Gaultier už v budúcnosti nebude využívať vo svojich návrhoch pravú kožušinu

14.11 2018, TASR

Paríž, 12. novembra - Renomovaný francúzsky módny návrhár Jean-Paul Gaultier rezignuje v budúcnosti na využívanie pravej kožušiny vo svojich návrhoch.

Prírodná chladnička v stredisku Jasná uchovala asi 60 percent uskladneného snehu

12.11 2018, TASR

Demänovská Dolina, 9. novembra - Prírodná chladnička nad Bielou Púťou v stredisku Jasná Nízke Tatry v Demänovskej doline, ktorá uchováva sneh z minuloročnej sezóny, sa ako projekt vydarila. Zostatok z uskladneného snehu je podľa odhadov približne 60 percent. Uviedol to riaditeľ skiareálu Matej Hulej.

Čína: Miliardár Bill Gates otvoril v Pekingu fórum o budúcnosti toaliet

07.11 2018, TASR

Peking, 6. novembra - Americký miliardár a filantrop Bill Gates otvoril v utorok v čínskom Pekingu fórum o budúcnosti toaliet Reinvented Toilet Expo. Na pódiu mal v tej chvíli so sebou nádobu s ľudskými výkalmi, poznamenala agentúra AP.

Británia: Rybára pri pobreží Škótska zachránili pred tuleňmi

06.11 2018, TASR

Londýn, 5. novembra - Pobrežná stráž pri severnom pobreží Škótska zachránila rybára, ktorý uviazol na útese, kam ho zahnala skupina tuleňov. Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na informácie z britského úradu námornej a pobrežnej stráže (MCA).

Pri pobreží Antarktídy spozorovali ľadovec obdĺžnikového tvaru s pravými uhlami

25.10 2018, TASR

Washington, 24. októbra - Výskumníci amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) objavili pri pobreží Antarktídy ľadovec, ktorého viditeľná časť má tvar kvádra, informovala v stredu agentúra DPA.

Po rekordne teplom polroku môžu prísť mrazy a sneh

15.10 2018, TASR

Bratislava, 13. októbra – Po mimoriadne teplom slnečnom počasí súčasného babieho leta očakávajú meteorológovia výraznejšie ochladenie v poslednej dekáde októbra. Malo by sa tak ukončiť rekordne teplé obdobie, ktoré na Slovensku pretrváva už od apríla.

Pri vybraných školách v L. Mikuláši by mohli vzniknúť dažďové záhrady

01.10 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 26. septembra – Vo vybraných areáloch škôl v Liptovskom Mikuláši by už na jar budúceho roka mohli vzniknúť záhrady bohaté na rastlinstvo, vtáctvo a hmyz.

Pri jazere Morské oko pribudla lesná knižnica, publikácie z nej však miznú

25.09 2018, TASR

Remetské Hámre, 24. septembra – Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat inštalovala v letných mesiacoch pri jazere Morské oko na Zemplíne lesnú knižnicu. Umiestnila ju do altánku na parkovisku. Publikácie z nej však miznú.

Grécko: Pavúky vytvorili na pobreží gigantickú pavučinu

24.09 2018, TASR

Atény, 22. septembra - Tisíce malých pavúčikov v meste Etoliko na západe Grécka zahalili stromy, kríky a nízke rastliny na pobreží do hustých pavučín.

Bocian Vavrinec, ktorému nainštalovali solárnu vysielačku, je už v Ázii

06.09 2018, TASR

Poprad, 5. septembra - Bocian Vavrinec, ktorý sa stal na určité obdobie vďaka solárnej vysielačke predmetom bližšieho poznania migračnej trasy k zimoviskám jedincov z podtatranskej oblasti, je už v Ázii.