MŽP SR: Envirorezort pracuje na zefektívnení činnosti SIŽP

15.08 2017, TASR

Partizánske, 14. augusta - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR sa vo viacerých smeroch stotožňuje s postojmi partnerov z neziskového sektora a predovšetkým intenzívne pracuje na zefektívnení činnosti Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP).

Pobrežné vody a pláže v Hongkongu znečistil palmový olej

11.08 2017, TASR

Hongkong, 9. augusta - Viac ako 90 ton palmového oleja, ktoré unikli do mora po zrážke dvoch lodí, odstránili už aktivisti a odborníci z pevniny a pobrežných vôd pri Hongkongu. Kvôli tomuto znečisteniu bolo v uplynulých dňoch pre verejnosť uzavretých viac ako desať pláží. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

MŽP SR: Envirorezort chce bojovať so suchom, pripravuje akčný plán

11.08 2017, TASR

Bratislava, 9. augusta - Ministerstvo životného prostredia chce bojovať so suchom. ,,Je fenoménom, s ktorým bojuje celý svet nielen v posledných rokoch. Preto pracujeme na pláne, ktorý má za cieľ pripraviť návrh opatrení na zmiernenie následkov sucha,“ avizoval minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

Šaľa: Tri z piatich artézskych studní majú pitnú vodu

10.08 2017, TASR

Šaľa, 9. augusta – V troch z piatich artézskych studní v Šali vyviera pitná vodu.

MŽP SR: Vlastníci nehnuteľností by sa mali pripojiť na kanalizácie do konca r. 2021

08.08 2017, TASR

Bratislava, 7. augusta – Vlastníci nehnuteľností by sa mali do konca roka 2021 povinne pripojiť na verejnú kanalizáciu, pokiaľ je to technicky možné a je vybudovaná. Navrhuje to ministerstvo životného prostredia v novele vodného zákona, ktorým sa mení aj právna norma o vodovodoch a kanalizáciách. Malo by sa to týkať aj tých vlastníkov, ktorí mali doteraz povolenie na žumpu.

D. Lužná: V obci hrozí zlikvidovanie zdroja pitnej vody, tvrdia aktivisti

07.08 2017, TASR

Dunajská Lužná, 4. augusta – V Dunajskej Lužnej v okrese Senec hrozí zlikvidovanie zdroja pitnej vody. Na dnešnej tlačovej konferencii na to upozornil predseda Európskeho inštitútu pre ochranu spotrebiteľa a právny štát Peter Ďuriš.

Prvé rozbory vody zo studní vo Vrakuni potvrdili jej znečistenie

07.08 2017, TASR

Bratislava, 4. augusta – Prvé výsledky analýz vody z domových studní v blízkosti skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni potvrdzujú jej znečistenie. Podzemnú vodu by preto Vrakunčania nemali ani naďalej používať na pitie, polievanie či kúpanie.

MPRV: Znížiť extrémne teploty v mestách pomôžu eurofondy z agrorezortu

03.08 2017, TASR

Bratislava, 2. augusta – Extrémne teploty, ktorým v súčasnosti čelia najmä obyvatelia miest, pomôžu zmierniť aj projekty z výzvy určenej na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach.

Greenpeace mal opäť zistiť nebezpečné látky v odpadových vodách Fortischemu

02.08 2017, TASR

Nováky, 1. augusta - Vo vzorkách odpadových vôd, ktoré vypúšťa chemická spoločnosť do rieky Nitra v Novákoch, mali výsledky kontroly opätovne potvrdiť prítomnosť viacerých nebezpečných látok. Niektoré z nich majú prekračovať zákonné limity.

SNS prichádza s myšlienkou ochrany kvality vody, považuje ju za vzácne dedičstvo

24.07 2017, TASR

Bratislava, 22. júla - Koaličná Slovenská národná strana (SNS) prichádza s myšlienkou ochrany kvality pitnej vody, považuje ju za ,,vzácne dedičstvo od našich predkov". Strana sa plánuje zaoberať vodným hospodárstvom, chcela by napríklad zvýšiť podiel obyvateľstva so zlepšeným zásobovaním pitnou vodou.