Adaptácia miest na klimatickú zmenu

06.03 2017,

Nová správa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) uvádza príklady najlepšej praxe 11 európskych miest, ktoré sa týkajú podpory projektov zmierňujúcich negatívne dopady zmeny klímy.

L.Sólymos sa stretol s nórskou veľvyslankyňou Ingou Magistad

01.02 2017, TASR

Minister životného prostredia SR László Sólymos sa na pôde envirorezortu stretol s veľvyslankyňou Nórskeho kráľovstva na Slovensku Ingou Magistad. Počas stretnutia sa partneri venovali novému programu, ktorého cieľom je zmierniť dôsledky a prispôsobiť sa zmene klímy. Na tento účel bude vyčlenených 18 miliónov eur.

USA: Trump si vybral za šéfa EPA kritika teórií o globálnom otepľovaní

08.12 2016, TASR

Novozvolený americký prezident Donald Trump si vybral za šéfa vládnej Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) doterajšieho hlavného štátneho zástupcu v štáte Oklahoma Scotta Pruitta. Ten má podľa amerických médií dobré vzťahy s ropným i uhoľným priemyslom.

Peruánsky roľník žaluje RWE pre zodpovednosť za zmeny klímy

25.11 2016, TASR

Peruánsky roľník Saul Lliuya žije v Andách na západe Peru, no pricestoval do Nemecka, aby pred essenským súdom zažaloval jeden z najväčších európskych energetických koncernov - RWE.

L.Sólymos: Verím, že USA prijmú svoj diel zodpovednosti v boji proti otepľovaniu

18.11 2016, TASR

Nikto z účastníkov klimatickej konferencie v marockom Marrákeši podľa ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa nespochybnil, že globálne otepľovanie má svoje negatívne dôsledky, čoho dôkazom je aj tento rok, ktorý patrí k najteplejším v dejinách.

Stovky podnikateľov vyzvali Trumpa, aby podporil boj proti klimatickým zmenám

18.11 2016, TASR

Stovky podnikateľov a investorov dnes vyzvali novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, aby podporil politiku boja proti klimatickým zmenám a uplatňoval celosvetovú dohodu prijatú vlani v Paríži.

Maroko: Hollande označil parížsku klimatickú dohodu za ,,neodvolateľnú"

16.11 2016, TASR

Francúzsky prezident Francois Hollande dnes na klimatickej konferencii OSN v marockom Marrákeši vyhlásil, že Parížska dohoda zameraná na boj proti klimatickým zmenám je ,,neodvolateľná". Zdôraznil, že Spojené štáty musia rešpektovať rozhodnutie administratívy prezidenta Baracka Obamu pripojiť sa k dohode.

Maroko:Šéf OSN si je istý, že Trump prehodnotí svoj postoj ku klimatickým zmenám

16.11 2016, TASR

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun vyjadril dnes nádej, že víťaz amerických prezidentských volieb Donald Trump zmení postoj ku globálnemu otepľovaniu a ,,pochopí vážnosť tohto problému, ako aj naliehavú potrebu" riešiť ho.

Pakistan ratifikoval Parížsku dohodu

14.11 2016, TASR

Pakistan ratifikoval historickú Parížsku dohodu, ktorá vyžaduje od signatárskych krajín podniknutie opatrení na obmedzenie globálneho otepľovania. Informovalo o tom dnes pakistanské ministerstvo zahraničných vecí.

Štúdia: Emisie oxidu uhličitého sa za posledné tri roky stabilizovali

14.11 2016, TASR

Celosvetové emisie oxidu uhličitého sa v uplynulých troch rokoch takmer ustálili, ukázali dnes zverejnené výsledky novej štúdie. Zvýšilo to nádej, že svet sa blíži k zlomovému bodu v boji proti klimatickej zmene, píše agentúra AP.