BVS dočasne odstavila studne na ostrove Sihoť, reaguje tak na znečistenie Dunaja

20.01 2020, TASR

Bratislava, 17. januára - Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) dočasne odstavila studne na ostrove Sihoť. Preventívne tak zareagovala na povrchové znečistenie Dunaja ropnými látkami v okolí rakúskej Viedne.

Ekvádor: Na súostroví Galapágy vybuchla sopka, ohrozuje vzácnu faunu

15.01 2020, TASR

Quito, 14. januára - Sopka na neobývanom ostrove nachádzajúcom sa na ekvádorskom súostroví Galapágy začala po erupcii chrliť lávu, čo predstavuje potenciálnu hrozbu pre unikátne miestne ekosystémy.

Austrália vydala pre požiare nové varovania a odporúčania na evakuáciu

09.01 2020, TASR

Sydney, 9. januára - Austrálske úrady vydali vo štvrtok nové varovania a odporučili evakuáciu ľuďom žijúcim na juhovýchodnom pobreží, kde návrat horúceho počasia a silné vetry aj naďalej rozdúchavajú lesné požiare, ktoré ohrozujú viaceré mestá a spoločenstvá. Informovala o tom agentúra Reuters.

Reuters: Dym z austrálskych požiarov sa dostal do Južnej Ameriky

08.01 2020, TASR

Ženeva, 8. januára - Dym z rozsiahlych prírodných požiarov, ktoré už niekoľko mesiacov sužujú Austráliu, sa dostal cez Tichý oceán a postihol mestá v Južnej Amerike, pričom môže dosiahnuť až Antarktídu, varovala v utorok Svetová meteorologická organizácia (WMO).

Indonézia pomocou technológie ovplyvnila zrážky s cieľom zastaviť záplavy

08.01 2020, TASR

Jakarta, 7. januára - Indonézskym odborníkom sa pomocou technológie podarilo rozbiť oblaky predtým, než sa dostali nad hlavné mesto Jakarta a spôsobili ďalšie záplavy, informovala v utorok agentúra DPA.

Ekvádor: Galapágy ohrozuje únik nafty; podľa úradov je škvrna pod kontrolou

31.12 2019, TASR

Quito, 23. decembra - Do mora na ekvádorskom súostroví Galapágy unikla nafta z potopeného plavidla, ktorá predstavuje potenciálnu hrozbu pre unikátne miestne ekosystémy. Podľa ekvádorských úradov je však únik ropných látok do vôd Tichého oceánu pod kontrolou, informovala v pondelok agentúra AFP.

Nórsko: Rádioaktivita z vraku ruskej ponorky Komsomolec nepredstavuje riziko

17.12 2019, TASR

Štokholm, 16. decembra - Z vraku ruskej jadrovej ponorky Komsomolec, ktorá sa potopila pred 30 rokmi v Nórskom mori, stále uniká rádioaktivita, ktorá však nepredstavuje nijaké riziko.

V rafinérii na severozápade Francúzska vypukol požiar

16.12 2019, TASR

Rennes, 14. decembra - V ropnej rafinérii Total v severozápadnom Francúzsku vypukol v sobotu ráno požiar. K zraneniam ľudí nedošlo, informovala agentúra AFP.

Španielsko: Desiatky demonštrantov upozorňovali na únik ropy v Brazílii

09.12 2019, TASR

Madrid, 8. decembra - Desiatky pôvodných obyvateľov Brazílie a klimatických aktivistov demonštrovali v nedeľu v Madride, upozorňujúc na masívny únik ropy na brazílskom pobreží, informovala agentúra DPA.

Austrália: Kvalita ovzdušia v Sydney je horšia než v čínskom Šanghaji

09.12 2019, TASR

Sydney, 5. decembra - Kvalita ovzdušia austrálskeho mesta Sydney, známeho svojou zvyčajne čistou modrou oblohou, je momentálne horšia ako v čínskom Šanghaji.