Človek v ohrození: Slovenská pomoc na Kube môže ohroziť zdravie ľudí

27.03 2017, TASR

Slovenská pomoc Kube s opravou elektrárne môže ohroziť tamojšie životné prostredie a zdravie ľudí. TASR informovala Dana Mareková z neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Nová nezávislá štúdia potvrdzuje obavy ohľadom pesticídov

13.01 2017,

Neonikotínoidy predstavujú ešte väčšie riziko pre životné prostredie ako sa doteraz predpokladalo. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú pre Greenpeace vypracovala jedna z vedúcich vedeckých inštitúcii na danú tému, Univerzita Sussex v Spojenom kráľovstve.

Greenpeace v Paríži protestovala proti jadrovej politike spoločnosti EdF

15.12 2016, TASR

Skupina približne 30 aktivistov organizácie Greenpeace dnes zablokovala vchod do budovy energetickej spoločnosti Électricité de France (EdF), ktorá vo Francúzsku prevádzkuje aj jadrové elektrárne.

Nepredávajte Európu, vyzval Greenpeace európskych lídrov

20.09 2016, TASR

Nepredávajte Európu - tak znie odkaz, ktorý aktivisti Greenpeace vyslali lídrom členských krajín Európskej únie, ktorí sa stretli na summite v Bratislave. Aktivisti z viacerých krajín rozprestreli pri Dunaji transparent s nápisom Don't trade away Europe (Nepredávajte Európu). V tričkách s písmenami zároveň vytvorili slová solidarita a mier.

Nová štúdia: Bez zmeny poľnohospodárskej politiky úbytok vtákov nezastavíme

22.08 2016,

Nová štúdia publikovaná vo vedeckom časopise Conservation letters, skupinou výskumníkov pôsobiacich v oblasti ochrany prírody, vrátane organizácie BirdLife Europe a jej národných organizácii došla k záveru, že legislatíva v oblasti ochrany prírody a agri-environmentálne schémy môžu prispievať k ochrane vtákov poľnohospodárskej krajiny, avšak ich vplyv je oslabený zničujúcim dopadom intenzifikácie poľnohospodárstva.

Greenpeace: Doterajšie pôsobenie L. Sólymosa bolo viac-menej neutrálne

09.08 2016, TASR

Doterajšie pôsobenie ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) hodnotia environmentalisti viac-menej neutrálne.

Petícia Za živé rieky má už 20 000 podpisov

29.06 2016, TASR

Petícia Za živé rieky, ktorú spustila vo februári neformálna iniciatíva vedcov, ochranárov a zástupcov mimovládnych organizácií, má už 20 000 podpisov. Jej organizátori ohlásili v týchto dňoch jej pokračovanie, s cieľom zmeniť prístup štátu k ochrane riek, potokov aj podzemnej vody.

EK chce oslabiť zákony, ktoré chránia prírodu

21.06 2016,

WWF v kampani vyzýva ľudí, aby povedali NIE! WWF spustila v Európe novú kampaň. Jej cieľom je zabrániť plánovaným zmenám v európskej legislatíve, ktoré by mohli viesť k zoslabeniu zákonov a vytvoreniu väčšieho tlaku na chránené územia zo strany developerov.

Vo Švédsku zadržali aktivistov, ktorí vyliezli nad vchod do sídla vlády

16.06 2016, TASR

Švédska polícia zatkla dnes štyroch environmentálnych aktivistov, ktorí vyliezli nad vchod do sídla vlády v prezlečení za stavebných robotníkov. Videozáznam z incidentu zverejnil švédsky denník Expressen.

Bratislava: Aktivisti požadujú vyhlásenie ostrova Sihoť za prírodnú rezerváciu

26.04 2016, TASR

Environmentálni aktivisti, organizátori a účastníci podujatia Víkend (nielen) pre Sihoť sú presvedčení, že dlhodobú ochranu ostrova zabezpečí iba jeho vyhlásenie za prírodnú rezerváciu a vytvorenie Národného parku Podunajsko pod správou odbornej organizácie Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR.