Francúzsko sa pripravuje na príliv storočia

23.02 2015, TASR

Atlantické pobrežie Francúzska, od Baskicka až po Normandiu a Lamanšský kanál, začína zažívať "sezónu" vysokých prílivov, ktorá vyvrcholí 21. marca, keď sa napríklad v zálive v Saint-Malo odohrá najväčší príliv a odliv tohto storočia.

V Slatinke budú hľadať a obnovovať staré studničky a miesta zastavení

12.02 2015, TASR

Staré studničky a miesta zastavení chcú v Slatinke a jej okolí obnoviť aktivisti so Združenia Slatinka. Hľadať tieto zabudnuté miesta budú v sobotu 14. februára. "Postupne chceme obnoviť tradičné miesta zastavení, kde sa kedysi často ľudia stretávali a ktoré časom zanikli, alebo boli zničené.

Pakistan: Najväčšie mesto Karáči môže o 50 rokov zatopiť more, varujú vedci

11.02 2015, TASR

Najväčšie pakistanské mesto Karáči s vyše 20 miliónmi obyvateľov sa v dôsledku klimatických zmien o 50 rokov potopí pod hladinu Arabského mora. Vyplýva to zo správy pakistanského Národného ústavu oceánografie (NIO), ktorý dnes citovala agentúra DPA.

České bicykle pomôžu pri záchrane afrických slonov

06.02 2015, TASR

Dvesto bicyklov rôznych druhov poslali v stredu v kamióne z moravskosliezskeho mesta Ostrava do Afriky. Bicykle darované ľuďmi z celého Česka sú určené najmä pre strážcov prírodných rezervácií a národných parkov v Kamerune, Čade a Stredoafrickej republike (SAR), informoval dnes spravodajský server Novinky. cz.

Čína: Už štvrtá panda veľká uhynula na vírusovú psinku

06.02 2015, TASR

Už štvrtá panda veľká uhynula na vírusovú chorobu psinka, ktorej epidémia sa vyskytla v provincii Šen-si na severozápade Číny. Informovali o tom dnes čínske médiá.

Nitra: Univerzitné vivárium je po rekonštrukcii opäť otvorené pre verejnosť

04.02 2015, TASR

Expozičná miestnosť vivária Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) je po päťmesačnej rekonštrukcii opäť otvorená pre verejnosť. Návštevníci sa môžu počas komentovaného kŕmenia dozvedieť zaujímavé informácie zo sveta zvierat, ale aj z oblasti chovateľstva či legislatívy.

Sopečnou erupciou vznikol na súostroví Tonga nový ostrov

26.01 2015, TASR

Vulkanická erupcia vytvorila na súostroví Tonga v Oceánii nový ostrov - vedci sa však domnievajú, že môže čoskoro opäť zmiznúť, informovala dnes agentúra AP.

Austrália: Ľudia z celého sveta posielajú rukavice pre zranené koaly

13.01 2015, TASR

S nebývalou odozvou sa stretla minulotýždňová výzva Medzinárodného fondu na ochranu zvierat (IFAW) verejnosti v Austrálii, aby posielala bavlnené "rukavice" na labky koál, ktoré utrpeli zranenia v dôsledku požiarov buša.

Japonsko tento rok zrušilo komerčný lovi veľrýb

08.01 2015, TASR

Vzhľadom na medzinárodný tlak Japonsko tento rok prvýkrát neuskutoční komerčný lov veľrýb, ale bude ich pozorovať na čisto vedecké účely. Oznámila to v utorok japonská vláda. Flotila dvoch lodí vyrazí na more vo štvrtok, no posádky nebudú vybavené harpúnami.

Zdevastovaný chodník v okolí Počúvadlianskeho jazera obnovili

29.12 2014, TASR

Časť obľúbeného chodníka v okolí Počúvadlianskeho jazera tento rok obnovili. Vplyvom rastúcej návštevnosti bol totiž ten pôvodný už zdevastovaný, na viacerých miestach prešliapaný až po obnažené korene okolitých stromov.