Šaľa začne vyvážať biologický odpad spred rodinných domov i zo sídlisk

23.02 2017, TASR

Obyvatelia Šale sa už o niekoľko dní budú môcť zbaviť biologicky rozložiteľného odpadu. Jeho prvý tohtoročný vývoz pripravuje radnica na druhý marcový týždeň. Ako informoval magistrát, v piatok 10. marca sa začne odpad zvážať spred rodinných domov v mestskej časti Veča a zo sídlisk.

MŽP: Petičiari odovzdali hárky s 7537 podpismi proti zámeru spaľovne v Štúrove

23.02 2017, TASR

V podateľni Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR dnes odovzdali 769 petičných hárkov s celkovo 7537 podpismi proti zámeru výstavby Strediska recyklácie odpadov inovatívnymi metódami v Štúrove.

Čadca získala takmer pol milióna eur na výstavbu kompostárne

20.02 2017, TASR

Mesto Čadca získalo z operačného programu Kvalita životného prostredia nenávratný finančný príspevok 497. 950 eur na výstavbu kompostárne. Podľa vedúceho kancelárie primátora Čadce Mariána Kráľa bude kapacita kompostárne 450 ton biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu za rok a produkcia kompostu približne na úrovni 100 až 150 ton.

MŽP SR: K iniciatíve Bez igelitiek sa pripojili prvé obchodné reťazce

17.02 2017, TASR

K iniciatíve envirorezortu Slovensko bez igelitových tašiek sa pripojili prvé obchodné reťazce. Ide o COOP Jednota a Kaufland, k myšlienke sa pripojil aj Zväz obchodu a cestovného ruchu SR. Na Slovensku patrí spotreba igelitových tašiek medzi najvyššie v Európskej únii.

Piešťany budú mať vlastné Centrum odpadového hospodárstva

17.02 2017, TASR

Pre mesto Piešťany schválilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR sumu 1,622 milióna eur na vybudovanie miestnej kompostárne. Za posledné mesiace je to už druhý príspevok z programu Kvalita životného prostredia, prvý získala samospráva na výstavbu zberného dvora.

V Kamenci pod Vtáčnikom vybudujú zberný dvor a zaobstarajú potrebnú techniku

10.02 2017, TASR

Zvýšenie efektivity a kapacitu triedeného zberu komunálneho odpadu v obci sleduje samospráva Kamenca pod Vtáčnikom (okres Prievidza) projektom v podobe vybudovania zberného dvora a obstarania potrebných technológií.

MŽP SR zrušilo miliónový tender na nový informačný systém odpadov

07.02 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia zrušilo tender na nový informačný systém odpadového hospodárstva za takmer 19,2 milióna eur bez DPH, ktorý vypísalo koncom januára. Oznámenie o zrušení zverejnilo dnes. Envirorezort chce po podnetoch od odborníkov upraviť jeho podmienky a súťaž znova vypísať do 15. februára.

Ráztočno zrealizuje projekt na zhodnocovanie odpadu za asi 281 000 eur

06.02 2017, TASR

Vybudovanie kompostárne a nákup techniky na spracovanie odpadu zahŕňa projekt zhodnocovania biologicky rozložiteľného odpadu (BRO), s ktorého realizáciou plánuje začať Ráztočno (okres Prievidza) v najbližšom období.

MŽP SR:Tender na sanáciu skládky vo Vrakuni plánujeme vyhlásiť do konca februára

03.02 2017, TASR

Verejné obstarávanie na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova vo Vrakuni by malo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vypísať do konca tohto mesiaca. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol šéf envirorezortu László Sólymos (Most-Híd).

NRSR: Spoplatnenie igelitových tašiek plénum podporuje

02.02 2017, TASR

Spotreba plastových tašiek sa má znížiť. Počíta s tým vládny návrh novely zákona o odpadoch, ktorý prináša ich spoplatnenie. Právnu normu dnes poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.