Piešťany budú mať vlastné Centrum odpadového hospodárstva

17.02 2017, TASR

Pre mesto Piešťany schválilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR sumu 1,622 milióna eur na vybudovanie miestnej kompostárne. Za posledné mesiace je to už druhý príspevok z programu Kvalita životného prostredia, prvý získala samospráva na výstavbu zberného dvora.


Obe stavby vzniknú v objekte bývalého Zväzarmu na Žilinskej ceste a Piešťany tak získajú nové Centrum odpadového hospodárstva. Celkový príspevok z MŽP je viac ako tri milióny eur. ,,Kompostáreň bude zameraná na znehodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Kapacita zariadenia má byť 4800 ton za rok. Výstupom zo zariadenia bude kompost v objeme približne 2880 ton ročne,“ informovala dnes hovorkyňa Piešťan Eva Bereczová.

Mesto v súčasnosti platí za odvoz a likvidáciu tohto odpadu externej spoločnosti približne 100.000 eur ročne, odváža ho na skládku v Bernolákove. Vybudovanie kompostárne by preto podľa Bereczovej malo mať v budúcnosti vplyv aj na zníženie poplatkov za komunálny odpad. Výstavba kompostárne aj zberného strediska má byť ukončená do polovice roka 2018.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Odpady