Preskočit na obsah

Grécka spoločnosť odmieta zodpovednosť za znečistenie pobrežia Izraela

25.02 2021, TASR

Tel Aviv/Atény, 24. februára - Prevádzkovatelia gréckeho ropného tankera Minerva Helen v stredu odmietli obvinenia, že nesú zodpovednosť za veľký únik ropných látok, ktoré minulý týždeň znečistili značnú časť pobrežia Izraela. Informovala o tom agentúra DPA. 

Prievidza: Sídlisko Píly budú pred vodou chrániť protipovodňové vaky

17.02 2021, TASR

Prievidza, 16. februára - Obyvatelia sídliska Píly v Prievidzi budú účinnejšie chránení pred prípadnými povodňami. Výbor volebného obvodu tam totiž zabezpečil nákup zábranných protipovodňových vakov. 

Rusko: Nornikeľ dostal pokutu dve miliardy dolárov za ropnú škvrnu v Arktíde

08.02 2021, TASR

Moskva, 5. februára - Ruský ťažobný gigant Nornikeľ v piatok dostal pokutu vo výške takmer dvoch miliárd dolárov po tom, ako jedna z jeho dcérskych firiem vlani zapríčinila rozsiahlu ropnú škvrnu v ruskej časti Arktídy.

MŽP SR eviduje viac ako 100 havarijných zosuvov, ktoré ohrozujú ľudí i majetky

10.01 2021, TASR

Bratislava, 8. januára – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR eviduje viac ako 100 havarijných zosuvov svahov či pôdy, ktoré ohrozujú životy ľudí, majetok, ako aj životné prostredie. Postihnuté sú nimi najmä územia Prešovského, Košického a Žilinského kraja. 

USA: Erupcia havajskej sopky Kilauea spôsobila zemetrasenie s magnitúdou 4,4

22.12 2020, TASR

Honolulu, 21. decembra - Pondelňajšia erupcia sopky Kilauea na ostrove Havaj spôsobila zemetrasenie s magnitúdou 4,4 a vyvrhla do atmosféry značné množstvo sopečného popola. V pondelok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS. 

Povodne spôsobili v prvom polroku škody za takmer 1,7 milióna eur

17.12 2020, MŽP SR

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) dnes na vláde predstavilo Správu o priebehu a následkoch povodní na území Slovenskej republiky v období od januára do konca júna 2020.

Vietor vyvrátil takmer 6000 stromov na území Štátnych lesov TANAP-u

10.12 2020, TASR

Tatranská Lomnica/Zuberec, 10. decembra – Silný vietor, ktorý počas uplynulých dní zasiahol najmä Oravu a oblasť Tatranskej Javoriny, vyvrátil a polámal takmer 6000 stromov, čo predstavuje zhruba 4450 kubických metrov drevnej hmoty. TASR o tom informovala koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová. 

Z Dunaja vytiahli potopenú loď, havária nespôsobila ekologické následky

03.12 2020, TASR

Bratislava, 2. decembra - Remorkér, ktorý sa potopil 20. novembra v Bratislave, v stredu vytiahli z Dunaja. Pri vyťahovaní plavidla bolo potrebné dbať na to, aby nedošlo k úniku ropných látok. Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) na tlačovej konferencii povedal, že havária nespôsobila ekologické následky.

SVP: Práce na vyťahovaní potopenej lode spod Dunaja pokračujú

02.12 2020, TASR

Bratislava, 1. decembra - Práce na vyťahovaní potopeného remorkéra v bratislavskom nákladnom prístave spod Dunaja pokračujú aj v týchto dňoch. Informuje o tom Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) na sociálnej sieti.

CHKO Štiavnické vrchy: Pri nehode kamióna unikli do Jasenice ropné látky

01.12 2020, TASR

Banská Štiavnica 30. novembra (TASR) – Pri dopravnej nehode medzi obcami Kozelník a Hronská Breznica z 18. novembra unikli do vodného toku Jasenica z havarovaného kamiónu ropné látky. Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Štiavnické vrchy o tom informovala na svojom webe s tým, že Jasenica je biotopom európsky významných druhov vydry riečnej a hlaváča bieloplutvého. V stredu 18. novembra ...