Zoo Bojnice má nové logo, vizuál i web

25.08 2016, TASR

Bojnická zoologická záhrada začala v týchto dňoch využívať nový vizuál ako i logo. Zároveň spustila novú webstránku, ktorá tieto prvky obsahuje. Informovala o tom hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

Na severnom Spiši a v Pieninách spája Cesta minerálnych prameňov 11 obcí

22.08 2016, TASR

Prírodné bohatstvo severného Spiša a Pienin spočíva v množstve minerálnych prameňov, ktoré sa na tomto území nachádzajú.

V okresoch Zvolen a Detva je až 86 minerálnych prameňov

22.08 2016, TASR

Jedným z najbohatších regiónov na výskyt minerálnych prameňov je samotný stred Slovenska, konkrétne Zvolenská kotlina, blízke Podpoľanie a tiež okres Banská Bystrica. Podľa webovej stránky Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) iba v okresoch Zvolen a Detva je 86 minerálnych prameňov. V B. Bystrici a okolí ďalších 69.

Čadca: V skanzene Vychylovka predstavia pôvodné slovenské plemená zvierat

08.08 2016, TASR

Pôvodné slovenské plemená hospodárskych zvierat predstaví v skanzene Nová Bystrica – Vychylovka výstava, ktorá sa uskutoční pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v nedeľu 14. augusta 2016.

Austrália: Kovboji protestovali v Sydney proti plánovanému odstrelu divých koní

02.08 2016, TASR

Pastieri na koňoch a stovky milovníkov týchto zvierat na vlastných nohách protestovali dnes v centre austrálskeho mesta Sydney proti plánom vlády štátu Nový Južný Wales zredukovať počet divých koní v pohorí Snowy Mountains a vykonať odstrel tisícov kusov. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Na zoznam lokalít svetového dedičstva UNESCO sa dostali aj mokrade Madán v Iraku

19.07 2016, TASR

Organizácia OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) zaradila na zoznam lokalít svetového dedičstva Madán - mokrade v Mezopotámskej nížine na juhu Iraku. Oznámila to stanica BBC.

USA: V Colorade pomáhali medveďovi

18.07 2016, TASR

Medveď baribal vliezol v americkom štáte Colorado do odomknutého osobného auta Subaru, ktoré bolo zaparkované na príjazdovej ceste pred domom. Dvere sa za ním pravdepodobne hneď zatvorili a zviera sa niekoľko hodín nevedelo dostať von.

SHMÚ: Povodne na Dunaji majú pôvod v Alpách

06.07 2016, TASR

,,Výška hladín Dunaja pri jednotlivých povodniach závisí od množstva a intenzity zrážok, v prípade jarných povodní aj od množstva snehovej pokrývky. Na Dunaji sa v minulosti vyskytovali aj ľadové povodne, pri ktorých sa vplyvom ľadovej zápchy zvýšila hladina," uviedla pre TASR Zuzana Danáčová, vedúca oddelenia Kvantity povrchových vôd Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

V.Tatry: Pri kosení lúky v Bielovodskej doline boli najrýchlejší lesníci z Oravy

27.06 2016, TASR

Takmer hektárová lúka pri horárni v Bielovodskej doline je už pokosená. Postarali sa o to lesníci zo Slovenska, Poľska, Česka i Ukrajiny, ktorí si tak zmerali sily v kosení lúky tradičným spôsobom s kosou. Informovala o tom Lenka Burdová zo Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP).

Komárno: Mesto začne koncom júna s celoplošným postrekom proti komárom

24.06 2016, TASR

Do desiatich dní by malo mesto Komárno začať s celoplošným postrekom proti komárom. Pracovníci mestského úradu sú v neustálom kontakte s odborníkmi a firmou vykonávajúcou likvidáciu komárov a čakajú na najvhodnejšie podmienky na postrek, informovalo vedenie mesta.