Nemecko: Parlament prijal zákon o ochrane klímy

18.11 2019, TASR

Berlín, 15. novembra - Nemecký parlament schválil v piatok zákon na ochranu klímy. Nemecko chce prostredníctvom tohto zákona znížiť svoje emisie plynov poškodzujúcich klímu do roku 2030 o 55 % oproti roku 1990.

Nízkouhlíková stratégia SR by mala byť ukončená v najbližších týždňoch

18.11 2019, TASR

Bratislava 16. novembra (TASR) - Nízkouhlíková stratégia Slovenska by mala byť ukončená v najbližších týždňoch a mala by byť predložená Vláde SR na schválenie. Uviedol to štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Norbert Kurilla. Podkladom pre stratégiu bola Štúdia nízkouhlíkového rastu pre Slovensko, ktorú ministerstvo pripravovalo dva roky spolu so Svetovou bankou.

N. Kurilla: So zmenou klímy vieme stále niečo urobiť, musíme zmeniť myslenie

15.11 2019, TASR

Bratislava, 14. novembra - So zmenou klímy vieme stále niečo spraviť. Môžeme spomaliť alebo eliminovať jej dosah. Povedal to štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Norbert Kurilla pri príležitosti otvorenia Medzinárodnej konferencie Zmena klímy 2019 - výzvy a riešenia.

Francúzsko vyjadrilo ľútosť nad rozhodnutím USA odstúpiť od klimatickej dohody

11.11 2019, TASR

Šanghaj, 5. novembra - Francúzsko v utorok skritizovalo rozhodnutie USA, ktoré deň predtým oficiálne začali s procesom odstúpenia od parížskej klimatickej dohody. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie Elyzejského paláca.

USA oficiálne začali proces odstúpenia od parížskej klimatickej dohody

11.11 2019, TASR

Washington, 4. novembra - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok oficiálne oznámila OSN, že začala proces odstúpenia USA od parížskej klimatickej dohody.

Juncker: Mnohé požiadavky klimatických aktivistov je ťažké realizovať

11.11 2019, TASR

Brusel, 1. novembra - Požiadavky klimatických aktivistov je niekedy ťažké uskutočniť, uviedol odchádzajúci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Švajčiarsko presadzuje spoluprácu medzi hornatými krajinami v oblasti klímy

31.10 2019, TASR

Ženeva, 29. októbra - Hornaté krajiny musia vzájomne spolupracovať, pokiaľ ide o prejavy klimatickej zmeny, ako sú topenie ľadovcov, narušenie prirodzeného kolobehu vody či zvýšenie rizika prírodných katastrof na vysokopoložených územiach.

Stúpajúce moria sú rizikom pre trikrát viac ľudí, než sa doteraz predpokladalo

31.10 2019, TASR

New York, 30. októbra - Približne trikrát viac ľudí, než sa doteraz predpokladalo, je do roku 2050 ohrozených stúpajúcou hladinou morí. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nový výskum, ktorý zverejnili v utorok.

Austrália: Polícia počas demonštrácie zatkla desiatky klimatických aktivistov

29.10 2019, TASR

Melbourne, 29. októbra - Niekoľko osôb utrpelo zranenia a desiatky ľudí zatkla polícia v utorok v austrálskom meste Melbourne počas zrážok pred budovou, kde sa koná medzinárodná konferencia ťažobného priemyslu.

USA: Klimatický aktivista káže v newyorskom metre o planéte Zem

24.10 2019, TASR

New York, 24. októbra - Klimatický aktivista Richard McLachlan v stredu svojsky kázal v newyorskom metre o klíme - postavil sa doprostred vozňa a kričal asi na desať cestujúcich, úplne zaujatých pozeraním do svojich mobilov.