Kráčaj udržateľne!

26.10 2020, Enviroportal

Vyzývajú organizátori zo Slovenskej agentúry životného prostredia najmladšiu generáciu prostredníctvom 5. kola súťaže Envirospektrum. Svoje udržateľné kroky a kroky ich bezprostredného okolia majú za úlohu opäť zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu.

Škôlkarov korona nezastavila, získali medzinárodný titul Zelená škola

06.10 2020,

Zvolen, 6. 10. 2020 - Ani obmedzené fungovanie uplynulé mesiace nezabránilo 12 škôlkam splniť podmienky na získanie medzinárodného certifikátu programu Zelená škola, ktorý realizuje CEEV Živica. Ide o najväčší environmentálny výchovno-vzdelávací program na svete a na Slovensku funguje 16 rokov.

Portál Čierna labuť pripravuje špeciálnu sériu podcastov o Svete budúcnosti

02.09 2020,

Ako by mohol vyzerať a fungovať svet, keby sme sa po odznení pandémie koronavírusu nevrátili do starých koľají, ktoré sa v mnohom ukazujú ako neudržateľné?

V Semerove sa v školskej záhrade „učí“ aj počas letných prázdnin

04.08 2020,

Školy počas letných prázdnin svoje brány zvyčajne zatvárajú. Opakom sú však tie, ktoré areály prebudovali na inšpiratívne učebné priestory fungujúce v súlade s prírodou počas celého roka. Deti lákajú nielen sa hrať, ale i dobrovoľne pomáhať.

Bielokarpatská misia vyvrcholí predstavením prác na Trenčianskom hrade

17.07 2020, TASR

Vršatské Podhradie, 15. júla – Spoznať región Bielych Karpát a zdokonaliť sa v tvorbe reportáží o životnom prostredí je hlavným cieľom päťdňového workshopu Bielokarpatská misia Mladých reportérov pre životné prostredie. Články a videá predstavia na záver workshopu na Trenčianskom hrade.

V košickej botanickej záhrade pribudne nový dendrologický chodník

10.07 2020, TASR

Košice, 9. júla – Nový dendrologický chodník za desiatky tisíc eur má pribudnúť v Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. Na dĺžke 1150 až 1200 metrov nájde široká verejnosť viac ako 80 drevín z celého sveta.

Oslávte Deň životného prostredia prihlásením do programu Zelená škola

05.06 2020,

48 rokov po prvom svetovom rokovaní o stave životného prostredia a jeho ochrane stále platí, že máme len jednu Zem. Prispejte k jej ochrane zapojením svojej školy do najväčšieho celoslovenského environmentálne-vzdelávacieho programu Zelená škola.

Dotknite sa vody objektívom fotoaparátu

18.05 2020,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyzýva prostredníctvom týchto slov najmladšiu generáciu, aby sa zapojila do 4. kola fotografickej súťaže Envirospektrum na tému Voda nad zlato.

Učitelia základných škôl chcú učiť vonku

09.05 2020,

CEEV Živica pri príležitosti Medzinárodného dňa vyučovania vonku, ktorý tento rok pripadá na 21. máj, zrealizovala prieskum medzi učiteľmi základných škôl o tom, či a aké predmety by chceli preniesť z triedy von do prírody - do lesa, parku alebo záhrady. Z prieskumu vyplýva, že učitelia vonku jednoznačne učiť chcú, ale potrebujú metodickú podporu.

Zvolen: Vzdelávací ústav NLC presunul svoje aktivity do online priestoru

06.05 2020, TASR

Zvolen, 5. mája – Národné lesnícke centrum – Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen (NLC – ÚLPV), ktorý sa zameriava na prácu s verejnosťou, pristúpil v súčasnom nepriaznivom období šírenia ochorenia COVID-19 k digitálnemu environmentálnemu vzdelávaniu.