Žilina: Úle z projektu Adoptuj si včelu majú vzdelávať aj propagovať včelárstvo

22.07 2015, TASR

Mestský med si dňa môžu Žilinčania vytáčať vďaka úľom, ktoré v priestoroch Žilinskej univerzity osadilo v rámci projektu Adoptuj si včelu občianske združenie Preles.

McCartney: Britská vláda stratí podporu ľudí, ak zmierni zákaz lovu líšok

20.07 2015, TASR

Bývalý člen svetoznámej britskej skupiny Beatles Paul McCartney dal bezplatnú radu premiérovi Davidovi Cameronovi: nechajte zákaz lovu líšok na pokoji.

Austrália chce zlikvidovať dva milióny túlavých mačiek, ktoré ohrozujú prírodu

20.07 2015, TASR

Austrálska federálna vláda vyhlásila dnes neľútostný boj proti túlavým mačkám, ktoré podľa nej vážne ohrozujú mnohé voľne žijúce živočíchy.

Pri Sečovciach sa objavil medveď, poľovníci varujú obyvateľov

09.07 2015, TASR

Túlajúceho sa medveďa v týchto dňoch prekvapivo zaznamenali pri meste Sečovce na juhovýchodnom Slovensku. Rybár videl zviera pri rybníku blízko obce Trnávka (okr. Trebišov).

Vodné dielo Liptovská Mara je v prevádzke už štyri desaťročia

01.06 2015, TASR

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) si pripomenul dnešnou slávnostnou konferenciou v liptovskej obci Bešeňová 40. výročie začiatku prevádzky vodného diela Liptovská Mara. Najväčšia slovenská nádrž má celkový objem viac ako 360 miliónov m3 na zaplavenom území 27 km2.

Nemecko bojuje s rozmnoženými vranami, ktoré už napádajú ľudí

01.06 2015, TASR

Vrany napádajú ľudí a vyzobávajú semená z polí v juhozápadnom Nemecku. Tieto vtáky sa tam bezprecedentne a prudko rozmnožili, napísala dnes tlačová agentúra DPA.

Piešťany: Na Deň fascinácie rastlinami pozýva Výskumný ústav rastlinnej výroby

18.05 2015, TASR

Na Deň fascinácie rastlinami pozýva Výskumný ústav rastlinnej výroby (VÚRV) v Piešťanoch. Je slovenským koordinátorom medzinárodného projektu, ktorý sa uskutoční naraz v 55 krajinách sveta a jeho cieľom je priblížiť svet rastlín, ich význam, možnosti využitia, a tiež dôležitosť výskumu a objavovania ešte nepoznaného v rastlinnej ríši.

Bratislava: Na Plynárenskej ulici vyrástlo ekologické trhovisko

15.05 2015, TASR

Zdravý životný štýl a ekologické myslenie sa po druhý raz stali ústrednou myšlienkou trhoviska Eco Village na bratislavskej Plynárskej ulici. Ekologické trhovisko ponúka viac ako 30 stánkov s ekologickými výrobkami a zdravými potravinami.

Chorvátsko: Pri Dubrovníku chytili jednu z najjedovatejších rýb na svete

07.05 2015, TASR

Rybu patriacu k najjedovatejším druhom na svete - štvorzubca, známeho aj pod názvom fugu - chytili pri pobreží chorvátskeho Dubrovníka. Informáciu dnes priniesla chorvátska tlačová agentúra HINA s odvolaním sa na oznámenie Ústavu oceánografie a rybolovu v Splite.

ČR: Ekologické anticeny pre ministra Jana Mládka a prezidenta Miloša Zemana

25.04 2015, TASR

Český minister priemyslu a obchodu Jan Mládek sa stal laureátom anticeny Ropák, ktorú udeľovali už po 23.-krát za najväčší protiekologický čin uplynulého roka, tentoraz za údajne zlú energetickú koncepciu a snahu prelomiť limity ťažby hnedého uhlia v okolí Mostu.