V boji so suchom má pomôcť aj nová informačná kampaň

19.07 2018,

Na Slovensku sa čoraz častejšie stretávame s extrémnymi prejavmi počasia, akými sú dlhé bezzrážkové obdobia s vysokými teplotami vzduchu, silné búrky či prívalové dažde. Jedným z negatívnych dôsledkov zmeny klímy je aj sucho a nedostatok vody v krajine, čo viedlo k potrebe vypracovať účinnú stratégiu adaptácie prostredia na klimatické zmeny.

B.Štiavnica: Projekt oživí Záhradu pod Starým zámkom, bude sa tam dať aj opekať

19.07 2018, TASR

Banská Štiavnica, 18. júla - Združenie turizmu Banská Štiavnica s podporou pivnej značky a Nadácie Ekopolis začína v týchto dňoch s úpravou Záhrady pod Starým zámkom. Počas leta tam dobrovoľníci postavia altánok, obnovia existujúce ohnisko a na jeseň vyčistia aj okolie zámku.

Hriňová si prevzala špeciálne uznanie Rady Európy

18.07 2018,

Slávnostné udeľovanie Ceny Rady Európy za krajinu sa uskutočnilo v júni 2018 v rámci workshopu  Rady Európy „Council of Europe Landscape Award Forum of National Selections - 5th Session 2016-2017” v druhom najväčšom meste Lotyšska – Daugavpils.

Na Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018 bolo nominovaných 12 projektov

18.07 2018,

Do piateho ročníka Ceny Slovenskej republiky za krajinu, vyhlásenej Ministerstvom životného prostredia SR (MŽP SR) 15. marca 2018, bolo prihlásených 12 realizovaných projektov.

Očová: V obci po desaťročných peripetiách začali stavať kanalizáciu

17.07 2018, TASR

Očová/Zvolenská Slatina, (TASR) - V Očovej v okrese Zvolen začali koncom jari s realizáciou doposiaľ najväčšej investície v histórii obce. Odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v hodnote viac ako 9,88 milióna eur realizujú spoločným projektom so susednou obcou Zvolenská Slatina. Ukončenie investície a začatie prevádzky je naplánované na december 2020.

Zohor: Kapacita skládky na nebezpečný odpad sa má zvýšiť bez záberu ďalšej pôdy

16.07 2018, TASR

Bratislava/Zohor, 10. júla – Skládka nebezpečného odpadu pri Zohore by mala zväčšiť svoju kapacitu o 130. 000 štvorcových metrov (m2), bez nároku na záber ďalšej pôdy. Zmena by mala životnosť a využiteľnosť skládky predĺžiť o šesť rokov.

Zvolen: Vyvýšené zeleninové záhony na sídlisku majú posilniť miestnu komunitu

16.07 2018, TASR

Zvolen, 11. júla - Na sídlisku Zlatý potok vo Zvolene vybudovali v uplynulých dňoch vyvýšené zeleninové záhony pre obyvateľov okolitých bytových domov. Záhony sú súčasťou projektu Mestské včely, ktorý vo Zvolene realizuje občianske združenie Živica v spolupráci s mestom Zvolen a Technickou univerzitou od septembra 2017.

Trstín, Bučany i Horná Krupá budú rozdávať kompostéry domácnostiam

16.07 2018, TASR

Trstín/Bučany/Horná Krupá, 12. júla - Nenávratnú finančnú pomoc od Ministerstva životného prostredia SR na zadováženie záhradných kompostérov získali aj obce Trstín, Bučany a Horná Krupá pri Trnave. Každá z nich dostala prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia okolo 80 000 eur, kompostéry sú určené do domácností.

BSK: Kraj pokračuje v osádzaní hniezdnych búdok pre dažďovníky

16.07 2018, TASR

Bratislava, 3. júla  – Po inštalovaní prvých búdok pre dážďovníky na budove svojho úradu pokračuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) s osádzaním ďalších hniezdnych búdok na objektoch škôl, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Protipovodňové opatrenia v Žiari nad Hronom majú ochrániť rómsku osadu a štadión

16.07 2018, TASR

Žiar nad Hronom, 3. júla - Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) plánuje protipovodňové opatrenia na Prímestskom potoku v Žiari nad Hronom. Ich cieľom je zabezpečiť protipovodňovú ochranu zimného štadióna, ktorý mesto aktuálne rekonštruuje, a tiež priľahlej rómskej osady.