Polícia zastavila v strednom Vietname autobus vezúci 120 živých kobier

28.11 2016, TASR

Polícia vo Vietname skonfiškovala 120 živých kobier prevážaných v škatuliach v autobuse, keďže išlo o porušenie zákona zakazujúceho prevoz produktov nebezpečných pre ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na vietnamský štátny denník Thanh Nien.

Zelený dvor v Trnave získal najviac online hlasov

23.11 2016, TASR

Výsadba stromov v Cíferi, lezecká stena Kras v Rožňave, zvonica Dubie a ďalších 21 projektov prinesie ľuďom radosť, oddych a zábavu. Nadácia VÚB už druhý rok podporuje komunitné projekty, ktoré zlepšujú život v regiónoch na celom Slovensku. Celkovo rozdelí takmer 80 000 eur pre 24 iniciatív vo všetkých slovenských krajoch.

Bratislava: V Dúbravke plánujú na jar 2017 otvoriť cintorín pre zvieratá

14.11 2016, TASR

Prvý cintorín pre zvieratá v Bratislave by mohol byť realitou už na jar roku 2017. Pre TASR to uviedol iniciátor myšlienky Stanislav Vlkovič.

V Podpoľaní objavili rastlinu, považovanú 100 rokov za vyhynutú

07.11 2016, TASR

Na lokalite Hradné lúky v katastri obce Dúbravy v okrese Detva, sa tento rok podarilo objaviť druh rastliny, ktorý bol na Slovensku považovaný za vyhynutý už takmer 100 rokov. Ide o chránený druh ľanolistník bezlistencový (Thesium ebracteatum), ktorý je druhom európskeho významu a ktorý bol naposledy zdokladovaný v roku 1923 na západnom Slovensku na Záhorskej nížine, v terajšej Národnej prírodnej rezervácii Abrod.

Roje lienok počas jesenných dní neznamenajú premnoženie tohto druhu

07.11 2016, TASR

Počas uplynulých teplejších jesenných dní bolo možné spozorovať roje lienok poletujúcich v ovzduší. Takýto jav nemusí znamenať premnoženie hmyzieho druhu, taktiež nemusí ísť vždy o invázne ázijské lienky, ktoré prenikli na územie Slovenska.

Titul Strom roka 2016 získal budatínsky platan

27.10 2016, TASR

Víťazom ankety Strom roka 2016 sa stal platan z Budatína, ktorý získal 2488 hlasov. Bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka. Na druhom mieste v 14. ročníku ankety sa umiestnila lipa, ktorá rastie v Spišskom Bystrom, tretie miesto patrí pagaštanu z Malého Cetína.

J. Voľa: Odborníci diskutujú na konferencii Sacrum a príroda aj o ekológii

12.10 2016, TASR

Účastníci medzinárodnej vedeckej konferencie Sacrum a príroda, ktorá pokračuje dnes v Juskovej Voli vo Vranovskom okrese, sa venujú aktuálnym témam súvisiacim s prírodou a posvätnom.

Rakúsko: Pandie dvojičky z viedenskej zoo sú samček a samička

07.09 2016, TASR

Dvojičky pandy veľkej, ktoré prišli pred mesiacom na svet v zoologickej záhrade vo viedenskom Schönbrunne, sú brat a sestra. Oznámila to dnes riaditeľka ZOO Dagmar Schratterová s tým, že pohlavie mláďat sa im podarilo zistiť z fotografií.

Problémy s vodou v obciach a mestách pomôžu riešiť nadaní mladí ľudia

05.09 2016, TASR

Aj v tomto roku môžu samosprávy poslať svoju nomináciu do súťaže Pre vodu, ktorej cieľom je prispieť k zodpovednému a efektívnemu nakladaniu s vodou prostredníctvom opatrení šetrných k prírode. TASR o tom informovala Eva Ščepková z banskobystrickej Nadácie Ekopolis.

Zoo Bojnice má nové logo, vizuál i web

25.08 2016, TASR

Bojnická zoologická záhrada začala v týchto dňoch využívať nový vizuál ako i logo. Zároveň spustila novú webstránku, ktorá tieto prvky obsahuje. Informovala o tom hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.