Korzika: Nákladná loď narazila na plytčinu v morskej prírodnej rezervácii

14.10 2019, TASR

Ajaccio, 13. októbra - Nákladná, 90 metrov dlhá loď Rhodanus narazila v nedeľu na plytčinu v chránenej morskej prírodnej rezervácii v Bonifáckom prielive, pri pobreží francúzskeho ostrova Korzika, ale k úniku paliva do mora zrejme nedošlo.

Francúzsko: Okolnosti požiaru v továrni v Rouene bude skúmať parlamentná komisia

04.10 2019, TASR

Rouen/Paríž, 3. októbra - Príčinami a následkami požiaru v chemickej továrni Lubrizol v meste Rouen na severe Francúzska sa bude zaoberať parlamentná komisia. Televízia BFM uviedla, že ani týždeň po požiari nie je známa jeho príčina.

V Rusku uhasili všetky lesné požiare

01.10 2019, TASR

Moskva, 30. septembra - Ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) v pondelok oznámila uhasenie všetkých lesných požiarov na území krajiny.

Bolívia: Viac ako dva milióny zvierat uhynuli v dôsledku lesných požiarov

26.09 2019, TASR

La Paz, 26. septembra - Viac ako dva milióny divých zvierat uhynuli v Bolívií v dôsledku lesných požiarov, ktoré zničili rozsiahle plochy lesov a pastvín, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na environmentálnych expertov.

Lídri z oblasti Amazonu podpísali pakt o spolupráci v ochrane dažďového pralesa

09.09 2019, TASR

Bogota, 7. septembra - Juhoamerické krajiny z regiónu rieky Amazon v piatok oznámili opatrenia na jeho záchranu, keďže ho spaľujú požiare a silnejú obavy, že tamojší najväčší dažďový prales na svete bude zničený.

Prezidenti Peru a Kolumbie vyzvali pre požiare v Amazónii na mimoriadny summit

02.09 2019, TASR

Lima, 28. augusta - Prezidenti Peru a Kolumbie vyzvali v utorok na zvolanie mimoriadneho summitu s cieľom koordinovať úsilie v boji s mohutnými požiarmi, ktoré devastujú amazonský dažďový prales. Informovala o tom agentúra AFP.

DiCapriova organizácia venuje na pomoc Amazónii päť miliónov dolárov

02.09 2019, TASR

Washington, 27. augusta - Environmentálna organizácia amerického herca Leonarda DiCapria venuje päť miliónov dolárov na pomoc amazonskému dažďovému pralesu, ktorý sužujú rozsiahle požiare.

Británia prisľúbila na obnovu amazonského pralesa 10 miliónov libier

02.09 2019, TASR

Biarritz, 26. augusta - Britský premiér Boris Johnson prisľúbil v pondelok desať miliónov libier (11,06 milióna eur) na obnovu amazonského dažďového pralesa, ktorý tento rok pustoší mnoho požiarov, čo vo svete vyvolalo vlnu znepokojenia.

Nemecko a ostatné krajiny G7 budú rokovať s Brazíliou o obnove dažďového pralesa

02.09 2019, TASR

Biarritz, 25. augusta - Nemecko, ako aj ostatné krajiny G7, budú rokovať s Brazíliou o obnove amazonského dažďového pralesa, ktorý tento rok postihlo rekordné množstvo požiarov. Pri príležitosti summitu krajín G7 vo francúzskom letovisku Biarritz to v nedeľu vyhlásila nemecká kancelárka Angela Merkelová, informovala agentúra AP.

Biela pena na Hrone vo Zvolene nespôsobila úhyn vodných živočíchov

14.08 2019, TASR

Zvolen, 13. augusta – Na hladine rieky Hron vo Zvolene sa v utorok ráno z neznámych príčin objavila biela pena. Na miesto zavolali políciu, ktorá preverila situáciu.