Rusko: Za polárnym kruhom uniklo z elektrárne viac ako 20 000 ton paliva

04.06 2020, TASR

Moskva, 3. júna - Na území celého Krasnojarského kraja vyhlásili v stredu stav núdze. Stalo sa tak v súvislosti s únikom vyše 20 000 ton dieselového paliva zo zásobníka tepelnej elektrárne v blízkosti mesta Noriľsk ležiaceho za severným polárnym kruhom v ázijskej časti Ruska.

Etiópia: Pytliaci zabili v národnom parku najmenej šesť slonov

03.06 2020, TASR

Addis Abeba, 2. júna - Najmenej šesť slonov usmrtili pytliaci na juhu Etiópie. Ide o najväčší počet slonov zabitých v tejto východoafrickej krajine v priebehu jedného dňa, informovala v utorok agentúra AP. 

Polícia: Počet prípadov týraných zvierat za posledných deväť rokov stúpol

01.06 2020, TASR

Bratislava, 29. mája - Za obdobie od roku 2010 do roku 2019 počet prípadov týraných zvierat stúpol. Prípadov však podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku v skutočnosti viac nie je.

Bratislava: Starosta M. Chren podal podnet,dôvodom je vývoz z nelegálnej skládky

28.05 2020, TASR

Bratislav, 27. mája – Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren má fotodokumentáciu, ktorá by mala potvrdzovať, že z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec (katastrálne územie Farná) sa vyvážal nebezpečný odpad na výstavbu rýchlostnej cesty v rámci D4/R7 medzi Slovnaftom a Dunajom na území Ružinova.

V SR sa ročne legálne vyťaží takmer 10 miliónov kubických metrov dreva

25.05 2020, TASR

Bratislava, 22. mája - V SR sa ročne legálne vyťaží takmer 10 miliónov kubických metrov dreva. Je to viac ako 300 000 kamiónov.

J. Droba:Znečistenie podzemných vôd v Ivanke pri Dunaji je ekologickou velezradou

25.05 2020, TASR

Bratislava, 23. mája - Znečistenie podzemných vôd v Ivanke pri Dunaji (okres Senec) spôsobené nelegálnou skládkou pri Vajnorskom jazere je ekologickou velezradou. Vyhlásil to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. 

Minister poukázal na ďalšiu nelegálnu skládku pri Bratislave

25.05 2020, TASR

Bratislava, 22. mája – Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) v piatok poukázal na ďalšiu nelegálnu skládku pri Bratislave. Nachádza sa v katastrálnom území obce Most pri Bratislave (okres Senec) v blízkosti pamätníka Milana Rastislava Štefánika. Šéf envirorezortu tvrdí, že ide o rozsiahle územie plné nekontrolovaného odpadu, ktorého priesaky do podzemných vôd sú nateraz neznáme.

Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji znečistil podzemné vody

22.05 2020, TASR

Ivanka pri Dunaji, 21. mája – Odpad z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec v katastrálnom území časti Farná znečistil podzemné vody. Vo štvrtok o tom informoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s ministrom životného prostredia Jánom Budajom (OĽaNO). 

J. Budaj: Štátne orgány v prípade environmentálnych záťaží v Strážskom zlyhali

20.05 2020, TASR

Strážske, 19. mája – Štátne orgány pri riešení environmentálnych záťaží spôsobených činnosťou bývalého štátneho podniku Chemko Strážske a jeho nasledovníkov zlyhali. Uviedol to minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) v utorok pre médiá po obhliadke odkaliska Poša a zvernice susediacej s areálom podniku v Strážskom, v ktorej sú uskladnené tony toxického odpadu. 

B. Štiavnica: Pre nelegálne vjazdy v CHKO avizujú ochranári zosilnenie kontrol

06.05 2020, TASR

Banská Štiavnica, 5. mája - Pre nárast nelegálnych vjazdov zo strany nezodpovedných vodičov na územia Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Štiavnické vrchy avizujú ochranári zintenzívnenie kontrol.