B.Štiavnica: Význam vody v baníctve priblížia netradičné prehliadky v múzeu

13.03 2018, TASR

Banská Štiavnica, 12. marca - Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici chystá pre svojich návštevníkov pri príležitosti Svetového dňa vody netradičné prehliadky svojich expozícií.

Na špeciálny program na tému Voda a zlato sa môžu tešiť tí, ktorí zavítajú vo štvrtok 22. marca do expozície Baníctvo na Slovensku v banskoštiavnickom Kammerhofe. Počas prehliadky expozície zameranej na históriu baníctva, banskej vedy, techniky, umenia a školstva, bude pre nich pripravená prezentácia o vode, jej význame a využití v baníctve, ale aj ryžovanie zlata.

Ako informuje múzeum na svojej internetovej stránke, tematické prehliadky expozície banskej techniky v Kammerhofe môžu návštevníci absolvovať vo štvrtok 22. marca. Vstup bude každú hodinu od 9.00 do 15.00 h.

Svetový deň vody oslávia múzejníci aj v Expozícii uhoľného baníctva na Slovensku v Handlovej. Zaujímavosti o vode, rozprávanie o svete pod vodnou hladinou a význame vody v baníctve, ale aj spoločné tvorenie v Eko-dielničke je pripravené v dňoch od 19. do 23. marca.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti