Austrália: V dôsledku horúčav uhynuli tisíce netopierov

09.01 2018, TASR

Sydney, 9. januára - Po vlne dusného a horúceho počasia sa austrálskym Sydney prehnali intenzívne búrky. Obyvateľov mesta prebudili v utorok ráno blesky a hrmenie, informovala spravodajská stanica BBC. V Sydney zaznamenali v utorok viac ako 4000 úderov blesku.


,,Je to celkom veľa, obzvlášť pre skoré ranné búrky s bleskami. Nie je to nezvyčajné, len menej obvyklé," uviedol meteorológ Jacob Cronje z austrálskej meteorologickej spoločnosti Weatherzone.

Búrky spôsobili v Sydney komplikácie v doprave i omeškanie jedného zo zápasov medzinárodného tenisového turnaja Sydney International. Jednu staršiu ženu zachránili z horiaceho domu, ktorý vzbĺkol zrejme v dôsledku blesku. Dažde však priniesli mestu úľavu od horúceho počasia s extrémne vysokými teplotami, ktoré sa v nedeľu vyšplhali až 47,3 stupňa Celzia a spôsobili, že sa tento deň stal najhorúcejším v Sydney za ostatných 79 rokov.

V dôsledku víkendových horúčav zahynuli v Sydney stovky prevažne mladých netopierov, ktorí vo veľkom vyčerpaní popadali zo stromov. Tisíce ďalších prišli o život v neďalekom meste Campbelltown, kde sa cez víkend vyšplhali teploty na 45 stupňov Celzia, informovala agentúra DPA.

 

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena