Thunbergová prevzala cenu Veľvyslanec svedomia od Amnesty International

17.09 2019, TASR

Washington, 17. septembra - Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová a mládežnícke hnutie Fridays for Future v pondelok vo Washingtone prevzali prestížne ocenenie udeľované ľudskoprávnou organizáciou Amnesty International. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

N. Kurilla: Aktualizovaný energetický a klimatický plán bude kvalitnejší

17.09 2019, TASR

Bratislava, 16. septembra - Aktualizovaný integrovaný národný energetický a klimatický plán Slovenska na obdobie 2021 - 2030, ktorý má SR predložiť do konca roka, bude kvalitnejší ako jeho pôvodný návrh. Na seminári s názvom Priority Slovenska v energetickej a klimatickej politike to avizoval štátny tajomník envirorezortu Norbert Kurilla.

Progresívne Slovensko navrhuje vyhlásiť stav klimatickej núdze

17.09 2019, TASR

Bratislava, 16. septembra - Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) navrhuje vyhlásiť stav klimatickej núdze. Na pondelkovej tlačovej konferencii v sídle PS to povedal poslanec Európskeho parlamentu a člen predsedníctva Martin Hojsík.

UK, STU a SAV sa pripájajú ku klimatickému štrajku a vyzývajú všetkých k účasti

17.09 2019, TASR

Bratislava, 16. septembra – Tri najsilnejšie vedecké inštitúcie na Slovensku – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave, Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave a Slovenská akadémia vied (SAV) – sa oficiálne pripájajú k globálnemu klimatického štrajku. Ten sa celosvetovo bude konať od 20. do 27. septembra.

Nemecko: Tisíce ľudí demonštrovali vo Frankfurte za dopravu šetrnejšiu ku klíme

17.09 2019, TASR

Frankfurt nad Mohanom, 14. septembra - Masová demonštrácia na podporu spôsobov dopravy, ktoré sú šetrnejšie ku klíme, sprevádzala v sobotu otvorenie automobilového veľtrhu v nemeckom Frankfurte nad Mohanom pre verejnosť.

Klimatický štrajk podporili aj SAV, STU a UK, vyzývajú na účasť

17.09 2019, TASR

Bratislava, 13. septembra - Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Slovenská akadémia vied sa pridali ku globálnemu klimatickému štrajku a všetkých študentov, pedagogických a vedeckých zamestnancov aj širokú verejnosť vyzvali k účasti na piatkovom (20. 9.) protestnom zhromaždení.

Klimatický štrajk podporilo 71 mimovládnych organizácií

17.09 2019, TASR

Bratislava, 12. septembra – Klimatický štrajk študentov, ktorý je naplánovaný na piatok 20. septembra, verejne podporilo 71 environmentálnych a ľudskoprávnych mimovládnych organizácií a nadácií.

Merkelová: S klimatickou zmenou musíme bojovať aj napriek finančným nákladom

12.09 2019, TASR

Berlín, 11. septembra - Nemecko musí prijať opatrenia, ktoré sú nevyhnutné pre boj s klimatickou zmenou, aj keď si budú vyžadovať dodatočné finančné náklady.

Poľsko: Pohraničná stráž vstúpila na palubu lode Greenpeace

10.09 2019, TASR

Varšava, 10. septembra - Príslušníci poľskej pohraničnej stráže vyzbrojení samopalmi vstúpili na palubu lode Rainbow Warrior ochranárskej organizácie Greenpeace blokujúcej vyloženie nákladu uhlia v prístave v meste Gdansk. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na oznámenie aktivistov.

Panvica pred Prezidentským palácom má upozorniť na klimatickú krízu

10.09 2019, TASR

Bratislava, 9. septembra - Dobrovoľníci združenia Greenpeace Slovensko umiestnili na Hodžovom námestí maketu panvice, znázorňujúcu smaženie Zeme v časoch globálneho otepľovania. Panvicu rozložili pod sochou planéty, ktorá je súčasťou Fontány mieru.