Orlica Anička je už v centrálnej Zambii

26.11 2015, TASR

Orlia samička Anička, ktorej putovanie na zimovisko do Afriky môže verejnosť sledovať na internete, je už v centrálnej Zambii. „Pre daždivé počasie sme od našej orlice posledné dni nedostávali žiadne GPS pozície.

Najvzácnejšia huba sveta sa nachádza aj v Tatranskom národnom parku

18.11 2015, TASR

Najvzácnejšia huba sveta sa nachádza aj v Tatranskom národnom parku (TANAP). Skrytohubka žltoobrúbená je podľa publikácie s názvom Cenné alebo bezcenné, ktorú zostavila Svetová únia ochrany prírody v roku 2012, považovaná za najvzácnejšiu hubu sveta.

Slovensko dnes získalo zastúpenie v UNESCO

13.11 2015, TASR

Dvaja slovenskí experti sa dnes stali členmi prestížnych výborov medzinárodnej organizácie UNESCO. V rámci 38. Generálnej konferencie, ktorá počas týchto dní prebieha v sídle UNESCO v Paríži, sa totiž uskutočnili aj voľby do jej subsidiárnych orgánov.

Na výstave v Zoo budú môcť aj nevidiaci spoznávať zvieratá

12.11 2015, TASR

Zoologická záhrada v Košiciach pripravuje výstavu pri príležitosti Medzinárodného dňa nevidiacich pod názvom Vidíme ich rukami. Venovaná bude predovšetkým zrakovo postihnutým ľuďom, ktorí majú v inštitúciách takéhoto typu sťažené možnosti vnímania zvierat.

Izraelský minister navrhol vyviezť túlavé psy a mačky do cudziny

03.11 2015, TASR

Rozhorčenie a výsmech si vyslúžil izraelský minister poľnohospodárstva, ktorý navrhol vyviezť do cudziny tisíce psov a mačiek túlajúcich sa v uliciach Izraela. Návrh mal byť alternatívou k vládou financovaným sterilizačným programom. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

Zoo Bojnice pripravuje pre verejnosť výučbové programy a podujatia

27.10 2015, TASR

Viacero nových výučbových programov, ako aj rozšírenie tých aktuálnych pripravuje zoologická záhrada v Bojniciach.

V. Lél: Na Dunaji pokrstia most, ktorý otvorí cestu do rozprávkovej krajiny

27.10 2015, TASR

Nový Mahulienin most vo Veľkom Léli pri Zlatnej na Ostrove v okrese Komárno, ktorý symbolicky, ale i reálne otvára cestu do rozprávkovej krajiny, pokrstia 27. októbra.  

Orlica Anička prekonala 7000 kilometrov a je v Zambii

27.10 2015, TASR

Vďaka solárnej GPS vysielačke sledovaná samička orla krikľavého Anička už zaletela na zimovisko do Zambie. ,,Zo severu Ugandy si to Anička namierila na juh pozdĺž obrovského Viktóriinho jazera do Tanzánie a dostala sa tak cez rovník na južnú pologuľu," priblížil jej let riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko.

Bavorský minister lesného hospodárstva priznal, že zavinil víkendový požiar lesa

08.10 2015, TASR

Menší lesný požiar v Bavorsku počas uplynulého víkendu nespôsobil nik iný, ako krajinský minister lesného hospodárstva. Potvrdil to dnes jeho rezort po tom, ako o tom už niekoľko dní informujú bavorské médiá.

Tatry: Orlica Anička je už v severnej Afrike

06.10 2015, TASR

Samička orla krikľavého Anička, ktorej putovanie na zimovisko môže verejnosť sledovať vďaka GPS solárnej vysielačke, je už v severnej Afrike. „Po Európe a Ázii priletela na tretí kontinent do Afriky, kde má na juhu svoje zimoviská.  Po prenocovaní na severe Libanonu trasa kopírovala minuloročnú líniu ďaleko od pobrežia Stredozemného mora cez vnútrozemie Izraelu," priblížil riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko.