USA: Čerstvé dvojičky pandy veľkej vo washingtonskej zoo majú za sebou ťažkú noc

25.08 2015, TASR

Dvojičky ohrozenej pandy veľkej, ktoré sa narodili v sobotu vo washingtonskej Národnej zoologickej záhrade, prospievajú, ale ich opatrovatelia majú za sebou náročnú noc.

Nový Zéland: Utečenci pred zmenou klímy sa obrátili o pomoc na OSN

24.08 2015, TASR

Rodina z ostrovného štátu Kiribati, utekajúca pred vplyvom klimatických zmien na tieto nízko položené tichomorské atoly a ostrovy, požiadala o pomoc OSN. Majú ju totiž deportovať z Nového Zélandu, ktorý rozhodol, že v skutočnosti nie sú utečenci, informovala dnes agentúra DPA.

USA: Obrovského aligátora vážiaceho 417 kg vylovili z jazera v Alabame

24.08 2015, TASR

Obrovský aligátor, ktorého vylovili z jazera na juhovýchode amerického štátu Alabama, váži približne 417 kilogramov.

USA: Panda veľká vo washingtonskej zoo priviedla na svet dvoch potomkov

24.08 2015, TASR

Umelo oplodnená panda veľká žijúca prekvapila v sobotu pracovníkov washingtonskej národnej zoologickej záhrady, kde je veľkou atrakciou pre návštevníkov, keď priviedla na svet s vyše štvorhodinovým odstupom dve mláďatá. Informovali o tom predstavitelia zoo, ktorí zatiaľ neoznámili, akého sú mláďatá rodu.

Lovce: Zubry znášajú horúčavy dobre, vypijú však trojnásobne viac vody

14.08 2015, TASR

Hektolitre vody, tieň a pokoj potrebujú zubry hrivnaté na to, aby sa dokázali vyrovnať so súčasnými vysokými teplotami. Vo zvernici neďaleko obce Lovce v okrese Zlaté Moravce žije 23 jedincov tohto najväčšieho európskeho cicavca. Je medzi nimi 16 samíc, mladé samce i niekoľkomesačné mláďatá.

Pribylina: Včelárska nedeľa opäť pripomenie životne dôležitý význam včiel

14.08 2015, TASR

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline bude v nedeľu 16. augusta už 23. raz dejiskom tradičného včelárskeho sviatku. Návštevníci sa v rámci pestrého programu dozvedia zábavnou formou množstvo zaujímavých informácií o chove včiel medonosných a najrôznejších včelárskych produktoch.

ČR: Horúčavy zvyšujú agresivitu ôs

06.08 2015, TASR

Osy, jeden z nepríjemných letných javov, sú tento rok ešte otravnejšie a aj nebezpečnejšie. Útočia viac než obyčajne, čo spôsobila mierne zima a aktuálne veľmi horúce, suché počasie. Cez víkend zomrel po bodnutí žihadlom muž v stredočeskom meste Benátky nad Jizerou, píše spravodajský server iDNES.

Ochranári plánujú uloviť na bratislavskom letisku 124 sysľov

05.08 2015, TASR

Na Letisku Milana Rastislava Štefánika v Bratislave pribudlo 130 pascí. V týchto dňoch ich tam umiestnili ochranári, ktorí odchytávajú mláďatá a dospelé jedince sysľa pasienkového. Informovalo o tom bratislavské letisko.

Zariadenia na zber a spracovanie plastov z oceánov funkčné už v roku 2016

04.08 2015, TASR

Sen holandského tínedžera, ktorý vo veku 16 rokov prišiel s nápadom ako vyčistiť svetové oceány od plastového odpadu, sa môže stať skutočnosťou už v roku 2016. Uviedla dnes belgická rozhlasová a televízna stanica RTBF. Holandský mladík Boyan Slat (20) prezentoval svoj projekt v roku 2012.

Lučenec: V parku otvorili včelnicu, bude slúžiť na edukačné a ekologické účely

30.07 2015, TASR

Včelnica pozostávajúca z dvoch úľov, ktorú v utorok (28.7.) otvorili v mestskom parku v Lučenci v rámci projektu Adoptuj si včelu, bude slúžiť na edukačné aj ekologické účely. Projekt je spoločným dielom organizácií Greenpeace Slovensko a Živica a podieľať sa na ňom bude aj občianske združenie (OZ) kRaj z Kokavy nad Rimavicou.