V britských mestách sa konali protesty za ochranu klímy

16.07 2019, TASR

Londýn, 15. júla - Vo viacerých britských mestách sa v pondelok konali ekologické protesty skupiny Extinction Rebellion, ktorá požaduje prijatie opatrení na odvrátenie "klimatickej kataklizmy".

L. Sólymos: Slovensko pri klimatickej zmene patrí k tým zodpovednejším

15.07 2019, TASR

Bratislava, 12. júla - Slovensko aj Európska únia patria v boji proti klimatickej zmene k tým zodpovednejším. Po dvojdňovom neformálnom rokovaní európskych ministrov životného prostredia vo fínskych Helsinkách to uviedol šéf slovenského envirorezortu László Sólymos (Most-Híd).

Francúzsko: Paríž vyhlásil stav klimatickej núdze

15.07 2019, TASR

Paríž, 9. júla - Paríž vyhlásil v utorok stav klimatickej núdze. Francúzska metropola, v ktorej v roku 2015 podpísali svetoví lídri historickú klimatickú dohodu, sa tak pripojila k viacerým svetovým mestám či štátnym parlamentom, ktoré už prijali podobné vyhlásenia, píše agentúra AFP.

Klimatickú zmenu by mohlo spomaliť masívne zalesňovanie

15.07 2019, TASR

Zürich, 5. júla - Proti zmene klímy sa dá najúčinnejšie bojovať zalesňovaním. Na Zemi je možné vysadiť o tretinu viac lesov bez toho, aby to ovplyvnilo mestá alebo poľnohospodársku pôdu, píšu výskumníci z technologického inštitútu ETH v Zürichu v štúdii, ktorú zverejnilo najnovšie číslo časopisu Science.

Čilská ministerka: Horúčavy v Európe sú dôkazom klimatických zmien

28.06 2019, TASR

Bonn, 27. júna - Čilská ministerka pre životné prostredie Carolina Schmidtová vo štvrtok povedala, že vlna horúčav s teplotami dosahujúcimi 40 stupňov Celzia, ktorá zasiahla Európu, je jasným dôkazom zmeny klímy, informovala agentúra DPA.

Nemecko: Protesty proti ťažbe uhlia pokračujú, aktivisti obsadili rýpadlo

25.06 2019, TASR

Erkelenz, 24. júna - Klimatickí aktivisti v pondelok ráno obsadili rýpadlo na ťažbu hnedého uhlia v banskej oblasti v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko.

Nemecko: Tisícky detí demonštrovali v Aachene za ochranu klímy

25.06 2019, TASR

Aachen, 21. júna - Tisícky detí sa zhromaždili v piatok v západonemeckom meste Aachen v rámci pravidelných demonštrácií Piatky za budúcnosť, vyzývajúcich politikov, aby podnikli kroky na zmiernenie dopadov klimatickej zmeny.

Štúdia: Rýchlosť roztápania himalájskych ľadovcov sa zdvojnásobila

21.06 2019, TASR

Washington, 20. júna - Himalájske ľadovce sa v súčasnosti roztápajú dvakrát rýchlejšie než v posledných desaťročiach minulého storočia. Vyplýva to z novej štúdie, vychádzajúcej z nedávno odtajnených satelitných záberov z obdobia studenej vojny, informovala vo štvrtok agentúra AFP.

Košice: Mesto chce s odborníkmi bojovať proti extrémom počasia

21.06 2019, TASR

Košice, 20. júna – Košice budú ohrozené častejšími a intenzívnejšími extrémami počasia vyplývajúcimi zo zmeny klímy. Obyvatelia budú čeliť dlhším vlnám horúčav, prívalovým zrážkam a suchám. Vyplýva to z najnovšej štúdie klimatológov.

Rusko: Ľadového medveďa videli v Noriľsku,ďaleko od jeho prirodzeného prostredia

20.06 2019, TASR

Moskva, 19. júna - Vychudnutého ľadového medveďa videli v ruskom priemyselnom meste Noriľsk na Sibíri, oveľa južnejšie od jeho prirodzeného prostredia, kde zvykne loviť.