Preskočit na obsah

Kritériá krásy pre zeleninu a ovocie zhoršujú problém plytvania potravinami

05.10 2022, Enviroportal

Plytvanie potravinami je jeden z najväčších svetových problémov, a to z etického, ekonomického, zdravotného aj environmentálneho hľadiska. Potravinový odpad neznamená len vyhodené jedlo a peniaze.

Zatoč s odpadom pokračuje s novinkami

08.09 2022, Enviroportal

Výchovno-vzdelávacia kampaň Slovenskej agentúry životného prostredia bude žiakov, učiteľov a najmä širokú verejnosť sprevádzať aj počas tohto školského roka. Od septembra 2022 do júna 2023 spoločne, prostredníctvom desiatich tém môžeme prispieť k zlepšeniu osvety a informovanosti o problematike odpadov.

Štátna ochrana prírody SR otvára 8.ročník medzinárodného podujatia MLÁDEŽ V HORÁCH

04.07 2022, Enviroportal

V rámci 8.ročníka medzinárodného podujatia MLÁDEŽ V HORÁCH sa v priebehu mesiaca júl uskutoční v 9 rôznych krajinách Álp a Karpát množstvo zaujímavých podujatí venovaných deťom a mládeži. Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) otvorila sériu zážitkových programov už cez víkend.

Aký je život plastovej igelitky?

06.06 2022, Enviroportal

V roku 1962 vytvoril švédsky obalový dizajnér Sten Gustaf Thulin prvé plastové nákupné tašky a výrazne tak zasiahol aj do životného prostredia. V roku 2010 každý Európan použil priemerne 198 jednorazových plastových tašiek, tzv. „igelitiek“.

Envirorezort štartuje Zelený vzdelávací fond

17.05 2022, Enviroportal

Ministerstvo životného prostredia SR prostredníctvom (MŽP SR) Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) po zásadných zmenách spúšťa 4. ročník Zeleného vzdelávacieho fondu. Jeho cieľom je naďalej podporiť environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu na území Slovenskej republiky. V tomto ročníku bude podpora zo Zeleného vzdelávacieho fondu (ZVF) poskytnutá formou dotácie z prostriedkov Environmentálneho fondu v celkovej výške 150 tisíc eur.

 

M(i)esto pre ľudí

05.05 2022, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje 6. kolo fotografickej súťaže detí a tínedžerov Envirospektrum na tému M(I)ESTO PRE ĽUDÍ.

Povedzte NIE letákom v schránkach

07.04 2022, Enviroportal

Papier je po plastoch druhá najčastejšie používaná surovina v bežnom živote ľudí. Vyrába sa z neho široké spektrum výrobkov dennej spotreby, napríklad aj obaly. Aktuálnym trendom v obalovom priemysle je nahrádzanie plastových obalov práve tými papierovými. 

NLC pripravilo program k Medzinárodnému dňu lesov

17.03 2022, Enviroportal

Pri príležitosti desiateho výročia Medzinárodného dňa lesov, ktorý sa oslavuje 21. marca,  pripravilo Národné lesnícke centrum (NLC) sériu workshopov a podujatí najmä pre materské a základné školy.

Zapojte sa do programu BOCIAN

16.03 2022, Enviroportal

S jarným príletom bocianov bielych (Ciconia ciconia) zo svojich zimovísk na naše územie začína aj ekovýchovný program BOCIAN. Výnimočný monitorovací program má už 21 rokov.

SAŽP vyzýva: Napime sa bez obalu!

03.03 2022, Enviroportal

Slovenskí spotrebitelia obľubujú pestré druhy nápojov. Nápojové obaly, takisto ako aj rozličné poháriky, slamky či miešadlá však majú životnosť iba niekoľko minút, dokonca sekúnd a stávajú sa odpadom. Problémom je ešte stále slabá dostupnosť nápojov vo vratných obaloch, ale aj naša pohodlnosť.