Liptovské vodárne vyzývajú odberateľov na správnu starostlivosť o vodomery

12.02 2016, TASR

Pre správne fungovanie vodomerov v zimnom období je dôležité dôkladne sa o ne starať, upozorňuje Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS), a. s. Reaguje tak na problémy so zamrznutými vodomermi, ktoré v uplynulom období nahlásilo niekoľko odberateľov.

India: Slon vyčíňal v uliciach mesta a ničil domy

11.02 2016, TASR

Divo žijúci slon dnes vyčíňal v meste Siliguri v indickom štáte Západné Bengálsko. Ničil tam domy a vystrašených obyvateľov donútil k úteku. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

OSN hledá fotografie do nové publikace

05.02 2016,

Výzvu fotografům vyhlásil Program OSN pro životní prostředí. Do své publikace o životním prostředí hledá vhodné ilustrační fotografie.

Európania hlasujú za Európsky strom roka 2016; v hre je aj strom zo Slovenska

02.02 2016, TASR

V rámci medzinárodnej súťaže Európsky strom roka 2016 môžu občania Európskej únie oddnes až do konca februára hlasovať za najkrajší z 15 stromov z 15 krajín. Na zozname je aj strom zo Slovenska.

Tretí sektor chce poznať eko-gramotnosť strán kandidujúcich vo voľbách

29.01 2016, TASR

Preveriť spôsobilosť, kapacity a zodpovednosť politických strán v oblastiach ochrany životného prostredia pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami sa rozhodli v Centre pre trvalo udržateľné alternatívy CEPTA.

Nitra: Botanická záhrada SPU vybudovala novú expozícu mäsožravých rastlín

27.01 2016, TASR

 Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre vybudovala v spolupráci s občianskym združením Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín novú expozíciu týchto rastlín.

Sloboda zvierat:Bratislavský útulok prijal od darcov cez sviatky dve tony krmiva

28.12 2015, TASR

Bratislavčania boli cez tohtoročné Vianoce štedrí k opusteným psom a mačkám, informuje Sloboda zvierat. Do útulku v hlavnom meste doniesli asi dve tony krmiva. Nezabudli ani na hračky, podstielky či koberce.

Podvodník vyberá v Bratislave peniaze pre Slobodu zvierat

22.12 2015, TASR

Sloboda zvierat (SZ) varuje pred podvodníkom, ktorý v hlavnom meste vyberá peniaze v jej mene. Združenie dostalo o tomto mužovi opakované hlásenia od ľudí. Upozorňuje však, že nemá vyhlásenú žiadnu zbierku.

Čína: Reštaurácia účtovala zákazníkom poplatok za čistenie vzduchu

15.12 2015, TASR

Reštaurácia vo východočínskom meste Čang-ťia-kang účtovala svojim zákazníkom poplatok za čistenie vzduchu v prevádzke. Majitelia zakúpili filtračné zariadenie pre zlepšenie ovzdušia v čase, keď oblasť zahalil v uplynulých týždňoch silný smog a viditeľnosť na niektorých miestach klesla na necelých sto metrov.

USA: Vedci experimentujú s vývojom kráv, ktoré by produkovali menej metánu

04.12 2015, TASR

Vedci po celom svete sa pokúšajú rôznymi metódami dosiahnuť, aby kravy produkovali menej metánu, ktorý patrí medzi najnebezpečnejšie skleníkové plyny.