Košice: Žiaci ZŠ sa v rámci Botanikiády oboznámia s rôznymi rastlinami

17.05 2018, TASR

Košice, 16. mája - So známymi i menej známymi rastlinami, ktoré je možné využiť aj ako potraviny, sa oboznámia žiaci základných škôl v rámci Botanikiády. Deviatykrát ju organizuje Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Linda Babušík Adamčíková.

Zelené školy majú týždeň Zeme

24.04 2018,

Tento týždeň (23. – 27. apríla) sa bude na školách poukazovať na environmentálne a etické problémy v textilnom priemysle a pretvárať staré oblečenie na nové, diskutovať o zero waste životnom štýle zameranom na minimalizáciu odpadu, žiaci zorganizujú piknik s lokálnymi a sezónnymi potravinami, budú šiť plátenné tašky a vrecká ako súčasť kampane za alternatívu voči igelitkám.

Mladí reportéri z Púchova

24.04 2018,

Mladí reportéri sa so svojím videom prihlásili do súťaže Litter Less Campaign, ktorej slávnostné vyhlásenie sa bude konať v Kodani.

EnvirOtázniky v znamení prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO

05.04 2018,

Slovensko, srdce Európy, je krajina s nespočetným množstvom prírodných krás a tradícií. Aby sme si toto naše dedičstvo chránili a zachovali, musíme ho dobre poznať. Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) preto 4. apríla 2018 vyhlásila už XIII. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl EnvirOtázniky zameranú na získavanie poznatkov z tejto oblasti.

O seminár prejavilo záujem 205 zamestnancov štátnej vodnej správy

01.04 2018,

Zmenám v legislatíve v oblasti vodného hospodárstva bol venovaný seminár pre zamestnancov štátnej vodnej správy, ktorý sa uskutočnil  17. - 18.  apríla  2018 v Banskej Bystrici.

Projekt Živice učí deti bádať v svojom okolí

26.03 2018, TASR

Bratislava, 25. marca – Priblížiť deťom okolie, ktoré často vôbec nevnímajú, je cieľ česko-slovenského projektu Tajný život mesta, ktorý realizuje bratislavské Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Asi 200 detí z 50 slovenských miest vytvára hľadačky o prírode

26.03 2018, TASR

Zvolen, 26. marca – Poézia je jednou zo súčastí questu (hľadačky), ktorú školské tímy zložené z jedného učiteľa a štyroch žiakov vytvárajú v týchto dňoch vo svojich mestách. Hľadačka je dobrodružná vychádzka a jej cieľom je priblížiť deťom prírodné prvky a biodiverzitu mesta, o ktorých často ani netušia.

V. Tatry: Súťažný kvíz o Tatranskom národnom parku pozná víťazov

14.03 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 13. marca – Súťaž s mobilnou aplikáciou Kvíz Tatranského národného parku (TANAP), ktorú ešte koncom minulého roka spustili Štátne lesy (ŠL) TANAP, má svojich víťazov. ,,Traja šťastlivci sa už tešia zo svojej výhry," informovala Martina Petránová zo ŠL TANAP.

Zelený vzdelávací fond rozdelí na projekty 155 000 eur

12.03 2018, TASR

Banská Bystrica, 10. marca - Zelený vzdelávací fond, ktorý bol zriadený so zámerom podporiť tretí sektor v snahe o environmentálne vzdelávanie, výchovu a osvetu v spoločnosti, podporí projekty za 155 000 eur. Finančné prostriedky do fondu venovali súkromné spoločnosti, jedna súkromná osoba a rezort životného prostredia.

Nitra: Ekotopfilm ponúkol 23 dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou

01.03 2018, TASR

Nitra, 28. februára – Viac ako dve desiatky dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou priniesla do Nitry regionálna Tour Ekotopfilm – Envirofilm, ktorá sa dnes skončila v priestoroch Mlyny Cinemas. Milovníci prírody si počas dvoch dní mohli pozrieť 23 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavých diskusií.