Preskočit na obsah

Návrh riešenia na odstránenie vrakunskej skládky by mal byť hotový o rok

22.03 2023, TASR

Bratislava 21. marca – Návrh riešenia na odstránenie bratislavskej vrakunskej skládky by mal byť hotový do marca budúceho roka. Na tlačovej konferencii o tom informoval štátny tajomník ministerstva investícii Dušan Velič. V programe Slovensko je na odstránenie envirozáťaží vyčlenených 239 miliónov eur.

Slovensko-holandská spolupráca pri sanácii envirozáťaže vo Vrakuni

13.03 2023, Enviroportal

Zástupcovia vedeckých inštitúcií, samosprávy a občianskych aktivistov zo Slovenska a experti z Holandska a Českej republiky sa stretli za okrúhlym stolom na Bratislavskom hrade, aby diskutovali o možných riešeniach sanácie bratislavskej vrakunskej skládky.

Ministerstvo životného prostredia navrhlo spolupodieľať sa na prevádzke čistiarne odpadových vôd v areáli Petrochema Dubová

02.03 2023, TASR

Bratislava/Nemecká 1. marca – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR navrhlo spoločnosti PTCHEM finančne sa spolupodieľať na prevádzke čistiarne odpadových vôd (ČOV) v areáli bývalej rafinérie Petrochema Dubová v obci Nemecká.

Na uzatvorenie skládky odpadu si mesto Vráble vezme úver

20.02 2023, TASR

Vráble 18. februára – Mesto Vráble si vezme úver z Environmentálneho fondu na financovanie uzatvorenia skládky odpadov v meste. Prijatie úveru vo výške 882.794 eur schválili mestskí poslanci na štvrtom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vo Vrábľoch.

Slovenská inšpekcia životného prostredia začala vykonávať štátny dozor pri výstavbe Klingerky 2 a 3

17.02 2023, TASR

Bratislava 16. februára – Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) začala riadny výkon štátneho dozoru pri výstavbe projektu Klingerka 2 a 3 v Bratislave. Potvrdil hovorca SIŽP Dávid Vido.

Rieka Slaná je znečistená už rok, petíciou žiadajú urýchlené doriešenie výtoku z bane

17.02 2023, TASR

Nižná Slaná 16. februára – V Nižnej Slanej sa ani rok po prvotnom znečistení rieky Slaná nepodarilo úplne zastaviť výtok mineralizovaných banských vôd zo železorudnej bane v areáli bývalého banského podniku Siderit. Viac ako 500 ľudí už preto podpísalo petíciu za urýchlené doriešenie situácie.

J. Budaj: Skládka v bratislavskej Vrakuni je pre nás neustále cieľom

09.02 2023, TASR

Bratislava 8. februára – Bývalá skládka Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni je pre ministerstvo životného prostredia neustále cieľom. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol dočasne poverený šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO).

Občianske združenie Za našu vodu podalo sťažnosť na Ministerstvo životného prostredia SR pre neriešenie skládky vo Vrakuni

31.01 2023, TASR

Bratislava 30. januára – Sanácia bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni sa za posledné tri roky neposunula ani o krok. Občianske združenie (OZ) Za našu vodu preto podalo sťažnosť na Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Žiada ho, aby v tejto veci bezodkladne konalo a urýchlene odkúpilo pozemky nad skládkou.

Presakujúcu skládku vo Veternej Porube opätovne uzatvoria

25.01 2023, TASR

Liptovský Mikuláš 24. januára – Presakujúcu skládku komunálneho odpadu vo Veternej Porube opätovne uzatvoria. Mesto Liptovský Mikuláš si na to vezme dvojmiliónový úver od Environmentálneho fondu. Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková s tým, že prijatie úveru schválilo mestské zastupiteľstvo.

O sanácii kontaminovaných území na medzinárodnej úrovni

18.01 2023, Enviroportal

Jedna z najväčších medzinárodných konferencií RemTech Europe 2023 zameraná na sanáciu kontaminovaných území sa bude konať v septembri (18. - 22. 9.) v talianskej Ferrare. Bohatý odborný program počas piatich spestria ukážky vybraných spoločností s použitím patentovaných technológií či odbornými kurzami so školiteľmi z celého sveta.