Preskočit na obsah

MŽP dalo preskúmať rozhodnutia vo veci geotermálneho vrtu v Tatranskej Lomnici

18.08 2021, TASR

Bratislava,17. augusta – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR dalo preskúmať zákonnosť svojho rozhodnutia i rozhodnutia okresných úradov v prípade prieskumného vrtu pre geotermálne vody v Tatranskej Lomnici.

MŽP: Vo veci výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch sa stále nerozhodlo

09.08 2021, TASR

Bratislava, 4. augusta Vo veci výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch sa stále nerozhodlo. Na envirorezorte aktuálne prebieha rozkladové konanie. Rozklad (odvolanie) proti rozhodnutiu o zastavení konania posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) podal investor haly ešte v apríli.

MŽP zhodnotí všetky vplyvy vybudovania terminálu pre LNG na Dunaji

21.07 2021, TASR

Bratislava, 21. júla Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zhodnotí všetky predkladané vplyvy vybudovania terminálu pre LNG (skvapalnený zemný plyn) na Dunaji na životné prostredie. Deklaruje, že k jeho postaveniu sa vyjadrí s dôrazom na ochranu životného prostredia a zdravia ľudí. 

Zámer splyňovacieho zariadenia v Janíku kritizuje aj poslanec J. Szőllős

08.07 2021, TASR

Bratislava, 28. júna  Poslanec parlamentu Ján Szőllős (OĽANO) kritizuje zámer splyňovacieho zariadenia v Janíku. Inými slovami je to podľa neho spaľovňa na odpad. Konateľ firmy AR DONAX Peter Čunderlík, ktorá za projektom stojí, pre TASR uviedol, že sa žiadna spaľovňa stavať nebude. Tvrdí, že to ani nikdy nebolo v pláne.

MŽP je pripravené diskutovať o zákonoch na záchranu Demänovskej doliny

14.06 2021, TASR

Bratislava, 11. júna – Envirorezort je pripravený diskutovať so zástupcami petície za záchranu Demänovskej doliny o návrhoch zákonov, ktoré spadajú pod jeho gesciu. O výsledkoch diskusie bude potom informovať poslancov parlamentu. Pre TASR to uviedlo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. 

H.Beňadik: Výstavbu malej vodnej elektrárne na Hrone stopol aj Najvyšší súd SR

14.06 2021, TASR

Hronský Beňadik, 11. júna Plánovaná malá vodná elektráreň (MVE) v Hronskom Beňadiku v okrese Žarnovica nebude. Najvyšší súd SR v týchto dňoch rozhodol, že elektráreň neprešla riadnym posúdením vplyvov na životné prostredie, pričom potvrdil rozhodnutie Krajského súdu v Banskej Bystrici spred dvoch rokov, že pri jej povoľovaní neboli investorom posúdené vplyvy na chránené územie európskeho významu a na chránené druhy.

KSK podal odvolanie k rozhodnutiu o výstavbe splyňovacej stanice v Janíku

10.06 2021, TASR

Košice, 9. júna – Košický samosprávny kraj (KSK) podal odvolanie voči rozhodnutiu Okresného úradu (OÚ) Košice-okolie z 19. apríla, podľa ktorého plánovaná stanica splyňovania biomasy a tuhého paliva pri obci Janík nebude predmetom posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). 

MŽP preskúma rozhodnutia o prieskumnom vrte v Tatranskej Lomnici

10.06 2021, TASR

Bratislava, 9. júna  Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR preskúma zákonnosť rozhodnutí o prieskumnom vrte pre geotermálne vody v Tatranskej Lomnici. Pokyn na preskúmanie dal šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO). 

V meste Šaľa rastie vlna odporu proti výstavbe Centra cirkulárnej ekonomiky

25.05 2021, TASR

Šaľa, 24. mája  V Šali rastie vlna odporu proti Centru cirkulárnej ekonomiky (CCE). Občania sa obávajú znečistenia životného prostredia i zvýšenia dopravného zaťaženia.

Envirorezort podporuje iniciatívu OZ Pre Dolinu

21.05 2021, Enviroportal

Ministerstvo životného prostredia SR podporuje iniciatívu občianskeho združenia Pre Dolinu na vyhlásenie stavebnej uzávery pre Demänovskú dolinu.