Nová hra vo virtuálnej realite má žiakov naučiť triediť odpad a recyklovať

07.08 2019, TASR

Bratislava, 6. augusta – Zdôrazniť potrebu ochrany životného prostredia a triedenia odpadu má za úlohu nová hra vo virtuálnej realite. Stojí za ňou organizácia Moving Environment v spoluprácu s občianskym združením Príroda na dotyk a Fakultou informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Letná univerzita vody v Košiciach sa skončila, dažďové záhrady sú hotové

15.07 2019, TASR

Košice, 12. júla – Prvý ročník Letnej univerzity vody ukončilo v piatok v Košiciach viac ako 50 dospelých účastníkov tohto kurzu zo Slovenska, Francúzska a Anglicka. Počas piatich dní vybudovali osem drevených hrádzok v lese – v Čermeľskom údolí, a dve dažďové záhrady v areáli Základnej školy Hroncova.

TSK je prvým slovenským krajom so schválenou koncepciou environmentálnej výchovy

15.07 2019, TASR

Trenčín, 9. júla  – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) je prvým slovenským krajom, ktorý má krajskú koncepciu environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety do roku 2030. Schválili ju v pondelok (8. 7.) poslanci Zastupiteľstva TSK.

Zaježová: Vo vzdelávacom centre otvorila Živica svoju tretiu včelnicu

28.06 2019, TASR

Zaježová, 27. júna - Vo Vzdelávacom centre Zaježová v okrese Zvolen otvorili vo štvrtok tretiu vzdelávaciu včelnicu Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. Primárne je určená žiakom základných škôl, pričom ukazuje život včiel v úli a tiež v prenosnom pozorovacom úli.

Zvolen: Do súťaže o najkrajší lesný kalendár poslali žiaci 333 prác

25.06 2019, TASR

Zvolen, 21. júna - Približne 3700 školopovinných detí z celého Slovenska sa tento rok zúčastnilo na 9. ročníku projektu Les ukrytý v knihe. Žiaci navštevovali knižnice, kde im od 1. apríla do 15. mája lesní pedagógovia čítali z kníh o lese.

Siedmy ročník Olománie spoznal svojich víťazov, pribudol aj ďalší ambasádor

21.06 2019, TASR

Bratislava, 20. júna - Siedmy ročník výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia zameraného na vzdelávanie bratislavských detí o správnom nakladaní s odpadom, jeho separovaní, recyklácii a ochrane životného prostredia spoznal svojich víťazov.

Zvolen: Absolventmi Detskej lesníckej univerzity je ďalších 39 žiakov ZŠ

20.06 2019, TASR

Zvolen, 19. júna - Les ako priestor na učenie a zároveň predmet i cieľ učenia. Takto mali možnosť počas jedného školského roka zažiť a vnímať les žiaci vybraných základných škôl (ZŠ) zo Zvolena, Banskej Bystrice, Pliešoviec, Zvolenskej Slatiny a Slatinských Lazov.

Najlepším mladým zoológom Slovenska v tomto roku je školák P. Lešo

06.06 2019, TASR

Bojnice, 5. júna - Najlepším mladým zoológom Slovenska v tomto roku je školák Peter Lešo. Stal sa absolútnym víťazom tretieho ročníka Zoo Lympiády, ktorú pripravili Národná zoologická záhrada Bojnice, Knižnica Jána Kollára v Kremnici a občianske združenie Kremnické vrchy.

Súťaž Skutok pre mokraď vyhrali Hôrčatá

06.06 2019,

Záverečnú sprievodnú súťaž školského programu Na túru s Naturou – Skutok pre mokraď vyhrala prieskumná skupina Hôrčatá zo Základnej školy v  obci Hôrka. Odbornú porotu zaujala  aktivitami v prospech mokradí,  ktoré zrealizovali nielen pre svojich spolužiakov.

Vysoké Tatry: Vedomosti školákov opäť preverí súťaž Putovná sova

06.06 2019, TASR

Vysoké Tatry, 5. júna – Vedomosti školákov opäť preverí súťaž Putovná sova, jej 15. ročník sa uskutoční v piatok 7. júna v priestoroch Expozície tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici. „Víťazi si domov odnesú drevenú sošku sovy, ktorá je symbolom múdrosti a bude im pripomínať ich úspech,“ informovala Martina Petránová zo Štátnych lesov Tatranského národného parku (ŠL TANAP).