Preskočit na obsah

Vzduch nad štvrťou v Naí Dillí bude čistiť obrovská čistička

23.07 2021, TASR

Naí Dillí, 21. júla Zariadenie so 40 gigantickými ventilátormi bude v indickej metropole Naí Dillí v snahe znížiť množstvo jemných pevných častíc v ovzduší vháňať filtrovaný vzduch nad hlavné finančné a obchodné centrum Connaught Place.

MŽP: SR podporuje ochranu opeľovačov aj ich komplexný monitoring

21.07 2021, TASR

Bratislava, 20. júla  Slovensko bude na neformálnej rade ministrov životného prostredia členských štátov Európskej únie (EÚ) požadovať analýzy vplyvov na hospodárstvo v súvislosti s obchodovaním s emisnými kvótami.

IEA: Hospodárska obnova po pandémii v súčasnej podobe spôsobí rekordné emisie

20.07 2021, TASR

Paríž, 20. júla Emisie oxidu uhličitého pravdepodobne dosiahnú do roku 2023 rekordné hodnoty, pretože len dve percentá financovania obnovy hospodárstva po pandémii sú určené pre obnoviteľné zdroje energie, uviedla v utorok Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA).

SKI: SR potrebuje diskusiu o tom, ako využije európsky plán na zníženie emisií

19.07 2021, TASR

Bratislava, 16. júla  Slovensko potrebuje diskusiu o tom, ako chce realizovať a efektívne využiť európsky plán Fit for 55 na zníženie emisií. Upozorňuje na to Slovenská klimatická iniciatíva, ktorá oceňuje návrh Európskej komisie aj podporu zo strany vlády.

Brazília: Otepľovanie a odlesňovanie premenili časti Amazónie na zdroj CO2

16.07 2021, TASR

Brazília, 15. júla Veľké časti amazonského pralesa začali v dôsledku klimatických zmien a odlesňovania vylučovať viac oxidu uhličitého, než dokážu absorbovať. Informoval o tom vedecký časopis Nature. 

V Bratislave protestovali proti LNG terminálu

16.07 2021, TASR

Bratislava, 15. júla – Klimatická kríza plyn nepotrebuje bolo heslo stredajšieho (14. 7.) protestu desiatok aktivistov z Greenpeace Slovensko i ďalších organizácií proti terminálu pre LNG (skvapalnený zemný plyn). Spoločnosť Verejné prístavy ho plánuje postaviť v bratislavskom verejnom prístave. 

EÚ sa chystá predstaviť svoj ambiciózny „zelený záväzok“

15.07 2021, TASR

Brusel, 14. júla Európska únia (EÚ) sa chystá v stredu predstaviť ambiciózny „zelený záväzok“ smerom k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 2050. Plán počíta s ukončením predaja áut so spaľovacím motormi v priebehu necelých 20 rokov a urýchlením prechodu na elektrický pohon. To však môže vyvolať veľké spory v bloku.

MŽP podporuje cieľ zníženia emisií o 55 percent

25.06 2021, TASR

Bratislava, 24. júna  Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR podporuje zníženie emisie skleníkových plynov najmenej o 55 percent do roku 2030, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament (EP). Deklaruje, že je pripravené napĺňať v tomto prípade svoju úlohu.

Zníženie emisií si vyžiada veľké investície, zhodli sa ministri na konferencii

09.06 2021, TASR

Bratislava, 8. júna Zníženie emisií skleníkových plynov o 55 percent si vyžiada veľké investície a zmeny v európskom systéme obchodovania s emisnými kvótami. Zhodli sa na tom krajiny Vyšehradskej štvorky, Bulharsko a Rumunsko. 

Holandsko plánuje skladovať uhlíkové emisie pod morom v blízkosti Rotterdamu

11.05 2021, TASR

Holandská vláda vyčlenila dve miliardy eur na projekt zachytávania a skladovania oxidu uhličitého v prázdnej plynovej komore pod Severným morom. Informovali v pondelok televízna stanica NOS a spravodajský server DutchNews. nl.