MO: Rezort získal vyše 6 mil. eur na sanáciu environmentálnych záťaží kasární

14.02 2019, TASR

Bratislava, 13. februára - Ministerstvo obrany (MO) SR získalo na sanáciu environmentálnych záťaží kasární v Martine, Michalovciach a Piešťanoch viac ako šesť miliónov eur z eurofondov. Tie pokryjú sanačné práce i odborný geologický dohľad. Sanácia je naplánovaná na obdobie rokov 2019 až 2022, dodávatelia vzídu z verejného obstarávania.

Workshopy pre pracovníkov štátnej správy na úseku environmentálnych záťaží

11.12 2018,

6. decembra 2018 sa v didaktickej miestnosti SAŽP konal workshop určený pracovníkom inšpekcie životného prostredia, ktorí pracujú na úsekoch súvisiacich s problematikou environmentálnych záťaží (EZ).

Študenti a problematika environmentálnych záťaží

12.10 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zorganizovala v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity Komenského (PRIF UK) v Bratislave v poradí už tretiu tohtoročnú exkurziu určenú študentom, doktorandom a pedagógom vysokých škôl.

Envirorezort už vysúťažil firmy pre sanáciu skládky vo Vrakuni

11.10 2018, TASR

Bratislava, 11. októbra – Ministerstvo životného prostredia ukončilo súťaž na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni, ktorá trvala od minulého roka. Za 34,1 milióna eur s DPH to bude realizovať skupina dodávateľov tvorená českou spoločnosťou Geotest a slovenskou firmou In Situ P&R.

MŽP bude môcť dopĺňať štátny program sanácie envirozáťaží

11.10 2018, TASR

Bratislava, 10. októbra - Štátny program sanácie environmentálnych záťaží na roky 2016 - 2021 sa bude môcť aktualizovať na úrovni ministerstva. Vyplýva to zo v stredu schváleného návrhu na doplnenie uznesenia vlády. S návrhom prišlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP).

Na východnom Slovensku MŽP eviduje 472 enviromentálnych záťaží

08.10 2018, TASR

Bratislava/Prešov, 7. októbra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR eviduje na Slovensku 1763 enviromentálnych záťaží, viac ako štvrtina z nich, 472, je v Prešovskom a Košickom kraji. V rámci Operačného programu Životné prostredie envirorezort a Ministerstvo obrany (MO) SR zabezpečili ich sanáciu v 19 lokalitách, z toho tri boli na východnom Slovensku.

MŽP SR chce mať možnosť dopĺňať štátny program sanácie envirozáťaží do roku 2021

01.10 2018, TASR

Bratislava, 30. septembra - Envirorezort chce, aby sa Štátny program sanácie environmentálnych záťaží na roky 2016 - 2021 mohol aktualizovať na úrovni ministerstva. Návrhom sa má zaoberať vláda, zatiaľ nie je jasné, na ktorom rokovaní.

Riešenie starých envirozáťaží je pre MŽP prioritou, niečo sa však urýchliť nedá

03.09 2018, TASR

Bratislava, 30. augusta - Pre Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR predstavujú boj proti skládkam a riešenie starých environmentálnych záťaží priority. V reakcii na vyhlásenie opozičnej strany SaS, že je rezort k riešeniu týchto problémov ľahostajný, to povedal jeho hovorca Tomáš Ferenčák.

SaS: MŽP je k environmentálnym záťažiam ľahostajné, mohlo ich riešiť už predtým

03.09 2018, TASR

Bratislava, 30. augusta - Súčasné vedenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR je ľahostajné k environmentálnym záťažiam. Ukazuje to podľa nej napríklad prístup ministerstva k rekultivácií záťaží v Seredi, Považskom Chlmci a obci Poša.

Nižný Hrušov: Petíciou chcú dosiahnuť zrušenie odkaliska v Poši

22.08 2018, TASR

Nižný Hrušov, 21. augusta – Petíciou, ktorú v utorok odštartovali v Nižnom Hrušove vo Vranovskom okrese, chce iniciatíva okolitých obcí a ďalších subjektov dosiahnuť zrušenie odkaliska v Poši a jeho následnú sanáciu a rekultiváciu.