Izrael umiestnil na strechu parlamentu solárne panely, chce šetriť energie

30.03 2015, TASR

Izrael nainštaloval na strechu budovy parlamentu solárne panely, napísala dnes agentúra AP. Kancelária predsedu národného zhromaždenia židovského štátu oznámila, že elektrina z 1500 solárnych panelov pokryje 10 percent jej spotreby v Knesete, izraelskom parlamente.

Opäť sa hľadá strom roka

30.03 2015, TASR

Na Slovensku sa opäť hľadá strom roka. Nadácia Ekopolis vyhlásila už 13. ročník tejto ankety, ktorá má upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Svoj obľúbený strom do ankety môžu prihlásiť jednotlivci, mestá, školy, firmy či organizácie do 11. mája.

Karpatské bukové pralesy zapísané v UNESCO majú svoju striebornú mincu

24.03 2015, TASR

Karpatské bukové pralesy, ktoré sú zapísané od roku 2007 v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, majú svoju striebornú zberateľskú mincu.

Srbsko: V byte v Kragujevaci objavili úrady vlčicu

24.03 2015, TASR

Srbské úrady dnes oznámili, že objavili vlčicu, ktorá žila v byte na piatom poschodí obytnej budovy v priemyselnom meste Kragujevac. Informovala o tom agentúra DPA.

Bojnický zámok sa zapojí do kampane Hodina zeme už po šiesty raz

11.03 2015, TASR

Bojnický zámok sa 28. marca na hodinu ponorí do tmy a na horizonte kúpeľného mesta po ňom ostane len neosvetlené miesto. ,,Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice sa vypnutím vonkajšieho osvetlenia zámku od 20.30 do 21.30 h tak zapojí do celosvetovej kampane pod názvom Hodina zeme," informovala kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

Lesy ČR varovali pred medveďom v okrese Břeclav pri hraniciach so SR

05.03 2015, TASR

Medveď, ktorý sa na južnú Moravu zatúlal zrejme zo Slovenska, vystrašil v utorok večer 15-ročnú jazdkyňu na koni v okrese Břeclav. Břeclavská radnica a Lesy Českej republiky vyzvali ľudí na opatrnosť, pretože šelma môže byť hladná.

BBC: Amatérsky fotograf zachytil let žlny zelenej s lasičkou na chrbte

05.03 2015, TASR

Nezvyčajnú snímku letiacej žlny zelenej, ktorej sa na chrbte drží lasička, urobil v pondelok popoludní v parku východne od Londýna amatérsky fotograf z britského Essexu Martin Le-May. Redakcii BBC povedal, že bol na prechádzke s manželkou, keď začul zúfalý krik a obával sa najhoršieho.

Tatry: Orlica Anička mieri na sever, vracia sa z Afriky späť domov

05.03 2015, TASR

Po vyše týždňovej odmlke dala o sebe ochranárom i širokej verejnosti opäť vedieť orlica Anička. Jej let na zimovisko v Afrike mohli ľudia sledovať na internete vďaka GPS solárnej vysielačke, teraz sa už podľa riaditeľa Správy Tatranského národného parku Pavla Majka otočila na sever a mieri späť domov na Slovensko.

Nepál: Ľudský odpad na Evereste sa stal veľkým problémom

04.03 2015, TASR

Šéf nepálskej horolezeckej asociácie vyhlásil, že ľudský odpad zanechaný na Mount Evereste sa stal problémom, ktorý spôsobuje znečistenie a hrozbu šírenia chorôb na najvyššej hore sveta. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Britský princ William sa v závere návštevy Číny stretol s voľne žijúcimi slonmi

04.03 2015, TASR

Britský princ William upozornil dnes v závere štvordňovej návštevy Číny na svoj záujem o ochranu voľne žijúcich živočíchov. V juhočínskej provincii Jün-nan, v tropickej oblasti pri hraniciach s Mjanmarskom a Laosom, navštívil oblasť s voľne žijúcimi divokými slonmi.