Bešeňová: Obyvatelia vyhrali boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne

22.02 2017, TASR

Obyvatelia dolnoliptovskej obce Bešeňová neďaleko Ružomberka vyhrali niekoľkoročný boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne na rieke Váh. Definitívne ju zamietlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR s odôvodnením, že Váh je od Bešeňovej po Kraľovany chránený ako územie európskeho významu.

Krupina: Na potoku Kltipoch chcú zrealizovať protipovodňové opatrenia

22.02 2017, TASR

Protipovodňové preventívne opatrenia na krupinskom potoku Kltipoch, chcú zrealizovať tamojšie Mestské lesy. Na území dochádza totiž počas väčších zrážok a letných búrok k zaplavovaniu miestnych komunikácií, nižšie položených domov a záhrad.

Rakúske obce chcú predĺžiť zmluvu o využívaní čističky vôd v Petržalke

21.02 2017, TASR

Rakúske prihraničné obce potrebujú predĺžiť zmluvu o využívaní čističky odpadových vôd v bratislavskej Petržalke. Dôvodom je fakt, že do júna tohto roka, kedy vyprší platnosť zmluvy podpísaná s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS), nestihnú vybudovať prípojky k čističke v Brucku an der Leitha.

Dlhé n. Cirochou: V obci evidujú znečistenie potoka, súvisí s topením snehu

13.02 2017, TASR

Obec Dlhé nad Cirochou v Sninskom okrese zaevidovala v tomto týždni znečistenie miestneho potoka. Na základe ohlásenia bola na mieste aj Inšpekcia životného prostredia (IŽP) Košice.

Do Zemplínskej šíravy pritieklo od nedele šesť miliónov kubických metrov vody

08.02 2017, TASR

Do Zemplínskej šíravy pritieklo od nedele (5.2.) šesť miliónov kubických metrov vody. Zvýšené prietoky budú vodohospodári z nádrže postupne vypúšťať. TASR o tom informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Pavel Machava.

Hasiči vytiahli z koryta rieky Nitra uhynuté vtáky

07.02 2017, TASR

Nitrianski hasiči zasahovali dnes na rieke Nitra pri výlove uhynutých vtákov, ktoré ležali medzi roztápajúcimi sa ľadovými kryhami v blízkosti Chrenovského mosta. Ako pre TASR uviedol veliteľ zásahu Jaroslav Šveda, hasiči vytiahli na breh dve mŕtve labute, ktoré už boli v štádiu rozkladu a jednu kačicu divú.

Obec Utekáč chce urobiť protipovodňové opatrenia na 3 tokoch za asi 900.000 eur

07.02 2017, TASR

Protipovodňové opatrenia na potokoch Guzmánka, Krahuľčová a Lichý potok chcú v dohľadnom čase uskutočniť v obci Utekáč v okrese Poltár. Stavba sa však zrealizuje až po získaní finančných prostriedkov z eurofondov.

Pri meste Strážske došlo k vybreženiu rieky, zasahujú tam vodohospodári

07.02 2017, TASR

Pri Strážskom v okrese Michalovce v blízkosti mestskej časti Krivošťany došlo dnesvčera k vybreženiu vodného toku.

Lekárovce: Vodohospodári situáciu na rieke Uh riešia aj s ukrajinskou stranou

06.02 2017, TASR

Situáciu na rieke Uh v obci Lekárovce v okrese Sobrance, kde je vyhlásený druhý stupeň povodňovej aktivity (PA), vodohospodári stále monitorujú, komunikujú tiež s ukrajinskou stranou.

Výstavba malých vodných elektrární ohrozuje prírodu

03.02 2017,

Pri príležitosti Medzinárodného dňa mokradí WWF varuje, že vodné projekty a vládne rozhodnutia v krajinách strednej a východnej Európy môžu vážne poškodiť biotopy vzácnych a ohrozených druhov. WWF poukazuje na to, že je nevyhnutné, aby boli energetické záujmy štátov v súlade s riešeniami, ktoré zvažujú aj environmentálne a sociálne dopady.