Preskočit na obsah

Kľúčové údaje o ŽP na Slovensku

17.02 2021, Enviroportal

Informačná brožúra Životné prostredie v Slovenskej republike v roku 2019 – Kľúčové údaje a informácie obsahuje informácie o životnom prostredí v prehľadnej forme a je doplnkovým materiálom k Správe o stave životného prostredia v Slovenskej republike v roku 2019.

Riaditeľka IŽP Košice tvrdí, že šéf SIŽP zavádzal, keď informoval o jej odvolaní

29.01 2021, TASR

Bratislava, 28. januára – Riaditeľka Inšpektorátu životného prostredia Košice Angelika Theinerová tvrdí, že generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) Ján Jenčo zavádzal, keď v utorok (26. 1.) na tlačovej konferencii k prípadu odkaliska Poša informoval verejnosť o jej odvolaní z funkcie.

Starostovia závery SIŽP vítajú, TP2 považuje postup inšpekcie za tendenčný

28.01 2021, TASR

Nižný Hrušov, 27. januára – Predstavitelia samospráv z okolia odkaliska Poša uvítali závery Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) vo veci vypúšťania odpadových vôd z areálu Chemka Strážske do Kyjovského potoka cez odkalisko.

SIŽP vydala príkaz na zastavenie vypúšťania odpadových vôd do odkaliska Poša

27.01 2021, MŽP SR

V pondelok 25. januára sa uskutočnilo zasadnutie pracovnej skupiny ustanovenej vo veci šetrenia mimoriadneho zhoršenia kvality vôd na potoku Kyjov. Jedným z opatrení uložených pracovnou skupinou pôvodcovi mimoriadneho zhoršenia kvality vôd je povinnosť ukončiť vypúšťanie odpadových vôd z areálu Chemko Strážske do odkaliska Poša.

Bratislava: Stavebným rozhodnutím k sanácii skládky sa bude zaoberať OÚ

19.01 2021, TASR

Bratislava, 18. januára – Spisom a stavebným rozhodnutím pre projekt sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni sa bude zaoberať Okresný úrad (OÚ) Bratislava ako príslušný odvolací orgán. 

Budaj: Riešením pre vrakunskú skládku by bola úplná likvidácia toxického odpadu

07.01 2021, TASR

Bratislava, 6. januára - Optimálnym riešením pre vrakunskú skládku v Bratislave by bola úplná likvidácia toxického odpadu a nie jej zabetónovanie bez riešenia. V rozhovore pre TASR to povedal šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) s tým, že celú vec skúmajú experti aj audit ministerstva. 

J. Mičovský:V lokalite Chemko Strážske je dôležité riešiť otázku likvidácie...

03.12 2020, TASR

Bratislava, 2. decembra - V lokalite Chemko Strážske je dôležité riešiť otázku likvidácie sudov, z ktorých vyteká PCB látka do pôdy. V stredu po rokovaní vlády to uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO).

A. Zemanová: Opatrenia na Žitnom ostrove musia byť dlhodobé a trvalo udržateľné

25.11 2020, TASR

Bratislava, 24. novembra – Opatrenia na Žitnom ostrove musia byť dlhodobé a trvalo udržateľné pre ďalšie generácie. Pre TASR to uviedla poslankyňa parlamentu Anna Zemanová (SaS) s tým, že sa na tom zhodli špecialisti a odborná verejnosť na online diskusii k Národnému projektu záchrany Žitného ostrova.

Najviac PCB zaznamenali u zvierat z okolia odkaliska Poša

24.11 2020, TASR

Strážske, 23. novembra – Otázkou rozsahu kontaminácie polychlórovanými bifenylmi (PCB) v regióne Zemplína v súvislosti s environmentálnymi záťažami bývalého štátneho podniku Chemko Strážske a odkaliska Poša sa zaoberali aj veterinári. Spomedzi 41 obcí štyroch okresov, kde zisťovali obsah PCB látok u zvierat z domácich chovov, vyšli najhoršie výsledky v obciach v okolí odkaliska Poša. 

L. Sólymos: Posun pri skládke vo Vrakuni je dobrá správa pre celý Žitný ostrov

23.11 2020, TASR

Bratislava, 21. novembra - Rok trvajúce stavebné konanie je snáď poslednou epizódou zákopovej vojny, ktorú proti sanácii bývalej skládky vo Vrakuni viedli niektorí z osobných dôvodov. Verí v to bývalý minister životného prostredia László Sólymos, za ktorého éry sa proces odstraňovania environmentálnej záťaže naštartoval.