Greenpeace: V dedine pri Fukušime je ešte stále vysoká úroveň radiácie

21.02 2017, TASR

Ochranárska organizácia Greenpeace Japonsko dnes varovala, že v dedine Iitate, ležiacej neďaleko poškodenej jadrovej elektrárne v japonskej Fukušime, sú ešte stále vysoké úrovne radiácie.

Čínske úrady po protestoch občanov pozastavili projekt výstavby hlinikárne

16.02 2017, TASR

Úrady mesta Ta-čching, ležiaceho na severovýchode Číny neďaleko jej hraníc s Ruskom, sa po protestoch občanov vzdali plánov na výstavbu hlinikárne. Informovala o tom dnes agentúra AP, podľa ktorej ide o ďalší dôkaz nárastu environmentálneho povedomia v radoch čínskeho obyvateľstva.

Brusel kvôli čistejšiemu ovzdušiu zakáže pohyb áut starších ako 20 rokov

14.02 2017, TASR

Bruselská radnica oznámila, že pripravuje "drastické opatrenia" zamerané na skvalitnenie ovzdušia v meste. Už od budúceho roka bude zakázané používanie dieselových vozidiel zaregistrovaných pred rokom 1997.

Štyri environmentálne organizácie podajú sťažnosť na Poľsko za znečistenie

13.02 2017, TASR

Štyri organizácie na ochranu životného prostredia predložia Európskej komisii sťažnosť na Poľsko za nedodržiavanie právnych noriem zameraných na obmedzenie znečistenia.

MŽP SR podporuje ukončenie prevádzkového testovania v elektrárni Nováky

03.02 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR podporuje čo najskoršie ukončenie prevádzkového testovania náhradnej spaľovacej jednotky v Elektrárňach Nováky. Uviedol to pre TASR hovorca MŽP Tomáš Ferenčák v reakcii na dnešnú tlačovú konferenciu opozičnej strany SaS.

L. Sólymos: Slovensko neinformuje obyvateľov o smogu tak, ako by malo

31.01 2017, TASR

Slovensko nebolo pripravené na súčasnú smogovú situáciu tak, ako malo byť, a to z hľadiska informovanosti obyvateľstva. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). Ministerstvo pod jeho vedením preto pripravuje viaceré opatrenia, aby sa situácia v budúcnosti zlepšila.

Maďarsko: Kvalita ovzdušia v Budapešti sa opäť výrazne zhoršila

30.01 2017, TASR

Kvalita ovzdušia v Budapešti sa opäť výrazne zhoršila - na ôsmich miestach maďarského hlavného mesta bolo opäť vydané varovanie pre vysokú koncentráciu prachu vo vzduchu.

Čína: Peking pred začiatkom nového Roku Kohúta zahalil smog

27.01 2017, TASR

Čínska metropolu Peking i ďalšie oblasti na severe krajiny zápasia dnes s hustým smogom. Koncentrácia prachových častíc v ovzduší dnes - v porovnaní so stredou - opäť stúpla.

Maďarsko: Pre prašnosť v ovzduší vydali výstrahu v Budapešti i ďalších mestách

25.01 2017, TASR

Najvyšší stupeň výstrahy pre vysokú koncentráciu prachu vo vzduchu vydal príslušný maďarský orgán pre 11 miest vrátane Budapešti, informovala agentúra MTI.

SHMÚ upozorňuje na zvýšenú koncentráciu prachových častíc v Ružomberku

23.01 2017, TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal dnes prostredníctvom riadiaceho strediska smogového varovného systému upozornenie na zvýšenú koncentráciu prachových častíc PM10 v Ružomberku.