ÚVO preveruje 18 miliónovú zákazku MŽP, podľa rezortu ide o štandardnú situáciu

19.03 2020, TASR

Bratislava, 18. marca - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje osemnásťmiliónovú zákazku Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR na sanáciu environmentálnych záťaží na vybraných lokalitách SR. Vyplýva to z oznámení vo vestníku ÚVO. Hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák pre TASR uviedol, že ide o štandardnú situáciu.

Počas geologického prieskumu odkaliska Poša budú skúmať i vodu zo studní

04.03 2020, TASR

Bratislava/Nižný Hrušov, 3. marca – Súčasťou geologického prieskumu, ktorý v oblasti odkaliska Poša, Kyjovského potoka a Ondavy začal realizovať Štátny geologický ústav Dionýza Štúra (ŠGÚDŠ), bude aj odber vzoriek vody z domových studní obyvateľov v skúmanej oblasti. Pre TASR to potvrdila riaditeľka pre geológiu ŠGÚDŠ Alena Klukanová.

Bratislava: Ružinov začal stavebné konanie vo veci sanácie vrakunskej skládky

26.02 2020, TASR

Bratislava, 24. februára - Stavebný úrad v bratislavskom Ružinove ako príslušný stavebný úrad začal stavebné konanie vo veci sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova vo Vrakuni.

MV SR dá zlikvidovať nelegálne umiestnený odpad na skládke Vlčie hory

24.02 2020, TASR

Bratislava, 21. februára - Ministerstvo vnútra (MV) SR dá zlikvidovať nezákonne umiestnený odpad na skládke Vlčie hory. Informáciu o vyhlásení verejného obstarávania zverejnilo vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie v piatok. Z oznámení vyplýva, že predpokladané náklady na analýzu a následné odstránenie odpadu sú päť miliónov eur bez DPH.

N. Kurilla: Očakávame, že enkapsulácia vrakunskej skládky začne v lete

24.02 2020, TASR

Bratislava, 21. februára - Štátny tajomník Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Norbert Kurilla očakáva, že sa umiestnenie tesniacej steny na území bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni začne v lete tohto roka.

Sudy s PCB odstránia zo Strážskeho po geologickom prieskume, začnú s ním na jar

10.02 2020, TASR

Strážske, 7. februára – Procesu odstránenia sudov s niekoľkými stovkami ton toxického odpadu, ktoré sa nachádzajú v areáli bývalého štátneho podniku Chemko Strážske a jeho okolí, bude predchádzať geologický prieskum lesnej obory.

Odkalisko Poša do režimu mimoriadnej situácie nezaradia

10.02 2020, TASR

Poša, 7. februára – Odkalisko nad obcou Poša v okrese Vranov nad Topľou nezaradia do režimu mimoriadnej situácie. Podľa rezortov vnútra a životného prostredia na to nie sú dôvody.

Starostovia z okolia odkaliska Poša sú znepokojení, napísali premiérovi

06.02 2020, TASR

Nižný Hrušov, 5. februára – Starostovia obcí z okolia odkaliska Poša v okrese Vranov nad Topľou sú znepokojení v súvislosti s mimoriadnou situáciou vyhlásenou pre prítomnosť sudov s toxickými látkami pochádzajúcimi z výroby v bývalom štátnom podniku Chemko Strážske.

MV SR: Výber firmy na odstránenie sudov s PCB látkami bude trvať týždne

31.01 2020, TASR

Strážske, 30. januára – Výber spoločnosti, ktorá bude z areálu bývalého štátneho podniku Chemko Strážske a jeho okolia odstraňovať, a prípadne i likvidovať, sudy s nebezpečným odpadom obsahujúcim PCB látky, bude trvať niekoľko týždňov.

MŽP SR: Pitné vody Žitného ostrova nie sú ohrozené záťažou v Žabom majeri

29.01 2020, TASR

Bratislava, 28. januára - Pitné vody Žitného ostrova nie sú ohrozené environmentálnou záťažou zo skládky v bratislavskej mestskej časti Rača, v lokalite Žabí majer. Deklaruje to Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.