L. Mikuláš: Výstava v múzeu jaskyniarstva priblíži rodinný život živočíchov

09.05 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 9. mája – Výstava pod názvom Mláďatá, ktorú pripravilo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši, má návštevníkom sprostredkovať rozmanitosť rodinného života živočíchov.

Súťaž Pre vodu 2018 spoznala víťazov

09.05 2018, TASR

Bratislava, 4. mája – Hľadanie riešení konkrétnych problémov s vodou vo svojom okolí bolo cieľom súťaže Pre vodu, ktorej výsledky po finále v piatok vyhodnotili v rámci podujatia Ekotopfilm - Envirofilm v Bratislave. Do súťaže sa zapojili v dvoch kategóriách mladí ľudia i školské tímy s deviatimi súťažnými návrhmi zodpovedného hospodárenia s vodou.

B. Bystrica: Ekotopfilm prináša sériu sprievodných podujatí

02.05 2018, TASR

Banská Bystrica, 2. mája - Najstarší environmentálny filmový festival na svete Ekotopfilm – Envirofilm ponúka v týchto dňoch bohatý sprievodný program. Partner festivalu - Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) prispieva do tejto ponuky organizáciou odbornej konferencie Krajina – človek – kultúra.

V. Tatry: Expozícia tatranskej prírody bude v lete otvorená o čosi dlhšie

02.05 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 1. mája – Expozícia tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici, známa ako botanická záhrada, bude od mája otvorená o dve hodiny dlhšie, ako zvykla byť po minulé roky.

SAŽP podporí festival Ekotopfilm – Envirofilm 2018 organizáciou sprievodných podujatí

30.04 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), ktorá v tomto roku oslavuje štvrťstoročie svojej činnosti, je opäť partnerom festivalu filmov o udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2018.

Tohtoročné lesnícke dni vo Zvolene budú dýchať históriou

19.04 2018,

STOROČNÉ LETOKRUHY 1918 – 2018, tak znie nosná téma 12. ročníka Lesníckych dní, ktorých slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok 20. apríla 2018 na námestí SNP vo Zvolene.

Prvá slovenská konferencia o živote bez odpadu

13.04 2018,

Piateho mája sa v Bratislave uskutoční prvá celodenná konferencia o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste, ktorá má za cieľ nasmerovať Slovensko k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Konferencia je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

CEEV Živica pripravuje vo Zvolene prvú konferenciu o kvitnúcich mestách

11.04 2018, TASR

Zvolen, 11. apríla - Prvá konferencia o mestskej verejnej zeleni na Slovensku bude vo Zvolene. Podujatie s názvom Prírode blízka starostlivosť o vegetáciu a zeleň v mestách, sa uskutoční 26. apríla a organizuje ju Centrum environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica v rámci programu Mestské včely.

Topoľčany: Tribečské múzeum oslávi spolu s deťmi a žiakmi Deň Zeme

11.04 2018, TASR

Topoľčany, 11. apríla – Environmentálne zameraným podujatím Žijeme tu a teraz sa Tribečské múzeum v Topoľčanoch zapojí do tohtoročných osláv Dňa Zeme, ktorý si každoročne pripomíname 22. apríla. Podujatie je určené najmä deťom a žiakom základných škôl.

V Bratislave bude konferencia o živote bez odpadu

11.04 2018, TASR

Bratislava, 9. apríla - Prvá celodenná slovenská konferencia o živote bez odpadu chce Slovákov nasmerovať k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Uskutoční sa 5. mája v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave a je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.