Bratislava:Na Dlhých dieloch sa žije fajn,cítiť ale zmeny klímy, ukázal prieskum

24.01 2019, TASR

Bratislava, 23. januára – Obyvatelia bratislavských Dlhých dielov sú so životom na tomto sídlisku celkom spokojní. Na desaťbodovej stupnici, kde vyššie číslo znamenalo vyššiu spokojnosť, najčastejšie zaznačili číslo 7 a 8. Pociťujú však negatívne dopady zmeny klímy.

Ružomberčania protestovali pri Mondi SCP, prekáža im enormný zápach

24.01 2019, TASR

Ružomberok, 23. januára – Rozhorčenie a obavy z enormného zápachu, ktorý sa v posledných dňoch šíril v Ružomberku, vyjadrila v stredu popoludní pri administratívnom centre Mondi SCP viac ako stovka Ružomberčanov. Protestujúci žiadali odborné a objektívne posúdenie negatívneho vplyvu fabriky na obyvateľov, ovzdušie i samotný región.

Hliník n.Hronom: V efektívnejšom nakladaní s odpadmi pomáha nová technika

23.01 2019, TASR

Hliník nad Hronom, 22. januára - Vďaka novej technike, ktorá v uplynulých týždňoch pribudla v zbernom dvore v Hliníku nad Hronom (okres Žiar nad Hronom), budú môcť v obci nakladať s odpadmi efektívnejšie.

Nové Zámky: MŽP nesúhlasí s výstavbou zariadenia na zhodnocovanie odpadov

21.01 2019, TASR

Nové Zámky, 18. januára – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR nesúhlasí s realizáciou projektu Termické zhodnocovanie ostatných odpadov v Nových Zámkoch. Nesúhlasné stanovisko vydala sekcia environmentálneho hodnotenia a odpadového hospodárstva, odbor posudzovania vplyvov na životné prostredie.

PSK pomôže pri riešení problému s vodou a kanalizáciou v okrese Snina

21.01 2019, TASR

Prešov, 19. januára - Prešovský samosprávny kraj (PSK) pracuje na rozšírení vodovodnej a kanalizačnej siete v okrese Snina. Aktuálne na vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti plánuje krajská samospráva v tohtoročnom rozpočte vyčleniť 260 000 eur. Približne polovicu finančných prostriedkov by mal pritom refundovať štát.

Handlová: V meste začali so samostatným triedením tetrapakov

21.01 2019, TASR

Handlová, 19. januára - V Handlovej začali v januári s triedením tetrapakov. Obyvateľom rodinných domov v tejto súvislosti zabezpečila radnica s mestskou spoločnosťou i oranžové obaly, kam majú tento druh odpadu odhodiť. Informovala o tom hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.

Vlastníci pozemkov okolo elektrických vedení majú povinnosti týkajúce sa drevín

11.01 2019, TASR

Bratislava, 10. januára – Vlastníci a užívatelia pozemkov v ochrannom pásme elektrických vedení by v súvislosti s kríkmi a stromami opäť nemali zabúdať na svoje zákonné povinnosti. Podľa nich totiž treba udržiavať kríky a stromy v tomto pásme, ako aj priamo pod vedeniami, do maximálnej výšky troch metrov.

A. Kovarik: Bratislava potrebuje reálne adaptačné opatrenia na zmenu klímy

17.12 2018, TASR

Bratislava, 15. decembra – Zdokumentovať objem a najmä stav zelene, o ktorú sa má hlavné mesto starať, a zmeniť niektoré doterajšie postupy v údržbe mestskej zelene. To sú jedny z prvých úloh, ktorými sa chce zaoberať Andrej Kovarik, primátorom Bratislavy Matúšom Vallom poverený funkciou splnomocnenca pre zeleň a životné prostredie.

Vysoké Tatry: Zabezpečené stojiská na odpad sa osvedčili

10.12 2018, TASR

Vysoké Tatry, 6. decembra - Strety človeka s medveďom hnedým na území najstaršieho národného parku na Slovensku klesajú. Situáciu pomáhajú podľa envirorezortu riešiť zabezpečené kontajnerové stojiská na komunálny odpad.

Mestá vedia o hrozbách zmeny klímy, podľa odborníkov však nekonajú

30.11 2018, TASR

Bratislava, 29. novembra - Slovenské mestá vedia o hrozbách zmeny klímy, napriek tomu nerobia potrebné opatrenia. Odborníkov zaujímal prístup samospráv k znižovaniu tvorby emisií a adaptácia miest na dôsledky zmeny klímy.