Preskočit na obsah

SIŽP vyzýva ľudí, aby sa nezúčastnili na slávnosti v CHVÚ Sysľovských poliach

09.08 2021, TASR

Bratislava, 6. augusta Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) vyzýva ľudí, aby sa nezúčastnili na slávnosti v Chránenom vtáčom území (CHVÚ) Sysľovské polia v utorok 10. augusta večer. Podujatie nabáda k porušovaniu zákona o ochrane prírody a krajiny, pretože môže ohroziť dropa či sokola. Informovala o tom hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná.

SIŽP prešetruje masívny úhyn rakov a rýb na Hrušovskej zdrži

09.08 2021, TASR

Bratislava, 5. augusta – Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) prešetruje masívny úhyn rakov, rýb a ďalších vodných živočíchov na vodnom diele Gabčíkovo Hrušovská zdrž. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná. 

Mimoriadne znečistenie vôd možno nahlásiť nonstop

09.08 2021, TASR

Bratislava, 2. augusta – Mimoriadne zhoršenie kvality vôd môžu ľudia nahlásiť na Slovenskú inšpekciu životného prostredia (SIŽP), ktorá má zriadenú 24-hodinovú pohotovostnú službu. SIŽP koordinuje všetky práce súvisiace s nápravnými opatreniami. 

Vyjadrenie: MŽP k aktuálnej situácii s čerpaním termálnych vôd v obci Podhájska

19.07 2021, TASR

Bratislava, 17. júla Súčasné vedenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) urobí všetko pre obnovenie využívania termálnej vody v obci Podhájska. Nemôže ale pripustiť pokračovanie porušovania zákonov. 

ŠOP SR: Za ničenie chránených rastlín hrozí pokuta až do výšky 9958 eur

08.07 2021, TASR

Bratislava, 6. júla – Za trhanie, vykopávanie alebo iné ničenie chránených rastlín hrozí pokuta do výšky 9958 eur a tiež prepadnutie veci. Pri opakovanom konaní môže byť táto pokuta dvojnásobná. Podnikateľovi alebo právnickej osobe hrozí pokuta až do výšky 33193 eur a rovnako prepadnutie veci.

Rezort životného prostredia presadzuje férové nakladanie s drevom

08.07 2021, MŽP SR

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP) konštatuje, že vojenské lesy budú príkladom moderného systému evidencie nakladania s drevom, ktorý pre MŽP pomáha vykonávať efektívne kontroly. V rámci neho sa označuje každý kus drevnej hmoty. Vďaka tomu je možná centralizovaná elektronická evidencia dreva.

Polícia: Vyšetruje päť prípadov nelegálneho dovozu odpadu z Talianska a Poľska

14.06 2021, TASR

Bratislava, 14. júna Polícia vyšetruje päť prípadov nelegálneho dovozu odpadu na Slovensko z Talianska a Poľska. Odpad potom končí v poľnohospodárskych a priemyselných objektoch. Pre TASR to uviedol hovorca polície Michal Slivka s tým, že odpad sa pohybuje v desiatkach tisícov ton.

Rakúsky poľovník strieľal v chránenom území na havrany, prípad vyšetruje polícia

08.06 2021, TASR

Bratislava, 7. júna Rakúsky poľovník strieľal v Chránenom vtáčom území Sysľovské polia pri Bratislave do hniezd havranov. Zachytila ho pri tom jedna z kamier, ktoré prevádzkuje web kukaj.sk.

SIŽP stále prešetruje let vrtuľníka nad Slovenským krasom

07.06 2021, TASR

Bratislava 7. júna Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) od marca stále prešetruje let vrtuľníka nad Národným parkom Slovenský kras. Dôvodom je aj to, že dostala ďalší podnet na let vrtuľníka nad Tatranským národným parkom (TANAP), ktorý patrí rovnakému prevádzkovateľovi. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná.

M. Kern: Kúpalisko v Podhájskej vypúšťalo vodu z bazénov do miestneho potoka

03.06 2021, TASR

Bratislava, 1. júna  – Kúpalisko v Podhájskej vypúšťalo znečistenú vodu z bazénov odpadovými rúrami do miestneho potoka Liska a odtiaľ do rieky Žitava bez povolenia. Časť potoka, kam sa vypúšťali bazény, je mŕtva. Na tlačovej konferencii o tom informoval šéf enviropolície Mário Kern.