Španielsko: Desiatky demonštrantov upozorňovali na únik ropy v Brazílii

09.12 2019, TASR

Madrid, 8. decembra - Desiatky pôvodných obyvateľov Brazílie a klimatických aktivistov demonštrovali v nedeľu v Madride, upozorňujúc na masívny únik ropy na brazílskom pobreží, informovala agentúra DPA.

Austrália: Kvalita ovzdušia v Sydney je horšia než v čínskom Šanghaji

09.12 2019, TASR

Sydney, 5. decembra - Kvalita ovzdušia austrálskeho mesta Sydney, známeho svojou zvyčajne čistou modrou oblohou, je momentálne horšia ako v čínskom Šanghaji.

Vláda uvoľnila vyše 1,7 milióna eur na úhradu výdavkov súvisiacich s povodňami

09.12 2019, TASR

Bratislava, 4. decembra - Na úhradu výdavkov súvisiacich s následkami povodní na Slovensku vyčlenila vláda vyše 1.756. 057 eur. Finančné prostriedky, ktoré vyčlenila vláda v stredu na svojom rokovaní, sa týkajú povodní od januára do júna tohto roku.

Martin: Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej uhasili

25.11 2019,

Martin, 25. novembra – Požiar zauhľovacieho zariadenia v Martinskej teplárenskej v Martine zlikvidovali hasiči v pondelok ráno po siedmej hodine. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslavy Ondrichovej sa pri ňom nikto nezranil.

Liptovskí starostovia bilancujú škody po povodni

15.11 2019, TASR

Liptovské Kľačany, 14. novembra – Starostovia z okresu Liptovský Mikuláš bilancujú škody po stredajšej (13. 11.) povodni. Pasovať sa budú najmä s podmytými cestami či poškodenými korytami tokov.

Zimbabwe: V národnom parku uhynulo za dva mesiace najmenej 55 slonov

22.10 2019, TASR

Harare, 21. októbra - Najmenej 55 slonov uhynulo v dôsledku vyhladovania počas uplynulých dvoch mesiacov v najväčšom zimbabwianskom národnom parku Hwange, ktorý - podobne ako aj zvyšok tejto africkej krajiny - sužuje extrémne sucho.

Korzika: Nákladná loď narazila na plytčinu v morskej prírodnej rezervácii

14.10 2019, TASR

Ajaccio, 13. októbra - Nákladná, 90 metrov dlhá loď Rhodanus narazila v nedeľu na plytčinu v chránenej morskej prírodnej rezervácii v Bonifáckom prielive, pri pobreží francúzskeho ostrova Korzika, ale k úniku paliva do mora zrejme nedošlo.

Francúzsko: Okolnosti požiaru v továrni v Rouene bude skúmať parlamentná komisia

04.10 2019, TASR

Rouen/Paríž, 3. októbra - Príčinami a následkami požiaru v chemickej továrni Lubrizol v meste Rouen na severe Francúzska sa bude zaoberať parlamentná komisia. Televízia BFM uviedla, že ani týždeň po požiari nie je známa jeho príčina.

V Rusku uhasili všetky lesné požiare

01.10 2019, TASR

Moskva, 30. septembra - Ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) v pondelok oznámila uhasenie všetkých lesných požiarov na území krajiny.

Bolívia: Viac ako dva milióny zvierat uhynuli v dôsledku lesných požiarov

26.09 2019, TASR

La Paz, 26. septembra - Viac ako dva milióny divých zvierat uhynuli v Bolívií v dôsledku lesných požiarov, ktoré zničili rozsiahle plochy lesov a pastvín, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na environmentálnych expertov.