Bratislava: Filmový festival OLOmánie privítal separujúcich školákov

22.03 2017, TASR

Slovinsko recykluje podľa údajov Eurostatu viac ako 50 percent komunálneho odpadu. Slovensko na predposlednom mieste rebríčka krajín EÚ necelých 15. Zlepšiť situáciu môže zvýšenie povedomia mladej generácie o separovaní odpadu, ktoré recyklácii predchádza. Snaží sa oň aj piaty ročník filmového festivalu OLOmánie.

Koncom mája bude Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana

20.03 2017, TASR

Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana pripravujú ochranári a nadšenci prírody na sobotu 27. mája. Program, ktorý sa už dnes pripravuje, má zabaviť celé rodiny, od detí po najstarších členov.

S. Ľubovňa: V Kine Tatra premietnu filmy zamerané na ekológiu

16.03 2017, TASR

Prehliadku vybraných víťazných filmov z Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm si budú môcť dnes pozrieť návštevníci Kina Tatra v Starej Ľubovni. V dopoludňajších hodinách je festival určený pre školákov, vo večerných hodinách ponúka päť filmových snímok pre verejnosť.

Nitra: Vodárenská spoločnosť opäť ponúkne bezplatné skúšky kvality vody

07.03 2017, TASR

Význam pitnej vody si Nitrania pripomenú v stredu 22. marca na Svätoplukovom námestí. Podujatie pre verejnosť pri príležitosti Svetového dňa vody pripravila Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s.

Nitra: Vodárenská spoločnosť opäť ponúkne bezplatné skúšky kvality vody

07.03 2017, TASR

Význam pitnej vody si Nitrania pripomenú v stredu 22. marca na Svätoplukovom námestí. Podujatie pre verejnosť pri príležitosti Svetového dňa vody pripravila Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s.

Vzácnosť hraboša a jeho záchranu možno spoznať na výstave v átriu MŽP

06.02 2017, TASR

V átriu Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v Bratislave je otvorená výstava Život hraboša severského panónskeho v mokradiach Podunajska. Pri príležitosti Svetového dňa mokradí ju verejnosti sprístupnili dnes a potrvá do 17. februára.

Zvolen: Vo vianočných dielňach naučia lesníci vyrábať deti výzdobu z dreva

14.12 2016, TASR

Lesníci pripravili pre deti vo Zvolene vianočné tvorivé dielne. V stredu 14. decembra si v rámci nich môžu vytvoriť napríklad vlastnú výzdobu a ozdobiť ňou vianočný stromček.

Ekotopfilm sa zastaví aj v metropole Šariša

29.11 2016, TASR

Vybrané víťazné filmy z medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa konal v Bratislave a Banskej Bystrici, budú mať možnosť vidieť aj Prešovčania. Počas dvoch dní 29. a 30. novembra si budú môcť snímky zamerané na ekológiu, ochranu životného prostredia a trvalo udržateľný rozvoj pozrieť v kine Scala.

Košice: Seminár sa venuje riešeniu problémov hospodárenia s vodou

22.11 2016, TASR

Voda a sídla je témou seminára, ktorý dnes v Košiciach organizuje Nadácia Ekopolis. Koná sa v rámci druhého ročníka súťaže Pre vodu, ale otvorený je aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.

Festival Iné cesty

22.11 2016,

Občianske združenie SOSNA organizuje už jubilejný 10. ročník festivalu Iné cesty, zameraného na hlbšie poznanie autentických zákutí našej Zeme. Pôvodné kultúry, nedotknutá príroda, život medzi domorodcami, ale aj dopady globalizácie a spôsoby ako pomáhať  týmto kultúram a prírode – o tom všetkom budú rozprávať cestovatelia, ktorí našľapujú vnímavo.