Zhotoviteľ D4 a R7 odmieta používanie kontaminovaného materiálu zo skládky Farná

01.06 2020, TASR

Bratislava, 29. mája – Spoločnosť D4 R7 Construction, hlavný zhotoviteľ projektu bratislavského nultého obchvatu, opätovne zdôrazňuje, že pre projekt D4/R7 nepoužíva nevhodné alebo kontaminované materiály z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec (katastrálne územie Farná). Používané materiály sú podľa nej v súlade s normami a majú potrebné certifikáty, vykonal sa aj chemický test.

Bratislava: Starosta M. Chren podal podnet,dôvodom je vývoz z nelegálnej skládky

28.05 2020, TASR

Bratislav, 27. mája – Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren má fotodokumentáciu, ktorá by mala potvrdzovať, že z nelegálnej skládky v Ivanke pri Dunaji v okrese Senec (katastrálne územie Farná) sa vyvážal nebezpečný odpad na výstavbu rýchlostnej cesty v rámci D4/R7 medzi Slovnaftom a Dunajom na území Ružinova.

Správa ciest KSK vysadí pri cestách stovky stromov

18.05 2020, TASR

Košice, 17. mája – Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) spúšťa projekt obnovy cestnej zelene, v rámci ktorého plánuje do budúceho roka vysadiť zhruba 500 stromov. 

Británia: Londýn rozšíri chodníky a zvýši počet cyklotrás

07.05 2020, TASR

Londýn, 6. mája - Londýnsky starosta Sadiq Khan zverejnil v stredu plán rozšírenia chodníkov pre chodcov a zvýšenia počtu cyklotrás v snahe odbremeniť autobusy a vlaky, ktoré v dôsledku pandémie koronavírusu jazdia s obmedzeným počtom pasažierov. Informovala o tom agentúra AFP. 

Navýšenie meracích staníc má zlepšiť informovanie ľudí o kvalite ovzdušia

07.05 2020, TASR

Bratislava, 6. mája - Zvýšenie počtu meracích zariadení kvality ovzdušia, ktoré sa spomína v programovom vyhlásení vlády (PVV), zlepší merania a informovanie obyvateľov. Ako ďalej pre TASR uviedla Dana Mareková z občianskej iniciatívy Za čisté ovzdušie, zber dát o kvalite ovzdušia je na Slovensku momentálne nedostatočný. 

Zelené bicykle si môžu Prievidžania požičať aj tento rok

06.05 2020, TASR

Prievidza, 5. mája - Služba zdieľaných bicyklov na krátke trasy Zelený bicykel bude v Prievidzi k dispozícii aj tento rok. Prevádzkovateľ službu zabezpečí na obdobie od 1. mája do 27. septembra. Mesto Prievidza o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

Francúzsko chce počas uvoľňovania reštrikcií propagovať cyklodopravu

04.05 2020, TASR

Paríž, 30. apríla - Francúzske ministerstvo pre ekologickú transformáciu chce v čase uvoľňovania reštrikcií prijatých v krajine v súvislosti s epidémiou nového koronavírusu ešte viac propagovať cyklodopravu. 

Podpora kúpy elektromobilov pozastavená

02.04 2020,

Ministerstvo hospodárstva SR dočasne pozastavilo dotačný projekt na podporu kúpy elektromobilov. Dôvodom je súčasná situácia spôsobená koronakrízou. 

Výskyt oxidu dusičitého na Slovensku zmerajú sondy v 200 lokalitách

19.02 2020, TASR

Poprad/Bratislava, 19. februára – Výskyt oxidu dusičitého bude na Slovensku monitorovať 200 meracích sond. Spotrebiteľské združenie Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) ich v spolupráci s partnermi z Bystro OZ, Edu Nature a ďalšími enviro odborníkmi rozmiestnila v Bratislave, siedmich krajských mestách a ďalších vybraných lokalitách.

Maďarský prezident Áder presedlal na elektromobil

22.01 2020, TASR

Budapešť, 21. januára - Maďarský prezident János Áder, ktorý aktívne presadzuje riešenie problému klimatických zmien a ochranu životného prostredia, presedlal na vozidlo s elektrickým pohonom. Informoval o tom v utorok spravodajský server Blikk. hu.