Taliansko: Z rímskeho vianočného stromčeka bude prístrešok pre dojčiace matky

10.01 2018, TASR

Rím, 9. januára - Z opadaného rímskeho vianočného stromčeka, prezývaného obyvateľmi Prašivec, bude drevený prístrešok pre dojčiace matky. Informovali o tom v utorok miestne úrady talianskej metropoly.

,,Prašivec" bude mať nový život, oznámil rímsky magistrát vo vyhlásení. Strom sa v súčasnosti týči na rímskom hlavnom námestí Piazza Venezia a vo štvrtok večer z neho zoberú ozdoby a popília ho. Časť dreva sa využije na výrobu suvenírov a umeleckých diel.

Alpská komunita Val di Fiemme, ktorá darovala strom Rímu, zhotoví prístrešok pre dojčiace matky a vráti ho hlavnému mestu. Nie je zatiaľ známe, kedy a kde ho presne umiestnia.

Rozhodnutie recyklovať Prašivca sa očakávalo, ale oznámenie magistrátu sprevádzal istý zmätok. Robotníci začali totiž počas dňa dávať z 21-metrového smreka červeného dole ozdoby, ale neskôr ich zas povešali naspäť, keďže úrady ešte nemali celkom jasno, čo s ním spravia.

Z Prašivca sa posmievali aj v zahraničí a starostka Virginia Raggiová z populistického Hnutia piatich hviezd (M5S) si musela vypočuť spŕšku kritiky za to, že naň mesto vynaložilo takmer 50.000 eur.

V pondelok si guvernér severotalianskeho regiónu Lombardsko Roberto Maroni z pravicovej Ligy severu neodpustil poznámku, že celé Taliansko spustne ako Prašivec, ak M5S vyhrá marcové parlamentné voľby.

 

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti