Trnava: Hasiči varujú verejnosť pred zvýšeným nebezpečenstvom požiarov

18.06 2018, TASR

Trnava, 16. júna – Trnavskí hasiči varujú verejnosť pred zvýšeným rizikom požiarov. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyhlásilo od piatku (15. 6.) zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov až do odvolania. Varovanie sa týka lesných pozemkov a ich ochranných pásiem v okrese Trnava.

Včely zo strechy Slovenskej sporiteľne priniesli rekordné množstvo medu

15.06 2018,

Strecha budovy Slovenskej sporiteľne bzučí už tretí rok. Na jej streche na deviatom poschodí žijú dve včelstvá a neobvykle sa im tam darí. Tento rok sú včelstvá mimoriadne silné –  hoci je sezóna ešte len v polovici, už teraz priniesli dvakrát toľko medu ako minulý rok.

USA: Zachránený morský koník sa uzdravuje v akváriu na Floride

14.06 2018, TASR

Clearwater, 14. júna - Žena, ktorá sa potápala v Mexickom zálive, zachránila morského koníka zamotaného do rybárskeho vlasca v hromade odpadkov. Zachránený živočích sa uzdravuje v akváriu v americkom štáte Florida, informovala v stredu agentúra AP.

Národný park Nízke Tatry existuje už 40 rokov

13.06 2018, TASR

Bratislava, 13. júna - Národný park Nízke Tatry (NAPANT) bol pred 40 rokmi zriadený vládnym nariadením zo dňa 14. júna 1978. V Slovenskej republike (SR) sa nachádza spolu deväť národných parkov (NP).

Sysľom sa v Slovenskom krase darí, rozširujú sa na nové plochy

11.06 2018, TASR

Bratislava, 9. júna - Sysľom pasienkovým sa v dvoch obnovených lokalitách v Slovenskom krase - Gemerskej Hôrke a Hrhove aj naďalej darí, zimu prežilo približne 330 jedincov. Informuje o tom mimovládna organizácia Ochrana dravcov na Slovensku (RPS), ktorá to považuje za veľký úspech.

Ochrane vtáčích území má pomôcť sedem nových programov starostlivosti

06.06 2018, TASR

Bratislava, 4. júna - Ochrana viacerých ohrozených vtáčích druhov sa má zlepšiť. Envirorezort minulý týždeň predložil do medzirezortného pripomienkového konania programy starostlivosti o sedem chránených vtáčích území (CHVÚ).

V KDR, Rwande a Ugande žije viac ako 1000 horských goríl

01.06 2018, TASR

Kampala, 1. júna - Počet horských goríl v Rwande, Ugande a Konžskej demokratickej republike (KDR) presiahol počet 1000 jedincov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Svetového fondu na ochranu prírody (WWF).

So sokolom na balkóne sú starosti, ale najmä radosti, hovoria ochranári

01.06 2018, TASR

Bratislava, 31. mája - Keď sa ľuďom na balkóne zahniezdi sokol, často nevedia, čo majú robiť. Podľa ochranárov z Ochrany dravcov na Slovensku (RPS) sa však pri správnom postupe nie je čoho obávať.

V Bratislave bude zhromaždenie za návrat americkej kosatky do oceánu

01.06 2018, TASR

Bratislava, 31. mája - Kosatka Lolita žije už 48 rokov v malej nádrži v zábavnom parku Miami Seaquarium, z toho väčšinu času sama. Aktivisti sa snažia na túto situáciu upozorniť a vrátiť kosatku do jej prirodzeného prostredia. Po celom svete sa preto 16. júna uskutočnia protestné zhromaždenia, jedno z nich v Bratislave.

Vysoké Tatry: Letné počasie láka turistov do hôr, stále však platia uzávery

31.05 2018, TASR

Vysoké Tatry, 30. mája - Letné počasie láka ľudí do prírody a Slováci si často vyberajú turistiku v horách aj na miestach, ktoré sú však v tomto čase ešte stále uzavreté. Horskí vodcovia ale aj ochranári preto upozorňujú, že uzávery v Tatrách trvajú až do 15. júna.