X Vážení užívatelia,
dovoľujeme si vám oznámiť, že dňa 27. 11. (cca od 8:00 do 16:00) bude prerušená distribúcia elektriny v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z. z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Z tohto dôvodu nebude www.enviroportal.sk prístupný. Ďakujeme za porozumenie.
Redakcia

Štát Kalifornia zakázal používanie pesticídov v tesnej blízkosti škôl

08.11 2017, TASR

Los Angeles, 8. novembra - Americký štát Kalifornia schválil nariadenie, ktorým zakáže používanie mnohých druhov pesticídov v bezprostrednej blízkosti škôl a školských klubov.


Nové predpisy nadobudnú účinnosť 1. januára 2018. Na ich základe bude zakázané používať pesticídy vo vzdialenosti menšej ako 0,4 kilometra od štátnych škôl či školských klubov, a to od pondelka do piatku v čase od 6.00 h do 18.00 h.

,,Tieto pravidlá pomôžu lepšie chrániť zdravie detí, učiteľov a zamestnancov škôl pred ich nezámerným vystavením pesticídom," uviedol predstaviteľ úradu na kontrolu pesticídov Brian Leahy.

Agentúra DPA pripomenula, že viacero okresov v Kalifornii už žiada farmárov, aby dodržiavali istú "nárazníkovú zónu" medzi školami a poľami, ktoré ošetrujú postrekmi. Nové pravidlá sú však prvou celoštátnou normou v tejto oblasti.

 

Copyright © TASR 2017
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zdravie a ŽP