Rok 2017 je v Ruskej federácii Rokom ekológie

09.01 2017, TASR

Rok 2017 je v Ruskej federácii Rokom ekológie. Nariadenie o tom podpísal prezident Vladimir Putin presne pred rokom. Cieľom tohto nariadenia je upriamiť pozornosť verejnosti na problematiku ekologického rozvoja Ruska, zachovania biologickej rozmanitosti a zaistenia ekologickej bezpečnosti krajiny.

Michalovce: Poranenej líšky sa netreba dotýkať, radí veterinár

09.01 2017, TASR

Nezvyčajný pohľad sa naskytol obyvateľom jednej z ulíc v Michalovciach. Zakliesnenú líšku v oplotení, cez ktoré sa snažila utiecť s korisťou, spozoroval jeho majiteľ.

Na Slovensku vlani zaznamenali nové druhy vtákov

03.01 2017, TASR

Ornitológovia vlani na Slovensku zaznamenali štyri nové druhy vtákov. ,,V troch prípadoch išlo o druhy, ktorých domovom je najmä Ázia a ich zastihnutie súvisí s východným prúdením, ktoré nás sprevádzalo počas jesene. Ako prvý sa o slovo prihlásil bradáň žltohlavý menom Adonis," hovorí Roman Slobodník z Ochrany dravcov na Slovensku.

Vo Vysokých Tatrách identifikovali nový genetický typ kamzíka

21.12 2016, TASR

Správa Tatranského národného parku (TANAP) koordinovala v tomto roku realizáciu projektu Ochrana a monitoring kamzíka vrchovského tatranského, pričom boli odchytené štyri jedince za účelom sledovania ich časopriestorovej aktivity s použitím telemetrických obojkov.

WMO: Prístroje v Atlantiku zaznamenali rekordnú 19-metrovú vlnu

15.12 2016, TASR

Najvyššia morská vlna zaznamenaná meteorologickou bójou sa vyskytla v severnej časti Atlantického oceánu. Vlna vysoká 19 metrov vznikla medzi Islandom a Veľkou Britániou, neďaleko Vonkajších Hebríd, informovala dnes Svetová meteorologická organizácia (WMO).

Kanada: Hasiči zachraňovali losa, pod ktorým sa prelomil ľad

13.12 2016, TASR

Kanadskí hasiči zachránili takmer 225 kilogramov vážiacu samicu losa, pod ktorou sa cez víkend prelomil ľad v provincii New Brunswick na východe krajiny.

Havajské ostrovy: 66-ročná samička albatrosa čaká opäť mláďa

12.12 2016, TASR

Najstarší známy morský vták na svete - samička albatrosa laysanského, ktorá má podľa odhadu amerických biológov 66 rokov - čaká opäť mláďa.

Košice: Nové kúrenie v Botanickej záhrade UPJŠ má priniesť úsporu energie

08.12 2016, TASR

Rekonštrukcia ústredného kúrenia v skleníkoch Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach má priniesť úsporu energií, ako i jednoduchšiu reguláciu teploty potrebnej pre tropické rastliny. Dnes ju vedenie univerzity i botanickej záhrady oficiálne predstavilo novinárom.

Akciu Stromček pod stromček spustilli v druhej najväčšej pôrodnici na Slovensku

06.12 2016, TASR

Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky, patriaci do rezortu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, každoročne obdarováva pred Vianocami viaceré organizácie vianočnými stromčekmi.

Polícia zastavila v strednom Vietname autobus vezúci 120 živých kobier

28.11 2016, TASR

Polícia vo Vietname skonfiškovala 120 živých kobier prevážaných v škatuliach v autobuse, keďže išlo o porušenie zákona zakazujúceho prevoz produktov nebezpečných pre ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na vietnamský štátny denník Thanh Nien.