L. Mikuláš: Ochranu kmeňov stromčekov má zabezpečiť plastový krúžok

22.05 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 21. mája – Ochranu kmeňov stromčekov pred ich poškodením pri kosbe majú v Liptovskom Mikuláši po novom zabezpečiť perforované plastové krúžky, ktoré zabránia zatrávneniu v blízkom okolí stromu.

Prestavlky: Od nového zberného dvora si samospráva sľubuje úsporu financií

22.05 2018, TASR

Prestavlky, 21. mája - Zníženie nákladov za vývoz veľkokapacitných kontajnerov si sľubujú od vybudovania nového zberného dvora v obci Prestavlky. Ten by mal v areáli obecných dielní vyrásť už v najbližších mesiacoch.

SIŽP: Prerušila povoľovanie pezinskej skládky, dôvodom je neaktuálnosť EIA

17.05 2018, TASR

Bratislava, 15. mája – Pri povoľovaní skládky odpadov v Pezinku nie je možné využiť závery z posúdenia jej vplyvov na životné prostredie (tzv. EIA) z roku 1999. Na základe takéhoto stanoviska ministerstva životného prostredia prerušila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) konanie o povoľovaní pezinskej skládky, ktoré sa opätovne začalo vlani.

Z. Čaputová: Inšpektorát ŽP prerušil konanie o povolení pezinskej skládky

15.05 2018, TASR

Bratislava, 14. mája – Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) prerušila konanie o povolení pezinskej skládky odpadov. V pondelok o tom informovala právnička a členka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Zuzana Čaputová.

Ťažbu dreva na Devínskej Kobyle a vo Vydrici zatiaľ úplne nezastavia

14.05 2018, TASR

Bratislava, 13. mája – Ťažbu dreva na Devínskej Kobyle a vo Vydrici úplne nezastavia. Lesy SR to vysvetľujú tým, že pracovná komisia doteraz nedospela k legitímnym dôvodom, aby sa tak stalo. Štátny podnik v lokalite vyčlenil zóny bez zásahu, zároveň však informuje aj o ťažbe a spracovaní kalamity v najbližšom čase.

Bratislava: OLO poskytne finančný príspevok na ďalšie polopodzemné kontajnery

14.05 2018, TASR

Bratislava, 13. mája - Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) poskytne zo svojho rozpočtu na tento rok finančný príspevok vo výške 200 000 eur bez DPH na vybudovanie ďalších polopodzemných kontajnerov v hlavnom meste. TASR o tom informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

Možnosti financovania pre mestá a obce

04.05 2018,

Európsky kontaktný bod organizuje v priebehu mesiaca máj informačné dni pre mestá a obce, počas ktorých sa dozvedia o možnostiach európskych grantov na podporu medzinárodných partnerstiev. Infodni sa uskutočnia v Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach a Trenčíne.

Bratislava:Koncepcia rozvoja lesoparku rieši rekreačnú funkciu i ochranu prírody

02.05 2018, TASR

Bratislava, 2. mája – Podporu rekreácie a športu v bratislavskom lesoparku v súlade s ochranou prírody sleduje nová Koncepcia rozvoja mestských lesov.

Zvolen sa zapája do projektu Mestské včely, testuje nový prístup k údržbe zelene

30.04 2018, TASR

Zvolen, 25. apríla - Aj rozbiehajúci sa projekt Mestské včely vo Zvolene bude témou konferencie, ktorá sa pod názvom Prírode blízka starostlivosť o vegetáciu a zeleň v mestách uskutoční 26. apríla v kongresovom centre Technickej univerzity vo Zvolene.

MAS Podhoran vyhlásila súťaž o najčistejší chotár

25.04 2018, TASR

Plavecký Peter, 24. apríla – Miestna akčná skupina (MAS) Podhoran vyhlásila 7. ročník súťaže Čistý chotár, ktorá potrvá do 6. mája, informovala projektová manažérka MAS Podhoran Kvetoslava Jablonická.