ŠOP: Minimálne 13 000 vtákov ročne zomrie na zásah elektrickým prúdom

25.03 2020, TASR

Bratislava, 24. marca - Minimálne 13 000 vtákov na Slovensku ročne zomrie v dôsledku interakcie s elektrickým vedením. Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR preto pripravila odbornú príručku o ochrane vtáctva na elektrických vedeniach. Informuje o tom na webovej stránke.

Vyhnúť sa chráneným územiam pri zbere rastlín môže pomôcť špeciálna mapa

18.03 2020, TASR

Michalovce, 17. marca – Vyhnúť sa zberu jarných rastlín na chránených územiach môže pomôcť špeciálna mapa Štátnej ochrany prírody SR. Botanik Správy Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat Ján Bosák to pre TASR povedal v súvislosti s výskytom medvedieho cesnaku v národnej prírodnej rezervácii (NPR) Jovsianska hrabina v Michalovskom okrese. 

SIŽP chce zefektívniť štátny dozor v starostlivosti o životné prostredie

05.02 2020, TASR

Bratislava 4. februára (TASR) - Zefektívniť štátny dozor v starostlivosti o životné prostredie má komplexný informačný systém environmentálneho dohľadu. Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) vyhlásila tender na implementáciu tohto systému.

L. Sólymos: ISOH by mal byť dokončený tento rok

07.01 2020, TASR

Bratislava, 4. januára - Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH) by mal byť dokončený budúci rok. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR tak bude mať vďaka nemu prehľad o tokoch odpadu na Slovensku. Povedal pre TASR minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Slováci vo veľkom skládkujú odpad,komunálu vyprodukujú menej než priemer EÚ

30.12 2019, TASR

Bratislava, 20. decembra – Na Slovensku pretrváva vysoká miera skládkovania, avšak vyprodukujeme menej komunálneho odpadu v prepočte na obyvateľa, než je priemer EÚ. Vyplýva to zo Správy životného prostredia SR za rok 2018.

Občania produkujú málo odpadu a extrémne teplé počasie. Čo prezradila Správa o stave životného prostredia SR v roku 2018?

19.12 2019,

Aj tento rok vydalo Ministerstvo životného prostredia so Slovenskou agentúrou životného prostredia Správu o stave životného prostredia Slovenskej republiky. Prvýkrát ale vyšla publikácia v rozšírenej verzii - pribudol napríklad prehľad financovania životného prostredia z programov rôznych rezortov či inštitúcií.

EWOBOXujte s nami za environmentálnu výchovu

18.12 2019,

Slovenská agentúra životného prostredia spustila v spolupráci so štátnymi a mimovládnymi organizáciami jedinečný projekt EWOBOX – portál environmentálnej výchovy.

Stav životného prostredia Európy 2020

04.12 2019,

Bez naliehavých opatrení v priebehu najbližších 10 rokov nedosiahne Európa svoje ciele do roku 2030 zamerané na riešenie alarmujúcej miery straty biodiverzity, rastúcich vplyvov zmeny klímy a nadmernej spotreby prírodných zdrojov.

OECD spustila portál s interaktívnymi údajmi o životnom prostredí

19.11 2019, TASR

Paríž, 19. novembra - Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj spustila novú stránku s interaktívnymi údajmi o životnom prostredí pre svojich 36 členských štátov.

Alchýmia odpadu pre všetky mestá a obce na Slovensku

23.10 2019,

Chcete vedieť, ako správne triediť odpady a ako im predchádzať vo vašej obci?