USA: Gravidná nosorožia samica dáva nádej na záchranu ohrozeného druhu

21.05 2018, TASR

San Diego, 18. mája - Samicu nosorožca tuponosého južného žijúcu v safari parku v kalifornskom San Diegu sa podarilo úspešne inseminovať. Vedcom vďaka tomu skrsla nádej, že by sa im mohlo podariť zachrániť pred vyhynutím extrémne ohrozený poddruh nosorožca, informovala vo štvrtok agentúra AP.

Úrodu pri Trnave a Hlohovci chránia dravce

18.05 2018, TASR

Trnava/Hlohovec, 17. mája - Pri Trnave a Hlohovci sa miestni farmári spolu s Regionálnou poľnohospodárskou komorou Trnava od roku 2015 rozhodli nasadiť na ochranu úrody pred hlodavcami dravcov. Ide o biologickú ochranu plodín – jediná myšiarka ušatá dokáže totiž napríklad zachrániť až 1,5 tony obilia ročne.

Bratislava: SVP umiestnil na hrádzach zásady pohybu pre cyklistov a chodcov

14.05 2018, TASR

Bratislava, 12. mája – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) umiestnil na korune hrádze rieky Dunaj zásady pohybu cyklistov a chodcov na vodohospodárskych objektoch.  Do leta má tiež v pláne nainštalovať kamerový systém, opraviť a sfunkčniť všetky závory.

Žena, čo neprodukuje odpad: Život bez odpadu je jednoduchší a lepší

09.05 2018, TASR

Bratislava, 5. mája - Život bez odpadu je úplným opakom toho, čo si ľudia myslia. Tvrdí to Bea Johnson, ktorej štvorčlenná rodina za rok vyprodukuje odpad, ktorý sa zmestí do jedného zaváraninového pohára.

R. Sikora aj ekologickým komiksom na výstave v GMB varuje pred ničením planéty

09.05 2018, TASR

Bratislava, 4. mája - Nová výstava všestranného výtvarníka Rudolfa Sikoru v Pálffyho paláci Galérie mesta Bratislavy (GMB) má názov Eko(ko)mix 50 rokov Rímskeho klubu.

Austrália: Na turistov útočia kengury závislé na mrkve

03.05 2018, TASR

Sydney, 2. mája - Poslanci aj odborníci vo východnej časti Austrálie upozorňujú turistov, aby nekŕmili tamojšie kengury. Tieto divoké zvieratá sa totiž stali závislými na mrkve a iných nevhodných potravinách a začali útočiť na ľudí.

Tr. Teplice: Mladý umelec vysadil v kúpeľnom parku na vlastné náklady päť líp

30.04 2018, TASR

Trenčianske Teplice, 27. apríla – Poukázanie na úlohu recyklovaného dreva je hlavným cieľom piatkovej obnovy zelene v kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach. S myšlienkou obnovy zelene na vlastné náklady prišiel umelec a výrobca drevených motýlikov a kravát Erik Rybanský z Trenčianskych Teplíc.

Prikrmovať vtáky môžu ľudia celoročne, pozor však na výber krmiva

25.04 2018, TASR

Bratislava, 25. apríla - Ľudia, ktorí k svojim obydliam lákajú vtákov prikrmovaním, sa obľúbeného prírodného divadla nemusia vzdať ani s príchodom teplejších dní. ,,Mimo sezónu nie je prikrmovanie vylúčené ani nebezpečné, čiže ľudia môžu prikrmovať celoročne," hovorí ornitológ Radovan Jambor.

Strety lietadiel s vtákmi sú bežná záležitosť

24.04 2018, TASR

Bratislava, 21. apríla - Strety lietadiel s vtákmi sú bežné a na letovú prevádzku veľký vplyv nemajú. Vlani na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave zaznamenali 22 potvrdených stretov lietadiel s vtákom. Pre TASR to uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

AP: Žirafe dali monitorovacie zariadenie - vyzerá ako bežec s čelovou lampou

20.04 2018, TASR

Berlín, 18. apríla - Žirafu v berlínskej zoologickej záhrade vystrojili monitorovacím zariadením, ktoré má pomôcť vedcom dozvedieť sa viac o jej zvykoch. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na stredajšie oznámenie zoo.