Preskočit na obsah

NLC bude vzdelávať učiteľov v oblasti lesnej pedagogiky

23.02 2021, TASR

Zvolen, 22. februára – Národné lesnícke centrum – Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania (NLC-ÚLPaV) Zvolen získalo oprávnenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na poskytovanie inovačného vzdelávania pre pedagogických zamestnancov pre oblasť lesnej pedagogiky ako súčasti environmentálnej výchovy. 

Program ochrany prírody

23.02 2021,

Zdroj financovania: Environmentálny fond
Správca programu: Štátna ochrana prírody SR
Dátum vyhlásenia: 10. 2. 2021
Dátum uzavretia: 19. 3. 2021
Viac informácií: http://pop.sopsr.sk/

Lesy: Výročie lesnej pedagogiky na Slovensku prinesie podujatia aj konferenciu

15.02 2021, TASR

Zvolen, 15. februára – Pri príležitosti 20. výročia lesnej pedagogiky na Slovensku môžu ľudia sledovať sériu podujatí a aktivít, vyvrcholením bude v závere tohto roku odborná konferencia o tejto téme. TASR o tom informoval hovorca Národného lesníckeho centra (NLC) vo Zvolene Ján Lichý. 

Lockdown ich nezastavil: žiaci učiteľmi o elektroodpade

04.02 2021, Enviroportal

Čo je však ukryté za výrobou mobilného telefónu? Akú cestu prejde od ťažby koltánu v afrických baniach, cez výrobné linky až k nám, domov? Kto nám elektroniku vyrába a ako sa likviduje? Dá sa z nej ťažiť zlato? A prečo by nás to malo zaujímať?

Súťaž: Čo pre teba znamená voda?

03.02 2021,

Liptovská vodárenska spoločnosť, a. s.: Témou svetového dňa vody 2021, ktorý si na celom svete pripomínajú 22. marca nielen významné organizácie a inštitúcie, ale aj obyvatelia všetkých krajín na svete, je: Čo pre teba znamená voda?

Zvolen: Lesníci z Národného lesníckeho centra vzdelávajú online

04.12 2020, TASR

Zvolen, 3. decembra – Pre šírenie nového koronavírusu pokračuje Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene vo svojich vzdelávacích aktivitách online. TASR o tom informoval hovorca NLC Ján Lichý s tým, že školenia sa týkajú oblasti spôsobilosti odborných lesných hospodárov a aj činností spojených s nakladaním s lesným reprodukčným materiálom. 

Mládež zo Záhoria a kopaníc sa môže prihlásiť do programu o ekologickej stope

02.12 2020, TASR

Skalica, 1. decembra - V tomto roku sa otvára pre aktívnych mladých ľudí zo Záhoria a myjavských kopaníc vo veku od 15 do 21 rokov neformálny vzdelávací program POĎNATO:LAB. Účastníkom prinesie praktické workshopy a prepojí ich s profesionálmi.

Zelená škola: Žiaci by nevedeli vysvetliť, ako emisie CO2 ovplyvňujú zmenu klímy

26.11 2020, TASR

Zvolen, 25. novembra - Takmer 60 % slovenských žiakov vo veku 15 rokov by nedokázalo vysvetliť, ako emisie CO2 ovplyvňujú globálnu zmenu klímy. „Slovensko sa v celosvetovom testovaní globálnych kompetencií síce ocitlo mierne nad priemerom, patríme však medzi krajiny s najvýraznejšími rozdielmi medzi porovnávanými školami,“ informovala TASR manažérka programu Zelená škola Zuzana Gallayová.

Kráčaj udržateľne!

26.10 2020, Enviroportal

Vyzývajú organizátori zo Slovenskej agentúry životného prostredia najmladšiu generáciu prostredníctvom 5. kola súťaže Envirospektrum. Svoje udržateľné kroky a kroky ich bezprostredného okolia majú za úlohu opäť zaznamenať prostredníctvom fotoaparátu.

Škôlkarov korona nezastavila, získali medzinárodný titul Zelená škola

06.10 2020,

Zvolen, 6. 10. 2020 - Ani obmedzené fungovanie uplynulé mesiace nezabránilo 12 škôlkam splniť podmienky na získanie medzinárodného certifikátu programu Zelená škola, ktorý realizuje CEEV Živica. Ide o najväčší environmentálny výchovno-vzdelávací program na svete a na Slovensku funguje 16 rokov.