Vyhľadávanie

Fascinujúci svet hmyzu

01.04.2017 - 24.04.2017 Liptovský Mikuláš

Pozorovaním rôznych vývinových štádií preparovaného ale i živého hmyzu sa môžete bližšie zoznámiť so živočíchmi, ktoré dávno pred príchodom človeka ovládli Zem a v danom čase a priestore boli nevyhnutnou súčasťou vývoja života na našej planéte. Zároveň Vám priblížime najväčší hmyz sveta, najrýchlejší hmyz žijúci na Slovensku, najviac ohrozené druhy nášho hmyzu ale aj ďalšie rarity tohto fascinujúceho spoločenstva. Výstava je vhodná pre žiakov a študentov základných a stredných škôl (spojená s tvorivými dielňami) a tiež pre širokú verejnosť.
Viac informácií: www.smopaj.sk

Organizátor:SMOPAJ

Výstava My sa nevieme sťažovať nahlas

12.04.2017 - 30.04.2017 Slovenské banské múzeum-Galéria Jozefa Kollára

Slovenské banské múzeum- Galéria Jozefa Kollára pozýva na slávnostné vyhlásenie výsledkov medzinárodnej výtvarnej súťaže a vernisáž výstavy My sa nevieme sťažovať nahlas, ktorá sa uskutoční 12.apríla 2017 o 11:00 hod., Nám. sv. Trojice 8, Banská Štiavnica. Výstava: XIX. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže „MY SA NEVIEME SŤAŽOVAŤ NAHLAS“– téma aktuálneho ročníka EGO versus EKO Organizátori: Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára, BBSK Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom – Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica, Mesto Banská Štiavnica Trvanie výstavy: 12.4. – 18.6.2017 Informácie: galeria@muzeumbs.sk, 045 691 34 31, www.muzeumbs.sk
Viac informácií: pozvánka
 

http://www.muzeumbs.sk/vystava-my-sa-nevieme-stazovat-nahlas12-april-18-jun-2017-galeria-j-kollara/

Inšpirácie pre sebestačnosť

24.04.2017 - 27.04.2017 Družstevná pri Hornáde


Účastníkov konferencie čakajú prezentácie, zamerané na praktické a inšpiratívne spôsoby lepšieho využitia verejných priestranstiev a pozemkov obcí, škôl či súkromných spoločností.  Zástupcovia samospráv obcí, vedenia škôl, mimovládnych organizácií, štátnych aj súkromných zariadení, ale aj farmári a podnikatelia budú mať príležitosť vypočuť si zaujímavé riešenia nielen zo Slovenska, ale aj z rôznych krajín EU. Medzi najzaujímavejšie prezentácie bude patriť prednáška nositeľa „Košičan roka“ Petra Gombitu o sociálnej farme, ktorú vytvoril pre ľudí bez domova. Úspešný starosta a manažér Vladimír Ledecký porozpráva o príklade úspešného obecného podniku Spišský Hrhov. Odborníčka na verejnú zeleň Zuzana Hudeková  bude rozprávať o  prírode blízkej údržbe zelene so vzťahom ku klimatickým zmenám. Predstavené budú aj praktické inovatívne projekty, ako napríklad dodávanie miestnych bio potravín  Debnička od babičky, terapeutická záhrada Ryton Organic Gardens z Veľkej Británie, alebo úspešná komunitná farma Pólyán z Maďarska.
Viac informácií: http://www.sosna.sk/content/konferencia-pir-cie-pr

Organizátor:SOSNA