Študenti a mladí opäť pomôžu s efektívnymi riešeniami pri hospodárení s vodou

15.02 2019,

V januári odštartoval štvrtý ročník súťaže Pre Vodu, ktorá prepája nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú riešenia konkrétnych problémov s vodou. Samosprávy a firmy nominovali do súťaže päť zaujímavých zadaní, z nich si mladí ľudia vyberú projekty, na ktorých budú do 30. septembra pracovať a súťažiť o finančnú odmenu.

Výučba v školských záhradách

13.02 2019,

Bratislava, 12. február 2019 – Výučba v školských záhradách si na Slovensku získava čoraz väčšiu obľubu. Do projektu Záhrada, ktorá učí sa tento rok prihlásilo rekordných 209 základných a stredných škôl. Projekt, ktorý už siedmy rok realizuje CEEV Živica a finančne podporuje spoločnosť IKEA, pomáha školám premieňať školské pozemky na interaktívne učebne matematiky, chémie alebo hudobnej výchovy.

V súťaži EnvirOtázniky si žiaci preveria svoje vedomosti o ochrane ovzdušia

11.02 2019, TASR

Bratislava, 10. februára - Žiaci druhého stupňa základných škôl sa do 31. marca môžu zapojiť do štrnásteho ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže EnvirOtázniky. Organizuje ju Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) a jej tohtoročnou témou je ochrana ovzdušia.

Banská Štiavnica: Výtvarná súťaž upriamuje pozornosť na potrebu ochrany prírody

21.01 2019, TASR

Banská Štiavnica, 18. januára - Klimatické zmeny a ich dôsledky, správanie sa človeka voči Zemi, produkcia odpadov a ich recyklácia, to sú témy, ktoré reflektuje aktuálny ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže My sa nevieme sťažovať nahlas. Vyhlasovatelia súťaže hľadajú prostredníctvom jej 21. ročníka odpoveď na otázku Máme plán B?

V rámci súťaže Pre vodu môžu mladí ľudia pomôcť riešiť problémy s vodou

14.01 2019, TASR

Bratislava, 11. januára - Samosprávy, združenia či firmy môžu v rámci štvrtého ročníka súťaže Pre vodu nominovať situáciu alebo problém, ktorý sa týka vody. Následne si z nich študenti a mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov budú môcť vybrať súťažnú tému, prípadne si vymyslieť vlastnú.

MŽP SR: Záujemcovia o financie zo zeleného fondu majú na žiadosti posledné dni

10.01 2019, TASR

Bratislava, 9. januára - Druhý ročník Zeleného vzdelávacieho fondu už budúci týždeň uzatvára možnosť predkladať žiadosti o podporu výchovno-vzdelávacích aktivít. Na realizáciu projektov mimovládnych organizácií a neziskového sektora zameraných na neformálnu environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu sú vyčlenené financie vo výške 5000 až 10 000 eur.

Poznáme víťazov súťaže Envirospektrum 2018

20.12 2018,

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo spolu s organizačným garantom - Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) víťazov národnej fotografickej súťaže pre deti a mládež Envirospektrum 2018. Hlavnou úlohou prvého ročníka súťaže bolo zachytiť prostredníctvom fotoaparátu vplyv klimatickej zmeny na naše životné prostredie a jeho kvalitu. 

B. Bystrica: Súťaž škôl o najkreatívnejšie využitie odpadov pozná víťazov

02.12 2018, TASR

Banská Bystrica, 30. novembra  - Nadácia Ekopolis vyhlásila víťazov celoslovenskej súťaže Daj odpadu druhú šancu. Za najkreatívnejšie nápady ako recyklovať odpady odmenila Základnú školu (ZŠ) Kapa v Žiline, ZŠ Podhorany a ZŠ s materskou školou Lučenec.

Stakčín: Tohtoročná literárno-výtvarná súťaž bude o veľkých šelmách z Polonín

21.11 2018, TASR

Stakčín, 20. novembra – Správa Národného parku (NP) Poloniny so sídlom v Stakčíne v Sninskom okrese si pre školákov aj v tomto roku pripravila literárno-výtvarnú súťaž. Jej témou sú veľké šelmy žijúce v tomto najvýchodnejšom slovenskom národnom parku.

Titulom zelená škola sa na Slovensku pýši 103 škôl

18.10 2018, TASR

Bratislava, 18. októbra - Celkovo 103 aktívnych škôl na Slovensku získalo vlajku, certifikát či diplom programu Zelená škola. Tieto školy počas uplynulých dvoch rokov realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov.