Tatry: Mláďa Arnoldovcov vyletelo z hniezda

19.08 2014, TASR

Mláďa rodinky orlov krikľavých, ktorých verejnosť pozná ako Arnoldovcov, vyletelo z hniezdna. ,,Stalo sa to nedeľu 17. augusta tesne pred obedom. Nastal deň D a naše mláďatko prvýkrát opustilo rodnú kolísku," informoval riaditeľ Správy TANAP Pavol Majko.

Na Poľane obnovili okolie Vodopádu Bystrého potoka

18.08 2014, TASR

Naj div Poľany, ktorým sa po nedávnej ankete stala Národná prírodná pamiatka - Vodopád Bystrého potoka, sa dočkal príjemnej zmeny.

V. Tatry: Ďalší orol krikľavý v tomto roku vysielačku nedostane

11.08 2014, TASR

Pracovníci Správy Tatranského národného parku (TANAP) a ich ďalší externí spolupracovníci sa začiatkom tohto týždňa pokúsili odchytiť samčeka orla krikľavého. Chceli mu totiž dať, ako druhému z verejnosti známeho orlieho páru, minivysielačku, vďaka ktorej by mohla verejnosť sledovať jeho pohyb na zimovisko. Pokus však ochranárom nevyšiel.

Sloboda Zvierat: Tretine šteniat zadržaných pri nelegálnom exporte ide o život

11.08 2014, TASR

Tretina šteniat, ktoré boli počas posledného júlového víkendu (26. - 27. 7.) zadržané na slovenských hraničných prechodoch pri pokuse o ich nelegálny vývoz do zahraničia, je v ohrození života. Informovala o tom Sloboda zvierat, v ktorej útulku šteňatá skončili.

Prírodu Muránskej planiny začali strážiť na konských chrbtoch

28.07 2014, TASR

Strážcovia Národného parku Muránska planina (NP MP) sa začali po chránených územiach pohybovať na koňoch. Ako pre TASR povedal riaditeľ Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky (ŠOP SR) Milan Boroš, šetria tak náklady na pohonné látky a zároveň podporujú chov plemena koní hucul. V náročných terénoch NP MP využívali ľudia kone už v dávnej minulosti.

Tatry: Život orlej rodinky Arnoldovcov môže verejnosť sledovať on-line

14.07 2014, TASR

Správa Tatranského národného parku (TANAP) v úzkej spolupráci s tímom internetového portálu www. kukaj. sk spustila on-line prenos "z domácnosti" na Slovensku najsledovanejšej rodinky orlov krikľavých.

Trenčín: Hlasovanie o Strom roka 2014 sa začalo na festivale Pohoda

11.07 2014, TASR

Na hudobnom festivale Pohoda v Trenčíne dnes odštartovalo hlasovanie v ankete Nadácie Ekopolis Strom roka 2014. Zo 45 prihlásených stromov vybrala porota 12 finalistov, hlasovať sa o nich môže až do konca septembra.

V Kambodži objavili nový živočíšny druh - "vlčieho hada"

12.06 2014, TASR

Nový druh hada, prezývaného "vlčí had" kvôli jeho typickým dlhým tesákom, objavili v Kambodži v odľahlých Kardamonských horách. Povedal to bádateľ a objaviteľ živočícha Neang Thy pre tlačovú agentúru DPA.

Rusko vrátilo organizácii Greenpeace zadržiavaný ľadoborec Arctic Sunrise

09.06 2014, TASR

Medzinárodná ochranárska organizácia Greenpeace si môže prevziať svoju loď Arctic Sunrise, ktorú zadržiavali ruské úrady v prístavnom meste Murmansk od septembra minulého roka, kedy ruská pobrežná stráž plavidlo obsadila a zadržala 30 aktivistov Greenpeace protestujúcich proti ťažbe ropy v Arktíde.

Nepál: V parku objímalo stromy naraz až 2000 ľudí

06.06 2014, TASR

Viac ako 2000 ľudí sa dnes zišlo v parku v nepálskej metropole Káthmandu, aby prekonali svetový rekord v hromadnom objímaní stromov, informovala agentúra AP. Účastníci akcie, medzi ktorými boli poslanci parlamentu, študenti, administratívni pracovníci a dokonca aj budhistickí mnísi, sa zišli v parku na severovýchodnom okraji mesta.