Najlepším mladým zoológom Slovenska v tomto roku je školák P. Lešo

06.06 2019, TASR

Bojnice, 5. júna - Najlepším mladým zoológom Slovenska v tomto roku je školák Peter Lešo. Stal sa absolútnym víťazom tretieho ročníka Zoo Lympiády, ktorú pripravili Národná zoologická záhrada Bojnice, Knižnica Jána Kollára v Kremnici a občianske združenie Kremnické vrchy.

Súťaž Skutok pre mokraď vyhrali Hôrčatá

06.06 2019,

Záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s Naturou – Skutok pre mokraď vyhrala prieskumná skupina Hôrčatá zo Základnej školy v  obci Hôrka. Odbornú porotu zaujala  aktivitami v prospech mokradí,  ktoré zrealizovali nielen pre svojich spolužiakov.

Vysoké Tatry: Vedomosti školákov opäť preverí súťaž Putovná sova

06.06 2019, TASR

Vysoké Tatry, 5. júna – Vedomosti školákov opäť preverí súťaž Putovná sova, jej 15. ročník sa uskutoční v piatok 7. júna v priestoroch Expozície tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici. „Víťazi si domov odnesú drevenú sošku sovy, ktorá je symbolom múdrosti a bude im pripomínať ich úspech,“ informovala Martina Petránová zo Štátnych lesov Tatranského národného parku (ŠL TANAP).

Banská Bystrica: V mestskom parku sa v piatok hovorilo o ochrane ovzdušia

03.06 2019, TASR

Banská Bystrica, 31. mája - V Mestskom parku v Banskej Bystrici sa v piatok hovorilo o ochrane ovzdušia a životného prostredia. Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) tam spolu s partnerskými organizáciami organizovala Festival Zeme ako sprievodné podujatie medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2019.

Poprad: V átriu ZŠ s MŠ Tajovského vytvoria jazierko a zvýšia biodiverzitu

29.05 2019, TASR

Poprad, 29. mája - Mladí odborníci zo študentského tímu z Košíc, prihlásení v tohtoročnej súťaži „Pre vodu“, začínajú so spracovaním projektu zadržania a využitia dažďovej vody v Základnej škole s Materskou školou Tajovského v Poprade.

Žiaci z B. Bystrice a Zvolena si pripomenuli Svetový deň biodiverzity

23.05 2019, TASR

Banská Bystrica, 22. mája - Dôležitosť ochrany prírodnej rozmanitosti si v utorok (21. 5.) pri príležitosti Svetového dňa biodiverzity, ktorý pripadá na stredu, pripomenulo približne 120 žiakov z banskobystrických a zvolenských škôl v areáli čistiarne odpadových vôd v Rakytovciach, mestskej časti Banskej Bystrice.

Včelnica v záhrade dolnokubínskej základnej školy pomôže pri výučbe detí

22.05 2019, TASR

Dolný Kubín, 21. mája – Vzdelávacie, ekologické aj praktické účely bude spĺňať nová včelnica v záhrade dolnokubínskej Základnej školy (ZŠ) Petra Škrabáka, ktorú slávnostne sprístupnili v utorok dopoludnia.

MŽPSR: Na dostavbu strediska envirovýchovy pôjde 1, 2 milióna eur zo zahraničia

16.05 2019, TASR

Bratislava, 13. mája – Na dostavbu strediska environmentálnej výchovy pri Zemianskej Olči Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) vyčlenila zo zahraničných fondov 1,2 milióna eur.

Projekt Zelenej školy funguje 15 rokov

06.05 2019, TASR

Bratislava, 5. mája – Projekt Zelenej školy, ktorá sa zaoberá environmentálnou výchovou, funguje už 15. rok. V tomto roku sa do projektu zatiaľ zapojilo 345 škôl.

Lesná škola Čermeľ – Hlinné pri Košiciach otvorila svoju druhú sezónu

03.05 2019, TASR

Košice, 2. mája – Druhú sezónu otvorila vo štvrtok Lesná škola Čermeľ – Hlinné pri Košiciach. Zameraná je na organizovanie pravidelných zážitkových a poznávacích aktivít v rámci lesnej pedagogiky v lesnom prostredí.