Vzácnosť hraboša a jeho záchranu možno spoznať na výstave v átriu MŽP

06.02 2017, TASR

V átriu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v Bratislave je otvorená výstava Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska. Pri príležitosti Svetového dňa mokradí ju verejnosti sprístupnili dnes a potrvá do 17. februára.

Zvolen: Vo vianočných dielňach naučia lesníci vyrábať deti výzdobu z dreva

14.12 2016, TASR

Lesníci pripravili pre deti vo Zvolene vianočné tvorivé dielne. V stredu 14. decembra si v rámci nich môžu vytvoriť napríklad vlastnú výzdobu a ozdobiť ňou vianočný stromček.

Ekotopfilm sa zastaví aj v metropole Šariša

29.11 2016, TASR

Vybrané víťazné filmy z medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa konal v Bratislave a Banskej Bystrici, budú mať možnosť vidieť aj Prešovčania. Počas dvoch dní 29. a 30. novembra si budú môcť snímky zamerané na ekológiu, ochranu životného prostredia a trvalo udržateľný rozvoj pozrieť v kine Scala.

Košice: Seminár sa venuje riešeniu problémov hospodárenia s vodou

22.11 2016, TASR

Voda a sídla je témou seminára, ktorý dnes v Košiciach organizuje Nadácia Ekopolis. Koná sa v rámci druhého ročníka súťaže Pre vodu, ale otvorený je aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.

Festival Iné cesty

22.11 2016,

Občianske združenie SOSNA organizuje už jubilejný 10. ročník festivalu Iné cesty, zameraného na hlbšie poznanie autentických zákutí našej Zeme. Pôvodné kultúry, nedotknutá príroda, život medzi domorodcami, ale aj dopady globalizácie a spôsoby ako pomáhať  týmto kultúram a prírode – o tom všetkom budú rozprávať cestovatelia, ktorí našľapujú vnímavo.

Parížska globálna klimatická dohoda je jednou z tém konferencie Ochrana ovzdušia

21.11 2016, TASR

Parížska globálna klimatická dohoda, ktorá bola prijatá koncom roka 2015, je jednou z tém, ktoré budú tento rok rezonovať na medzinárodnej konferencii Ochrana ovzdušia, ktorá sa začala na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách a potrvá do stredy 23. novembra.

R. Sobota: V Gemersko-malohontskom múzeu predstavujú kŕmidlá a ich návštevníkov

11.11 2016, TASR

Rôzne podoby kŕmidiel a tiež ich malých návštevníkov predstavujú dve aktuálne výstavy, ktoré si v týchto dňoch môže verejnosť prezrieť v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.

Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016 udelí Ministerstvo životného prostredia SR 9. novembra 2016

04.11 2016,

Ministerstvo životného prostredia SR udelí 9. novembra 2016 v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016.

B. Bystrica: Pánom Tihányiovského kaštieľa je vlk, do múzea zavítajú aj psy

02.11 2016, TASR

Pánom v Tihányiovskom kaštieli Stredoslovenského múzea (SSM) v Banskej Bystrici je od októbra legendárna karpatská šelma – vlk. Už prvé dni si výstava našla svojich obdivovateľov, ktorí tam pred dvomi rokmi rovnako obdivovali výstavu Medvede a my a pričinili sa o jej úspešnú návštevnosť.

Voda je nevyhnutná potreba i využiteľný benefit, hovorí zástupca UNESCO

26.10 2016, TASR

Voda je nielen nevyhnutným predpokladom pre prežitie, ale aj benefitom pre socioekonomický rozvoj. V súvislosti s témou ochrany a manažmentu vody na to na dnešnej medzinárodnej konferencii pod názvom Mestá a voda upozornil zástupca UNESCO Alexandros Makarigakis.