Zoo Bojnice oslávila svoje 60. narodeniny aj otvorením environmentálneho centra

05.10 2015, TASR

Bojnická zoologická záhrada si tento rok pripomína 60. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti dnes jej riaditeľ Milan Šovčík spolu s ministrom životného prostredia Petrom Žigom otvorili nové Centrum environmentálnej výchovy, ktoré je súčasťou vynoveného vstupu do zoo.

Nová slovenská Miss je už známa!

29.09 2015, Enviroportal

Priatelia Zeme – SPZ vyhlásili v sobotu 26. septembra víťazov súťaže Miss Kompost 2015. Záverečné podujatie súťaže sa už tradične konalo na trenčianskom BIOjarmoku. Miss Kompost nie je súťaž o najkrajšiu ženu s kompostoviskom, ale o najlepší kompost.

Za Strom roka 2015 možno hlasovať do konca septembra

28.09 2015, TASR

Hlasovanie v ankete Strom roka 2015 sa blíži k záveru. Možnosť podporiť jeden z 12 stromov, ktoré sa uchádzajú o slovenský titul a postup do medzinárodnej ankety, sa končí 30. septembra.

V Michalovciach budujú prvý ornitologický chodník Sýkorka

23.09 2015, TASR

Ornitologický chodník, vôbec prvý na území Michaloviec, budujú v týchto dňoch na Hurbanovom nábreží. Bude sa volať Sýkorka. TASR informovala Zuzana Argalášová z Občianskeho združenia (OZ) Telekia.

Tatry: Ochranári testovali fotopasce

08.09 2015, TASR

Terénni pracovníci zo Správy Tatranského národného parku (TANAP) pri svojej práci už niekoľko rokov intenzívne využívajú tzv. fotopasce. Tie sú podľa riaditeľa Správy TANAP Pavla Majka v súčasnosti nenahraditeľným pomocníkom pri odhaľovaní nelegálnej činnosti na území národného parku.

Greenpeace objavil vo Vysokých Tatrách nebezpečné chemikálie

08.09 2015, TASR

Nebezpečné chemikálie - fluórokarbóny, ktoré sa používajú pri výrobe outdoorového oblečenia, našli environmentalisti aj vo voľnej prírode Vysokých Tatier. Environmentalisti hľadali ich stopy v ôsmich odľahlých horských oblastiach vo svete vrátane Tatier.

V Peru a Kolumbii zachránili z cirkusov 33 levov, prevezú ich do Afriky

03.09 2015, TASR

Tridsaťtri levov, ktoré zachránili v cirkusoch v Peru a Kolumbii, teraz pošlú do Juhoafrickej republiky (JAR), aby zvyšok svojho života strávili v miestnom súkromnom útulku. Informovala o tom dnes agentúra AP.

USA: Čerstvé dvojičky pandy veľkej vo washingtonskej zoo majú za sebou ťažkú noc

25.08 2015, TASR

Dvojičky ohrozenej pandy veľkej, ktoré sa narodili v sobotu vo washingtonskej Národnej zoologickej záhrade, prospievajú, ale ich opatrovatelia majú za sebou náročnú noc.

Nový Zéland: Utečenci pred zmenou klímy sa obrátili o pomoc na OSN

24.08 2015, TASR

Rodina z ostrovného štátu Kiribati, utekajúca pred vplyvom klimatických zmien na tieto nízko položené tichomorské atoly a ostrovy, požiadala o pomoc OSN. Majú ju totiž deportovať z Nového Zélandu, ktorý rozhodol, že v skutočnosti nie sú utečenci, informovala dnes agentúra DPA.

USA: Obrovského aligátora vážiaceho 417 kg vylovili z jazera v Alabame

24.08 2015, TASR

Obrovský aligátor, ktorého vylovili z jazera na juhovýchode amerického štátu Alabama, váži približne 417 kilogramov.