Preskočit na obsah

Chorvátsky Grob: Z nádrže kamióna uniká nafta, na mieste zasahujú hasiči

18.05 2021, TASR

Bratislava, 17. mája Z nádrže kamióna na Rubínovej ulici v Chorvátskom Grobe uniká následkom nárazu do prekážky motorová nafta. Hasiči sa na mieste snažia uniknutú naftu z okolia odčerpať a zvyšok zasypať sorbentom. TASR o tom informovali z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Kerry: Japonsko by malo Fukušimu aj naďalej konzultovať s MAAE

20.04 2021, TASR

Tokio, 18. apríla  Úzka koordinácia Japonska s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (MAAE) je kľúčová pre zaistenie bezpečnosti pri plánovanom vypustení kontaminovanej vody z poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima do oceánu.

Na rieke Ob na ruskej Sibíri došlo k ekologickej havárii

08.03 2021, TASR

Moskva, 7. marca - Ruským hasičom sa v nedeľu podarilo zlikvidovať požiar, ktorý vypukol v sobotu v mieste pretrhnutia potrubia na prepravu ropných látok ležiaceho v koryte zamrznutej rieky Ob v Chantyjsko-mansijskom autonómnom okruhu na západnej Sibíri. 

Izrael viní Irán z ,,environmentálneho terorizmu" pre znečistenie pláží dechtom

05.03 2021, TASR

Jeruzalem, 4. marca - Izrael v stredu obvinil Irán z ,,environmentálneho terorizmu" v súvislosti s ropnou škvrnou, ktorá vo februári znečistila značnú časť jeho pobrežia.

Z Fukušimy odstránili druhú sadu použitých palivových tyčí

02.03 2021, TASR

Tokio. 1. marca - Z budovy reaktora č. 3 poškodenej japonskej jadrovej elektrárne Fukušima sa podarilo presunúť na bezpečnejšie miesto približne 170 ton použitých palivových tyčí, oznámila spoločnosť TEPCO, ktorá elektráreň prevádzkuje. 

Izrael zbavil grécky tanker podozrenia zo spôsobenia ropnej škvrny

02.03 2021, TASR

Jeruzalem, 28. februára - Izraelské úrady v nedeľu oznámili, že grécky ropný tanker Minerva Helen zbavili podozrenia zo spôsobenia ropnej škvrny, ktorá znečistila rozsiahlu časť pobrežia Stredozemného mora. Informovala o tom agentúra AFP. 

Izrael zbavil grécky tanker podozrenia zo spôsobenia ropnej škvrny

01.03 2021, TASR

Jeruzalem, 28. februára - Izraelské úrady v nedeľu oznámili, že grécky ropný tanker Minerva Helen zbavili podozrenia zo spôsobenia ropnej škvrny, ktorá znečistila rozsiahlu časť pobrežia Stredozemného mora. Informovala o tom agentúra AFP. 

Grécka spoločnosť odmieta zodpovednosť za znečistenie pobrežia Izraela

25.02 2021, TASR

Tel Aviv/Atény, 24. februára - Prevádzkovatelia gréckeho ropného tankera Minerva Helen v stredu odmietli obvinenia, že nesú zodpovednosť za veľký únik ropných látok, ktoré minulý týždeň znečistili značnú časť pobrežia Izraela. Informovala o tom agentúra DPA. 

Prievidza: Sídlisko Píly budú pred vodou chrániť protipovodňové vaky

17.02 2021, TASR

Prievidza, 16. februára - Obyvatelia sídliska Píly v Prievidzi budú účinnejšie chránení pred prípadnými povodňami. Výbor volebného obvodu tam totiž zabezpečil nákup zábranných protipovodňových vakov. 

Rusko: Nornikeľ dostal pokutu dve miliardy dolárov za ropnú škvrnu v Arktíde

08.02 2021, TASR

Moskva, 5. februára - Ruský ťažobný gigant Nornikeľ v piatok dostal pokutu vo výške takmer dvoch miliárd dolárov po tom, ako jedna z jeho dcérskych firiem vlani zapríčinila rozsiahlu ropnú škvrnu v ruskej časti Arktídy.