Preskočit na obsah

Martinčania najazdili na bicykli do práce 132 710 kilometrov

16.07 2021, TASR

Martin, 15. júla – Martinčania najazdili počas júna v rámci súťaže Do práce na bicykli celkovo 132. 710 kilometrov. Mestu sa tak podľa hovorkyne Zuzany Kalmanovej podarilo obhájiť prvenstvo z minulých ročníkov.

EÚ sa chystá predstaviť svoj ambiciózny „zelený záväzok“

15.07 2021, TASR

Brusel, 14. júla Európska únia (EÚ) sa chystá v stredu predstaviť ambiciózny „zelený záväzok“ smerom k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality do roku 2050. Plán počíta s ukončením predaja áut so spaľovacím motormi v priebehu necelých 20 rokov a urýchlením prechodu na elektrický pohon. To však môže vyvolať veľké spory v bloku.

Spoločnosť D4R7 tvrdí, že pri nakladaní s odpadom postupovala správne

14.07 2021, TASR

Bratislava, 13. júla   Spoločnosť D4R7 tvrdí, že pri nakladaní s odpadom pri výstavbe diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 postupovala správne. TASR o tom informoval v stanovisku spoločnosti v reakcii na obvinenia z ohrozovania a poškodzovania životného prostredia Tomáš Stupavský. 

ETM: Bezpečne a zdravo ekologickou dopravou

16.06 2021, Enviroportal

Jubilejný dvadsiaty ročník Európskeho týždňa mobility (ETM) prináša samosprávam možnosť predstaviť zrealizované trvalé opatrenia v prospech udržateľnej mobility, ale aj zorganizovať spolu s partnermi zaujímavé podujatia v oblasti osvety a informovanosti. ETM sa každoročne koná v týždni od 16. do 22. septembra a má obyvateľom miest a obcí ukázať aj iné alternatíve formy dopravy, na aké sme zvyknutí.

Prezidentka podpísala novelu zákona,ktorá hovorí o podpore ekologických vozidiel

20.05 2021, TASR

Bratislava, 4. mája – Súčasťou nadlimitných zákaziek verejného obstarávania osobných a nákladných automobilov či autobusov bude od augusta povinný podiel ekologických vozidiel. Táto povinnosť sa bude týkať aj lízingu, splátkového predaja, prenájmov, niektorých služieb vo verejnom záujme v osobnej doprave či služieb, ktoré sa vykonávajú s pomocou vozidla. 

Dopravná situácia v Bratislave patrí dlhodobo medzi najhoršie

06.05 2021, TASR

Bratislava, 5. mája  Dopravná situácia v Bratislave a na Slovensku patrí dlhodobo medzi najhoršie v Európskej únii. Hlavné mesto trápi vysoká úmrtnosť chodcov, znečistené ovzdušie a zvyšujúci sa počet áut na cestách. Poukazujú na to zahraniční experti v reporte Udržateľná mobilita v Bratislave, ktorý v stredu odovzdali enviroorganizácie námestníčke primátora Lenke Antalovej Plavúchovej.

KSK so Zakarpatskom realizuje projekt na ochranu životného prostredia

15.04 2021, TASR

Košice, 14. apríla – Na ochranu životného prostredia a zmierenie negatívnych dôsledkov zmien klímy je zameraný cezhraničný projekt CLIMADAM, ktorý spúšťa Košický samosprávny kraj (KSK) spolu so Zakarpatskou oblasťou Ukrajiny.

Kúpeľné mesto Bath zavádza emisné poplatky za vjazd áut do centra

22.03 2021, TASR

Bath, 20. marca - Známe britské kúpeľné mesto Bath, v ktorom oddychovali už starí Rimania, zavádza poplatky za vjazd áut produkujúcich nadmerné emisie do historického centra. 

Zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy (predovšetkým cyklistickej dopravy) na celkovom počte prepravených osôb

02.03 2021,

Zdroj financovania: Integrovaný regionálny operačný program
Správca programu: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
Kód programu: IROP-PO1-SC122-2016-15
Dátum aktualizácie: 29. 1. 2021
Viac informácií: https://www.mpsr.sk/

Biden chce, aby jeho vláda využívala elektromobily

26.01 2021, TASR

Washington, 26. januára - Prezident USA Joe Biden plánuje nahradiť vládou využívané osobné a nákladné vozidlá elektromobilmi montovanými v USA. Biden to oznámil v pondelok pri podpise nového nariadenia na podporu nákupu americkej produkcie (Buy American).