Vodné dielo Liptovská Mara je v prevádzke už štyri desaťročia

01.06 2015, TASR

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) si pripomenul dnešnou slávnostnou konferenciou v liptovskej obci Bešeňová 40. výročie začiatku prevádzky vodného diela Liptovská Mara. Najväčšia slovenská nádrž má celkový objem viac ako 360 miliónov m3 na zaplavenom území 27 km2.

Nemecko bojuje s rozmnoženými vranami, ktoré už napádajú ľudí

01.06 2015, TASR

Vrany napádajú ľudí a vyzobávajú semená z polí v juhozápadnom Nemecku. Tieto vtáky sa tam bezprecedentne a prudko rozmnožili, napísala dnes tlačová agentúra DPA.

Piešťany: Na Deň fascinácie rastlinami pozýva Výskumný ústav rastlinnej výroby

18.05 2015, TASR

Na Deň fascinácie rastlinami pozýva Výskumný ústav rastlinnej výroby (VÚRV) v Piešťanoch. Je slovenským koordinátorom medzinárodného projektu, ktorý sa uskutoční naraz v 55 krajinách sveta a jeho cieľom je priblížiť svet rastlín, ich význam, možnosti využitia, a tiež dôležitosť výskumu a objavovania ešte nepoznaného v rastlinnej ríši.

Bratislava: Na Plynárenskej ulici vyrástlo ekologické trhovisko

15.05 2015, TASR

Zdravý životný štýl a ekologické myslenie sa po druhý raz stali ústrednou myšlienkou trhoviska Eco Village na bratislavskej Plynárskej ulici. Ekologické trhovisko ponúka viac ako 30 stánkov s ekologickými výrobkami a zdravými potravinami.

Chorvátsko: Pri Dubrovníku chytili jednu z najjedovatejších rýb na svete

07.05 2015, TASR

Rybu patriacu k najjedovatejším druhom na svete - štvorzubca, známeho aj pod názvom fugu - chytili pri pobreží chorvátskeho Dubrovníka. Informáciu dnes priniesla chorvátska tlačová agentúra HINA s odvolaním sa na oznámenie Ústavu oceánografie a rybolovu v Splite.

ČR: Ekologické anticeny pre ministra Jana Mládka a prezidenta Miloša Zemana

25.04 2015, TASR

Český minister priemyslu a obchodu Jan Mládek sa stal laureátom anticeny Ropák, ktorú udeľovali už po 23.-krát za najväčší protiekologický čin uplynulého roka, tentoraz za údajne zlú energetickú koncepciu a snahu prelomiť limity ťažby hnedého uhlia v okolí Mostu. 

Tatry: Orlica Anička už mieri do Európy

16.04 2015, TASR

Orlica Anička, ktorej pohyb môže verejnosť na internete sledovať vďaka solárnej GPS vysielačke, už mieri do Európy. Podľa informácií zverejnených na internetovej stránke Správy Tatranského národného parku sa v Ugande pomerne dlho zdržala, zrejme pre zlé počasie.

V centre pozornosti živých kamier na Liptove sú už opäť hniezda bocianov

13.04 2015, TASR

Pracovníci Správy TANAP spolu so špecialistami z realizátorskej firmy demontujú v týchto dňoch v liptovskom regióne vďaka internetovým živým prenosom verejnosťou veľmi obľúbené kamery zo zimných vtáčích kŕmidiel a inštalujú ich opäť na hniezda bocianov.

Izrael umiestnil na strechu parlamentu solárne panely, chce šetriť energie

30.03 2015, TASR

Izrael nainštaloval na strechu budovy parlamentu solárne panely, napísala dnes agentúra AP. Kancelária predsedu národného zhromaždenia židovského štátu oznámila, že elektrina z 1500 solárnych panelov pokryje 10 percent jej spotreby v Knesete, izraelskom parlamente.

Opäť sa hľadá strom roka

30.03 2015, TASR

Na Slovensku sa opäť hľadá strom roka. Nadácia Ekopolis vyhlásila už 13. ročník tejto ankety, ktorá má upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Svoj obľúbený strom do ankety môžu prihlásiť jednotlivci, mestá, školy, firmy či organizácie do 11. mája.