Poslanci J. Droba a A. Zemanová chcú preveriť podzemnú vodu v blízkosti Vrakune

19.05 2017, TASR

Podzemnú vodu v okolí bratislavskej Vrakune treba preveriť, aby sa zistilo, či kontaminačný mrak z bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova nesiaha ešte ďalej, ako sa predpokladá. Navrhujú to poslanci Národnej rady SR Anna Zemanová a Juraj Droba (obaja SaS).

Nitra: Voda z prameňov v katastri Zobora nie je vhodná na pitné účely

18.05 2017, TASR

Voda z prameňov v katastri Zobora v Nitre nevyhovuje požiadavkám na vodu určenú na ľudskú spotrebu. Potvrdili to laboratórne vyšetrenia vzoriek vody odobratých z prameňov Šindolka, Pivoňka, Svoradovho prameňa a Puškinovho prameňa.

Vodohospodári pomáhajú zachovať vodný režim na Požitavsku

15.05 2017, TASR

Pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) na Požitavsku na dolnej Nitre pri obci Maňa v okrese Nové Zámky pomáhajú zabezpečiť vodný režim na rieke Žitava. Ako TASR informoval hovorca SVP Pavel Machava, pomocou stavidlovej hate Žitavce sa kanálom Martinová – Maňa ďalej zhybkou pod obcou Michal nad Žitavou v okrese Nové Zámky napúšťa prírodná rezervácia Žitavský luh.

Peniaze na protipovodňové opatrenia možno využívať efektívnejšie

15.05 2017, TASR

Peniaze na protipovodňovú ochranu by sa dali na Slovensku využívať aj efektívnejšie, ukázala revízia výdavkov na životné prostredie. Prioritizácia projektov sa podľa priebežnej správy z revízie v praxi nie vždy uplatňuje. Platí však, že predchádzať povodniam je nákladovo efektívnejšie ako odstraňovať následky po katastrofe.

Počas povodní bola Oravská priehrada naplnená na 100 %, Liptovská Mara na 96 %

05.05 2017, TASR

Dve vrcholové vodné nádrže Vážskej kaskády - Liptovská Mara a Oravská priehrada, potvrdili počas uplynulého víkendu opäť svoju základnú ochrannú funkciu pred záplavami. V čase vytrvalých intenzívnych dažďov, keď boli výrazne zvýšené prítoky vody, bola Oravská priehrada naplnená na 100 percent a Liptovská Mara na takmer 96 percent.

Nitra: Zo šiestich prameňov vyhoveli požiadavkám na pitnú vodu dva

04.05 2017, TASR

Zo šiestich kontrolovaných prameňov na území mesta Nitra vyhovujú požiadavkám na vodu určenú na ľudskú spotrebu dva pramene. Potvrdili to najnovšie výsledky rozborov vzoriek pitnej vody. Odber vzoriek zabezpečil odbor komunálnych činností a životného prostredia Mestského úradu v Nitre.

Nórsky miliardár Rökke venuje väčšinu majetku na výskum oceánov

03.05 2017, TASR

Jeden z najbohatších ľudí Nórska, priemyselník Kjell Inge Rökke, dnes oznámil, že sa chce odvďačiť spoločnosti, a preto jej venuje väčšinu svojho majetku. Ten má podľa odhadov hodnotu dve miliardy dolárov.

Nitra: Zo šiestich prameňov v meste vyhoveli požiadavkám na pitnú vodu dva

03.05 2017, TASR

Zo šiestich kontrolovaných prameňov na území mesta Nitra vyhovujú požiadavkám na vodu určenú na ľudskú spotrebu dva pramene. Potvrdili to najnovšie výsledky rozborov vzoriek pitnej vody.

Projekt SVP pomôže v prevencii povodní a sucha na Zemplíne

28.04 2017, TASR

Vybudovanie vodozádržného systému v obciach Hraň a Sirník (okres Trebišov) patrí k výsledkom projektu Zemplín – prevencia povodní a sucha (ZEMPPAS). Celkové oprávnené výdavky projektu spolufinancovaného z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) činili 2,67 milióna eur.

Vodohospodári pripravujú rekonštrukciu nádrže v Brezovej pod Bradlom

28.04 2017, TASR

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) pripravuje rekonštrukciu vodnej nádrže v Brezovej pod Bradlom. Dôvodom je jej nevyhovujúci technický stav. O zámeroch rekonštrukcie dnes informoval na brífingu v Brezovej pod Bradlom riaditeľ Odštepného závodu Bratislava SVP Jozef Dúcz.