Preskočit na obsah

SAŽP predstavuje inovovanú Informačnú platformu Zelené hospodárstvo

06.09 2023, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) je prevádzkovateľom webového sídla www.zelenehospodarstvo.sk. Informačná platforma Zelené hospodárstvo poskytuje podnikateľským subjektom, samosprávam a neziskovým organizáciám bezplatný priestor na prezentáciu ich zelených riešení, resp. riešení z oblasti obehového hospodárstva.

Národné lesnícke centrum zverejnilo evidenciu vnadísk v mape poľovných revírov

25.10 2022, TASR

Zvolen 24. októbra – Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene sprístupnilo evidenciu vnadísk v rámci Informačného systému poľovníctva (ISP). Odborná aj laická verejnosť tak môže sledovať ich počet a umiestnenie v rámci poľovných revírov na Slovensku.

Správa o stave planéty 2022: Pokles populácií živočíchov je ohromujúci

13.10 2022, Enviroportal

WWF vydalo Správu o stave planéty 2022. Správa upozorňuje na alarmujúci pokles početnosti populácií voľne žijúcich živočíchov v priemere o 69 %, a to za obdobie kratšie ako jeden ľudský život.

Odpadový systém naplno nespustili, všetky služby by mali fungovať do konca júna

04.02 2022, TASR

Bratislava 3. februára – Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH) naplno zatiaľ nefunguje. Všetky služby by mali byť dostupné do 30. júna. Aktuálne je ISOH nasadený v predprodukčnej prevádzke, priblížilo pre TASR Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. 

MŽP SR vníma problémy v odpadovom hospodárstve a rieši ich

29.03 2021, TASR

Bratislava, 26. marca - Envirorezort zdedil odpadové hospodárstvo v krízovom stave, ktorý ešte zhoršila pandémia. Problémy v ňom, ktoré opisuje Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR na základe svojej kontroly, vníma a rieši ich. 

Informačná platforma Zelené hospodárstvo príležitosť na prezentáciu zelených riešení

15.03 2021, Enviroportal

Zelené hospodárstvo je jedným z hlavných pilierov Európskej zelenej dohody (Green Deal). Prináša príležitosti pre podnikanie a nové celospoločenské impulzy v krízových časoch. Ak sa chopíme príležitosti dnes, môžeme profitovať už zajtra. K tomu je potrebné mať kvalifikované informácie a príklady dobrých riešení, ktoré v širokom spektre ponúka aj Informačná platforma Zelené hospodárstvo, len to treba využiť.

ISOH neznížil administratívnu záťaž, zhodli sa na tom OZV

03.02 2021, TASR

Bratislava, 2. februára - Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH) neznížil administratívnu záťaž. Viacnásobne tiež zbiera údaje, ktoré sú duplicitné napríklad s obchodným registrom. Skonštatovali to organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV).

MŽP: Od januára musia výrobcovia požiadať o registráciu do ISOH

19.01 2021, TASR

Bratislava, 18. januára - Od januára musia výrobcovia vyhradených výrobkov požiadať o elektronickú registráciu do Informačného systému odpadového hospodárstva (ISOH). Umožní im to využívať tento systém. Deje sa tak podľa zákona od odpadoch. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

SHMÚ spúšťa stránku, ktorá ponúkne výsledky monitorovania podzemnej vody

16.12 2020, TASR

Bratislava 15. decembra (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) spúšťa webovú stránku s názvom Výsledky monitorovania podzemnej vody. Tá poskytne širokej verejnosti databázu výsledkov kvalitatívneho monitorovania podzemnej vody za roky 2017, 2018 a 2019. TASR o tom informoval hovorca ústavu Ivan Garčár.

Ján Budaj: Ľudia si zaslúžia pravdivé informácie o kvalite ovzdušia

11.11 2020, MŽP SR

Neuspokojivá situácia s kvalitou ovzdušia na Slovensku pramení aj v nedostatočnej informovanosti verejnosti. Minister životného prostredia Ján Budaj predstavil webovú aplikáciu dnesdycham.sk, ktorej cieľom je zrozumiteľnou formou informovať verejnosť o kvalite ovzdušia na Slovensku.