Zimbabwe: Krokodíly kŕmia vegetariánskou stravou, aby mali kvalitnejšiu kožu

10.04 2014, TASR

Krododíly na jazere Kariba v Zimbabwe dostávajú namiesto mäsa čisto rastlinnú stravu. Chovatelia sú presvedčení, že to zvyšuje kvalitu krokodílej kože, z ktorej sa vyrábajú kabelky a topánky, uviedli noviny Daily Telegraph.

Hľadá sa najkrajšia slovenská Studnička roka 2014

10.04 2014, TASR

Do súťaže o najkrajšiu studničku roka sa môžu po prvý raz prihlásiť dobrovoľnícke občianske združenia a kluby turistov z celého Slovenska. Víťazné projekty budú ohodnotené finančnými cenami.

V. Tatry: Kamerový systém, ktorý sleduje hniezdo orla Arnolda, už opravili

07.04 2014, TASR

Kamerový systém a celá technika zabezpečujúca živý prenos z hniezda najznámejšieho slovenského orla Arnolda, ktorý sa vracia z Afriky späť na Slovensko, je po marcovej víchrici už v poriadku.

B. n. Bebravou: V meste sa do Hodiny zeme zapoja po štvrtý raz

28.03 2014, TASR

Kultúrny program s tancom a hudobným vystúpením či ohňovou šou pripravili v Bánovciach nad Bebravou pri príležitosti celosvetovej akcie Hodina zeme. Podujatie sa bude konať 29. marca od 20.00 h, jeho súčasťou bude aj zhasnutie verejného osvetlenia v centre mesta.

Orol Arnold je na rovníku v Ugande

27.03 2014, TASR

Orol Arnold, ktorého návrat domov zo zimoviska v Afrike môže vďaka solárnej vysielačke sledovať široká verejnosť, je momentálne na rovníku v Ugande.

Slovensko: V noci na nedeľu 30. marca prejde na letný čas

27.03 2014, TASR

Občania Slovenska si cez nadchádzajúci víkend (29.-30. marca) pospia o hodinu kratšie. V noci na nedeľu 30. marca si bude treba posunúť ručičky hodiniek o druhej hodine stredoeurópskeho (SEČ) na tretiu hodinu letného času (SELČ).

Do Hodiny Zeme sa zapoja zhasnutím svetiel aj mestá na Zemplíne

26.03 2014, TASR

Do celosvetovej akcie s názvom Hodina Zeme, ktorá poukazuje na problematiku klimatických zmien či svetelného znečistenia, sa v tomto roku opätovne zapoja aj viaceré samosprávy na území Zemplína.

Dánska zoo zabila po zdravej žirafe aj štyri levy

26.03 2014, TASR

Zoologická záhrada v Kodani, ktorá čelila protestom po zabití zdravého samčeka žirafy z dôvodu príbuzenského kríženia, oznámila dnes zabitie dvoch dospelých levov a dvoch levíčat.

Európskym stromom roka 2014 sa stal tisícročný brest z Bulharska

24.03 2014, Enviroportal

V stredu 19. marca boli pod záštitou europoslanca Pavla Poca v Európskom parlamente v Bruseli vyhlásené výsledky Európskeho stromu roka 2014.

Tatry: Víchrica zlomila strom pri Arnoldovom hniezde, online prenos sa prerušil

19.03 2014, TASR

Takmer pred týždňom Správa Tatranského národného parku (TANAP) spoločne s firmou PROFI–NET, s.r.o., namontovala na rodné hniezdo orla Arnolda na Liptove kameru, ktorou, ak zosadne na pôvodnom hniezde, bude môcť verejnosť sledovať jeho osud aj po návrate z Afriky do TANAP.