J. Voľa: Odborníci diskutujú na konferencii Sacrum a príroda aj o ekológii

12.10 2016, TASR

Účastníci medzinárodnej vedeckej konferencie Sacrum a príroda, ktorá pokračuje dnes v Juskovej Voli vo Vranovskom okrese, sa venujú aktuálnym témam súvisiacim s prírodou a posvätnom.

Rakúsko: Pandie dvojičky z viedenskej zoo sú samček a samička

07.09 2016, TASR

Dvojičky pandy veľkej, ktoré prišli pred mesiacom na svet v zoologickej záhrade vo viedenskom Schönbrunne, sú brat a sestra. Oznámila to dnes riaditeľka ZOO Dagmar Schratterová s tým, že pohlavie mláďat sa im podarilo zistiť z fotografií.

Problémy s vodou v obciach a mestách pomôžu riešiť nadaní mladí ľudia

05.09 2016, TASR

Aj v tomto roku môžu samosprávy poslať svoju nomináciu do súťaže Pre vodu, ktorej cieľom je prispieť k zodpovednému a efektívnemu nakladaniu s vodou prostredníctvom opatrení šetrných k prírode. TASR o tom informovala Eva Ščepková z banskobystrickej Nadácie Ekopolis.

Zoo Bojnice má nové logo, vizuál i web

25.08 2016, TASR

Bojnická zoologická záhrada začala v týchto dňoch využívať nový vizuál ako i logo. Zároveň spustila novú webstránku, ktorá tieto prvky obsahuje. Informovala o tom hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

Na severnom Spiši a v Pieninách spája Cesta minerálnych prameňov 11 obcí

22.08 2016, TASR

Prírodné bohatstvo severného Spiša a Pienin spočíva v množstve minerálnych prameňov, ktoré sa na tomto území nachádzajú.

V okresoch Zvolen a Detva je až 86 minerálnych prameňov

22.08 2016, TASR

Jedným z najbohatších regiónov na výskyt minerálnych prameňov je samotný stred Slovenska, konkrétne Zvolenská kotlina, blízke Podpoľanie a tiež okres Banská Bystrica. Podľa webovej stránky Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) iba v okresoch Zvolen a Detva je 86 minerálnych prameňov. V B. Bystrici a okolí ďalších 69.

Čadca: V skanzene Vychylovka predstavia pôvodné slovenské plemená zvierat

08.08 2016, TASR

Pôvodné slovenské plemená hospodárskych zvierat predstaví v skanzene Nová Bystrica – Vychylovka výstava, ktorá sa uskutoční pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v nedeľu 14. augusta 2016.

Austrália: Kovboji protestovali v Sydney proti plánovanému odstrelu divých koní

02.08 2016, TASR

Pastieri na koňoch a stovky milovníkov týchto zvierat na vlastných nohách protestovali dnes v centre austrálskeho mesta Sydney proti plánom vlády štátu Nový Južný Wales zredukovať počet divých koní v pohorí Snowy Mountains a vykonať odstrel tisícov kusov. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Na zoznam lokalít svetového dedičstva UNESCO sa dostali aj mokrade Madán v Iraku

19.07 2016, TASR

Organizácia OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) zaradila na zoznam lokalít svetového dedičstva Madán - mokrade v Mezopotámskej nížine na juhu Iraku. Oznámila to stanica BBC.

USA: V Colorade pomáhali medveďovi

18.07 2016, TASR

Medveď baribal vliezol v americkom štáte Colorado do odomknutého osobného auta Subaru, ktoré bolo zaparkované na príjazdovej ceste pred domom. Dvere sa za ním pravdepodobne hneď zatvorili a zviera sa niekoľko hodín nevedelo dostať von.