NR SR: O klimatickej petícii by mal výbor rokovať na budúci týždeň

20.11 2020, TASR

Bratislava, 19. novembra - Výbor Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie by mal o petícii Za klímu, za budúcnosť rokovať na zasadnutí 24. novembra. Pre TASR to potvrdila členka výboru Miriam Šuteková (Za ľudí).

NAP má zvýšiť pripravenosť SR na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy

18.11 2020, TASR

Bratislava, 16. novembra - Zvýšiť pripravenosť Slovenska na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy má Akčný plán pre implementáciu stratégie adaptácie SR na zmenu klímy (NAP). Zaviesť by sa tak mali prierezové a špecifické adaptačné opatrenia a úlohy. Akčný plán je zverejnený v rámci procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Virtuálny Climathon priniesol nápady na riešenie dosahov zmeny klímy

18.11 2020, TASR

Bratislava, 16. novembra – Hlavné mesto by sa mohlo inšpirovať 25 nápadmi na zmiernenie dosahov klimatických zmien, ktoré prinieslo virtuálne podujatie Climathon. V priebehu neho sa počas uplynulého víkendu zapojilo do hľadania riešení v oblasti klímy a dopravy v slovenskej metropole 150 ľudí v 26 tímoch.

EÚ: Program LIFE poskytne 280 miliónov eur na ekologické a klimatické projekty

18.11 2020, TASR

Brusel, 16. novembra - Európska komisia (EK) v pondelok schválila investičný balík vo výške viac ako 280 miliónov eur z rozpočtu EÚ na viac než 120 nových projektov programu LIFE. Finančné prostriedky EÚ zmobilizujú celkové investície vo výške takmer 590 miliónov eur na pomoc pri plnení ambicióznych cieľov so zameraním na životné prostredie, prírodu a opatrenia v oblasti klímy. 

Žilina uspela s projektom adaptácie na zmenu klímy, získala 1,3 milióna eur

16.11 2020, TASR

Žilina, 15. novembra - Samospráva Žiliny zabezpečí viaceré opatrenia na redukciu skleníkových plynov a zvýšenie schopnosti mesta adaptovať sa na zmenu klímy. Počas najbližších troch rokov preinvestuje viac ako 1,3 milióna eur na aktivity zamerané najmä na zníženie zraniteľnosti najviac ohrozených skupín, detí a seniorov.

Bratislava: Climathon má hľadať riešenia na zmiernenie dosahov klimatickej krízy

12.11 2020, TASR

Bratislava, 11. novembra – Hľadať riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave zmierniť dosahy klimatickej krízy, je cieľom on-line podujatia Climathon. Konať sa bude počas nadchádzajúceho víkendu od 13. do 15. novembra. Zapojiť sa doň môže každý, koho táto téma zaujíma a chce sa aktívne pripojiť do riešenia problémov hlavného mesta. Záujemcovia sa môžu prihlásiť ešte do štvrtka (12. 11.).

Bratislava: Nová publikácie hodnotí pripravenosť mesta čeliť dosahom zmeny klímy

04.11 2020, TASR

Bratislava, 3. novembra – Fenoménmi, dôsledkami a rizikami sprevádzajúcimi zmenu klímy sa v kontexte reálií hlavného mesta SR zaoberá nová publikácia. Atlas hodnotenia zraniteľnosti a rizík nepriaznivých dôsledkov zmeny klímy na území hlavného mesta SR Bratislavy posudzuje aj pripravenosť metropoly čeliť dosahom klimatickej krízy. 

Voľby USA: Inštitút Veronica: Trumpova environmentálna politika je nebezpečná

04.11 2020, TASR

Praha/Washington, 3. novembra - Environmentálna politika amerického prezidenta Donalda Trumpa je nebezpečná a zločinná, povedala pre TASR Yvonna Gaillyová, riaditeľka českého Ekologického inštitútu Veronica.

Švédsko: Thunbergová bude pre pandémiu protestovať za ochranu klímy opäť online

02.11 2020, TASR

Štokholm, 30. októbra - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová v piatok vyhlásila, že pre stúpajúci počet ľudí nakazených novým koronavírusom v krajine preruší svoje pravidelné protesty pred švédskym parlamentom v Štokholme a vráti sa výlučne k online kampani. Informovala o tom agentúra Reuters. 

Prievidza chce vybudovať vodozádržné opatrenia v parku a na sídlisku Píly

28.10 2020, TASR

Prievidza, 27. októbra - Prievidzská samospráva má záujem zmierniť dosahy zmeny klímy na životné prostredie v meste. Dosiahnuť to chce vybudovaním vodozádržných opatrení v mestskom parku a na Mierovom námestí na sídlisku Píly.