Takmer všetci Európania tvrdia, že ochrana životného prostredia je pre nich dôležitá

09.09 2014, Enviroportal

Tri roky od posledného podobného prieskumu Eurobarometra je jasné, že napriek hospodárskej kríze sa obavy Európanov týkajúce sa životného prostredia nezmenšili. V drvivej zhode 95 % z 28 000 opýtaných občanov uviedlo, že ochrana životného prostredia je pre nich osobne dôležitá a mnohí si myslia, že možno urobiť viac.

Na Seycheloch našli druh slimáka, o ktorom sa tvrdilo, že vyhynul

09.09 2014, TASR

Na atole Aldabra, ktorý je súčasťou Seychelských ostrovov, sa v auguste podarilo znovu objaviť druh slimáka, o ktorom sa predtým predpokladalo že vyhynul, napísala agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie ochranárskej organizácie Nadácia pre Seychelské ostrovy.

Tatry: Vtáčiu televíziu presunuli ochranári do alpínskeho stupňa k svišťom

08.09 2014, TASR

Koniec babieho leta v roku 2012 sa niesol v znamení krádeže webkamery z alpínskeho stupňa vo Vysokých Tatrách práve vtedy, keď sa svište chystali na zimný spánok.

V Česku sa po sto rokoch narodili prvé vĺčatá

05.09 2014, TASR

V Česku sa po vyše sto rokoch narodili prvé vĺčatá. Stalo sa tak v hlbokých lesoch pri Máchovom jazere a v bývalom vojenskom priestore Ralsko. Prinajmenšom jedno z troch mláďat zachytila fotopasca, ďalšie dve si všimli lesníci, informovala dnes webová stránka iDnes.

Logo nového operačného programu Kvalita životného prostredia navrhli študenti

02.09 2014, MŽP SR

Ministerstvo životného prostredia SR predstavilo logo nového operačného programu Kvalita životného prostredia na obdobie rokov 2014 až 2020.

Dánsko: Vláda odkupuje ornú pôdu, ktorú hodlá zmeniť na prírodné prostredie

02.09 2014, TASR

Dánska vláda sa rozhodla vyčleniť z rozpočtu v prepočte viac než 22 miliónov eur na odkúpenie pôdy od farmárov, ktorú chce zmeniť na prírodné prostredie.

Tatry: Mláďa Arnoldovcov vyletelo z hniezda

19.08 2014, TASR

Mláďa rodinky orlov krikľavých, ktorých verejnosť pozná ako Arnoldovcov, vyletelo z hniezdna. ,,Stalo sa to nedeľu 17. augusta tesne pred obedom. Nastal deň D a naše mláďatko prvýkrát opustilo rodnú kolísku," informoval riaditeľ Správy TANAP Pavol Majko.

Na Poľane obnovili okolie Vodopádu Bystrého potoka

18.08 2014, TASR

Naj div Poľany, ktorým sa po nedávnej ankete stala Národná prírodná pamiatka - Vodopád Bystrého potoka, sa dočkal príjemnej zmeny.

V. Tatry: Ďalší orol krikľavý v tomto roku vysielačku nedostane

11.08 2014, TASR

Pracovníci Správy Tatranského národného parku (TANAP) a ich ďalší externí spolupracovníci sa začiatkom tohto týždňa pokúsili odchytiť samčeka orla krikľavého. Chceli mu totiž dať, ako druhému z verejnosti známeho orlieho páru, minivysielačku, vďaka ktorej by mohla verejnosť sledovať jeho pohyb na zimovisko. Pokus však ochranárom nevyšiel.

Sloboda Zvierat: Tretine šteniat zadržaných pri nelegálnom exporte ide o život

11.08 2014, TASR

Tretina šteniat, ktoré boli počas posledného júlového víkendu (26. - 27. 7.) zadržané na slovenských hraničných prechodoch pri pokuse o ich nelegálny vývoz do zahraničia, je v ohrození života. Informovala o tom Sloboda zvierat, v ktorej útulku šteňatá skončili.