Preskočit na obsah

Najlepších mladých enviroreportérov čaká prezentácia na medzinárodnom fóre

23.04 2021, TASR

Trenčín, 22. apríla – Viac ako 60 článkov, fotografií a videí prihlásili mladí enviroreportéri z celého Slovenska do národného kola súťaže Mladí reportéri pre životné prostredie. TASR o tom informoval Richard Medal z Centra environmentálnych aktivít Trenčín.

Slovenská akadémia vied predstaví témy doktorandského štúdia online

12.04 2021, Enviroportal

Najväčšia vedecká inštitúcia na Slovensku prvýkrát predstavuje témy doktorandského štúdia interaktívnou online formou. Na svojej internetovej stránke odštartovala virtuálne podujatie Týždeň otvorených dverí.

NLC chce svoje skúsenosti z lesnej pedagogiky preniesť aj do Moldavska

29.03 2021, TASR

Zvolen, 26. marca  Národné lesnícke centrum (NLC) – Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania Zvolen chce pomôcť kolegom z Moldavska v oblasti environmentálneho vzdelávania. V týchto dňoch predložilo svoj projektový zámer s názvom Transfer poznatkov a zvyšovania povedomia o udržateľnom využívaní prírodných zdrojov na príklade lesnej pedagogiky do programu SlovakAid, ktorý zastrešuje rozvojovú pomoc Slovenskej republiky.

SAŽP vyhlásila 15. ročník súťaže EnvirOtázniky

26.03 2021, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia vyhlasuje XV. ročník celoslovenskej olympiády o životnom prostredí EnvirOtázniky určenej žiakom II. stupňa základných škôl.

Súťaž pre deti a mládež: Ako pomôcť zvieratám putovať krajinou?

01.03 2021, Enviroportal

V rámci projektu ConnectGREEN, ktorý sa zameriava na obnovu a manažment biokoridorov v horských regiónoch povodia Dunaja, vznikla aktivita zameraná aj na deti a mládež. Štátna ochrana prírody SR spoločne s partnermi – WWF Slovensko, Slovenskou agentúrou životného prostredia a SPECTRA Centrum Excelencie EÚ pri STU v Bratislave – spúšťa videosúťaž s názvom Konektivita pre všetkých.

NLC bude vzdelávať učiteľov v oblasti lesnej pedagogiky

23.02 2021, TASR

Zvolen, 22. februára – Národné lesnícke centrum – Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania (NLC-ÚLPaV) Zvolen získalo oprávnenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na poskytovanie inovačného vzdelávania pre pedagogických zamestnancov pre oblasť lesnej pedagogiky ako súčasti environmentálnej výchovy. 

Program ochrany prírody

23.02 2021,

Zdroj financovania: Environmentálny fond
Správca programu: Štátna ochrana prírody SR
Dátum vyhlásenia: 10. 2. 2021
Dátum uzavretia: 19. 3. 2021
Viac informácií: http://pop.sopsr.sk/

Lesy: Výročie lesnej pedagogiky na Slovensku prinesie podujatia aj konferenciu

15.02 2021, TASR

Zvolen, 15. februára – Pri príležitosti 20. výročia lesnej pedagogiky na Slovensku môžu ľudia sledovať sériu podujatí a aktivít, vyvrcholením bude v závere tohto roku odborná konferencia o tejto téme. TASR o tom informoval hovorca Národného lesníckeho centra (NLC) vo Zvolene Ján Lichý. 

Lockdown ich nezastavil: žiaci učiteľmi o elektroodpade

04.02 2021, Enviroportal

Čo je však ukryté za výrobou mobilného telefónu? Akú cestu prejde od ťažby koltánu v afrických baniach, cez výrobné linky až k nám, domov? Kto nám elektroniku vyrába a ako sa likviduje? Dá sa z nej ťažiť zlato? A prečo by nás to malo zaujímať?

Súťaž: Čo pre teba znamená voda?

03.02 2021,

Liptovská vodárenska spoločnosť, a. s.: Témou svetového dňa vody 2021, ktorý si na celom svete pripomínajú 22. marca nielen významné organizácie a inštitúcie, ale aj obyvatelia všetkých krajín na svete, je: Čo pre teba znamená voda?