MŽP SR: Uplynulo 69 rokov odkedy prehralo nielen životné prostredie

22.02 2017, TASR

Víťazný február 1948 predstavoval veľkú prehru aj pre životné prostredie na Slovensku. Bývalý režim podriadil „plneniu plánu na viac ako 100 percent“ všetko. A jednou z obetí budovania komunizmu je tak aj naša príroda.

Súťaž môže podľa Remišovej priniesť ešte drahšiu kompu cez Dunaj, VV to odmieta

21.02 2017, TASR

Tender na prevádzkovateľa kompy cez Dunaj, ktorý vypísala Vodohospodárska výstavba (VV), podľa opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO-NOVA) úspory neprinesie, naopak, môže zdražieť. Obáva sa, že ,,predražená" prevádzka kompy tak ani po novej súťaži neskončí. Štátny podnik s jej kritikou nesúhlasí, vraj šíri poplašné správy.

MŽP SR: K iniciatíve Bez igelitiek sa pripojili prvé obchodné reťazce

17.02 2017, TASR

K iniciatíve envirorezortu Slovensko bez igelitových tašiek sa pripojili prvé obchodné reťazce. Ide o COOP Jednota a Kaufland, k myšlienke sa pripojil aj Zväz obchodu a cestovného ruchu SR. Na Slovensku patrí spotreba igelitových tašiek medzi najvyššie v Európskej únii.

MŽP SR:Stretnutím ministrov SR a ČR sa začala aktívnejšia spolupráca

17.02 2017, TASR

Skúsenosti s implementáciou právnych predpisov v oblasti odpadového a vodného hospodárstva, ale aj zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. To boli hlavné témy stretnutia ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) s ministrom životného prostredia Českej republiky Richardom Brabcom.

Vodohospodárska výstavba vyhlasuje tender na prevádzkovateľa kompy cez Dunaj

16.02 2017, TASR

Vodohospodárska výstavba (VV), štátny podnik vyhlasuje verejné obstarávanie na nového prevádzkovateľa kompy cez Dunaj medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica. Súčasná zmluva so spoločnosťou Ponton City, pre ktorú za minulej vlády opozícia odvolávala šéfa envirorezortu, v prípade úspešnej súťaže zanikne.

MŽP SR pripravuje novú envirostratégiu, zapojiť sa môže aj verejnosť

14.02 2017, TASR

Slovensko by po rokoch malo dostať novú Stratégiu environmentálnej politiky. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ju plánuje na rokovanie vlády predložiť do decembra.

MŽP SR: ZOO je zariadenie na držbu živočíchov na ich vystavovanie verejnosti

10.02 2017, TASR

Zákon o ochrane prírody a krajiny definuje zoologickú záhradu (ZOO), ako stále zariadenie na držbu živočíchov a ich chov v ľudskej opatere na účel ich vystavovania verejnosti najmenej sedem dní v roku, vrátane zariadenia na držbu a predvádzanie živočíchov z radu veľrybotvarých (delfinárium) a zariadenia na chov plazov, obojživelníkov a ďalších živočíchov v sklenených alebo podobných chovných zariadeniach (terárium).

Zvolen: L. Sólymos hovoril na TU o zvyšujúcom sa význame životného prostredia

08.02 2017, TASR

Téma životného prostredia nadobúda v spoločnosti stále väčší význam. Ešte nie tak dávno bola takmer na okraji záujmu, dnes však ekológia a enviromentalistika ovplyvňujú myslenie ľudí vo všetkých oblastiach života.

MŽP SR zrušilo miliónový tender na nový informačný systém odpadov

07.02 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia zrušilo tender na nový informačný systém odpadového hospodárstva za takmer 19,2 milióna eur bez DPH, ktorý vypísalo koncom januára. Oznámenie o zrušení zverejnilo dnes. Envirorezort chce po podnetoch od odborníkov upraviť jeho podmienky a súťaž znova vypísať do 15. februára.

L.Sólymos sa stretol s nórskou veľvyslankyňou Ingou Magistad

01.02 2017, TASR

Minister životného prostredia SR László Sólymos sa na pôde envirorezortu stretol s veľvyslankyňou Nórskeho kráľovstva na Slovensku Ingou Magistad. Počas stretnutia sa partneri venovali novému programu, ktorého cieľom je zmierniť dôsledky a prispôsobiť sa zmene klímy. Na tento účel bude vyčlenených 18 miliónov eur.