Do upratovania brehov Dunaja sa tento rok zapojí aj Devín

19.03 2018, TASR

Bratislava, 18. marca - Do každoročného jarného upratovania brehov Dunaja sa tento rok po prvý raz zapojí aj mestská časť Devín. Asociácia bratislavských vodáckych klubov (ABVK), ktorá upratovanie organizuje, by však ocenila, ak by sa raz do upratovania zapojili všetky mestské časti, cez ktoré Dunaj preteká.

Tatry: Výzva pre filmárov môže pozitívne zviditeľniť biosférickú rezerváciu

06.03 2018, TASR

Vysoké Tatry, 5. marca - Výzva pre filmárov môže opäť v pozitívnom svetle zviditeľniť Biosférickú rezerváciu (BR) Tatry. Riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko informoval, že vzťah k regiónu, lásku ku krajine, kreativitu a umelecké cítenie, majú šancu ukázať profesionálni či amatérski filmári, ktorí sa tvorbou krátkeho filmu z biosférickej rezervácie zapoja do jednej z častí kampane ProudToShare.

Nitra: Ekotopfilm ponúkol 23 dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou

01.03 2018, TASR

Nitra, 28. februára – Viac ako dve desiatky dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou priniesla do Nitry regionálna Tour Ekotopfilm – Envirofilm, ktorá sa dnes skončila v priestoroch Mlyny Cinemas. Milovníci prírody si počas dvoch dní mohli pozrieť 23 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavých diskusií.

Bratislava: K separovaniu odpadu motivuje 6. ročník filmového festivalu Olománia

28.02 2018, TASR

Bratislava, 27. februára – Kontinuálne prispievať k zvyšovaniu povedomia mladej generácie o dôležitosti separovania odpadu je ambíciou filmového festivalu OLOmánia. Jeho šiesty ročník v utorok otvorili v Bratislave.

Nitra: Regionálna Tour Ekotopfilm - Envirofilm ponúkne 23 dokumentárnych filmov

12.02 2018, TASR

Nitra, 9. februára – Viac ako dve desiatky dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou prinesie do Nitry regionálna Tour Ekotopfilm – Envirofilm, ktorej partnerom sa stalo mesto Nitra. Tohtoročný festival je začlenený do projektu inteligentných a moderných miest – Smart City. 

Semináre s environmentálnou tematikou presúva TSK do okresov

02.02 2018, TASR

Trenčín, 1. februára - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) presunie odborné semináre s environmentálnou tematikou do okresov. V spolupráci s Centrom environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín pripravil vo februári a marci sériu seminárov vo všetkých deviatich okresov kraja.

Vysoké Tatry: Odborníci sa budú zaoberať aktuálnymi problémami v ochrane lesa

30.01 2018, TASR

Vysoké Tatry, 30. januára – Desiatky odborníkov sa budú počas dvojdňovej konferencie, 1. a 2. februára, vo Vysokých Tatrách zaoberať aktuálnymi problémami v ochrane lesa. Veronika Lehotská z Národného lesníckeho centra informovala, že v Kongresovom centre Kúpeľov Nový Smokovec sa bude konať 27. ročník tohto medzinárodného podujatia.

Zvolen: V LDM predstavia po medveďovi a vlkovi diviaka

19.01 2018, TASR

Zvolen, 17. januára - Po úspešných výstavách Medveď hnedý a Vlk dravý, pripravuje Lesnícke a drevárske múzeum (LDM) vo Zvolene výstavu o ďalšom významnom živočíšnom druhu slovenskej fauny, diviakovi lesnom. Prednášky odborníkov a vernisáž sa uskutoční vo štvrtok, 18. januára o 13 h.

Prievidza: Prednáška v RKC priblíži včely tak, ako ich ľudia nepoznajú

19.01 2018, TASR

Prievidza, 18. januára - O živote včiel sa verejnosť bude môcť viac dozvedieť na prednáške, ktorú pripravilo Regionálne kultúrne centrum (RKC) v Prievidzi. Rozprávanie odborníka pod názvom Včely tak, ako ich nepoznáme, si budú môcť záujemcovia vypočuť v priestoroch centra 25. januára od 16.30 h.

R. Sobota: Výstava priblíži rozmanitosť života na stromoch

07.12 2017, TASR

Rimavská Sobota, 5. decembra – Harmonický a tajomný život na drevinách predstaví pripravovaná výstava Žijem na strome a je mi dobre, ktorú otvoria vo štvrtok 7. decembra o 15.00 h v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.