Preskočit na obsah

Polícia: Vyšetruje päť prípadov nelegálneho dovozu odpadu z Talianska a Poľska

14.06 2021, TASR

Bratislava, 14. júna Polícia vyšetruje päť prípadov nelegálneho dovozu odpadu na Slovensko z Talianska a Poľska. Odpad potom končí v poľnohospodárskych a priemyselných objektoch. Pre TASR to uviedol hovorca polície Michal Slivka s tým, že odpad sa pohybuje v desiatkach tisícov ton.

Rakúsky poľovník strieľal v chránenom území na havrany, prípad vyšetruje polícia

08.06 2021, TASR

Bratislava, 7. júna Rakúsky poľovník strieľal v Chránenom vtáčom území Sysľovské polia pri Bratislave do hniezd havranov. Zachytila ho pri tom jedna z kamier, ktoré prevádzkuje web kukaj.sk.

SIŽP stále prešetruje let vrtuľníka nad Slovenským krasom

07.06 2021, TASR

Bratislava 7. júna Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) od marca stále prešetruje let vrtuľníka nad Národným parkom Slovenský kras. Dôvodom je aj to, že dostala ďalší podnet na let vrtuľníka nad Tatranským národným parkom (TANAP), ktorý patrí rovnakému prevádzkovateľovi. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná.

M. Kern: Kúpalisko v Podhájskej vypúšťalo vodu z bazénov do miestneho potoka

03.06 2021, TASR

Bratislava, 1. júna  – Kúpalisko v Podhájskej vypúšťalo znečistenú vodu z bazénov odpadovými rúrami do miestneho potoka Liska a odtiaľ do rieky Žitava bez povolenia. Časť potoka, kam sa vypúšťali bazény, je mŕtva. Na tlačovej konferencii o tom informoval šéf enviropolície Mário Kern.

SIŽP: Kúpalisko Podhájska nemá oprávnenie čerpať vodu z geotermálneho vrtu a využívať ju v bazénoch

01.06 2021, Enviroportal

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) na základe vlastných zistení zahájila v auguste 2019 hlavný štátny vodoochranný dozor v spoločnosti GEO TERMÁL Podhájska, s.r.o. Inšpektorky totiž počas preventívnej kontroly na vodnom toku Liska v katastrálnom území Podhájska objavili systém rúr, z ktorých vytekala hnedo zafarbená teplá voda.

SIŽP zamietla odvolanie hriňovskej mliekarne a potvrdila uloženú pokutu

28.05 2021, TASR

Bratislava, 27. mája Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) zamietla odvolanie spoločnosti Koliba. Uloženú pokutu 135 000 eur za znečistenie vôd potvrdila v plnom rozsahu.

Európska komisia preskúma zabitie najväčšieho medveďa v Rumunsku

12.05 2021, TASR

Brusel, 11. mája  Európska komisia (EK) preskúma okolnosti zabitia najväčšieho medveďa v Rumunsku, ktorého podľa ochranárov v marci nelegálne zastrelil lichtenštajnský princ Emanuel. 

Polícia minulý rok preverovala 665 prípadov týkajúcich sa odpadov

10.05 2021, TASR

Bratislava, 8. mája – Polícia minulý rok preverovala 665 prípadov podozrenia trestnej činnosti týkajúcej sa odpadov. Trestné stíhanie začala v 385 prípadoch, obvinenie vzniesla v 51. Pre TASR to uviedol hovorca polície Michal Slivka. 

Populácia medveďov potrebuje manažment, tvrdí šéf štátnych lesov TANAP-u

07.05 2021, TASR

Bratislava, 6. mája  Situácia s uspatím medveďov dokazuje, že vo Vysokých Tatrách je potrebný "racionálny a systematický manažment populácie medveďa hnedého, založený na odborných základoch". Tvrdí to riaditeľ Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP) Ján Marhefka. 

Prípad uspatia medveďov vo Vysokých Tatrách preveruje polícia

07.05 2021, TASR

Bratislava, 5. mája Postup pri uspatí medveďov ochranármi vo Vysokých Tatrách preverujú policajti. Má sa tak diať na podnet Štátnych lesov Tatranského národného parku (ŠL TANAP), ich šéf Ján Marhefka však podanie podnetu nepotvrdil. Situáciu kritizuje minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).