Je pitná voda v Rakúsku ohrozená?

26.05 2016,

Ochrana zdrojov pitnej vody sa na globálnej úrovni stále viac presadzuje nad veľkokapacitnou úpravou vody. Rakúsko bolo priekopníkom tejto filozofie. Dnes však Austrian Association for Gas and Water (OVCW) identifikuje hrozbu kontaminácie pitnej vody z dusičnanov a pesticídov.

Bratislava: Mestské lesy tento rok rozšíria chov včiel

25.05 2016, TASR

Mestské lesy v Bratislave rozšírili svoju činnosť a venujú sa aj chovu včiel. Tento zámer vznikol ešte v minulom roku, keď bol zrekultivovaný areál bývalej lesnej škôlky pri Kačíne a zakúpené boli prvé dve včelstvá.

Snina: Zubor Matúš sa zotavuje, v októbri bude oslavovať štvrté narodeniny

18.05 2016, TASR

Zubor Matúš, ktorý sa v súčasnosti nachádza v Animoterapeuticko-jazdeckom centre (AJC) v Snine, sa pomaly zotavuje zo zranení na nohe. Tie utrpel po náraze s osobným motorovým vozidlom. TASR o tom informoval veterinárny lekár Vladislav Juško.

Mexiko: 24 vorvaňov tuponosých zahynulo na mexickom pobreží

16.05 2016, TASR

Až 24 vorvaňov tuponosých zahynulo po tom, čo sa vyplavili na breh na mexickom polostrove Baja California. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na mexické námornícke úrady.

Skupina slovenských fotografov fotografovala vtáky v rumunskej delte Dunaja

12.05 2016, TASR

Stovky zaujímavých záberov rozmanitých druhov vtákov si priniesla skupina slovenských fotografov z minulotýždňovej výpravy a fotografického workshopu v rumunskej časti delty Dunaja.

Rakúsko: Chránené myšiaky útočia v Burgenlande na bežcov i cyklistov

12.05 2016, TASR

Rekreační bežci i cyklisti čelia v Deutschkreuzi v rakúskej spolkovej krajine Burgenland útokom dravých vtákov - myšiakov. Aj keď je známe, že tieto operence si chránia svoje územia, podobné útoky si predsa len neobvyklé.

Nitra: Vivárium SPU získalo varana boehmovho

09.05 2016, TASR

Vivárium Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre získalo zaujímavý exemplár, dospelého samca varana boehmovho. V Európe ho doteraz chovali len v dvoch vedeckých inštitúciách – vo viváriu v Kráľovskom múzeu v nemeckom Bonne a v českej Plzni, odkiaľ pochádza aj jedinec v nitrianskom univerzitnom viváriu, informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.

Na čele medzinárodnej organizácie UNESCO stojí Irina Bokovová

06.05 2016, TASR

Generálnou riaditeľkou Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO - United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) je bulharská politička Irina Georgieva Bokovová.

USA: Experimentálne lietadlo Solar Impulse 2 odletelo z Kalifornie do Arizóny

03.05 2016, TASR

Lietadlo Solar Impulse 2, poháňané iba slnečnou energiou, vzlietlo dnes z Kalifornie na ďalšiu etapu svojej púte okolo sveta smerom do Arizóny. Oznámila to agentúra AP.

L. Hrádok: Semenoles využíva v boji proti škodcom inovatívnu nórsku technológiu

27.04 2016, TASR

Odštepný závod štátneho podniku Lesy SR Semenoles so sídlom v Liptovskom Hrádku využíva na ochranu smrekových sadeníc proti tvrdoňovi nórsku technológiu voskovania.