Poša: Povinná osoba pre sanáciu odkaliska by mala byť známa v novembri

11.11 2019, TASR

Poša, 4. novembra - Proces určenia povinnej osoby pre sanáciu odkaliska Poša (okrese Vranov nad Topľou) by mal byť ukončený v novembri. Následne bude povinná osoba povinná predložiť plán prác, ktorý bude riešiť ďalší postup pri likvidácii environmentálnej záťaže. Pre TASR to potvrdil vedúci odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu (OÚ) Prešov Miroslav Benko.

RE/ŠTART ENVIRÓZY

07.10 2019,

Slovenská agentúra životného prostredia pravidelne inovuje svoju ponuku v oblasti environmentálnej výchovy a vzdelávania. Niekoľkým zmenami prešiel počas svojej existencie aj školský program vo formáte outdoorovej hry -  Enviróza, ktorého nové kolo sa spúšťa práve dnes (7. októbra 2019). Všetci hráči, ktorí sa zapoja do hľadania a určovania environmentálnych záťaží (EZ) a uverejnia  online informácie o nich, sa môžu tešiť na jeho výrazné zmeny.

Poša: Struskovod odkalisko neobíde, spoločnosť zámer stiahla

17.09 2019, TASR

Poša, 13. september – Na verejnom zhromaždení k prerokovaniu zámeru spoločnosti TP2 odstaviť odkalisko Poša prostredníctvom predĺženia struskovodu tak, aby priamo ústil do Kyjovského potoka, konateľ spoločnosti oznámil, že od projektu odstupujú.

Bratislava: Projekt sanácie skládky vo Vrakuni má podpísané územné rozhodnutie

15.07 2019, TASR

Bratislava, 11. júla – Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren podpísal vo štvrtok územné rozhodnutie pre projekt sanácie bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova. Šéf ružinovskej samosprávy o tom informuje na sociálnej sieti.

Vzorky nebezpečných látok z bývalého podniku Chemko Strážske analyzujú

27.06 2019, TASR

Michalovce, 26. júna - Vzorky nebezpečných PCB látok z areálu bývalého štátneho podniku Chemko Strážske v okrese Michalovce analyzujú. Na základe výsledkov sa určí ďalší postup.

L. Sólymos: Pri odkalisku Poša sa čaká na určenie povinnej osoby

16.05 2019, TASR

Nižný Hrušov, 15. mája – Podľa ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) sa pri odkalisku Poša na Zemplíne aktuálne čaká na určenie povinnej osoby. Pre jeho rezort je riešenie starých environmentálnych záťaží prioritou.

P. Pellegrini: Situácia s nájdeným nebezpečným odpadom v Strážskom je krízová

16.05 2019, TASR

Trebišov, 15. mája – Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) chce, aby bola v súvislosti s nájdenými nebezpečnými látkami v areáli bývalého štátneho podniku Chemko Strážske v okrese Michalovce vyhlásená mimoriadna situácia a odpad bol zlikvidovaný na náklady štátu. Uviedol to po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove.

MŽP a MH sa postarajú o niektoré environmentálne záťaže

28.03 2019, TASR

Bratislava, 27. marca - Environmentálne záťaže v Trnovci nad Váhom, Žiari nad Hronom a Rimavskej Sobote budú v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, záťaže v Pohronskom Ruskove, Trstenej a Bardejove v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva (MH) SR. V stredu o tom rozhodla vláda.

Informačná aktivita pre študentov zameraná na problematiku environmentálnych záťaží

27.03 2019,

Slovenská agentúra životného prostredia pripravuje v spolupráci s Fakultou záhradníctva a krajinného inžinierstva Poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Stavebnou fakultou Technickej univerzity v Košiciach 5-dňovú informačnú aktivitu zameranú na problematiku environmentálnych záťaží (EZ) spojenú s exkurziami na vybrané lokality EZ.

Envirorezort podrobí prieskumu 55 potenciálnych environmentálnych záťaží

05.03 2019, TASR

Bratislava, 5. marca - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR má v pláne podrobiť podrobnému geologickému prieskumu 55 potenciálnych environmentálnych záťaží. Ako informoval hovorca rezortu Tomáš Ferenčák, rámcový projekt v hodnote zhruba 6,7 milióna eur chce rezort financovať z eurofondov v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.