské práva, pričom ohrozila ich kultúru a domovinu predkov.

Bratislava: Viac ako 300 ľudí protestovalo v centre mesta za lepšiu klímu

13.05 2019, TASR

Bratislava, 12. mája – Na bratislavskom Námestí SNP protestovali v nedeľu v rámci Klimatického pochodu rodičov viac ako tri stovky ľudí. Ich cieľom bolo podporiť študentov v štrajkoch za lepšiu klímu a tiež vyzvať vládu SR na urýchlené kroky smerujúce k zníženiu emisií skleníkových plynov.

Írsko vyhlásilo ako druhá krajina na svete stav klimatickej núdze

13.05 2019, TASR

Dublin, 10. mája - Írsky parlament vyhlásil vo štvrtok večer v krajine stav klimatickej núdze. Írsko sa tak po Británii stalo druhou krajinou na svete, ktorá pristúpila k takémuto kroku.

Británia: Parlament schválil vyhlásenie stavu klimatickej núdze

03.05 2019, TASR

Londýn, 2. mája - Britský parlament v stredu ako vôbec prvý na svete vyhlásil núdzový stav, ktorý má umožniť prijatie opatrení proti klimatickým zmenám. Informovala o tom agentúra AFP.

Klíma spája

29.04 2019,

Klimatický štrajk študentov po celom svete ukazuje, že prichádzajúca generácia berie zmenu klímy vážne a chce s ňou aj niečo urobiť. Tímy učiteľov a detí z desiatich slovenských škôl už začali robiť konkrétne opatrenia na adaptáciu na prichádzajúce extrémy počasia. Do konca školského roka sa chystajú vybudovať dažďové záhrady, zelenú strechu, vysadiť vertikálnu zeleň ako ochranu pred horúčavami a mnoho ďalších opatrení.

Británia: Environmentálni aktivisti sa zlepili pred budovou londýnskej burzy

26.04 2019, TASR

Londýn, 25. apríla - Environmentálni aktivisti sa vo štvrtok zlepili dovedna pred budovou Londýnskej burzy cenných papierov (LSE), čím zakončili svoje niekoľkodňové protesty, ktorými zablokovali časti britskej metropoly.

Bratislava: Aktivisti organizujú v piatok demonštráciu za budúcnosť klímy

26.04 2019, TASR

Bratislava, 25. apríla – Z riešenia súčasnej klimatickej krízy by sa podľa aktivistov mala stať politická priorita. Vyzvať na to chcú politikov prostredníctvom podujatia Akčný deň 2019, ktoré sa uskutoční v piatok (26. 4.) v Bratislave. Súčasťou budú demonštrácie aj diskusné fórum s odborníkmi.

USA: Starosta New Yorku chce zakázať výstavbu nových presklených mrakodrapov

24.04 2019, TASR

New York, 23. apríla - Starosta New Yorku Bill de Blasio plánuje predložiť návrh zákona zakazujúci výstavbu nových presklených mrakodrapov. Je to súčasť jeho úsilia o zníženie emisií skleníkových plynov v celom meste o 30 %, napísala v utorok agentúra AP.