Preskočit na obsah

Infocentrum v Gabčíkove pre veľký záujem predlžuje otváracie hodiny

22.09 2023, Enviroportal

Koncom júna tohto roka otvorila Vodohospodárska výstavba, š.p. zmodernizované Infocentrum pri Vodnom diele Gabčíkovo s bezplatným vstupom. Prvé čísla návštevnosti jasne ukazujú, že modernizácia centra prilákala stovky ľudí a oproti minulým rokom sa dá predpovedať rekordná návštevnosť.

V múzeu a knižnici v Rožňave štartuje cyklus prednášok o význame a ochrane vody

22.09 2023, TASR

Rožňava 21. septembra – V Baníckom múzeu a Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave vo štvrtok štartuje cyklus prednášok o význame a hospodárnom nakladaní s vodou. Prednášky sú realizované v rámci projektu, ktorého súčasťou je i realizácia opatrení vedúcich k ochrane vody a životného prostredia v oboch inštitúciách. Informovala manažérka kultúry múzea Erika Hermélyi Gecelovská. 

Školy sa môžu zapojiť do súťaže o fotovoltické panely

11.09 2023, TASR

Bratislava 8. septembra – Školy sa môžu zapojiť do súťaže o fotovoltické panely s kompletnou inštaláciou. Súťaž organizuje Ekofond SPP, cieľom je podporiť rozvoj a povedomie o využití obnoviteľných zdrojov energie a s nimi spojenú ochranu životného prostredia. Informovali organizátori. 

Nová vzdelávacia kampaň SAŽP sa bude venovať klíme

08.09 2023, Enviroportal

Po úspešne ukončenej kampani Zatoč s odpadom pokračuje Slovenská agentúra životného prostredia s environmentálnou výchovou a osvetou v aktuálnych témach. Od začiatku školského roka až do jeho skončenia budeme verejnosti adresovať výzvy spojené s klímou. Práve tá nás dennodenne ovplyvňuje a volá do akcie. Prvou výzvou z kampane klímaTYzuj bude počas septembra adoptovať si strom.

Školáci môžu do konca septembra zahlasovať v ankete Strom roka

05.09 2023, TASR

Banská Bystrica 4. septembra – V aktuálnej ankete Strom roka majú školy zo Slovenska možnosť zapojiť sa do hlasovania za 12 obľúbených stromov z finálovej dvanástky. Hlasovanie je otvorené pre všetky typy škôl od 4. do 30. septembra a súťaží sa v dvoch kategóriách. Informovala manažérka ankety Strom roka z banskobystrickej Nadácie Ekopolis Martina Hromadová. 

Ponuka environmentálnej výchovy a vzdelávania SAŽP 2023/24

30.08 2023, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia dáva do pozornosti Ponuku environmentálnej výchovy a vzdelávania na školský rok 2023/2024.

Základné a stredné školy sa môžu prihlasovať do ďalšieho projektu Elektroodpad – Dopad

22.08 2023, TASR

Bratislava 21. augusta – Základné (ZŠ) a stredné školy (SŠ) sa môžu prihlasovať do projektu Elektroodpad – Dopad 7. Urobiť tak môžu do 22. septembra. Informovali z Centra environmentálnej a etickej východy (CEEV) Živica.

Na druhom ročníku Letnej klimatickej akadémie sa zúčastní 25 mladých ľudí

22.08 2023, TASR

Bratislava 21. augusta – Na druhom ročníku Letnej klimatickej akadémie sa zúčastní 25 mladých ľudí. Čaká ich niekoľko prednášok napríklad na tému zelenej transformácie, kritického myslenia či greenwashingu. 

Z bývalej poľovníckej chaty vo Veľkej Fatre chcú urobiť výskumnícke centrum

18.08 2023, TASR

Ružomberok 17. augusta – Bývalú poľovnícku chatu na Smrekovici v Národnom parku (NP) Veľká Fatra plánujú v blízkej budúcnosti prebudovať na výskumnícke centrum. Objekt by mal zároveň slúžiť aj ako zázemie pre prírodný turizmus. Potvrdil riaditeľ Správy NP Veľká Fatra Eduard Apfel.

V botanickej záhrade v Tatranskej Lomnici pribudol pocitový chodník

04.08 2023, TASR

Vysoké Tatry 3. augusta – Šancu naplno precítiť rôznorodé prírodné materiály umožní návštevníkom Expozície tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici nový Chodník cez lávku pod korunami stromov. Tento týždeň sa stal súčasťou jej vyše trojhektárového areálu. Informovala o tom vedúca expozície Janka Černická.